Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Dejvecd

"I am coming for you Michael! Evil dies tonight! Evil dies tonight!" // Úprimne, veľa ľudí bude mať z týmto filmom problém, pretože Halloween sa z filmu, kde Michael Myers masakruje tínedžerov, zmenil na film, kde Michael Myers masakruje dedkov a babky, aleeee... mne to nevadilo, práve naopak. Bol som hrozne rád, že tu pokračuje príbeh ľudí z úplne prvého Halloweenu a aj keď tu bolo pár WTF momentov, tak si myslím, že príbehy postáv tu boli vyvíjané v dosť dobrej ceste a ja som sa tým pádom dosť bavil. Bavilo ma Michaelove masakrovanie nevinných ľudí, ale rovnako ma bavil aj celé to s tým povstaním Tommyho Doylea (myslím, že sa tak volal) proti Michaelovi a celkovo ten fakt, že Michael tu do tohto mestečka zasial už tak veľa zla, že len jeho zabitím to len, tak neskončí. Fakt som sa bavil a film som doslova zhltol, ako malinu. Čo sa týka konca, stále mám také protichodné myšlienky, ale ak by som mal odpovedať na to či sa mi páčil, alebo nie, tak by som skôr povedal áno, páčil sa mi. Halloween Kills je extrémne brutálnym masakrom, ktorý však odporúčam každému, kto si chce oddýchnuť pri zábavnom filme. 8/10 ()

Mr.Ward

Michael Myers je po třech letech zpět s pokračováním vynikajícího Halloweenu (2018), který navázal přímo na originální Halloween (1978). A je to velký špatný. Nepíše se mi to snadno, ale je to tak. Hned ze začátku zjistíme, že názvy Halloween Kills a Ends nejsou zřejmě vybrány jen tak a že se vlastně pohybujeme pořád v jedné noci roku 2018. Čili teď se “zabíjí” a v dalším díle se bude “končit”. Tohle dává smysl. A líbí se mi to rozvržení. Co už se mi nelíbí je absolutní tupost postav. Ale brutální. To ať se na mě nikdo nezlobí, tohle mi fakt vadilo. Celkové zklamaní mírní snad jen finální šokující scéna, kterou sem nečekal a k tomu fakt, že se jedná o jakousi výplň před (doufejme) velkým finále, které příští rok Halloween Ends přinese. ()

Hyperbolic

Halloween 2018 zůstává nepřekonán, ale stejně jsem se bavil, naladilo mě to na atmosféru svátku všech svatých jako nikdy nic předtím. Hrozně moc jumpscarů a stejně jsem sebou při každém trhl. Michaelova rampage byla dost krvavá a těším se na zakončení téhle nové trilogie. ()

adamix

Kýbel sračiek, ktorý nemá dna. Toto by malo presnejšie vystihnúť túto už po ixtý krát zreštartovanú blamáž. Príbeh na zaplakanie, logika mimo priestor, postavy na odstrel, ale slušné gore efekty a... No, to je všetko. Ešte jeden diel a nech už to prosím navždy skončí. ()

Midar odpad!

Jsem vážně extrémně zvědavý na to, co Green a spol. vymyslí ve třetím díle. Navazovat na něco tak extrémně špatného, jako je právě Halloween zabíjí, jim totiž vážně nezávidím. Po tak povedeném prvním díle jsem opravdu nečekal, že dvojka sklouzne do takových sraček. Tak uvidíme, jaké peklo nás čeká příště. Ať už to ale dopadne, jak chce, s jistotou můžeme už teď zkonstatovat, že to tvůrci po povedeném prvním díle, extrémně podělali. Více zde. ()

RigorMortis

Jasné, keď idete do kina na x-tý diel nekonečného slasheru (a ešte americkej výroby), nemôžete očakávať nič extra. Som zvyknutý na kórejské horory zamerané viac psychologicky, tu mnou však tiež párkrát trhlo. Príbeh bol ale tak prvoplánový, že som po skončení celého filmu nechápal. Kecy na konci v štýle "Michael je v podstate nesmrteľný, kým sa budeme báť, bude tu" a rasputinovský návrat a masaker po tom, čo ho zmlátilo pomaly celé mestečko už boli fakt cez čiaru. Navyše sa vraj chystá ďalší diel, už teraz vidím, aký to bude brak. Skúsenosť zaujímavá, ale zlaté juhokórejské horory. Pozitívum boli Ghosti ako hudobný doprovod záverečných titulkov. ()

petrik11 odpad!

Bože ako hlboko som klesla. Tak sa dá parafrázovať tento šit z jedného talianskeho filmu. Dej hlúpy, teda vlastne žiadny. Chaotické zabíjanie jedného za radom. Absolútne tu varili zo stokrát prevarenej vody. Curtis na tom musí byť horšie ako zle, keď opäť vstúpila do tej istej rieky. Jej postava, podobne ako ďalšie, absolútne nič. Ale aspoň povinné multikulti. God fuck America. ()

Ivoman

Po chvíli přemýšlení pochopíte co tím filmem chtěl režisér sdělit, ale k tomuto žánru a přímo k této sérii to byla obrovská chyba zkoušet něco sdělovat pod povrchem. Tohleto má být čistá popcornovka a né nějaký odkaz budoucím generacím (když to přeženu). Prostě a jednoduše se to moc dvakrát nepovedlo, protože když v půlce filmu fandím vrahovi, tak je něco špatně ne ? mrk mrk 3 hvězdičky jsou za pěkné ztvárnění minulých dílů (postav) a za pěkně provedené vražděníčko. ()

hrumsrt

Možná neznám víc nenasytné tvůrce než ty, co se motají okolo Halloweenu. Snad ani neexistuje víckrát pokračováním restartovaná filmová série než ta, kterou v roce 1978 započal svým ikonickým vpádem do slasherových vod John Carpenter.. A když jsem pak konečně sérii nakoukával, došel jsem závěru, že po každém první díle, po všemožných restartech, následuje dvojka, které nejen, že nedokáže dostát svému předchůdci, ale ona vymyslí tolik kreativních nápadů, že se úplně zapomene, co dělalo dobré ten první film. A Halloween zabijí od hororového nováčka Davida Gordona Green není výjimkou.. Nevím, jestli to byla po těch čtyřiceti letech s navrátivšími původními postavami náhoda, ale já snad i věřil, že tvůrci mají námět, který dokáží obtisknout do všech tří dílů stejnou měrou.. Ale Halloween zabíjí dokazuje, že Green vůbec neví, co dělá.. Mají sice štěstí, že se vrací i cast z předešlého filmu, JML svojí nabušenou postavou jenž poprvé stojí proti Michaelovi Myersovi někdo jako rovný soupeř nabízela naději, že uvidíme zase jiné pojetí Halloweenu, které sice asi půjde na ruku mladšímu divákovi, ale i přesto si film z roku 2018 udržel postupné budování atmosféry, jaké už dneska v žánru nevidíte.. V Halloween zabíjí je všechno pryč. Nikoho už nezajímá zase prozkoumávat Michaela jako postavu a tvůrci naprosto postrádají svoje předchozí mojo.. Pro Micheala si jde spravedlnost, když si celé město vzpomene, že se v minulosti se seriovým vrahem v gumové masce už setkali, že to díky němu se jim děje všechno zlé a je načase s tím nějak pohnout, třeba samotného Mayerse konečně zabít. Ach, jak můžete být naivní... Což o to oni by na to i měli právo, kdyby jsme v minulosti viděli, co se jim stalo, jak jim Mayerse ublížil, že to třeba byli jejich příbuzní, ale stejně proč teď?.. Vzpomněl jsem si na Halloween 4, který započal onu televizní trilogii, v níž jsme si vyzkoušeli, jak to vypadá bez JML (varování v podobě třetího dílu nestačilo), jenž pracuje s podobným tématem. A je pravda, že ho možná i využívá docela dobře, ale proč se tady k němu po 30 letech vracíme už nechápu.. Oproti podobně laděné čtyřce sice máme lepší herce i atmosféru, kterí si sequel přenáší z předešlého dílu, více peněz, ale tím to tak nějak končí. Nechápu jak béčkový horor z konce osmdesátek může porážet pokračování tak známé značky za tolik peněz natočené teď.. Davové šílenství lačnící po Michaelově krvi a konečném zadosti učinění, bez sebemenší zastávky na nějakou reflexi.. Zabíjení je už podle názvů více, stejně jako zkratkovitosti a vyloženě dementních úsudků.. Mayers zase kosí anonymní vidláky bez špetky emocí, s Greenovsky brutálním uchopením a pořád a pořád dokola.. Nedůstojné pokračování, nedůstojný slasher pod záštitou značky a totální facka všem pozitivně natěšeným fanouškům. Co z tohohle bude příští... 40% ()

jokino

Tak toto bol úplný "výplach" mozgu !!! Prečo museli úplne sprzniť takúto legendárnu značku ? Aj keď to je akýsi "reštart" série, ale toto..?! Tak tupý scenár a na hercoch museli evidentne spáchať "operácie mozgov", za tak priblblé správanie sa.. Jedine soundtrack stál, podľa mňa, za to. I keď, síce nič nové, ale aspoň zachovali pôvodný koncept.. ()

DonBraso

O zbytečnosti "druhého dílu" z dílny D.G.Green netřeba si říkat ani psát,ale já rád.Už bylo divný,že snímek šel i rovnou na platmofru Peacock,přesto se film bohatě zaplatí když mrknete na jeho start v kinech.Vcelku lituji diváků v sálech,protože tento díl byl už spoilerem,než divák usednul do křesla.Dvojka je čistostná slátanina,kde jen Michael kosí nevinné vcelku vydařeném gore.Příběh začne z prve opět flashbackem,kterých si ještě užijem,ale jeden by i měl větší hodnotu do komplexnosti příběhu.Ano,jediný moment ve filmu,který má i příběh.Ostatní je nuda,kde je parta kolem Tommyho,který baseballkou Michaela půjde zabít s partou křupanů z Haddonfieldu,který najednou mávnutím prstu zjistí,že někdo jako Michael Myers existuje:) Předtím to někdo nevěděl nebo jim byl asi silně u zad.Šerif zde v černém podání hraje asi nejhoršího nešerifa,buzerantské duo má mít asi nádech nepoznaného.Míša zde vypadá v masce,že byl nejspíš hodně dlouho na dietě nebo v Gulagu.Vypadá jak montér a maska k tomu je fakt příšerná.Celkově je to nejhorší vizáš z Halloween filmů.U slasheru což tento snímek je tak z poloviny,je to,že tu nám režisér začíná vymýšlet.Nevěděl jsem,že mrtvé postavy jsou naoranžované v této sérii.Atmosféra tak z 10% je jediná,že jste u Míši doma,kde ty buzny s kudlou v ruce se jdou podívat po domě.Sice nás rejža v tom lepším pošle zase do nemocnice,kde jakmile film začíná,tak upadá raketově dolů,protože Laurie zde hraje tak 5 minut za film a ještě musíte přetrpět tu scénu,že tenhle tlusťoch co sotva chodí,uteče pomatenýmu obyvatelstvu,který chce vidět smrt Míši.Pak přijde šok,že nám Míša odhodí i masku a už se nestačíte divit.Jediné náznaky atmosféry jsem popsal a to  jedno hlavní je kecání právě Laurie s kámošem na lůžku,který ve flashbacku řekne i něco víc,než to,že uprostřed ulice pak dojde k vyvražďovačce.Malinko to vypadá,že si někdo plete filmy,ale tohle není Jason.Jak už jsem psal u "prvního",Rob Zombie to natočil lépe.Ano,pak u dvojky už taky malinko došla pára ,ale zde Greenovi už došla pára během deseti minut,kde natočil tak absolutně zbytečně roztahaný film,který nemá svoje opodstatnění.35% ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020