Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Duffman 97

Seriál hodnotím celkově kladně.Je to vlastně taková road movie s alternativními světy.A to mě bavilo ze všeho nejvíce.Loki Toma Hiddlestonea byl opět skvěle zahraný a klidně by utáhl i sólovku.Agent TVA v podání Owena Wilsona byl skvělý.Soundtrack byl také správně "divný".S čím jsem měl trochu problém byla místy zmatečnost a zbytečné CGI finále 5 epizody.Ale bylo to vykoupeno skvělou finální epizodou,kde nám Marvel ukázal ještě větší ultimátní hrozbu pro Avengers než byl Thanos.Celkově hodnotím 85% ()

JancakV

Já jsem spokojený. Zase něco jiného od Marvelu a opět zábava. Spousta Lokiho, doslova spousta. Zajímavé postavy a žádné zbytečné akce. Těším se na druhou řadu. ()

Muffynka

Stejně dlouhé recenze nikdo nečte tak to zestrucnim. Skvělý seriál, odlišný od ostatních, má svůj styl a toho si vážím. Udělat v dnešní době něco ,,nepodobného,, než vše ostatní je kumšt. Pochopitelné, srozumitelné a ne moc náročné k přemýšlení. Efekty super. Jo občas se Loki vážně rád poslouchá, ale jeho schiza, je příjemná a alespoň, že pobaví. A ano, sem tam scény trvají déle než člověk čeká, ale kam pořád spěchat, že?! Nemusí být akce každou sekundu, přesto jsem u toho určitě neusnula. ()

Vassa91

Jeden z lepších MCU seriálů si zaslouží slušných 70% aneb na co není prostor ve filmu… Slušné vystoupení Toma Hiddlestona, který nás vlastně provází a seznamuje s detaily multiverza a divák se vlastně musí od začátku do konce (i přes některá hluchá místa) stoprocentně soustředit. Bohužel je v závěru Loki vykreslován až moc jednoduše, jako čistokrevný hrdina a působí to, že si tvůrci chtěli trochu ušetřit práci a zavděčit se Lokiho fanouškům. Škoda, šlo z toho vymáčknout víc. Ale po skončení si člověk stejně vygoogluje, jak to bude s druhou řadou. ()

Filmyx

beru to jako podvod na diváky. Pokud chtěli natočit feministický laděný, nudný seriál, tak proč u toho prznili Lokiho? Čekala jsem že bude v hlavní roli on, ne nějaká nesympatická slepice a ne že z něho udělají neschopnyho ubožáka, který nedokáže samostatně nic, další k uzoufaní nezajímavou, naprosto kladnou (FUJ!!!) figuru, co jen přihrává ostatním. hnus. jedna hvězda jen na počest další padlé postavy, obětované na oltáři korektní, ploché a bílohetero nepřející době. ()

ArchAngel_

Hodně jiné, než jsme čekali, má to nečekanou hloubku a filmovost, rozhodně hodno pozornosti a pokračování. Marvel prostě jede pecky. I když by měli přehodnotit to své původní oddělování seriálů a filmů, nebo evidentně už přehodnotili, protože tenhle seriál prostě musí mít příběhově návaznost ve filmech. 85%. ()

Hiashi14

Musím přiznat že se mi Loki trefil přesně do chuti i nálady. Skvělá hudba i herecké výkony, jako třeba u Owena Wilsona. Velká spousta easter eqqů co jistě potěšilo nejednoho komiksového fanouška. Seriál měl své chyby jako celé MCU, ale i tak to jsou zasloužené 4*. ()

d.p.1

Tohle je prázdné, zdlouhavé, předvídatelné, na peníze zaměřené, nudné, left wing otrávené zabití Lokiho. Je pravda, že pro někoho, kdo si hlavně po večer pouští seriály, to asi bude dobrá volba, pokud mu nebude vadit, že bude nenápadně indoktrinován něčím, co asi vzešlo z choré hlavy nějaké feministciké aktivistky, která má pocit, že všichni muži potřebují být neustále ponižováni. Dobře, řeknu to napřímo, zkurvila to Bisha K. Ali a stačí si jí vygooglit a  člověk pochopí, proč je to taková slátanina, když tato nešťastna žena je jednou ze scénáristek. Díky bohu, že u nás máme tak skvělé ženy a ne tyhle podivínky. Z Lokiho se stal tupý bisexualní slaboch, kterému jeho silný ženský protějšek ukazuje, jak se to má dělat správně. Ano, protože Loki byl přesně takový slaboch v severské mythologii a taky ho tam často mlátila dosatečně diverzfikovaná parta stážkyň kontinua.  Na sérii dva se koukat rozhodně neplánuju, tohle je prostě k pláči. ()

Akret120

Marvelovky moc nemusím ale toto je v pohode je to vtipné je to sledovatelné a není to nudné je to super najviac ma zaujal vzťah medzi Lokim a Mobiusom sú cute ()

jindrak

Skvělý, a nemusí být ani pro milovníky MARVELu. Za sebe jsem nenašel nic, co bych mohl objektivně kritizovat. Snad jen, že je moc krátký. 5/5 ()

HeRoS.Au

Mnoho honimiru neni happy. Loki ma hodne co do sebe, ale v ramci celkove dehonestujici verbal-ni nalady musi byt i tento Marvelovsky opus patricne zadusan do pudy. ()

indos007

Jsem fakt rád, že má Marvel ještě jeden opravdu kvalitní projekt, který je jedním z mála světel v časech této krize, kterou MCU teď prožívá... Za mě naprosto fenomenální seriál, který dokazuje to, že když se tvůrcům nechá dost prostoru může vzniknout něco krásného. Speciálně musím vyzdvihnout výkon Toma Hiddlestona, který táhne celý seriál.9/10 ()

stret

Hoci serial zacal vtipne, a dobre obsadenie mnohe zachranovalo, pozerat dlhodobejsie na ksicht Toma Hiddlestona, ako sa snazi o pozitivnu postavu - sa ukazalo ako nemozne. Stop po prvej serii. ()

MatyRock

Loki vyniká nejen svou stylistikou a atmosférou, ale především díky úžasnému vývoji hlavní postavy, Lokiho, který je v rámci Marvel Cinematic Universe (MCU) nevídaný. První série Lokiho, která nás přenesla mimo hlavní dění, byla už samotným překvapením. Nicméně, druhá série přináší ještě vyšší úroveň, čímž Lokiho postavu zasazuje do fenomenálního vývoje. Tvůrci výborně navazují na předešlé události a směřují příběh do nečekaných a osudových situací. Přestože se částečně měnil tvůrčí tým, atmosféra a kvalita zůstaly nekompromisní. Tom Hiddleston vyniká v roli Lokiho, poskytujíc divákům nejen komplexní charakter, ale i emocionální šíři, která dává postavě nový rozměr. Tvůrci se nebojí překvapit a diverzifikovat hlavní protagonisty, což dodává seriálu hloubku. Tento vývoj je v rámci MCU nevídaný a osvěžující. Nově příchozí postavy, jako je Sylvie (Sophia Di Martino), Mobius (Owen Wilson) či Ouroboros (Ke Huy Quan) přidávají do směsi zajímavé dynamiky. Owen Wilsonova role je zvláště výrazná a přináší do příběhu nejen humorné momenty, ale také emocionální hloubku. Sérii uzavírá skvělé finále, které je nečekané, hořkosladké a narativně bezchybné. Loki si během své existence a zejména ve svém seriálu prošel obrovským smysluplným vývojem. Je to průkopnický krok v rámci MCU, kdy se seriálová forma ukazuje jako ideální prostředek k prozkoumání komplexních charakterů. Celkově lze říci, že Loki přináší nový standard pro Disney+ seriály. Jen je smutné to, že si ho s největší pravděpodobností neudrží a s následujícími projekty opět vlezou do vod průměrnosti. S vyváženou kombinací prvotřídní preprodukce, vynikající hudby, promyšleného scénáře, tvůrčí vize a úžasných výkonů herců je tento seriál nejen výbornou jednohubkou, která je oproštěna od širšího dění, ale také nesmírně významným příspěvkem k audiovizuální podobě komiksového žánru. 9/10. ()

fcapab

Začátek dobrý, později se to zase zvrhne v nastavovaný patos, jen aby se něco točilo a vyrábělo koruny, ale ve finále sranda a celkem to vylepší. Být to možná film, mohlo to stačit, protože několika díly se člověk protrápí. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři