Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Prcek008

Loki je seriál postavený relativně mimo MCU. A to je dobře. Nekonečná řada blockbusterů, kde všechno vybuchuje, byť zápletka je vždy přejetá přes kopírák, už mě dlouhou dobu neba. Loki si naštěstí jede svoje. Šest epizod je tak akorát na to, aby se téma nerozplizlo a zároveň byl příběh vyprávěný poutavě. Za první řadu si zaslouží plných pět. ()

SpaceOdyseus

Season 1: Po skvelem zacatku, kde jsem prvni dve epizody sezral i s navijakem, prislo vystrizliveni z celkem nudneho serialu, ktery viditelne poznamenalo covidove nataceni a kteremu chybi poradny konec. Season 2: Velké zlepšení od minulé sezóny. ()

Litvicek

Chápu ten HYPE kolem. Loki je zajímavá postava a jeho představitel umí přilákat na charisma. Celkově se jedná o velmi dobře zvládnutý projekt - První seriál ze světa Marvelu, který jsem měl možnost vidět a 4 hvězdy si bezesporu zaslouží, protože seriál bavil, překvapoval a měl jsem touhu se dostat až na samý konec, kde se dozvím, jak to vlastně skončí. Člověk se spoilerum nemohl vyvarovat ale i tak jsem byl plně spokojený. Na seriál od kterého jsem nic nečekal, dobrý.. Jednou viděno, víckrát zřejmě neplánuji - proto tam není ta pátá hvězda, mohlo to být určitě i lepší. ()

Petr.Kocfeld

Tento seriál je vcelku dobrý a je tam napětí,scifi prvky a akce...Loki je seriál,který pobaví i potěší.Akce dobrá a má to silné momenty a já dám 60 procent a 3 hvězdy.Tento seriál je docela hit. ()

Knowho

SEASON ONE Loki, který uprchl z roku 2012 ve filmu Avengers: Endgame se nám vrací ve svém vlastním seriálu. Hlavní pointou první série je Lokiho ,,převýchovou" časoprostorovou organizací zaměřující se na větvení časových linií a variantů jménem TVA. Loki se zde spřátelí s Mobiem, který je až do konce seriálu jeho nejbližší přítel. V průběhu první série Loki zjistí že variant, který dělá problémy TVA je on sám..nebo spíš sama. Ženská verze Lokiho, jménem Sylvie chce zničit TVA a my postupně zjištujeme její motivy. Ke konci série se Loki ocitne v místě zvané ,,The Void" kde potká několik dalších svých variantů navzájem válčících proti sobě. Tam pak Lokiové porazí Aliotha, kkerý strážil citadelu času, kam se Loki se Sylvií vydají a jak postavy tak my divácí se poprvé setkáváme s variantou osoby jménem Kang (toho si jestě zapamatujte) jménem ,,He Who Remains". Následně se stane menší katastrofa, která vede k rozmnožení alternativních časových liniích (To dále sledujeme v seriálu What If...?). SHRNUTÍ 1. SÉRIE Tom Hiddleston tady zase absolutně válí a to samý můžu říct o Owenu Wilsonovi a Jonathanu Majorsovi. 1. Série je hodně povedený navázání na Lokiho z Endgamu a představuje důležitou součást MCU. 9.5/10 SEASON TWO Po dvou letech jsme se dočkali druhý série a jí žeru ještě víc než tu první. Do akce se vrháme hned od začátku a Loki s Mobiem se snaží vyřešit problémy z předchozí série. Co se mi líbí víc je že každá jednotlivá postava je pro příběh důležitá a snad všechny si mě získali (Od Lokiho přes Victora až po Caseyho nebo nováčka OBho) Majors tady byl úchvatnej a He Who Remains, Kanga Dobyvatele z Quantumanie  a Victora Timelyho jsem vůbec nerozeznal, akčkoliv je všechny hrál on. Snad každou epizodou je seriál lepší a lepší. Soundtrack je perfektní, herci ještě lepší a příběh je kurevsky boží. Musím říct, že tohohle Lokiho mám radší než toho, kterýho jsme viděli Dark World-Infinity War. Jsem zvědavej na budoucnost Lokiho a ostatních postav. 10/10 Loki celkově: 10/10 ()

Asmodin

Některé díly jsou o ničem. Jediné co je na seriálu dobré je prozření hlavní postavy a zjištění, že miluje a nenávidí hlavně sám sebe. Z toho cestování časem už jsem čekala Tardis a Pány času. ()

Oralfabet

Wandavision ani Falcona jsem neviděl, ale tohle už vypadalo moc zajímavě na to, abych odolal. Na Lokim se toho dá pochválit dost, jako první mě napadá hudba, vizuální stránka, herci... Co se ale týče příběhu samotného, to už pro mě bylo trochu horší, na to, co všechno se tam dělo, mi přijde, že se toho vlastně moc nestalo, nic nepůsobilo tak významně, jak mělo... Přiznám se, že občas jsem prostě nevěděl, co se děje. Na druhou sérii jsem po posledním díle moc chuť nedostal, a celkově vlastně nevím, zda mě Marvel ještě do budoucna bude nějak extra zajímat, Black Widow vypadá třeba dost špatně... 7/10 ()

Spacecore

Už v prvních dílech Lokiho, které sice působili zajímavě jsem tušil, že to bude sračka. A ona je. Můj názor se víceméně shoduje s dvou a tří hvězdičkovýma hodnoceníma. Marvel začal trpět únavou materiálu. Nedovedu si představit jak mohlo na diváky působit uvedení multiversa tímto způsobem mixlé ještě cestováním časem a para-realitama. Zbytečně komplikované, nevstřebatelné, nuzné. Loki zde ztrácí charisma a jeho love story je minimálně pochybná. Spíše ale nechutná. Neustále se zbytečně žvaní a děj se zaplétá a zaplétá a nefunguje. Co mě ale na samém konci potěšilo, byla SPOILER přítomnost Kanga dobyvatele.. na druhou stranu je to ale jeden z nejmocnějších padouchů Avengers a je škoda, že se objevil zde, kde je plýtváno jeho potenciálem, místo např. dalších Avengers. I pokud dostane jinde (a jiné jeho verze) více prostoru, pořád je to škoda. Na druhou stranu ale mě fakt potěšil, takže poslední díl krásně spláchnul pachuť seriálu, jenže zase moje manželka to má opačně, první díly jí bavily a konec zas vůbec. Tak nevím, čím to je. Je to už v rozporu mezi fanoušky komiksů a filmů? Nevím a už mě přestává bavit to zjišťovat a sledovat. ()

Flopik

Väčšina čakala Lokiho ako top seriál, ja osobne som sa toho troška bál nakoľko som túto postavu veľmi neobľuboval. Na moje prekvapenie však Loki zabodoval najviac. Hneď po prvej časti som dokázal Lokimu začať fandiť.  Príbeh fantastický, bralo sa tu veľké merítko a diali sa teda veci väčšieho rozmeru. Owen famózny a jeho postava Mobiusa skvelá, teším sa naňho v ďalšej sérii. Ženský Loki mi sadol tak isto, aj keď tu už tá chémia troška slabšia. Vizuál nemá zmysel spomínať, tu Marvel rozhodne nešetril. Najlepšia časť rozhodne 4, finále ma popravde troška sklamalo. Čakal som tam omnoho veľkolepejšie odhalenie, toto mi prišlo ako taká predohra pre druhú sériu. Na druhú stranu, však zmenila vo svete Marvelu všetko. Za mňa 5* a som zvedavý ako to bude pokračovať. No a aby som nezabudol, soundtrack je jeden z najlepších od Marvelu. ()

dickadonna

Meh.. aneb jak udělat z jedné z nejcharakternějších postav v MCU směšnou karikaturu... Není to ani vtipné, je to jen smutné.  Bodík nahoru za koncept TVU, který je fajn retro-svěží, ale ke konci už také omrzí. ()

Chundys

Ha a je to! Jsem strašně rád, že mě Loki nezklamal! Byla to naprostá bomba, protože oproti The Falcon and the Winter soldier a Wanda/Vision mne celý příběh a celý seriál bavil od začátku do konce a hlavně! Mam hrozně rád postavu Lokiho a asi ještě budeme koukat, co všechno dokáže! Abych ale nechválil jen Lokiho, tak parádní byla postava Sylvie i Mobiuse :-) a nejsme jen u postav. Ta hudba a celkově ta atmosféra, no sypte sem druhou sérii ale především! Vraťte Lokiho zpět do filmů alespoň k Thorovi :-) A ještě úplně takový dodatek na závěr. Parádní úvodní titulky s krásnou hudbou. Plus parádní druhá řada, která neztratila dech! ()

Gastovski

Lokimu se povedlo to, co se předtím povedlo jen dvěma filmům v celém MCU - zaujmout mne. Mít jednoduše pocit, že nesleduji to samé pořád do kolečka. Zvláště oceňuji, že se tvůrci KONEČNĚ přestali bát a začali trochu experimentovat. Líbí se mi už samotná myšlenka, že všechny dosavadní Marvel dobrodrůža byla pouhé paběrkování s mikrovýznamem, protože vše řídí tajemná oragnizace technokratů strážících správnost časové osy. Loki (Hiddleston) je cool, a díky jisté postavě se začne později i zajímavě vyvíjet. O. Wilson je taky v pohodě, ale hlavně: smekám před Natali Holt. Její soundtrack je bezpochyby nejlepší soundtrack MCU! A proč je tedy i přes všechny tyto "superlativy" moje výsledné hodnocení série jen 3* ? Díky totálně nezvládnuté a zpackané závěrečné epizodě. Celková pointa a nástřel na další řadu byla vcelku nabíledni, nicméně opravdu se k ní muselo dojít přes 40 minut nudných keců o ničem a navíc s pocitem totálního tvůrčího fuck upu kdy Ten, co za tím vším stojí, je jen karikatura, šašek. Žádný vymazlený záporák, ale derivát Kevina Harta se vším, co k němu patří. To jsem byl opravdu znechucen; čtyři díly jsem byl zžírán zvědavostí, u pátého dílu přišlo vyložené nadšení (mimochodem u jedné epické scény jsem měl husinu až na prdeli, což se mi u "epicko/osudových" Marvel filmů nikdy nestalo). A pak na závěr přijde blitka! Resumé tedy zní: Loki, jakožto televizní počin, strčí 90% všech Marvel filmů ze stamiliónovými rozpočty hravě do kapsy svojí neotřelostí, zábavností, zajímavými postavami, dějem a vynikajícím soundtrackem. Ale ta postava, která měla celé seriálové snažení podtrhnout a mělo se jí dostat náležité péče, byla skutečně ubohá a trapná karikatura. Snad 2. série tento velikánský přešlap napraví. 3,5* ()

AndreyCSFD

Loki je takový malý hajzlík, který je shodou náhod sympatický a má naprosto typově přesného představitele, takže na seriál jsem se těšila, ale fakt mě to nebavilo. Pár světlých okamžiků by se sice našlo, nicméně nebylo jich tolik, abych si tenhle skvost pustila znova. Výprava evokovala starší seriály z 90. let, dějová linka byla sice zajímavá, ovšem vydržela by tak na 90 minutový film, na seriál je to málo, násilně šroubovaná (self)love story taky nic moc, až konec za něco stál, ovšem zůstal otevřený, jelikož značka sype. Lokimu víc sedí role vedle Thora, kdy se špičkujou, sám prostě netáhne a Wilsonův Mobius jako sidekick nestál za nic, navíc mě neskutečně iritovalo, že Wilson mluvil s blahoskloným chraplákem, jak kdyby vyžahl půl flašky Metaxy. Druhé sérii dám šanci, ale pokud to pojede ve stejných kolejích, tak sorry Loki, asi se přidám do týmu Thora. ()

Saur.us

Loki si zasloužil vlastní minisérii a díky dobré zápletce s hutnou mytologickou linkou, která na konci praská ve švech a samozřejmě díky charismatickému T. Hiddlestonovi se vyrovnává a v něčem i překonává dost vychvalovanou dvojici WandaVision. Škoda jen, že se potenciál skákání v čase nenaplnil tolik, jak bych čekal a my se víc nepodívali po různých historických odbobí lidských i nelidských dějin. A že finální odhalení bylo trochu zklamáním. Druhá série se drží kvalit té první, trošku přitlačili na pilu a zakončili to velkolepým, dramatickým ale i trochu nepřehledným závěrem. ()

Kopi1

Zatím ze všech tří MCU seriálů je Loki nejlepší. Loki je zase o stupeň výše, jako byla Wanda nad Falconem. Vynalézavost lidí v Marvelu je s každým seriálem lepší. Super napsané, dobrý a napínavý příběh, svět multiversa, skvělý Hiddleston a WIlson a jejich spolupráce. I když je dílů jenom 6, tak to ale stačí a díky tomu si také udržují vysokou kvalitu. S každým dílem jsem se těšil více a více a konec nám dal některé zásadní odpovědi, ale přibyly zase nové a celé to zas zůstalo otevřené (jak už to u Marvelu bývá) a tento seriál nemá vlastně svůj vlastní příběh, ale je to jenom takový most, aby zde bylo vysvětleno více mulitversum k nadcházejícímu filmu Doctora Strange, což je škoda. Nicméně na další sérii se těším už teď. Lepší 4 hvězdy. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři