Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

TesterX

Prvni pulhodina je tak desive nezvladnuta - naprosto dementni slepenec ruznych casovych rovin a situaci, ktere spolu nijak nesouvisi a jejich nahodne preklikavani vylozene nasira. No a druha polovina je tak desive nudna, kde sledujeme spoustu tupych bezejmennych hlav, ktere si prejete hromadne vyvrazdit, bohuzel to Mike bere postupne a nijak zvlast oslnive. Vsehovsudy tedy maximalne zabavi par vrazdicek, vsechno kolem je s*ajda nejridci kvality. ()

titi74

Je ťažké držať napätie po tak sľubnom pokračovaní z roku 2018. No musím povedať , že prvá hodina bola ešte lepšia od predchádzajúcej 9 časti v rámci b žánru slasher. No nutné bolo vidieť niečo zo starších dielov aby nadchla publikum . Ako samostatný diel môže mať niekto v tom hokej. Ako legenda hovorí , že na tomto mieste sa stalo niečo strašidelné , má výbornú atmosféru kedy bol tento žáner na vrchole 80-90 roky. Hudobne a strihovo dosť dobre zvládnuté. Nekopíruje to žiadnu predchádzajúcu časť , ani podobný film z konkurencie. Dr. Loomis mohol ukázať viac a neukázal sa na konci muž v čiernom , tieň zla čo ho drží pri živote , alebo ako by som to mohol z 5 dielu inak chápať. Tak keď sa zabiť silou a zbraňami nedá , tak ako ? Je jasné , že keby to malo kombinovať v rámci kvality mysteriózny žáner , alebo ducharinu sme niekde inde. No uvidíme snáď budúci rok end ()

Sopholojong

Stavnate mordy, prepracovane gore efekty, dynamicky dej, skvele sedemdesiatkove intro, masaker poziarnikov genialny a lacne, "awkward" finale, ktorym sa vsetok predchadzajuci dej nacisto zhodi. ()

Martinko991

Z hororovej klasiky ste spravili B-čkový horor, skutočne nič nové v rámci série len dojíme kravu kým z nej niečo vypadne. Dúfam že už nevypadne, keďže fakt toto bol otras. 1 hviezdičku si zaslúži len tá hudba a Michaelova kultová maska. ()

Kraken777

Jedine čo sa mi na tomto filme páčilo boli flashbacky z 70tych. Film uberá na kvalite kvôli nelogickému chovaniu postáv a hlavne kvôli nedopečenému scenáru. Halloween z 2018 bol dejevo veľmi dobre načnutý, ale Kills to pokazilo. ()

Raziel811

Upřímně? Měli jsme tu i horší díly než je tato novinka. Upřímně? Co by jste také čekali od cca 12.dílu? Pořád to Michael dotáhl dál a lépe než jeho kolegové Freddy a Jason (a nemyslím jejich společný film). Ale z novodobé éry těchto zabijáků má Michael pořád největší "sílu" a ač bych uvítal více příběhového pozadí, stále je to koukatelné. ()

Lamac79

Celej film bych hodnotil tak 4 hvězdami.. Ale, proč proboha takový konec.. Strašný.. Měli to zakončit jeho smrtí a nechat to tak, udělali by lépe.. ()

Ado.Erdelyi

Recenzia obsahuje spoilery!!!   Nový Halloween trpí hlavne demenciou postáv, ich konanie nedáva v mnohých scénach zmysel. Môžem napr. hovoriť o scéne s hasičmi, ktorú sme videli už z traileru, kde zhruba 20 z nich ma v ruke sekery ale musia na Michaela chodiť po jednom. To isté platí aj pre záverečnú scénu, kde sa konečne stretnú ľudia z Haddonfieldu s Michaelom, je ich asi 30 a všetci majú v rukách zbrane, čo asi urobia??? samozrejme že začnú naňho chodiť po jednom a všetci dostanú na zobák. Tommy Doyle ako chlapec z prvého filmu mi bol veľmi nesympatickou postavou po celý film, stále sa tu hrá na drsňaka ktorý sa chce vysporiadať s Michaelom no nič z toho. Laurie Stroedová tu má asi 5 scén a dokonca aj niektoré postavy ktoré pre dej nepridávajú nič a sú len dalšie prasatá na porážku pre Michaela tú maju viacej scén. Vzhľadom na to že Halloween Kills sa viacej sústredí na ľudi z Haddonfieldu, nemáme tu postavu ktorá by to tu vyložene viedla a na ktorú by sme sa mali zamerať. Možno to je ten problém ktorý som mal s novým Hallowenom. Mi tu vlastne sledujeme len bandu ľudí ktorý sa od začiatku filmu snažia zabiť Michaela a postupom času sa im to dostáva až moc do hlavy, a ku koncu aj tak z toho nič nebude. Nový Halloween teda u mňa ostáva takou slabšou verziou a zmiešaninou toho predošlého filmu a dúfam že záver ságy Michaela Myersa dopadne lepšie. ()

Mukade

"You fucking sheep, it's not him!"  xD ................ Bola to skôr tragikomédia ako horor, plno rôznych imbecilov ktorých sa nedalo ľutovať keď ich Michael zabíjal. Hlavné pozitívum je, že sa im ho nepodarilo zabiť, čoho som sa trocha obával, keď som ho videl obkoleseného, no ale všetko dobre dopadlo a idiotizmus bol potrestaný xD. Ťeším sa na ďalšie pokračovanie a dúfam že bude lepšie. Dosť možné, že bude o5 komediálne, keďže sa už bude asi odohrávať v geriatrickom centre, Michael v jednej ruke palička na opieranie, v druhej kudla, naháňajúc Laurie unikajúcu závratnou rýchlosťou s chodítkom xDD . ()

yoryk odpad!

Tak ale toto už je moc !! Toto bol priam cisty gýč. Je priam až neuveriteľne a okate ako tvorcovia predlzuju definitívnu smrť Myersa. Mam pocit ze tejto serii už dávno došiel dych a nemá u viac co ponuknut. Ako co ma v tomto diely skutočne rozhodilo bolo to ze do Myersa prejdu 3-4 guľky, stlcu ho tam ti dedinčania na plne gule palicami, bejzbolkami, latami a neviem čim a on sa v pohode za par minút postaví ako terminator a vsetkych tam vyzabija.  A to co sa dialo v tej nemocnici to bola jedna nechutna fraska. Policia akoby ani nikde neexistovala, dav salie a vsetko nicia, nahanaju nevinnu obet ktora je oproti Mayersovi o tretinu nizsia ale oni potrebuju proste niekoho ustvat. Vsetci sa pohybuju vnutri a je uple logicke ze Mayers by sa tam len tam nepohyboval a on vycina úplne v pohode vonku. On proste neuteka, pomaly si kraca a aj tak ho ziadny z policajtov nedokaze zastrelit a aj ked uz donho niekto trafi tych 5 ran tak zahadne vstane a ide sa dalej akoby mal kevlarovu vestu. Fil nemal ziadny spad, nudilo ma to a pevne som dufal, ze uz v tomto diely ho konecne niekto zabije ale mozeme sa opat "tesit" na dalsi priblbly diel o nesmrtelnom Majklovi. Toto bol fakt odpad. ()

I.ball

Dve nebo tri dobra leknuti, nadmerny nitrolebecni tlak v ocich Velkeho Johna, T8 studena ruda osvetlujici arterie starsi afroamericanky a pinball s hlavou mladeho travesty.. jinak tak trochu Planeta teror a Svaty gral od monty python s davem a carodejnici.. ani tak zvracene odpudive desive jako Zombieho jednicka, ani tak mysteriozni jako jeho dvojka.. a originalu na mile vzdalene.. uvidime za par let, az Michael bude s choditkem honit starce na geriatrii.. treba to bude aspon vetsi legrace.. 50% ()

Smartynko

To, že film bude plný klišé a nezmyselných rozhodnutí som čakal. Čo má ale znamenať ten odfláknutý koniec? Došli prachy alebo si režisér povedal, že je to moc dlhé a koniec treba skrátiť na tri minúty nesúvislých záberov? Takto sa dá niečo pos*ať iba cielene. ()

Robbie

Je to jednoznačne čistokrvný slasher a zatiaľ najbrutálnejší zo všetkých Halloweenov čo sa explicitného násilia týka. Stačí to však? Bohužiaľ nie. Film stráca najviac na tom, že sa chce miestami hrať na viac. Filozofické úvahy nie sú žiaľ vôbec dotiahnuté a preto pôsobia trápne a úplne zbytočne, typická slasherovská blbosť postáv je navyše dvakrát podčiarknutá tým, že sami častokrát upozornia na to, ako by sa mali logicky správať a nakoniec ide aj tak z nejakého dôvodu každý sám svojím smerom.. Koniec mi vôbec nevadil, práve naopak, úprimne ma pobavil, ale kiežby sa v takom duchu niesol celý film bez zbytočných trápnych kecov a pátosu.. P.S. potešil ma aj mierny (ale očividný) výsmech politickej korektnosti :) ()

vinducha

No na rok 1983 je to opravdu parádní kousek , ehm. Cože to je film z roku 2021? Si děláte kozy . Totiž ani nemusíte , protože J.L.Curtis je nejvíc sexy babička co asi znám . Vyzdvihnout ještě můžu hudbu pana Carpentera a oproti některým starším dílům jsou vraždičky pěkně viditelné . Nicméně proti nejlepšímu H20 z 98 to teda je slabota. ()

flyer.nick

Michael to minule přežil a jelikož bude i třetí díl tak není žádným tajemstvím, že to přežije i tentokrát. Tím se ale tento film stává ze své podstaty zbytečným a příběh tomu i dost napovídá, i když závěrečná desetiminutovka vám pěkně zamotá hlavu. I tak je ale Michael zpět ještě brutálnější, chladnokrevnější a nesmrtelnější než kdy dřív a je odhodlám vyvraždit celé město. Mne to bavilo, až na pár už hodně ujetých a nelogických momentů. Doufám ale, že trojka bude stát hodně za to, protože pokud ne tak to budou dva zbytečné filmy a zakončení éry Michaela Myerse mělo být už v roce 2018. Každopádně je to pořád o dost lepší než všechny díly mezi jedničkou a třetí jedničkou dohromady. ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020