Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Arkagas1989

Loki - moje oblíbená postava nejen severské mytologie, ale především Marvel filmů, kde za mě osobně nedostal nikdy moc prostoru. Samostatný seriál mu více než sluší! Tom Hiddleston je jeden z mých nej herců, takže je jasný, že žádnej Loki už nikdy nebude lepší. Ale k seriálu - námět časové osy, kterou hlídá tvz.TVA aby se  nevětvila je originální a skvělý - Loki v několika časoprostorech, který se potká na jednom místě v několika podobách je prostě pecka (krokodýl nej). Stejně tak se mi líbí vývoj samotné postavy, kdy se z jakého si sarkastického zmetka stává Loki postupně zamyšlenějším a víc přemýlivějším Bohem. Owen Wilson je tu taky skvělý a moc mě potěšilo ztvárnění Aliotha.  ()

adamix

To, čo som očakával, som aj dostal, a v pekelne zaujímavom prevedení. Nemám jedinej výhrady, až na pár faktov, že z Lokiho je až moc sentimentálny a akčný hrdina (!) a seriál vytvoril viac otázok, ako odpovedí. S otvoreným koncom a príchodom nového (a strašne zaujímavého) záporáka novej fázy MCU som maximálne spokojný. Po hereckej a hudobnej stránke ani nehovoriac. A Owen Wilson tu sympatiami schová každého do vrecka svojho hnedého saka :). ()

kubilov

Kromě toho, že mě na konci fakt zklamal ten otravnej cliffhanger, mě Loki fakt bavil. Měl sice trochu pomalejší rozjezd, ale přestože ho jako postavu fakt rád nemám, rozjel se do super minisérie. Hlavně čtvrtý, pátý a první polovina šestého dílu jsou super. TVA symbolizuje totální přechod MCU k multiverse zápletkám, z čehož teda nadšený úplně nejsem, ale co už. Nějaký velký narativ, kterým se bude MCU ubírat, vymyslet museli a multiverse logicky tuto možnost - zvláště po Avengers 4 - může nabídnout. Loki má vtip, vynikající nápady (5. díl, aligátora musel vymyslet někdo zhulenej) a Lokiho jako postavu hrozně zlidští. Konečně ho činí aspoň trochu plastickým a i jeho největší odpůrci ho snad začnou mít i rádi. Silné 4* a jen o chlup horší než WandaVision. ()

ACDCKL

Jak by řekl Mando: "This is the way". Seriál, který konečně má vliv na celý vesmír a není to jen výplň do již tak velkého vesmíru. Herecké mistrovství Toma a Owena. Děj též velmi dobrý a představení nového záporáka, který bude snad hýbat celým dějem všech filmů a seriálů. Za mě jasných 5* a těším se na druhou sérii. ()

kubas369

8/10. Rozhodně zatím to nejlepší a nejzajímavější co z Marvelu vypadlo na poli seriálové tvorby. Uvidíme jaký vlastně tenhle seriál nakonec bude mít celkový vliv na MCU. Zatím to vypadá, že zcela zásadní ale nemůžu si pomoct, pořád si myslím že v tom ještě bude nějaký ten háček. Uvidíme. ()

instageek_cz

Zatímco Falcon & Winter Soldier hráli spíš na jistotu, Loki se podobně jako WandaVision pouští odvážně do míst, kam se MCU předtím ještě nevydal – za samotnou oponu času a reality! Mám podobné zápletky fakt rád. Člověk je napjatý, co se stane v každé další vteřině, jelikož možné je teoreticky úplně všechno. Hraje se podle jiných, nám neznámých pravidel. S tímhle faktorem dokáže seriálový Loki dost dobře pracovat a v prvním díle se zarytí fanoušci MCU dočkají nejednoho překvapení, možná až šoku!:)) Jinak Tom Hiddleston se ve své nejslavnější roli rozjíždí trochu pomalu, ale v průběhu seriálu jsem konečně pochopil, proč ho všichni tak „žerou“:)) Výborným parťákem mu byl Owen Wilson, takhle sympaticky zahranou postavu jsem dlouho nikde neviděl a fakt mě hodně bavil. Líbila se mi atmosféra blížícího se konce světa, kde se děj často odehrává. Ta zvláštní svoboda, kdy už je všechno jedno a jenom se smířeně čeká, až to skončí. Některé díly jsou víc jako detektivka, jiné konverzačka, a dostaneme i epické nářezy, kde bude Loki cool jako nikdy předtím. Nejen proto jsem častokrát pomyslel na to, jaká je škoda, že tenhle Loki nešel do kin v podobě celovečeráku, protože i vizuál a efekty mi připadaly na špičkové úrovni. Jo, nechybí tady nic. Skvělá akce, napětí, humor, ani romantika. I když, jedna věc přeci jen schází... KONEC!!:)) Ten se za mě moc nepovedl. Jasně, bude druhá série, ale z použitého „završení“ jsem měl spíš pocit, jako že tvůrci sami neví, jak to vlastně celé ukončit. Tak jen doufám, že to není předzvěst budoucího kvalitativního sešupu, a že nás s Lokim a spol. čekají ještě velké věci! Hodnocení: 8,5/10  /// Další recenze a zajímavost nejen o marvelovkách čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Toustovač

Lokiho seriál... až na to, že to neni Lokiho seriál a v podstatě to ani neni Loki. Když se přes tohle přenesu, pár dobrých míst tam určitě je a chemie Hiddleston/Wilson jede na 200 %. ()

kirmakX6on

Loki byl bůh lsti a přetvářky... a tvůrci se jím bohužel nechali inspirovat: na prvních dvou dílech si lstivě nechali opravdu záležet, ale pak, díl od dílu, nechali kvalitu ponenáhle klesat, zprvu dostatečně pomalu na to, aby divák doufal, že se to ještě zlepší ...a ve chvíli, kdy jeho poslední naděje vyhasne, se už stejně blíží konec, takže proč se nedodívat a nezjistit, jak to skončí (cliffhangerem - jak jinak). Celkově první série nanejvýše za 3* a to jen proto, že mám postavu Lokiho obzvláště v oblibě. ()

pekas

Tak první série je dost originální. První dva díly jsou ještě takový rozjezd a pak to solidně graduje. Já jsem rozhodně spokojený. 90% ()

Renie42

Jsem spokojena se seriálem, Loki je super. Teda kdysi mě neseděl, ale postupně se vyvíjel a mě začínal být čím dál tím víc sympatičtější. Je to zajímavý příběh po tom, kdy sebral ze země teserakt a zmizel neznámo kam. Tady už víme, kam se poděl. Ale chtěla bych někdy vidět marvelovku z vesmíru, kde je Loki krokodýl, to by bylo zajímavý :-D. ()

liquuid

Skvela prvni rada plna napeti, perfektniho vizualu. Zajimavy a predevsim zajimave vypraveny pribeh. Snad prvni marvel, kde je minimum komickych vlozek a bere se vazne. Audio v pozadi vsemu dodava smrnc. Myslel jsem si, ze ty hratky s casem me zacnou u tech marvelovek stvat, ale zatim je to ukocirovano v pochopitelne mire pro divaka. Musim vyzdvihnout i uzasne outro plne retro prvku. Tesim se na druhou radu a pevne doufam a prosim, at ma stejne kvality. ()

johnsnow

Ku každej epizóde som sa vyjadril, tu len dodám, že napriek tomu, že Loki nebol môj obľúbenec v MCU a ani po tomto seroši nie je, tak seriál ako celok mňa bavil a síce akcia bola slabšia, tak som spokojný. ()

mrclTV

Tak toto som od Disneyovského Lokiho nečakal - celkom ma baví! Šikovne podaná rozborka hlavy boha falošnosti. Slovo, ktoré sa mi spája s týmto seriálom je - "funky" - Štýlové, dosť bláznivé, miestami vtipné a miestami dokonca aj hlboké. A trebalo k tomu iba par dobrých hercov, nadbytočne kostýmy zo Star Wars a tonu vizuálnych efektov. Isto, nie je to seriál, ktorý by vám zmenil život, neriešia sa životne dôležité otázky a dilemy, no jednoducho je dobre pozerateľný a baví. Update po druhej sérii - Druhá séria ma už nebavila tak veľmi ako prvá, už len za tri. Chýbala jej taká absurdná veselá bláznivosť z prvých dielov seriálu a ostal len všadeprítomný "technobabble" novej postavy OB-ieho, ktorý ma vyslovene nebavil. Iba posledná časť mala niečo z aury prvej série. Výsledné hodnotenie - tesne ubránené 4*. ()

tkey

O hudbě nebudu radši ani mluvit, sedlo to jak hrnec na sedidlo. Každá show nemůže být výjimečná, tahle ano. Fantastická kombinace humoru, patosu, hloubky, atmosféry , která graduje přesně jak má, kdyby tvůrci od Marvelu tohle dokázali nyní převést na velké plátno, možná by se nešířila pravdivá pomluva, že po endgame marvel skončil. Faktická minimální provázanost s ostatní Marvel tvorbou navíc pomůže vklouznout do děje i jedinci, který neví v jakém díle si Thorinson nadělal do kalhot a kam to spadlo, rozhodně si to za všechen čas dám znova. Vždy. ()

soviczka

Další seriál, u kterého nechápu zdejší vysoké hodnocení... Nudná, nelogická, patetická slátanina. God of Mischief? Tak určitě... Hodiny utrpení a pak dostanu toho nejtrapnějšího záporáka všech dob? Jinak tedy tvůrcům děkuji za hlas Grety Thunberg a pokus o rasovou a genderovou vyváženost, nicméně absenci Asiatů a trans osob považuji za naprosto alarmující. ()

DarweyD

Konec mě nechal chladným. Postava Owena Wilsona je jedna z mála věcí co mě fakt bavila, jinak promarněnej potenciál dle mýho názoru. ()

RobinPM100

Neskutečná sračka s totálně kokotskym dějem o TVA úřednících (ano normálně kosmickej časovej úřad s úředníkama u stolů), který dohlížej na čas a chytají varianty - a ano, všechno jsou to rasou lidi. Jako nechápu jak mohli odsouhlasit takovejhle nesmyslnej děj, kterej i z komiksu udělal špatnou pohádku mixlou totální píčovinou. Nechápu to vysoký hodnocení tady, vždyť je to nebetyčná zhovadilost :D 1/5 ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři