Série(1) / Epizódy(6)

Poté, co Loki (Tom Hiddleston) ukradl Tesseract během událostí Avengers: Endgame, jeho alternativní verze byla přinesena do Time Variance Authority (TVA), byrokratické organizace, která existuje mimo čas a prostor a monitoruje časovou osu. Ti dávají Lokimu na výběr: být navždy vymazán z existence kvůli tomu, že se jedná pouze o „alternativní variantu“ jeho samotného, nebo pomoci opravit časovou osu a zastavit tak mnohem větší hrozbu. Loki skončí uvězněný ve svém vlastním kriminálním thrilleru, kde cestuje časem a mění historii lidstva. (mikki089)

verbal

Naservírujte dyslektickým kokotům časové smyčky a paralelní světy od Dyznyho, a oni (furt ti samí), ač u tématicky podobných běžných vě-fa s naplno zapojenou míchou hystericky aplikují své wykydpedické znalosti časoprostoru, hledají v hovně nestrávené zbytky, kurví rejtynk dštíce síru, kolik tam našli „vjedeckích chip“, si tady budou slintavě cumlat palce a blahoslaveně ožužlávat leporela, bo přece Mrvel. Úsměvné. Musím ovšem připustit kapku antagonistické pocity, neboť, i když se jedná o zacyklený, sterilní popkornový kokotismus a je to vesměs nuda k posrání, po které by si Ódin patrně vypíchl i druhé oko, protože mu z Ásgardu udělali Assgard, jde rozhodně o dosud asi nejméně toxický i rakovinotvorný sériový zvratek plošně degenerativní provenience. Takže dva krásné rozškrábané puchýře. Jeden na Tfoubu Wilzna a druhý za to, že Loki není negr. Zatím. ()

Malarkey

Loki je dle očekávání dobrý. Není výborný, ale splňuje to, co se od něj čekalo. Jen škoda, že se na to čekalo tak dlouho a že se na další série zase dlouho čekat bude. Na to, kolik natočí dílů, by možná tu čekací dobu mohli zkrátit, ale tak co se dá dělat. Námětem je Loki fajn, hraje si s časem a s alternativními světy, takže si dokážete představit, že v rámci námětu se může stát absolutně cokoliv. Také je tu naprosto skvělý Owen Wilson, jehož role časového úředníka prostě neměla chybu. Ti, co mají Lokiho rádi, budou spokojeni, byť tu není takovej geroj, jako třeba ve filmech. Ve výsledku to ale vůbec nevadí, protože mu od začátku do konce budete v příběhu přát. A o tom to vlastně celé je. ()

Fr

,,JSI SÁM A VŽDYCKY SÁM BUDEŠ...“   Je to náročnější než obyčejná filmová Marvelovka. Hodně povídání, cestování časem, samej podivnej Loki a občas se přistihnu, že mě to nějak nebere. Možná jde o něco víc, a já to jen nepochopil… Možná…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Každá verze mýho já je rozbitá. 2.) Zajímá mě interdimenziální časoprostor.  /// Thx za titule „titulkomat“.              PŘÍBĚH ***  HUMOR  *  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

xxmartinxx

Je ironické, že u seriálů se mluví o jejich potenciálu oproti filmům v mohutnosti příběhu - přitom u Wandavize i Lokiho platí, že to mohly být dobré filmy, ale byly natažené na seriály, které velmi záhy nemají o čem být a každý aspekt bolestivě natahují tak dlouho, až se odhalí jednak celková nepromyšlenost konceptu, na kterou by u rychlého filmu bylo možné nemyslet, jednak povrchnost postav a zápletek. ()

Eliott

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Je zcela očividné, že tento seriál vznikl pro masy a ani zdaleka nevyužil potenciál kterým disponoval. To v komentáři postupně rozvedu v několika bodech. Jako první trailer diváka zlákal na očividná pozlátka ve formě Lokiho v plné zbroji prchající vesmírem a přitom kolem sebe rozsévající chaos. Toho se však nedočkáme, jelikož jeho postava přošla ohromnou transformací a jeho výsledná povaha je k nepoznání. Také se dočkáme jen neuspokojivé zápletky o velice politicky korektním časovém úřadě, v jehož hyerarchii jsou na nejvyšších postech jen samé černé ženy. Loki je v první epizodě zatčen již zmíněným úřadem, rozhodl se pro ně pracovat a po celou dobu chodí jen v košili a kravatě, vypadá celkem trapně a hraje si na policajty a zloděje (což je asi nejnudnější část příběhu). Třetí epizoda byla asi tou nejzajímavější a já tak doufal, že se příběh konečně vydá správným směrem. Bohužel si však Loki začne románek a zbylé epizody tak pro mne byly spíše utrpením. Pátý díl mi již přišel úplně uhozený, byť uznávám, že jisté části měly veký potenciál a byly dokonce i velmi vtipné. Což nás dostane k závěru, kde čeká jakýsi černý klaun, půl hodiny si libuje ve žvanění o vesmíru, kraťoučká bitka a konec. Toť strčně k obsahu, ale příběh ač trochu mdlý ještě není největší problém. Tím je rozhořčující Lokiho transformace, neboť on by měl mít v prvé řadě úlohu antihrdiny, sebestředného a silného padoucha co občas udělá něco dobrého (většinou ve svůj vlastní prospěch). Zde se však tvůrci rozhodli jít zcela odlišnou cestou, udělali z něj velkého dobráka a pokazili tak jeho povahu, neboť si neustále zoufá, svou sílu nedává znát ani když má příležitost a je mimo dosah svazující síly úřadu, na dením pořádku se nechává mlátit obyčejnými lidmi ze Země a vůbec nekouzlí! A co víc, svým chováním několikrát dokazuje, že je to vlastně naprosto spolehlivý chlapík! Předtím jsem se ještě zmiňoval o velkém potenciálu tohoto seriálu. Tvůrci totiž měli jedinečnou možnost představit nám nejzajímavější zákoutí vesmíru a nejrůznější nestvůry žijící v něm, ale ne. Po celou dobu se věnujeme pouze zemi a nebo prostředí nudného úřadu. Snaha ušetřit na tomto díle byla do nebe volající. Již jsem zmínil, že loki vůbec nekouzlil, jelikož CGI je pravděpodobně příliš drahé, ale v celém snímku se ani moc nebojovalo, všichni zůčastnění jsou lidé a nesetkáme se s jedinou podivnou nestvůrou která ve vesmíru žije. To samo o sobě mi příjde zlé, ale asi příliš neutratili ani za kostými neboť je zde většinou jen všední prádlo a nebo společenské obleky (včetně hlavního hrdiny, který nosí jen košilku s kravatou), na úřadě mají vojáci policejní těžkooděnecké uniformy a pak několik vyjímek. Lepší kostýmy bych dal dohromady i já sám! Dále celková premisa předurčenosti mne vůbec nezaujala a co hůř, narušuje i předchozí díla a kazí jejich příběhy. Vlastně si myslím, že to lidé chválí jen protože jsou hrátky s časem a parelelními vesmíry v dnešní době v kurzu a divák si pak připadá chytrý, když tomu všemu rozumí. Zde však nic inteligentního nebylo. Marvel Studios se z Lokiho snažilo vytřískat co nejvíce peněz za co nejnižší cenu a splácali dohromady nahodilý příběh isnpirovaný komiksem, který v poslední epizodě zahnali do slepé uličky a úplně tak pokazili celkové znění. Tohle považuji za hodně nezvládnutou Marvelovku a se seriály od nich jsem skončil. Na závěr ještě dodávám, že Loki by měl být silou vyrovnán Thorovi a tady si nechal napráskat od jakéhosi Tlouštíka a následně ještě průvodčích ve vlaku (všechno lidé). Dávám jednu hvězdu, jelikož to nebylo tak zlé abych to nezvládl dokoukat (čemuž ale dopomohla i délka). 35% PS: Ačkoli obvykle nepíši recenze k jednotlivým epizodám seriálů, zde jsem byl tak nespokojen, že jsem okomentoval každou. (link: 1, 2, 3, 4, 5, 6) ()

Tom_Lachtan

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

První řada: Po WandaVision a Sokolíkovi se Zimnym Soldátem první Marvel-seriál, který opravdu funguje. A funguje výborně. Hlavní tahák titulního hrdiny doplňuje charismatem Owen Wilson natolik, že jsem jej nepoznal a půl prvního dílu si říkal, že ten nos je mi sakra povědomej. A postupem času se přidá dalších pár zajímavých postav, což vygraduje v episodě páté, která je erupcí zábavy a potenciálu ukrytého v... No řekněme ukrytého v zápletce celé téhle řady. O tomhle seriálu se vůbec bez spoilerů píše značně těžce, takže se dá jen říct, že příběh je značně hravý, ale zároveň nepostrádající dramatičnost, z Lokiho je na mnoha místech figurka vyloženě groteskně komediální (a to bez nadsázky, jsou tu místa, které obsahují poetiku klasických grotesek), zároveň má pár dramatických a emočních scén (které tak zoufale postrádali/nepovedli se ve WandaVision a WS&Falcon). Hrozně mě bavilo i zasazení a estetika, která vychází z šedesátých let a to nejen v kancelářských prostorách (ach, zas to co se objeví v páté episodě). Za mě další velký bonus je ten, že se tu konečně hraje trošku větší hra a funguje tu jak příběh pro samotné hrdiny, tak i příběh, na který se bude navazovat v jiných Marvel produkcích. PS: tikající openig je hrozně super a aligátor mé nové oblíbené žvíže.  ()

Shakers

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

WandaVison ma moc nebavila, Falcon a Winter Soldier nebol zlý, ale v podstate zbytočne dlhý a radšej by som si to dal vo filmovej podobe. A Loki s tejto trojice seriálov je zatiaľ s prehľadom najlepší. Tom Hiddleston je znova famózny, je vidno, že mu rola Lokiho sedí. No čo robí týmto seriálom dobrým, je nie len príbeh (ktorý bude mať neskôr určite veľký dopad na neskoršie filmy), ale aj dobré a zaujímavé postavy. S Lokiho už nie je ten slizký zápork, okolnosti ho prinútia zmeniť sa, a aj keď mi to prišlo miestami zbytočne dlhé a radšej by som si to dal vo filmovej podobe, bavilo ma to. Pôsobivá a zaujímavá výprava a kostýmy, nám ukážu niečo čo sme ešte nevideli, cestovanie časom dokáže niekedy zmiasť, tak ako aj samotne finále. Dovolil by som si tvrdiť, že Lokimu nechýbajú miestami ani emócie. Veľký podiel ma na tom práve Tom, ale aj prekvapivo dobrá hudba. Bavil som sa a teším sa na to, čo bude ďalej. S podceňovaného seriálu sa vykľulo nakoniec príjemne prekvapenie. P.S: nezabudujte, že niektoré diely majú aj scény za titulkami. ()

Nin

Tom Hiddleston je skvělý, ale hlavně Owen Wilson je v tomhle seriálu boží. Takový mix skromného úředníčka, co je ve skutečnosti šíleně charismatický a bezostyšně nadšený do své práce hlídání časových linií a hrdinů v něm. Je slušným fandou i Lokiho, se kterým to nebude mít snadný, ale interakce mezi nimi patří mezi to nejlepší ze seriálu. Loki je stejně jako v předchozích filmech trochu zloun, ale mnohem často je to spíš takový roztomilý bůžek, co tak nějak sám neví co se sebou. V téhle linii se pokračuje (není to žádný ďábelský hajzl jako obvykle v komiksech), protože to prostě Hiddleston umí dobře zahrát. V Lokim jsou i další sympatické postavy, které se někdy vyskytnou na pouhý jeden díl. I když jde v seriálu o hodně a žánrově nejde o komedii, postavy jsou obvykle potrhlejší. Výjimkou je Sylvie, která je sice nejdřív drsňačka, ale pak přejde na určitou roztomilost - podobně jako Loki. Je vlastně takovým Lokim pro mužské fanboye. Kromě fajn postav je tu taky úžasná vizuální stránka. To, jak jsou zpracované kanceláře TVA a jejich pracanti, je něco mimořádného, a i další různá místa, která se v seriálu navštíví, jsou vždy moc hezké na pohled. Je vidět, že tvůrci svůj velký rozpočet využili naplno. Loki je seriál, který je stejně jako WandaVision částečně dost netypický, částečně je to ta klasická marvelovka, kterou má tolik lidí rádo. Skvělá věc. (8/10) ()

Kothy

Tak tu máme další z Disneyho Marvel seriálů. Opět to má vlastní unikátní estetiku. začátek nám představil zcela nový svět, který jsme doposud neznali, a to jakési ústředí strážců času. Loki je po svém útěku s Teseraktem zadržen těmito strážci a přesunut na jejich centrálu. Tam se snaží pochopit, co se děje a nějak se zorientovat. Po chvíli zjišťuje, že odpor je marný a že bude muset spolupracovat. Dost se mi líbí tento svět a celková estetika. Záporák se nám odhalil docela brzo. Celé TVA je dobře vymyšlené a každý díl je lepší a lepší. Marvel toto skutečně promakal a bude to mít zřejmě vliv i na filmy. Končí to dost otevřeně, takže jsem zvědavý na další sérii. Obsazení je super a je tam i spousta easter eggů. "Vezměte si lístek." ()

HAL

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Výborné, bavil jsem se královsky od začátku do konce a v kompletním Marvelovském vesmíru je to úkaz kterému se ve své stylovosti a ideální kombinaci nadhledu a tak trochu vážného příběhu vyrovná leda první Kapitán Amerika. Pořád se jede na vlně brakového komiksu, ale v jeho snad nejlepší možné podobě. Byrokratický aparát a estetika TVA mi silně evokovala parodicky dystopický Brazil - holka v jeho vedení sice byla dost nudná, ale Lokiho buddy Owen Wilson to vynahrazoval víc než dostatečně. Krásnou roli tu dostal a imho si všechny scény kradl pro sebe. I když Loki samotný je tu taky perfektně dotažená postava, je hodně fajn že tady konečně na svého roztomile egomaniakálního klauna mohl dostat víc prostoru než kdy mohl mít ve filmech. A velmi se mi líbilo že to finále je v podstatě konverzačka s potenciálně velmi výraznými následky, ne další tupá rubanice. 9/10 ()

DwayneJohnson

Je to originální, místy i dost zábavné, ale přece těch časových skoků a posunů, těch je i na mě trošku moc a ke konci jsem se v nich i dost ztrácel. Vůbec, postava Lokiho se mnohem víc líbila mezi „Evendžry“, tady přece jen těch záporáků a úlisných hadů bylo trošku víc, i když Tom to zahrál dobře. A spolu s Owenem, asi to nejlepší, co mohlo těch šest dílů nabídnout. ()

Stanislaus

Loki coby příběh o hledání hranice mezi pravdou a lží, o všudypřítomných lstích, ale i o nečekané lásce mě napříč šesti epizodami vesměs bavil a příjemně napnul - přesto jsem si od závěru sliboval něco víc. Třetí a závěrečný díl mi trochu zkazily dojem z jinak svižně, akčně a humorně natočené minisérie, která svým pojetím posunula MCU zase trochu jiným a svěžím směrem. Bavila mě jak dějová linie okolo fungování TVA, Strážců času, tak i vztahová rovina, byť si na to člověk musel trochu zvyknout - přesto, jak už jsem zmínil, mi přišel závěr po relativně vrstevnatém ději trestuhodně plochý. Nejvíc jsem si rozhodně užil pátou a čtvrtou epizodu. Nesmím opomenout pochválit líbivou výpravu, ať už šlo o TVA či různé planety. Vzhledem k nejedné nedořešené linii určitě uvítám druhou sérii a budu doufat v lepší zakončení. ()

sharky

Tohle už jsem  viděl mnohokrát - např. Matrix 3, Sherlock, Lost atd. Po pěti dobrých dílech se scénáristi dostali do slepý uličky, chvíli se v ní točili v kruhu a mlátili se o zdi prázdnými nekonečnými dialogy, a když jejich bezradnost dosáhla vrcholu, tak raději udělali otevřený konec. Z toho ale bude těžké vybruslit a historie seriálů nám napovídá, že se to většinou uspokojivě nepovede. No jak by řekla paní ministryně: We will see. Ale moc šancí tomu nedávám. Nakonec vychází nejlíp z celýho seriálu ten krokodýl:) ()

Yoshitsune

Co je na tomhle seriálu unikátní, je kombinace hned několika věcí, které byli viděny ve filmech, cestuje se tu časem i prostorem, panuje tu paranoia a v podstatě nikomu nelze věřit a celé je to završené kosmickou apokalypsou. A tenhle seriál je jako sám Loki, má to vytříbený styl a každá epizoda (až na druhou, ta mi přišla nejslabší) má něco do sebe, něco se v ní stane, či je napínavá a nebo od obojího trochu, poslední dva díly sem byl opravdu napjatý a očekávat, co se v seriálu stane, už ani nešlo, protože právě ony dvě poslední epizody, byli totální haluz. Tom Hiddleston co by Loki, je prostě skvělý a jeho vývoj, který je jiný narozdíl od toho filmového, je prostě opět špica. Ale tenhle seriál, neni jenom o jednom herci, všichni herci sou tady úžasný a hrají svoje postavy, na jedničku. Akce je taky na velice slušné úrovni, ale co mně opravdu bavilo, byli dialogy a to hlavně mezi ústřední trojicí Loki x Mobius x Sylvie. ()

HellFire

Když Disney před několika lety oznámil, že se známé postavy z MCU vydají svou vlastní cestou a zamíří na televizní obrazovky, měl jsem z toho špatný pocit. Moje očekávání byla prakticky nulová. Představa, že budu sledovat nekonečný seriál valné kvality mě děsila. A i když Falcon a Winter Soldier moc nepobavili a Wanda s Visionem naopak příjemně překvapili, pak Loki je třešničkou na dortu. Pro mě, jakožto komiksy nepolíbeného fanouška filmových předloh MCU, bylo sledování Lokiho prvotřídním zážitkem. Nápad s byrokratickou agenturou kontrolující čas byl skvělý a vývoj postavy Lokiho mě doslova nadchnul. Hodně mi to připomnělo směr, jakým se vyvíjel Thor v posledním filmu. Hodně potěšil také Mobius a Loki v ženské podobě :). Ono vůbec celý herecký ansámbl byl hodně sympatický, stejně jako soundtrack. Stylisticky a esteticky mi seriál kápl do noty a vůbec mi nevadily dlouhé rozhovory postav. Právě naopak. Sledovat rozvíjení vzájemných vztahů bylo stejně zábavné jako akční momenty. Celková atmosféra a způsob, jakým byl celý seriál natočen, poukazovalo na to, že se tvůrci opravdu snažili natočit něco svěžího a zapamatovatelného. Těším se na další nášup a zároveň se obávám, kam se ještě posunou postavy a příběh. Btw... Black Widow by rozhodně více slušel stejný šestidílný nášup než celovečerní film, který nedopadl zase tak úžasně a tvářil se hodně seriálově. ()

filmfanouch

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

1. série: Loki je po WandaVision a Falcon a Winter Soldier již třetí seriál ze světa Marvel Cinematic Universe, který se objevil na streamovací službě Disney+. Už právě WandaVision a Falcon a Winter Soldier dokázali, že se není potřeba obávat seriálového formátu. Už kvůli faktu, že mají tyto seriály stejný rozpočet jako celovečerní filmy a jejich production values jsou podobné. Rozdíl je tak pouze v tom, že na rozdíl od průměrně dvouhodinových filmů jsou tyto seriály pochopitelně o poznání delší, zrovna seriál Loki ovšem rozhodně není natahovaným seriálem. I proto, že se v něm pořád něco děje, představuje se nová půda pro budoucnost MCU a ukazuje se, že bude skutečně divoká. Především ovšem Loki též skvěle funguje sám o sobě.   I když s tím fungováním samo o sobě je to trochu složitější. Velkou roli totiž sehrává především vnímání všemi známého Lokiho v podání Toma Hiddlestona. Postava, která si od prvního Thora po Avengers: Infinity War prošla výrazným dějovým obloukem a vývojem a i díky tomu všemu bylo potěšující vidět v průběhu Avengers: Endgame, že tato postava má do skutečného odchodu ještě daleko. I když je to kapánek složitější, protože kvůli událostem Avengers: Endgame v podstatě postava přichází o vývoj, který zažila během Thor: Temný svět, Thor: Ragnarok a Avengers: Infinity War a vrací se k Lokimu, který sotva prožil závěr prvních Avengers. I když to samotné pořád není na škodu.   Seriál Loki především na hlavního hrdinu vrhá mnohokrát nový pohled. Pohled, kdy už se na Lokiho nikdo nikdy nebude dívat jako dřív. Je to pořád arogantní sociopat, ukazují se ovšem lehké náznaky toho, proč vlastně takovým je. Nejde přitom o ničení charakteru záporáka, už od prvního Thora Loki nefungoval jako vyložený záporák a postupem jeho přítomnosti v MCU se to akorát dokazovalo. Díky faktu, že je Loki hlavním hrdinou a dostává o poznání více prostoru než kdy dřív ovšem dostává příležitost říct o sobě mnohem více. A díky nadále famóznímu výkonu Toma Hiddlestona se Loki definitivně stává jednou z nejkomplexnějších postav celého MCU. A snadno dokazuje, že má jeho vlastní seriál skutečně opodstatnění. Už jen kvůli těm milionům fanynek.   1. série seriálu Loki ovšem především skutečně funguje jako mysteriózní detektivka. Už od prvního setkání s organizací TVA je jasné, že dojde na hodně divoké věci, nikdo ovšem není schopen diváka připravit na věci, které přijdou. Objeví se spousty zvratů, nadále se odhalují nové informace o fungování celého světa MCU a dojde i na ono slibované otevření multivesmírů. Právě ty jsou zdrojem velké paseky, která bude mít vliv kromě 2. série Lokiho i na zbytek Marvel Cinematic Universe. Už v 1. sérii Lokiho se ovšem tvůrci dokázali utrhnout ze řetězů.   Výrazný vizuál, který pramení už z dekorací samotné základny TVA. Právě design a fungování téhle byrokratické organizace dokáže diváka připravit na to, co nás čeká. Loki na začátku funguje i díky své stylizaci, která je výrazná. A oné mysterióznosti celého seriálu dopomáhá i vynikající soundtrack Natalie Holt, který dokáže fungovat v napjatých, emocionálních i akčních momentech a jde o výrazný hudební objev, který se snad v MCU zdrží co nejdéle. A dokáže svou muziku nadále udržovat tak výraznou.   Kromě Lokiho se především představují nové postavy, mnoho z nich ovšem skvěle funguje. Už při svém nástupu na scénu Owen Wilson dokáže, že je na správném místě a to ještě ani nedojde k jeho vynikající chemii s Lokim, kdy se především postupně buduje jedno skutečně nečekané přátelství. Kromě Wilsona se nejdříve slušně představí i Gugu Mbatha-Raw jako soudkyně Renslayer, Wunmi Mosaku jako Hunter B-15 a pak už jen konečně dojde na setkání s dámskou verzí Lokiho v podání Sophie Di Martino, kdy i tady dochází k skvělému budování (tak trochu narcistního) vztahu. A to ještě ani po pár epizodách nedojde na takového vynikajícího Richarda E. Granta nebo (ne) čekanou návštěvu v závěrečné epizodě.   Příběh 1. série Lokiho nadále dokáže překvapovat. První dvě epizody to vypadá, že se o něco hraje, vzápětí se ovšem ukáže, že se karty hrají tak trochu někde jinde. Právě i díky tomu dochází k mnoha vynikajícím překvapením, seriál však zároveň dokáže přibrzdit a skutečně dodat funkční emotivní momenty. Lokiho, který pozoruje svou budoucnost, kdyby se nedotkl Tesseractu, jeho chemii s dámskou verzí sebe samého a spousty komornějších momentů, které ukazují, že Loki možná není takový sadista, jak se tváří. Ty momenty skvěle fungují a skutečně se díky tomu daří to, aby nepřicházela akce za akcí a aby seriál kromě WOW momentů dodal i emotivní momenty, které dokážou pracovat (nejen) s hlavním hrdinou.   Pochválit si určitě zaslouží i režisérka Kate Herron, která dokáže pracovat s akčními scénami, zároveň dokáže očividně pracovat s herci a celkově jde do jisté míry cítit i její přiznaná inspirace Davidem Fincherem. Kamera Autumn Durald jinak v průběhu seriálu pracuje s různými osvíceními, různými kamerovými úhly, sem tam i dlouhými záběry a především skutečně výrazně pracuje s vizuálem. Na ten seriál se kouká strašně hezky.   Uprostřed seriálu se navíc ještě víc šlápne na plyn a dojde ještě na divočejší hrátky, které budou mít zásadnější dohru v dalších MCU projektech. Nic ovšem nemůže diváka připravit na finále, které se rozhodně nevydá směrem, kterým divák očekává. Ono finále nejen funguje jako vynikající zvrat, ale skutečně působí dojmem, že Marvel představil výraznou hrozbu, kterou nebude snadné zastavit. Tento projekt rozkopl dveře vstříc něčemu, co se bude v Marvelu budovat několik let podobně jako se v prvních třech fázích MCU postupně budovalo vyvrcholení MCU ságy. Bude to ještě rozhodně zajímavé, právě Loki ovšem skvěle navodil drát. Jde o skvělou divokou jízdu, která skvěle graduje, servíruje emotivní i velkolepé momenty a především skutečně dokázala představit hlavního hrdinu v novém světle a definitivně pár posledních pochybovačů donutit k tomu, aby dokázali s tímhle bohem lsti aspoň trochu soucítit. Není ovšem důvod být smutný z toho, že je 1. série Lokiho u konce, protože......   "Loki will return in season 2.” ()

ScarPoul

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Mrzí ma to. Snažil som sa veľmi, aby sa mi to páčilo. A celkovo zápletka ako taká bola podarená. Efekty skvelé a Aligatorloki je perfektnou vsuvkou, ktorú dúfam ešte uvidím. Ale zároveň tam bolo aj množstvo vecí, čo mi vadili. So seriálmi od Marvelu mám rovnaký problém ako s tými od DC. Nepôsobia konzistentne. V tomto smere myslím, že Loki je tu úplne iná postava ako vo filmoch. Jeho peripetie sú v zásade okej, ale vieme, že sa z toho dostane. Ak to aj prekvapí niečím zaujímavým ( taká piata časť bola výborná od začiatku do konca) ku koncu tomu dôjde dych. Finále síce sľubuje predzvesť nových problémov, ale zároveň som čakal údernejšie vyvrcholenie. Jediný, kto ma tu celý čas veľmi milo prekvapoval bol Owen Wilson. Mobius mu sadol ako riť na šerbeľ. Chcem vedieť čo bude ďalej ale celý ten hype išiel tentoraz mimo mňa. 1.séria - 60% ()