Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

dvopet

Loki je (nic více, ale také nic méně) dobře udělaným zábavným mainstreamem pro široké masy a v tomto smyslu využívá plně svůj potenciál. Přepracovává určitá očekávání spojená s ústřední postavou a dává prostor vynikajícímu Hiddlestonovi, na kterého je jednoduše radost se dívat (s Wilsonem mu to navíc funguje náramně). ()

Helmutek

První série je za mě jedna z nejlepších seriálovejch věcí (kór MCU), který kdy vznikly. Druhá... už jen dojíždí setrvačností v tom, co rozjela první, a i když nijak špatná neni, tak extra výjimečná nebo zapamatovatelná bohužel taky ne. Jediný pojítko na tý tvůrčí úrovni zůstalo ve skvělý hudbě, která sice líp fungovala v S01, ale v S02 jí aspoň furt dělala stejná skladatelka - Lokiho znělka je ve spojení s atmosférou jedničky něco naprosto neuvěřitelnýho, úchvatnýho a fantastickýho. Jinak ale za mě má smysl mluvit hlavně o tý jedničce - ta kombinace fantasy, sci-fi, podivně dystopickejch sedumdesátek, hnědý barvy a tak trochu futuristickýho "analogovýho" světa, fenomenální hudby a znělky, a skvělejch herců (Di Martino - ach!, Hiddleston - ach!, Wilson, ale i nakonci bizarně/creepy jeblýho Majorse), ale i Ms. Minutes a celýho konceptu TVA - tohle všechno dalo dohromady tak úžasnej koktejl, že jsem se bál, že už to nejspíš nikdo nikdy nemůže napadodobit nebo v tom nějak pokračovat. Fakt to tak bylo - je to škoda, ale svět takhle získal aspoň tu jednu sérii, která podle mýho nemá obdoby. ()

hroubek

S01 - Zatím nejlepší seriál, co nám MCU dal. Je to dáno tím, že se nemusí striktně držet pravidel a může nabídnout něco nového, co tady zatím nebylo. Tvůrci této tvůrčí svobody využili, co to jen šlo a my jako diváci dostáváme zajímavou podívanou, která umí gradovat. Seriál alespoň zpočátku nepůsobí, tak ambiciózně jako předchozí dva (WandaVison a The Falcon and Winter Soldier) a může se soustředit na hlavního hrdinu Lokiho a jeho problém. Což, se ve výsledku ukáže jako dost nosné téma. Tady musím tvůrce hodně pochválit, jelikož odvedli moc dobrou práci a je radost sledovat kolik se toho vyřeší pomocí dialogů. Dialogy jsou v tomto seriálu obzvláště silné a fungují mnohem lépe, než jakákoliv akce - viz. poslední epizoda. Samozřejmě nic z toho by nefungovalo, kdyby v seriálu nebyli parádní  herci. Tom Hiddleston si svou roli užívá a jako Loki je perfektní. Navíc se mu povedlo samotnou postavu Lokiho posunout na jinou úroveň a odhalit jeho nové stránky. Owen Wilson je zde výborný. Má skvěle napsanou roli a odehrál jí s přehledem. Místy si krade celé scény jen pro sebe. Osobně mi udělalo velkou radost vidět Wilsona v dalším filmovém/seriálovém projektu. Hodně se mi líbil výkon Sophia Di Martino, jelikož je ve své roli úžasná, a má výbornou chemii s ostatními postavy. Tento herecký trojlístek doplnila parádní Gugu Mbatha-Raw, která měla složitější roli, protože její postava není moc sympatická. Po herecké stránce velká spokojenost. Seriál mě dost sedl. Bavilo mě jakou má atmosféru, jak si hraje s kontinuitou celého času v MCU a taky tím, že se nebral, tak úplně vážně. Je zde dost hodně humoru, ale ten humor je použit vkusně a zábavně, nikdy to nepůsobí na sílu. Asi největší problém je to, že těch šest epizod je hodně. Téma a zápletky by bohatě stačily na čtyři hodinové epizody. V pár dílech jsem měl pocit, že se zbytečně zpomaluje a mohlo to být údernější a zábavnější. Přesto i přes mé drobné výhrady, jde o projekt, který mě bavil a těším se na další řadu. 8/10 S02 - Stále je to nejlepší seriál, který v MCU vznikl. Konec první řady změnil celkový status quo a doslova zničil nějaké širší vnímání časové kontinuity. Co si budeme povídat, jakmile si někdo hraje s časovou kontinuitou, paradoxy, paralelními světy, multiversem, tak z toho může vzniknout velký bordel. Velký bordel, tak nějak bych slovy popsal, co se mi honilo hlavou, když jsem sledoval většinu dílů ve druhé řadě. Naštěstí pro nás je ten "velký bordel" parádně natočený a hlavně herecky odpracovaný (Hiddleston, Wilson, Majors, Quan a Di Martino)  . Tvůrci během šesti dílů několikrát změní naše vnímání toho se právě děje, jaký to má smysl a jaký je skutečný cíl. Popravdě se přiznám, že z toho neustálého měnění jsem byl docela dost naštvaný, a docela jsem se bál, aby to celé dávalo nějaký smysl. Díky bohu (klamu a lži), to nakonec v posledním díle začne dávat opravdu smysl a dostaneme skvělé zakončení, které funguje na všech úrovní. Poslední díl je parádně natočený, vygradovaný, herecky topový a fungují v něm emoce a Loki jako postava naprosto regulérně překročí svůj stín a přepíše osud pro všechny. Je to velkolepé finále, které moc hezky funguje. Teď je jen otázka, zda někdo - koukám na Tebe Kevine Feige, dokáže s tím, co se stalo pracovat do budoucna a kam to celé směřování posune. Tolik otázek, a tolik možných odpovědí, na které budeme čekat dlouhé roky. 8/10 () (menej) (viac)

SamVimes

Lokiho nakonec potkal podobný osud jako jeho oběť z prvních Avengers, agenta Coulsona – zemřel ve filmu a vrátil se v seriálu. V první třetině se musí Loki, toho času ještě nenapravený padouch z bitvy o New York seznámit a smířit s budoucností, jež ho měla čekat, se svou současnou situací i s více ranami pro jeho pýchu, než mu kdy mohl udělit Thor s přáteli. Protivníkem i parťákem pro toto sebepoznávání mu je agent Mobius Owena Wilsona, jenž dobře zvládá jak zábavnější, tak především i vážné scény. Hraje přiměřeně své roli i seriálu, v němž se objevuje, místo aby jen recykloval rozjívenou polohu ze svých starších komedií, což je něco, co bohužel není samozřejmé a třeba o Julii Louis-Dreyfus v předchozím Falconovi se to říct nedá. Výborná scenáristická práce jen máloco nechává mít pouze jeden smysl, jednu funkci, a tak třeba těžítka z Kamenů nekonečna jsou stejně tak zábavným gagem, jako zlomovým momentem Lokiho uvědomění si vlastní malosti a malichernosti svého prvotního vzdoru agentuře. Stejně tak hádka s Mobiem o tom, jestli si má nebo nemá stoupnout pro dramatický efekt své řeči, je nejen povedeným vtipem, ale také skvělou praktickou ilustrací jejich debaty o svobodné vůli. Později se už seriál nevěnuje introspekci bývalého asgardského zlosyna tolik a ne tak explicitně, nechává jej ale alespoň opakovaně nahlížet do pokřivených zrcadel v podobě různých jeho dvojníků. Wilsona jako Lokiho protějšek následně zastíní vynikající Sophia di Martino jako Sylvie, která s Tomem Hiddlestonem bez potíží drží krok a jejich špičkování je na seriálu snad tím nejzábavnějším. Kdo by to byl čekal, že seriálový Loki bude v jádru vlastně love story. Je to právě jeden intenzivní pohled, co naše hrdiny nakonec (zprostředkovaně) zachrání na ničeném měsíci, je to právě zamilovanost, co jindy ovládajícího se iluzionistu přiměje k nejvýraznějším projevům emocí. A co na tom, že jde o jinou tvář jeho samotného, k sebestřednému bohu falše se taková narcistní láska perfektně hodí. Stejně jako jeho opilá a sotva funkční metafora o dýce. Hudební podkres zajišťuje skvělý soundtrack, jež v sobě snoubí všechny tváře seriálu. A tak kombinuje futuristické zvuky thereminu a syntezátorů, klasické orchestrální aranže s důrazem na smyčce, staré skandinávské nástroje a také zvuky tikotu hodin. Vizuálně zase využívá jak futuretro stylizaci pro agenturu TVA, tak fantaskní stylizaci cizích světů a trochu asgardské estetiky. Po Halloweenu ve WandaVision navíc Marvel znovu našel funkční způsob, jak použít staré komiksové kostýmy, jež by jinak na plátně byly směšné. A je přiléhavé, že „klasický Loki“ je skutečně starý i jako postava. Samotné finále pak doširoka rozkopává dveře do dalších příběhů v MCU, tyto důsledky na sebe ale strhávají pozornost na úkor katarzí pro Sylvii i ostatní. Ti se naštěstí vrátí v druhé řadě, která na sebe snad nenechá čekat dlouho. ()

dragon94

Loki byl fajn v mnoha věcech, ale ve spoustě věcech mě i zklamal. Není to vyloženě průser jako Falcon a Winter Soldier, ale k něčemu skvělému to má taky daleko. I přesto, že to vlastně v ničem tak úplně neselhává a vyloženě to nenudí. Za největší pozitiva považuji určitě postavy Mobiuse a Silvie. Lehké zklamání pak spočívá s malém zapojení Lokiho do děje. V podstatě tu obvykle jenom stojí opodál a kouká co se kolem něj děje. Děj se spíše točí okolo Silvie. Né že by to vyloženě vadilo, ale byl bych rád, kdyby se Loki více zapojoval a možná v této sérii udělal něco zásadního. Navíc je překvapivě takový hodný, málo podlý, citlivý, bez pořádného plánu. Takhle jsem si Lokiho z roku 2012 rozhodně nepředstavoval. Celý seriál pak opět trápí stejný neduh jako předchozí dva MCU seriály a sice, že celou stopáž vlastně čekáme na to, až se ten seriál konečně rozjede. Zatímco u WandaVison se to rozjelo nazačátku poslední epizody, tak tady se to rozjede, až v posledních 5 minutách poslední epizody. Na druhou stranu jsou ty události velice zásadní a slibují toho do budoucna mnoho. Tak snad se příští rok dočkáme mnohem nabušenější druhé série. Zatím teda jenom 3* 60% ()

vyfuk

Loki ukázal zajímavou  věc. Že Marvel je back. Ale tak trochu. První díl to ukázal dost. Poté to bylo opět trochu na vodě, kdy člověk nevěděl, jestli se to potopí do nikam a do vágní prázdnoty, která se zdá být doménou Marvelu od ukončení filmů a i celých posledních let obecně. Občas to tak prostě bylo. Nějaké díly byly  obecně zpět v zajímavém drivu, který kupodivu strašně fungoval díky kombinaci Hiddleston a Wilson, který se ukázal v jiném absolutně perfektním světle. Trochu smutná je ta automatická egocentričnost, že Loki dostane další série. Pak se ta první zdá být trochu zbytečná. Nástup k něčemu většímu. Co třeba bude k ničemu. ()

LizianShaw

Tady byl celkem perfektně zvolen formát šesti epizod, není to příliš natahované jako WandaVision, ani zde není přehršel postav, či nedokončených linek jako ve Falcon and the Winter Soldier. Neříkám, že první dva MCU seriály byly špatné, jen mohly mít pár úprav pro dokonalost. U Lokiho je tu hodně znát tvůrčí svoboda, kdy se scénář může s TVA a Lokim(i) vydat jakýmkoliv směrem, protože v komiksu tato kombinace vůbec nikdy nebyla. I žánr se zrovna tak trefil do mého vkusu, hlavně mysteriózní sci-fi thriller, plný otazníků, kdy jste po prvních epizodách mohli být celkem zmatení. Naštěstí se jich dost zodpovědělo (i přesto, že jsem i já ke konci byl trochu zmatený, co se vlastně stalo). Postavy jsou skvělé, hlavně Hiddlestonův Loki, ale i Gugu Mbatha-Raw a Owen Wilson, či nová verze Lokiho - Sylvie. Dalším plusem je dost dobrý scénář, kdy jsem byl zaujatý, i přesto, že zde nebylo příliš akčních scén. Loki byl pro mě vždy nejlepším MCU padouchem, což už po tomto seriálu není, a ačkoliv jsem se bál, že byl jeho vývoj ve filmech smazán, i zde si prošel mnoha změnami a já jsem rád, žes ním byla potvrzena druhá série. 90% ()

JohnSmith

Série 1) Po skončení prvního dílu jsem chtěl dát rovnou 5*. Takový nástup se jen tak nevidí a Loki byl prostě perfektní. K tomu mě překvapil Owen Wilson, pro kterého to byla asi jedna z nejlepších roli kariéry. Pak se to ale nějak zbytečně natahovalo, prekombinovavalo a na konci pátého dílů jsem si říkal, že dám hvězdy 4. Pak ale přišel díl šestý , který totálně pohřbil celou sérii. Dlouhý monolog ochránce času mě totálně uspal. Ve finále je tenhle seriál naprosto zbytečný a naprosto o ničem. Komu nebyl Loki sympatický, ať se na to ani nedívá. Série 2) Na druhou sérii Lokiho jsem nahlížel bez jakéhokoli očekávání. První polovina mě moc nezaujala, byť nebyla špatná. Ovšem druhá polovina byla výborná a k tomu fakt pěkný závěr. ()

Ravi

Tak moc velká očekávání jsem od toho neměl, ale Loki je pro mě příjemným překvapením a bavil mě nejen kvůli hlavnímu hrdinovi a jeho cestě k sobě sama, ale hlavně kvůli skvěle zvládnutému vývoji a gradaci příběhu. Hrozně se těším na S2. Tohle byla komiksárna s přidanou hodnotou 100% = 5/5 ()

Masrii

Loki je rozhodně postava, která si svůj další rozvoj zaslouží. Jakožto fanoušek všeho, co souvisí s cestováním časem, paralelními dimenzemi a podobnými motivy, které dávají aspoň trochu smysl, jsem byl nadšen, a to hlavně i tím, co bude seriál Loki znamenat pro budoucnost MCU. Tenhle směr se mi totiž velmi zamlouvá a rád poznám svět z komiksů více, když už jsem je nikdy nečetl. 90% ()

KR4T4S

Vynikají konec série, hudební téma a Gugu Mbatha-Raw. Několik povedených momentů v celkově průměrné jednohubce. WandaVision bylo zajímavější. ()

Soweek

Nakonec... proč ne? Nemohu se zbavit dojmu, že se jedná o původně filmový scénář, který byl uměle a ne moc dobře natáhnut na seriál. Dalším trnem v patě je, že pokud nepřijde nějaké velice nečekané rozuzlení, tak Marvel otevřel Pandořinu skříňku, protože to kam se celé universum momentálně posouvá popravdě dehonestuje a zesměšňuje problémy, které všichni hrdinové řešili od prvního Iron Mana, do současné chvíle. Jestli je to krok do správných vod ukáže jen čas a nadcházející filmy/seriály, ale někdo už by pomalu měl šlapat na stopku, dát tomu pár let pauzu a pak třeba začít znovu, zase trochu jinak. ()

Maynard.

Uf, ještěže sem se na to po 1.dílu nevykašlal a dal sem tomu šanci, byla by to hrozná škoda. Lokiho můžu v Marvelovkách, krom teda 1.Avengers, kde byl na padoucha slabej. Tady si z něj tvůrci udělali krapet legraci a udělali z něj tak trochu jelimánka, ale jenom trošku. Dějově poměrně náročný, hlavně teda 1 a poslední díl, tam je těch informací mrda. Ale obrázkově naprostá lahůdka, akční prvky taky skvělý... Pointa vynikající. Oproti černošskýmu CPT USA se zimním vojáčkem je tohle pardádní Marvel, kterej dává zavzpomínat těm nejlepším kouskům. Jop! ()

kenkaku

1. řada: *** Celý seriál zabijí nedotažený koncept existence TVA. Nikde se nevysvětluje jak vznikají variace od hlavní časové osy (co je způsobuje a proč jich je tolik), dále jak je možné že zaměstnanci TVA (s ohledem na jejich původ) nestárnou? Ničemu také nepomáhá debilně otevřený konec, který prakticky rozbil vše doposavad známe. Scénář a vysvětlení “pravidel hry” je čistokrevný odpad. Vizuál je fenomenální, nicméně v epizodách se dost žvaní (a odpovědi moc nepřináší). Co mě osobně nadchlo byly pro děj zcela irelevantní části jako scéna D.B.Cooper a Philadelphia experiemnt. Kdyby série byla v tomto duchu (propojení událostí ve stylu Foresta Gumpa ) byla by to pecka. Takto bohužel jen ubohý průměr. 2. řada: ** Výrazně horší a nudnější než první řada. Asi největší fail je skutečnost, že když vynecháte epizody 2-3-4 vůbec o nic nepřijdete. Děj se totiž pátou epizodou smyčkou vrátí tam k té první (jako by se nic nestalo). A závěr? Posledních 10 minut se "vrcholně artovou formou" děj někam pohne a (trapnou berličkou) se děj (doufejme) konečně uzavřel. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Milano33

Veľmi originálny a nápaditý prírastok do rozsiahleho Marvel univerza. Seriál Loki však vyniká svojou neokúkanosťou, nekonečnou formou a experimentálnou náplňou. Loki má jednú obrovskú výhodu od ostatnými projektmi a tou je jeho celková bezbrehosť. Tým, že sa seriál točí okolo cestovania v čase, paralelným vesmírom a alternatívnymi realitami, tak nie je v podstate ničím limitovaný. Loki si môže robiť čo chce, má obrovský potenciál na to sa naplno odtrhnúť z reťazou a poriadne sa vyblázniť. Vizuál je podmanivý, efekty sú luxusné a hudba je dychberúca. Show však predovšetkým vsádza na postavy a nahliadnutie do vnútra jednotlivých charakterov (najmä záporakov) patrilo k tomu najlepšiemu. Na psychologickej a emocionálnej rovine si vedie senzačne. A groteskné situácie taktiež zaručene pobavia. Tom Hiddleston zase dokazuje, že je najšarmantnejší a najcharizmatickejší herec celého MCU a tieto isté atribúty prenáša i do stvárnenia postavy Lokiho. Loki je spolu s Wandou mojou najobľúbenejšou postavou Marvelu a vlastný seriál si bez najmenších pochýb zaslúžil. Jeho postava v tomto seriály dostala nový rozmer, psychickú hĺbku a emocionálne podfarbenie. I keď už predtým pri scénach s Thorom prejavoval emócie i empatiu, tak až v tomto seriály sa naplno prejavil z citového hľadiska. Samozrejme, Loki je stále tým narcistom, pokrytcom, notoricky známym klamárom, podvodníkom, bohom ľstí, klamstiev, podvodov a úskokov. Ale už sa mu ako tak dá dôverovať a hlavne jeho vzťah so Sylvie ho zmenil na nepoznanie a poprvýkrát v živote pocítil, ako chutí láska. Mobius je ten typ postavy, ktorá sa stala tak zaujímavou a sympatickou iba vďaka hereckému prejavu. Owen Wilson si pre seba ukradol väčšinu seriálu, bavil ma pri každej scéne a najmä konverzačné scény (čím dlhšie, tým lepšie) s ním a s Tomom Hiddlestonom boli vždycky novou a nezabudnuteľnú skúsenosťou. Mobius a Loki mali medzi sebou veľmi podarenú chémiu. Keď boli títo spoločne v jednej miestnosti, tak bolo zakaždým o zábavu postarané. Owen je do značnej miery komediálnym hercom a je to na ňom vidieť, avšak ani tie dramatické roviny mu nerobia nijaký problém. V tomto je vidieť, akým flexibilný hercom Wilson v skutočnosti je. Pri Sylvie sa casting skrátka podaril, Marvelu vybral pomerne neznámu herečku a tento risk sa mu vyplatil. Už si nedokážem predstaviť lepšiu hereckú predstaviteľku, ktorá by sa chopila tejto role. Sophia Di Martino sa zhostila ženskej verzie Lokiho mimoriadne presvedčilo, perfektne sa s Lokim dopĺňali. Po novom, keď máme aj mužskú a ženskú Lokiho variantu, tak sa mi to zdá byť také vyvážené. Keď sa na to pozrieme, Loki je sám o sebe jedná veľká paralela a teraz s nežným pohlavím po boku toto unikum naberá nový rozmer. Neskutočne som si užíval sledovať toho kontrastu, ktorý vznikol medzi Sylvie a Lokim. Ich vzťah bol naozaj dynamický a čarovný, plný dôvery i nedôvery. A pre večne do seba zahľadeného a egocentrického Lokiho sa Sylvie nesmierne hodí a nedivím sa, že jej tak veľmi prepadol. ()

Ragdoll odpad!

Filmařské tendence, které jsou dnes již všudypřítomné napříč celým průmyslem, nedovolují divákovi uniknout do apolitického smyšleného světa, nýbrž mu nutí současné trendy, které již stály za mnohými komerčními neúspěchy posledních let. Obézní černoška, které má člověk věřit roli elitního vojáka, loví genderfluidního, bisexuálního Lokiho, protože odškrtnout si progresivní kvóty je větší prioritou, než vytvoření uvěřitelných, adekvátně obsazených postav. Co do premisy seriálu, jde o nudnou směsici dlouhých dialogů a plytké akce, které nedokaží na moment vyvolat napětí a zájem o vývoj zápletky, jen se drží v bezpečných mantinelech scénáristické korektnosti. ()

iXtr3m3

Výborný audiovizuál, výborný casting, výborné dialógy, výborná atmosféra, výborná myšlienka. Prečo teda len štyri hviezdy? Za prvé, Marvel si ukusol príliš veľké sústo na plynulé naviazanie do budúcnosti. Ak toto má ovplyvniť dianie v nasledujúcich filmoch, kde sa bude so vzniknutou myšlienkou ďalej hrať a rozvádzať ju, myslím teraz záporáka, akú úlohu v tom zohrá Loki? Bude v ďalších filmoch, alebo si počkáme až na seriál? Ak bude vo filmoch, zasa to budú len šteky? Ak bude znovu až v seriáli, ako sa plynule naviaže na koniec prvej série, keď by sa malo s hlavným záporákom/záporákmi pracovať aj vo filmoch? Alebo si Marvel povie pred druhou sériou - srať na kontinuitu, veď serieme predsa na čas, tak sem šupneme čokoľvek, kde bude Loki? Neviem a mám väčšie obavy ako očakávania. Za druhé, s týmto určite nebude väčšina súhlasiť, ale mne osobne sa nepáčil vzťah dvoch hlavných postáv, ktorý sa tam budoval. Že je seriál divný, to je plus, ale toto bolo až príliš divné a jednoducho mi to nesedelo, zaváňalo to bizarným multidimenzionálnym rozvíjajúcim sa incestom. Za tretie, Loki je výborný, ale určite podobne ako Falcon nedokáže utiahnuť všetko sám a napriek tomu, ako ho postavy vykresľujú ako nepredvídateľného, tak samotné vedomie, že je to v podstate antihrdina, ho robí predvídateľným, čo je zároveň aj paradox ale aj fakt. Za štvrté, séria bola napriek tým prvým trom bodom fakt výborná, ale nechávam si priestor na úpravu pri zrovnaní s druhou sériou. Mimochodom, napriek tomu, že je to plné zaujímavých dialógov, pri ktorých si niekto dal naozaj záležať, takže je to celkom "chytré", tvorcovia urobili rovnakú neprehliadnuteľnú hlúpu chybu ako pri Falconovi a Winter Soldierovi. Po Winter Soldierovi je to už druhý hrdina/antihrdina, ktorý v seriáli ako keby zoslabol. Ako je to možné? Winter Soldier sa ešte ako tak ukázal, ale Loki predsa nebol taktiež obyčajný smrteľník. Veď to bol "ľadový obor". Jeho telesná schránka aj sila boli inde ako u bežných smrteľníkov. Ako je teda možné, že všetky fighty boli ako keby seriózne jeden proti jednému? Agenti TVA by možno mali nejakú výhodu kvôli nejakej svojej technológii, ale určite nie bežní smrteľníci, ako napr. tí na Lamentise či už v meste alebo pri bitke vo vlaku. Na jednej strane prežije "oplieskanie" o zem od samotného Hulka (ja viem, bolo to na efekt, ale je to súčasť filmu) a na druhú stranu ho prehodí oknom dvojica obyčajných smrteľníkov bez superschopností a techniky? To mi nejako nevychádza. P.S. SPOILER Posledné dve epizódy ukázali, že naozaj na vývoj Marvel univerza bude mať do blízkej budúcnosti vplyv najviac seriál What If (Loki maximálne zrodom záporáka), ktorý viac pracuje s myšlienkou, ktorá v Lokim bola ukázaná len čiastočne v podobe Silvie, aligátora a ďalších a ďalších Loki-ov. Veď len najbližší film s Doctorom Strangeom - Multiverse of Madness, najbližší film so Spider-manom/Spider-manmi, She-Hulk, Thor-žena atď. Otvárajú sa dvere spracovaniam komixov posledných rokov, ktoré niekomu sadnú, niekomu nie. Ja som zatiaľ na hranici medzi. SPOILER END. P.S.2 Jasné, že z prvej trojice Marvel Disney+ miniseriálov je Loki najlepší, ale na druhú stranu určite to nie je taká megapecka, ako by bol niekto čakal, po obsahovej stránke možno, po audiovizuálnej je dnes už doba tak ďaleko, že sa aj mega Disney bude musieť viac snažiť, pretože napr. Foundation vyzerá, že posunie laťku riadne vysoko a to je tých nových seriálov xy. Navyše Falcon a Winter Soldier mali ďaleko lepšiu akciu, dokonca skoro lepšiu ako vo svojich vlastných filmoch-filme. UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Loki dostal seriálové zmŕtvychvstanie a stal sa z neho SPOILER ALERT Boh času SPOILER END takže prečo nie? Škoda len, že ak Marvel resp. Disney nevymyslí niečo, ako ho odtiaľ dostať, tak sme oňho prišli nenávratne. Buď to tak Marvel a Disney plánovali, že skončia v najlepšom, alebo nás čaká veľký obrat v spojení s Kangom? Uvidíme, nechajme sa prekvapiť. Samozrejme ani druhá séria nevsádza na akciu ako Falcon a Winter Soldier, ale skôr na príbeh, časové hrátky a charizma hlavných predstaviteľov, ale človek už vie, do čoho ide, takže to nevadí. Vedel by som si predstaviť finálnu tretiu sériu, len neviem, čo by som od nej ešte mal očakávať, keďže vrchol všetkého sme už dostali a viac sa posunúť nedá. () (menej) (viac)

Han22

Bez SPOILERů se tady neobejdu! Loki byl vždycky sobecký, prospěchářský, intrikánský hajzlík, který neváhal zrazovat, podvádět i klidně vraždit, jen když se mu to hodilo do plánů, ale na rozdíl od takových Boys/Vought to nebyl sociopatický zmrd a maniak. V původní linii Avengers se nakonec obětoval při střetu s Thanosem; když se Avengers vrátili v čase, jeho verze z roku 2012 využila chaosu a pláchla s Teseraktem. Seriál začíná přesně tady - Loki narušil časovou linii, takže je sebrán časovou policií TVA, která loví "Varianty" co se odchýlí od časové linie, maže je i jejich reality. Loki má být místo toho využit k vypátrání nebezpečnější verze sebe sama. Jeho schopnosti jsou mu k ničemu a tak lže, podvádí, chvástá se, zrazuje. vyhrožuje. Ale taky potkává lidi co mu začínají věří, mají ho rádi, kterým může věřit a mít rád, nachází někoho koho by mohl milovat kdyby to uměl a pomalu se mění. Zároveň odhaluje děsivá tajemství TVA, co jsou zač agenti, co za hrůzy čeká vymazané lidi a reality a blíží se k odhalení toho co, či kdo je za tím a morální volbě. Toť první série, která mě úplně nedostala. Je tu pěkný retro-futuristický styl, jemně béčkové planety (Lamentis ničená rojem meteorů, Prázdno s oblačným monstrem), béčkové bitky, slušné postavy a parádní finále. Jenže druhá série je EPICKÁ. Čas se hroutí, postavy se vyvíjí a Loki se z někoho předurčeného být zmetkem a selhat přes nedobrovolného klaďáka mění v zoufalého hrdinu, který získává nové a nové schopnosti a vede marný a zoufalý boj o záchranu času. To co se děje a v co se mění Loki to by mohl závidět i Doktor Who v nejlepších letech a při posledním díle jsem téměř nedýchal. Bravo! Nejlepší Marvel seriál, který ani jako Marvel nevypadá, spíše jako variace na Doktora Who s podobným retro-futuristicky béčkovým stylem a řádnou dávkou osudovosti. Výborné postavy (včetně jedné kreslené), výborní herci... samozřejmě Tom Hiddleston ale i překvapivý Owen Wilson. Ano jsem ho v tom bystrém, ale uťáplém, prošedivělém analytikovi nepoznal. Pár věcí je slabších, ale za to jak to vrcholí zasloužených 5*. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři