Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Colby Sawyer

Tak po druhé sérii Loki definitivně skončil a opět ukázal, že MCU stále může být velice parádní. Nabízí se tedy otázka: Proč sakra tohle nebyl první film post-Endgame multiversové fáze? Jednak tomu seriálová forma škodí, protože kdybychom z Lokiho vzali jen to nejhlavnější, tak tu máme jednu z nej Marvel věcí. Bohužel je to seriál. Obě série v prvních půlkách přešlapují na místě a zbytečně děj rozmělňují, i proto mínus ta hvězdička, roztahané je to úplně zbytečně. Je politováníhodné, že tohle spousta lidí mine, protože je odradí první tři díly. Pro celý universe to děla medvědí službu, protože to je nejen napínavé, ale také to všechno tak trochu vysvětluje, samozřejmě v rámci možností těch všech časoprostorů. Navíc to postavě Lokiho dává druhý parádní konec, zřejmě ještě lepší než ten, kterým se vykoupil ve filmech. ()

higuain

S1: 65%. Rozjezd prvních dvou epizod rozhodně navnadil. Celý ten koncept okolo TVA byl přinejmenším zajímavý a měl potenciál jak se stát něčím výjimečným, tak i zároveň slátaninou plnou paradoxů, vše v závislosti na tom, jak by byl uchopen. Realita byla nakonec někde mezi a dobré věci byly tak půl na půl střídány těmi špatnými. Jako např. to, že Loki je místy vizuálně velmi zajímavý, nicméně choreografie akčních scén je o ničem. Nebo že slušně rozjetý střet a následná kooperace dvou hlavních postav je rušena romantickou linkou, která je tlačena až moc na sílu, podobně jako uspěchaný a nesourodý vývoj Lokiho charakteru. Závěr je poměrně zásadní událostí pro celé MCU, tím spíš bych v něm ale čekal víc než jen pitvořícího se týpka, který moc charizmatu taky nepobral. ()

LND

Obsahuje spoilery: Smíchání milionu šíleností rozhodně nepovažuji za nějakou tvůrčí invenci. Na začátku to vypadá jako „zbytečná“ odbočka od příběhu, který známe, a nakonec se to zvrhne v opačný extrém v podobě totálního zničení reality, nebo čeho vlastně?! Nad tím, kam to pořád posouvají, už přestává rozum stát. Jinak i zde se nechali tvůrci zlákat neduhem moderních seriálů a takhle brutálně otevřený a napínavý konec, to jsem tedy hodně dlouho neviděl. Ať jen nekritizuji, tak Tom Hiddleston je super a Sophia Di Martino též. Samotný Loki ale trošku trpí syndromem Harryho Pottera a místo toho, aby sám něco dělal, tak příběhem jen proplouvá. ()

Vyhy

1. série - 60 % Možná už jsem zaujatý, ale jakýkoliv produkt od Marvelu už hodnotím jen coby průměr. Přesto Loki v rámci seriálové tvorby Marvelu patří mezi to lepší, co může tento gigant nabídnout. ()

Chen

Na jednu stranu hravé, na tu druhou zlomové pro Marvelovské filmové universum. Oblíbený (anti)hrdina si seriál bezesporu zasloužil a byť jsme se dočkali pár tichých míst, tak šlo o podívanou, kterou si fanda Loki musel užít. ()

shyster

Po obstojné Wandavision, trapném Winter Soldier a utrpením jménem Dr. Stránce 2 mě tenhle seriál zahřál na srdci. První tři díly mě dost navnadili a i ten závěr mě vůbec nezklamal. ()

William_

Ve zkratce: Vedle WandaVision se jedná o nejlepší MCU seriálový projekt. Má to nápad, skvěle napsané postavy, poutavý a zamotaný děj, neskutečnou chemii mezi Lokim a Mobiem a nemá to trapné, dětské a kýčovité vtipy, které můžeme vidět v ostatních projektech. Bez mučení se ale přiznám, že mě 2. série bavila daleko více než ta první. ()

Elyssea

Tak jsem naivně doufala, že Loki bude zábavná jednorázovka (ostatně tak to snad bylo i původně koncipováno). Místo toho tu máme další "velký" příběh o zániku/tyranii celého vesmíru, který se potáhne přes celou další sérii a ovlivní další filmy a seriály. Neschopnost Marvelu cokoli uzavřít začíná býti nejen únavná, ale hlavně dost otravná. Hiddleston znovu ukazuje, že hrát umí, ale taky že Loki nejspíš zůstane jeho největší rolí. Jeho spoluhráči se drží docela příjemně při zemi. Vidět Wilsona u Marvelu je totiž opravdu jak z alternativního vesmíru, a tak jeho civilní projev vlastně drží celou linku s TVA v mezích opravdu fungujícího nudného úřadu, kde prostě jen dělá svou práci. Sophia Di Martino jako Sylvie je docela příjemné překvapení. Oproti tomu záporák shazuje gravitas celého finále a bylo by fajn, kdyby Marvel dokázal neshazovat potenciálně emoční či vypjaté okamžiky vtipkováním. Žel, dle chvalozpěvů na Lokiho to pro mnoho diváků funguje a nejlepší doporučení pro mě by nejspíš bylo konečně přestat komiksovky konzumovat. ()

Kempe

Luxusní podívaná s jednou z nejlepších postav marvelovského univerza. Koncept pozadí velmi zajimavý, vývoj postav uspokojivý, hudba velice kvalitní a nepřekonatelný Tom Hiddleston. Závěr naprosto fenomenální, po všech stránkách, avšak nejvíc jako top character arc. For all time. Always. ()

Pajky3

Loki jako takový je, vlastně už od začátku filmového Marvelu, jednou z nejzajímavějších postav vůbec. Takže minisérie, která dá jeho postavě víc prostoru mohla být jedině dobrým nápadem a docela jsem se těšil na to, co přinese.    Příběh jako takový mě bavil, protože se mi trefil přesně do noty, hlavně díky cestování časem. Hvězda Toma Hiddlestona byla dobře doplněna, ať už šlo o Owena Wilsona, který si kradl scény pro sebe, neokoukanou Sophii Di Martino či solidní Gugu Mbatha-Raw.   Akce a efekty jsou jako obvykle kvalitní a navíc pobaví i menší věci jako Loki krokodýlem. Slušně to utíká a baví, TVA je promyšlené a Lokiho varianty jsou dostatečně zajímavé. Nakonec tak pro mě bude největší zklamání konec, kde zklamal záporák a nedostalo se závěru, který by tomu slušel. A to bez ohledu na to, jestli se plánovala druhá řada. ()

Sammya

Mě to bavilo, protože Tom Hiddleston se pro roli Lokiho prostě narodil a jen vidět, jak si tu roli užívá, stálo za to. Příběh nebyl z nejúžasnějších, ale humor a další postavy. hlavně Owen Wilson jako Mobius, mi to vynahradily. Co se týče příběhu se Sylvie, jsem asi nezaujatá, ale byla mi celkem sympatická. Každopádně jsem fakt zvědavá, co bude navazovat na finále seriálu. ()

Doldus

Mohlo to být rozhodně kratší (same ol', same ol'), avšak zase to zachraňoval bravurní casting v čele s šeptavým Wilsonem a některé líbivé a stylizované sci-fi lokace. Akce na pár výjimek slabší, efekty však na echt luxusní úrovni. Šibalský Loki se pro mě vyčerpal už ve filmech, takže jsem byl rád, že jeho postavu trochu ozvláštnili, potažmo "rozvinuli", ale ve druhé sérii už to asi těžko replikují. Edit: světe, div se, druhá série je o třídu lepší zážitek, paradoxně i díky skvělým posledním dílům, které mě naopak v první sérii nebavily. Loki prošel kýženým vývojem a bavil mě o poznání více, k tomu mu sekundují tradičně výborný Wilson, chameleón Majors a také roztomilý Ke Huy Quan. V kontrastu s několika posledními marvelovkami v podstatě masterpiece. ()

dr.fish

První díl navnadil a další těžce zklamaly. Sestříhané na polovinu by to docela potěšilo. Ty zoufalé scény plné bezradnosti, to už by se snad dalo vysílat při výuce na FAMU. 45% ()

Radiq

Loki se stal mou oblíbenou postavou už dávno, ale co by se tady dalo posrat? No samozřejmě cestování v čase, případně nějaký ten multivesmír. A tady je to bohužel hlavní zápletka. A dokonce to vypadá, že ani v další sérii se tomu nevyhneme. Přemýšlím, co mě vlastně zaujalo - maximálně tak různé verze Lokiho (hlavně Richard E. Grant jako "classic Loki" a samozřejmě aligátor Loki) a mít na to choutky, tak i ta prdelatá kozatá černoška. Ale co se týká děje, to je jeden velký chaos s hromadou děr, kde bylo asi záměrem udělat to tak spletité, aby to divák už vzdal a nepátral, jestli to ještě dává smysl nebo už ne (když už pominu ty mutlivesmíry a časobordely, tak mi třeba vůbec nedošlo, jak je možné, že Loki existuje ve variacích multigenderových, multirasových a dokonce multidruhových). Musím pochválit, jak to bylo natočené - zdařilé efekty a ty různé scenérie vypadají fakt hezky. Jde vidět, že peníze tady nechyběly. Sem tam se objevil i povedený humor, hlavně z hrdla samotného Lokiho, ale třeba i takový Mobius (nečekaně komediant Owen Wilson) sem tam perlil. Mám dojem, že "He Who Remains", kterého hrál Jonathan Majors, byl zároveň v roli Kanga Dobyvatele, takže se nám tady pěkně proplétá příběh dalších MCU filmů, ne? Pokud to ale půjde stejnou cestou, tak vůbec nevím, jestli se mám vůbec těšit... ()

Deyw

Ne...ne..proste ne...prvni dva dily totalne super, pak to je takova nudna brecka, ktera cloveka ubije a chce uz aby to skoncilo, bohuzel loki to neutahne a po skvelych napadech, kdy potkava sam sebe byl genialni, ale pak se ztoho stala proste strasna sracka..mozna o trochu lepsi nez wanda, jenze wanda je aspon osobita a je hot, tohle je typek dobre hlasi, ale delaj tu znej idiota tvle...nemam to rad 3/5 za prvni dva topove dily.. 🤛 ()

Script

První série nadchla. Docela mě překvapilo, že závěr, se obešel bez trapných epických bitek, které je známo na Marvelu, že dělá. Místo toho jsme dostali zajímavý story telling, který mě nadchnul. Zároveň mě potěšila práce s kamerou. Občas se ukazovali v seriálu prvky, které se dali předvídat, ale za mě je to seriál, který měl v tomto universu potenciál. Jenže co mě bude děsit je to s čím přijde druhá řada. Aby zase produkce nesklouzla ke starým trapným kořenům, které například zničili film Black Widow. ()

filmmovier

Mno, abych řekl pravdu, už zase jsem mírně zklamán. Že bude Loki lepší, než Falcon a WS jsem tak nějak očekával a v tomto případě tomu tak skutečně je, ale čekal jsem také, že bude lepší, než WV - což se nestalo. Zatímco tedy WandaVision zůstává (překvapivě) dosud nejlepším MCU seriálem, Loki je, co se týče nastavování budoucnosti (která vypadá stále zajímavěji) možná ještě důležitější. Vše samozřejmě stojí na naprosto geniálním a božském (haha) Tomu Hiddlestonovi, překvapivě vynikajícímu Owenu Wilsonovi a tuně Lokiho kopií, z nichž každá je zajímavá. Jsou tu camea, hrátky s časem, smyčky, alternativní reality, představení Kanga (ano!) a dvě totálně luxusní závěrečné epiody s nejlepší potitulkuvou scénou v celé historii MCU (no dobře, zas tak úplně ne, ale to oznámení přesto potěší) a samotný závěr je, jak už to tak bývá, fenomenální a do budoucna opět slibuje hromadu zajímavých věcí! Ve výsledku jsem si tedy sice Lokiho náramně užil, ale mohlo to být lepší. Koneckonců, ty čtyři hvězdy jsou docela silné, pravda ale je, že místy se to opravdu celé trochu vleče. Ale to je jen detail. Těším se nejen na druhou sérii, ale samozřejmě taky na všechno ostatní. 80%. ()

Motinski

Loki je riskantný krok od Marvelu. Chápem ľudí čo ho budú milovať, chápem ľudí ktorým nesadne. Je odlišný, často bizarný, uletený, zvláštny a dosť stojí na nečakaných zvratoch. Nevyhol sa klasickým seriálovým chybám, nie každá časť je rovnako dobrá a veľa krát sa dej zbytočne naťahuje.(Toto platí skôr v 1.sérií). Najväčšie prekvapenie bol pre mňa Owen Wilson, dlhé roky ho nemusím a konečne som od neho dostal postavu ktorej som to žral. Od filmov je seriál oveľa viac komornejší, no stále osudový a dôležitý pre budúce smerovanie MCU. Bavil som sa, ide o niečo úplne iné ako som čakal, scenár je prekvapivý, prostredie originálne a Tv produkciu nie je poznať. Loki je miestami úplne iná postava ako predtým a ajkeď mi to to začiatku vadilo, na konci sa Tom Hiddleston stal mojím obľúbencom. A to by som pár rokov do zadu určite nepovedal. Toto musím Marvelu uznať ako nečakaný úspech, chytľavý a zábavný, v 1. sérií mierne pomalejší, v 2. mierne zložitejší, ale s tajomnou zápletkou čo odkrývate postupne a baví vás to. 1.séria  7/10  2.séria  8/10 ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři