Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Kvajet

Chybí mi ty staré, jednoduché časy, kdy byl nevějtší událostí souboj Iron Mana a Iron Mongera. Navíc se to celé podivně podobá Umbrella academy, kde Elliota page nahradila incenstní romance Lokiho a jeho druhého já. Divné, ale Alabama rules. ()

chozze008

[PRED] Zatim jen prvni dil, ale naprosta pecka. Pohravani s casovymi osami, je velmi slibné. Ostatně takhle přidáním rovnou 5-ti timelines do rebootu X-Men (House of X and Powers of X) odstartoval J. Hickman uplně novou éru X-Menů (zatím jen comics, těším se jestli to někdy zfilmují). Loki vs Loki, zatím fakt dobrej start. Stále mě baví vtípky vyvažující "vážnost" situace, je otázkou kdy to tvůrci začnou přehánět nebo to přestane bavit mě (tak první půlka je fakt spíš jak dobrý vtipný sitcom). [POTOM] Nenechte se mylit za me nejlepsi serial dle comicsu (a ze jestem se fakt snazil) ale ten konec, chapu, predehra pro dalsi serie, ale jinak dost zklamani, posledni dil to z 5 hvezdicek zmenil na 4. Dalsich serii se obavam, predpokladam, ze to pujde dolu. ()

VktrCZ

Ty kráso, nevím kde začít. Po dlouhém buzerování od mého kámoše ať se na to konečně podívám, jsem se dostal k Lokimu. No, a jsem překvapen. Opravdu bych nečekal, že mi může seriál Loki takhle vyrazit dech. Upřímně Loki, jako postava mě nikdy nebavila, nikdy mě nezajímala a vždy, když se někde objevil, tak to pro mě bylo jen Jo, zase Loki. Ale tady, v tomhle mistrovském díle si Lokiho oblíbíte, až už chcete nebo ne. Strašně se mi líbil ten příběh, cestování časem, a hlavně zajímavá záhada okolo TVA. Postavy jsou zde podle mě skvělé, ať už se kouknete na Mobia, Silvyi, či samotného Lokiho, nebo ostatní Lokie. A ano, ten fanservis je zde přítomný, až už Loki z klasických komiksů, nebo Aligator Loki, či Thor žába, ale na rozdíl od ostatních projektů, kde se hodně protlačuje Fanservis to zde nevadí, neotravovalo mě to a není to zbytečné. Tempo je zde dobré, i když najdou se zde lehce protáhlé expozice a občas seriál zpomalí, ale to je jen pár vyjímek. Velkým překvapením pro mě byloi CGI. ve všech MCU seriálech, které jsem doposud viděl, jde poznat, že se jedná o televizní produkci, jenže tady? Tady je to naprosto epický. Kdyby to prostříhaly a dali do kina, nepoznali byste, že to byla původně TV show. Jako první setkání s Multiversy, jako takovými to funguje dobře. Nemůžu se dočkat druhé série a hlavně co nám v budoucnu ještě předvede Kang ()

swenyx

Projekty Marvelu od Endgamu stojí většinou za hovno, ale světe, div se nějaký zázraky se tu přece jen najdou. Loki jako postava mě víceměně po prvních Avengers nějak moc nezajímala, ale musím říct, že po tomhle seriálu u mě místo rozhodně dostal. Celá linka okolo TVA dost bavila, jak jsme postupně každým dílem nalézali chyby a odkrývali kdo za tím vším je bylo zpracovaný dost zajímavě. Kromě Lokiho taky Sylvie nebo Mobius hráli skvělou roli, sice love story mezi Lokim a Sylvií byla trošku zbytečně na sílu, ale okay. Jediný co mi vadilo byly nevysvětlené časti okolo spravování času, ale to by nebyl Marvel, aby tu nebyly nějaké nelogičnosti, jinak super podívaná. ()

Ironhead

Nebylo to zlé, naštěstí to nebylo moc dlouhé, ale ani to nebylo nijak zvlášť dobré. Celá ta linka TVA a hlavně její soudkyně mě těžce nebavila, trochu to zachraňují scény Loki plus Loki a Loki plus další Loki a Loki :_) btw... závěrečný rozhovor ve věži mě vůbec nebavil, čekal jsem silnější závěr. ()

marla.singer

(to su len osobne styri - lebo sa tam cestuje v case, Tom Hiddleston, atmosfera - a ja som jednoducha zena,ahahaa) Pokial by moj sofistikovany komentar niekto cital, tak mu toto nedoporucujem pozerat, ak nie je bohapusty nerd a fanusik sekvencneho usporiadania postupnosti obrazkov. ()

ioope

Tak extrémně mi vadilo Lokiho chování a celkový stupidní humor v úplně první epizodě, až jsem kvůli tomu celý seriál dropnul a odmítal se k němu vrátit. Dal jsem mu šanci až o mnoho měsíců později, kdy jsem si řekl, že tu první epizodu teda překousnu. Druhá epizoda byla natolik strhující, že jsem dokoukal celou sérii hned na jeden zátah (bez jídla a pití) ten samý den… Neuvěřitelné. 10/10 ()

Tomulka

Poslední díl perfektní napínavý jako kšandy. Kdo je v citadele? Kdo to celé řídí? A wow. Je to Kang dobyvatel nebo je to už Imortus. Nevíme- nepředstavil se, ale každopádně je zabyt  a tím pádem povstal Kang :). Těším se na druhou sérii jako malé dítě. Snad to nebude zklamání. ()

Sopholojong

Marvelu to na TV obrazovkach pekne kvalitativne klesa. Zatial najhorsi serial (i ked boli len tri). Zaverecny "multiverse war" diel a najma charizma Hiddlestona, ktory ju moze od seba odhadzovat lopatou, to nakoniec udrzali na sympatickom, ale v MCU univerze neodpustitelnom, sympatickom priemere. Tych prvych pat casti som sa s tym trapil a hladal nieco, za co dat dokonca tie tri hviezdicky. Nastastie verbalne vysvetlujuci a uletenym cernoskom-vladcom casu neobycajne zahrany posledny diel mnohe zachranil. ()

vaclav.g.kar

Loki je určitě ze všech třech prazatimních seriálů nelpší a nejzajímavější a určitě je i globálně nejdůležitější. Dostáváme nové lokace mimo dosavadní realitu MCU, nové postavy a i nového Lokiho. Nikdy jsem nebyl extra fanoušek Thorova bratra, ale tady si mě dostal a velice zaujal. Velmi rád jsem po dlouhé době viděl Owena Wilsona který byl celou sérií na koni a veškeré scény si kradl pro sebe, stejně jako Lady Loki s tváří Sphii Di Martino. Fanoušek Marvelu za kterého se považuji tu najde obrovské množství Easter Eggů a všemožných narážek na filmy i komiksy. Seriál má postupné tempo kdy už na začátku je postavena štafeta vysoko, ale každým dílem šlo malinko víc. Až do poměrně komorního a konverzačního finále kdy byla představena další velmi důležitá postava, kterou určitě nevidíme naposledy. Mrzí mě že Loki nedostal film do kin, klidně se mohl vyměnit s Black Widow, té by to ostatně asi i prospělo na Disney +. Kolem a kolem je Loki perfktní Marvelovka a každý do doteď čekal se seriály se do něj může směle pustit. Velký palec nahoru a 85%👍👍 ()

GinaT

Na Lokiho jsem se těšila, hodně. A přišlo velké zklamání. Jak už tu někdo píše, udělat z toho film by asi bylo lepší. Takhle se to vleče na 6 dílů, kdy v 5 z nich se v podstatě nic neděje. Na rozdíl od Wanda Vision, kde jsem to chtěla po druhé díle vzdát, ale pak se to rozjelo, tady mě u toho sice udržel Tom ale nerozjelo se to. To, že Marvel dělal z Lokiho vždycky tak trochu troubu a tajtrlíka (což mě např v Thor: ragnarok už vytáčlo k nepříčetnosti) mělo být asi indícií, že tady tomu nebude jinak. A na rozdíl od zbytku světa mě tedy postava (ani herečka) Sylvie vůbec neseděla. 2. Serii si serial napravuje reputaci- po zmatku 1.rady to konecne zacne davat smysl a Loki uz neni jen za dementa ale dostava konecne formu plnohodnotneho hrdiny. Ale Sylvie me sere furt ()

Zackk

TVA? to že v endgame zachránili situaci cestováním časem je amatérské řešení situace, ale že tu vytvořili dokonce agenturu která kontroluje cestování v čase je už donebevolající. strašlivý nápad který vlastně kompletně neguje avengers, kameny nekonečna a vlastně cokoli na čem vám vůbec jen může záležet. budu dělat že tohle neexistuje a je to jen nástroj jak vydělat více peněz ()

motyka52

Loki má proti dalším dvěma seriálům - Wandě a Falconovi - malé bezvýznamné plus za to, že pocitově celé universum alespoň někam posouvá. Že je to pravděpodobně celé nesmysl, to je věc druhá. Šest dílů po 45 minutách je tak akorát. Hiddleston a Wilson (!) jsou skvělí. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři