Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

zberatel

Najprv prišla Wandavision a jej zábavný svet kúziel, potom akčný Falcon a winter soldier, ktorí nám ukázali čo sa deje vo svete po veľkom návrate polovice planéty. ALE o celý multivesmír ich oboch predbehol LOKI. Loki a jeho cesta sebapoznania zabalená do jedného z najlepších príbehov o samotnom čase.. ()

Maximilianus

1. Séria: Z tohtoročných Marvel seriálov bol pre mňa tento ten najmenej zaujímavý. Tom Hidleston je stále šarmantný a postava Lokiho skvelá,  ale príbeh bol lineárny, s pomalým tempom a s veľmi nezáživným finále série, kedy sa iba rozprávalo a otvorený koniec mňa osobne skôr nahneval a sklamal ako nabudil. Prišlo mi to všetko ako zbytočné naťahovanie. 3. diel nuda, 4. a 5. veľmi dobré, 1. a 2. úvodné. 6. nevyužitý potenciál. Aj postava Owena Wilsona, aj keď mam herca rad, je nudná. Jedine chémia medzi Loki a Loki,  pripadne ďalšími Lokmi je super. Zatiaľ 7,2/10  ale nebavilo ma to moc. Od 2. série som toho veľa nečakal, preto ma ani moc nesklamala. Dej bol oproti prvej sérii menej rozvetvený, väčšina sa odhrávala v TVA a riešili sa iba jedna vec. Tentokrát boli jednoznačne vrcholom posledné dva diely, ktoré sériu zachránili, ale celkovo som sa nenudil a aj keď som nebol v netrpezlivom očakávaní, čo bude ďalej, pozeranie som si užil. Takže z Lokiho sa stal už skutočne Boh, nie iba na papieri, pretože to, čo sa naučil v tejto sérii je teda niečo. Dúfam, že ešte zasiahne do diania v MCU. ()

Hashirama

Kdyby mi někdo řekl, že si z první seriálové trojčlenky Marvelu užiju nejvíc jindy totálně trapného ohřívače Lokiho, vysmál bych se mu do jeho uhrovatého pobledlého obličeje. Nyní tu sedím a přeměřuji si dioptrie, jsa naprosto okouzlen tou šílenou magickou absurditou komiksového světa. MCU tímto seriálem vstupuje do nového věku - věku, kdy se může stát naprosto cokoliv a žádný fanoušek si nemůže být jist, co ho čeká. Celé univerzum se sice svojí opulencí pouští na relativně tenký led, protože se s množstvím produkce a hlavně větvením celého (multi)vesmíru paradoxně vzdaluje klasickému spotřebnímu divákovi, naštěstí pro fans tak činí skrze odlehčenou a zábavnou mini-nadílku, které nechybí nadsázka, vtip a aktivní pomrkávání na znalce, nebojí se komiksy obcházet, ale zároveň jim být extrémně věrná, ani opřít se naplno o 13 let budovaný svět, který má pevné základy, a zároveň tyto základy sebevědomě relativizovat. Plus (poměrně nečekaně) tu dostaneme i docela fešný vizuál, který se nebojí výrazných změn v barevné paletě, solidní akci (na které sice Loki nestojí, ale narozdíl od Falcona není vyloženě pro ostudu) a na marvelovku i docela výrazný soundtrack. Takže takhle tedy rozhodně ano! 8/10 ()

samkko

Další Marvelovka tohoto roku pro mne byla velkým zklamáním. Postavu Lokiho jsem měl vždy rád kvůli jeho charisma, smyslu pro humor, brutality, a jedinečnosti zlé postavy, kterou stejně milujete, přestože je tak zlá. No a přesně seriál Loki tohle všechno vyvrátil. Udělat z antihrdiny hrdinu. Proč? Vzít aligátora a udělat z něj Lokiho. Proč? Jako chápu že to dělalo studio Disney zaměřené spíše na mladší obecenstvo ale "croki" byl na mě opravdu moc. Máme zde spoustu vedlejších postav a skoro všechny mi byly tak nesympatické, že jsem se kvůli nim na seriál málem nedodíval. Tudíž opět jestli máte radí filmy od Marvelu tak koukněte. Hodnotím 5/10 a to především za skvělý soundtrack a vzhled snímku. ()

Likan7

Z těch tří MCU seriálů je Loki s přehledem nejklíčovější a nejlepší. Ten futuro-retro styl mě hodně baví, stejně tak chemie mezi Hiddlestonem a Wilsonem. Kdo je ale naprostý král seriálu (1. řady), je Sophia Di Martino. Od jejího příchodu mě neskutečně bavila a oči jsem na ní mohl nechat. Co se příběhu týče, obávám se, že kdo neuvidí závěr Lokiho, bude se trochu v dalším MCU dění ztrácet, ale holt to je úděl Marvelu. Já to beru a stále jsem a budu v první řadě! EDIT. Po druhé řadě bohužel převládá zklamání. Di Martino odsunutá na vedlejší kolej, příběhový guláš. Jak jsem byl nadšený z jedničky, dvojka mě totálně otrávila a v průměru 12 dílů snižuju na 3. ()

Ceberus

Zahrávat si s paralelními realitami je vždycky ošidné, ale tentokrát se s tím seriál vypořádal důstojně. Rozhodně jde o nejlepší marvelovský seriál, co jsem zatím viděl - WandaVision byl v prvních třech dílech příliš bizarní a Falcon & Winter Soldier byl tuctový akční seriál, který bohužel na můj vkus zahrál rasovou kartu zbytečně intenzivně. Hiddleston a Di Martino jsou výborní, Owen Wilson ještě lepší a nejvíc asi vychválím finální guest star z posledního dílu sezóny. Seriál si také může pogratulovat k pravidelnému plnění Bechdelova testu (dvě pojmenované ženy se baví o něčem jiném než o nějakém muži). :-) ()

Hellknight12

Do tohto seriálu som išiel cez očakávaní, takže ja som celkom spokojný. Príbeh nám pokračuje po Endgame, kde Loki utečie aj s teseraktom. Seriál nám skáče z jedného času do druhého. Raz sme v 16 storočí a inokedy zase v 21 storočí. Celkom pekne pracuje s myšlienkou alternatívných vesmírou a snaží sa aj o nejaké tie paradoxy, ktoré aspoň za mňa nie sú úplne využité aspoň v prvej sérii. Seriál nám ukáže aj pár nových miest. Postava Lokiho je tu úplne inak vzatá ako vo filmoch. Počas šiestich časti si Loki prešiel väčším charakterovým vývojom ako počas všetkých filmoch, kde bol. Som zvedavý čo nám prinesie druhá séria. Seriál môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

geek.ondra

Zábavný, roztomile chaotický, suprově zahraný (Hiddleston si mě konečně získal a Wilson mi dělá neskutečnou radost) ale i poměrně slušně napsaný a řemeslně zručný bordel - a když píšu bordel tak to tentokrát myslím jako lichotku. První řada mě ještě nechávala na pochybách ale po té druhé už jsem si jistý tím že Loki je nejlepsi televizní projekt ale i celkově jeden z nejlepších projektů současného upadajícího Marvelu ()

RAFT

Kdybych si vybral marvel seriál který,byl nějlepší jestli Wandavision,Falcon and Winter Soldier   ,tak asi Loki .V seriálu nechybí tak,trochu toho humoru na který,jsme zvyklí i u jiných marvelovek.V seriálu najdeme mnoho easter eggů.Každopádně druhá serie bude .Za mě 80% za první serii. ()

Maniik88

Loki, boh ľsti, klamstva a pretvárky. No a tu ho máme ako dobráčiska od kosti, ktorý si občas poslzí, povstupuje si do svedomia a dokonca sa nám zabuchne do ženskej verzie seba sa. Nápad okolo strážcov časovej osi, agentoch a paralelných vesmíroch fajn. Super bol Owen Wilson, ktorý mi tam sedel najviac. Loki bol biedna verzia seba a ani jeho ďalšie variácie nič moc. Keď bolo treba nejaké efekty, tak boli dobré. Príbehy zaujímavé a človek nevedel čo sa stane v ďalšom diely. Takže to bolo fajn. Najviac ma vlastne sklamalo, že chcú robiť ďalšiu sériu. Keby to viem dopredu, kašlem na to. ()

dj_kure

Loki má téměř dokonalý pilot, během následujících 6. dílů dostanete tolik zbytečných informací, že máte chuť přeskočit jen na season finale. Fungovalo by to mnohem lépe jako film a ne jako seriál. Závěrečná epizoda pak působí jako polovina filmu a ne jako uzavření sezóny. ()

Nix

Nečekal jsem časové hrátky s Lokim, každopádně to byla celkem jízda. Tom je skvělej, ale tady kraluje Owen, ten byl naprosto fantastický a jeho postava byla skvěle napsaná, jediný kdo mi vadil, byl ten kdo stál za tím vším, ta postava mi opravdu nesedla. Každopádně seriál má opravdu spoustu dialogů, ale jsou skvěle napsané a člověk se do toho hned dostane. Je pravda, že občas mi přijde, že když se neví co by, tak se hodí multiverse a hrátky s časem, ale na druhou stranu nechci moc křivdit a nakonec to celkem dává smysl, akce tu je taky a když na ni dojde, je to jako dycky od Marvelu, je skvělá. Celkově je to dobrá mini série, Loki není úplně můj oblíbenec, ale tady jsem mu fandil. ()

wege

Vás to jako nesralo? Těch šest dílů mi trvalo dva týdny, naprosto mě to ničím nechytlo. Příběh na nic, nebavil jsem se, humor se prostě nedostavil, akce o ničem. Celé mi to přišlo strašně sterilní. Pokud to bylo natočeno jen proto, aby se v univerzu otevřely další dveře, možnosti jak dále, tak to sakra šlo udělat daleko lépe než těmi skoro pěti hodinami ničeho. Jestli jsou všechny seriály od Marvelu takové, tak fakt nevím, jestli to uvidím. ()

JohnZ87

Season 1 - Další nakopnutí MCU multiverza a další hrátky s časovými liniemi - tentokrát tak trochu jinak. Časová policie resp. organizace TVA je svým pojetím (byrokratická, důsledná technologicky vyspělá a přesto silně retro) prostě líbivá a zábavná. Z roku 2012 (těsně po bitvě o New York a nevydařené časové loupeži v rámci Avengers: Endgame) vytržený Loki si při promítnutí jeho dalšího "původního" počínání až po zabití Thanosem projde zrychleným vývojem a dostane se charakterově v podstatě tam, kde byl na začátku Avengers: Infinity War. Jeho další počínání v rámci organizace TVA nabízí velmi neotřelý zážitek a posouvá Lokiho zase o kus dál. Rozličných variant Lokiho navíc potkáme celou řadu a je trochu škoda, že toto až na pár výjimek neplatí i pro další postavy. Akce mohlo být možná o něco více, ale faktem je, že finálová epizoda zjevně rozpoutala něco velkého... 80% ====================================================================== Seasson 2 - Druhá a zjevně závěrečná kapitola (minimálně tohoto uzavřeného) Lokiho příběhu je ještě šílenější (minimálně co se cestování časem týká) než ta první. Návaznost na předchozí sérii je velmi těsná, i proto trochu budí údiv Sylviin odlišný účes. Kang (resp. jeho variant Victor Timely) zde nepředstavuje prakticky žádnou hrozbu a je to spíš uťápnutý jouda a dobrák. Daleko vážnější hrozbu představuje blížící se kolaps časového usměrňovače a samotná nestabilita toku času, stejně jako nestabilita uvnitř TVA. Druhá série má poněkud pomalejší tempo, ale v druhé polovině řádně šlápne na plyn a vytasí se s několika překvapeními. Příběh je tentokrát více koncentrovanější na užší okruh postav. Finále působí dostatečně uzavřeným dojmem, ale Loki má stávajícímu MCU do budoucna ještě rozhodně co nabídnout. 80% ()

himor

Po prvých dvoch dieloch som chcel dať hviezdu a nedopozerať. Nakoniec sa vo mne ozval vnútorný hlas, aby som nebol chuj a nedával povrchné hodnotenie niečoho, čo som nevidel. Tak som to dal až do konca. Nakoniec musím povedať, že z totálnej nudy sa stalo sci-fi šialenstvo. Nečakal som toľko efektov, toľko rôznych štýlov a rôznych miest kde sa všade dá s Lokim dostať. Jedným slovom pestré. Určite odporúčam pozrieť, tie prvé dva diely odtrpieť a nebudete nikto sklamaní. Bolo aj smútku, bolo aj srandy, bolo aj akcie a hlavne more sci-fi. K hercom, Hiddleston tak do 50%, aj otravný, aj nie, tak na vážkach. Sophia veľmi fajn, potešil ma Wilson. Celkovo do 80% ()

maramashi

Loki je jedna z najzaujímavejších postáv z MCU no aj tak sa mi nechcelo do pozerania tohto seriálu. Tempo sa trochu vlieklo a príbeh bol v pomeroch k ostatným marvelkovkám priemerný no najväčie prvekvapenie celého seriálu boli Owen Wilson a Sophia Di Martino. Za mňa lepší priemer a jeden z tých lepších Marvel seriálov 70% ()

carodejb

Ako fanúšika scifi a time travel shows ma to chytilo vo veľkom. V podstate bez druhého plánu, len zábavné dobrodružstvo. Ideálne na horúce letné dni. Má to svoje muchy, v tempe, v charakteroch, ale nejak ma to netrápi, lebo okúzlenie svetom, postavami a zápletkou bolo väčšie. Tak čisto osobne je to na 5*, keby som chcel byť objektívny jednu strhnem. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři