Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Chrustyn

Seriálovým odbočkám Marvel studia jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem neodolal a chtěl jsem okusit "doplněk" marvelovského vesmíru. Bohužel Loki je pro mě jedna z méně zajímavých postav a přestože seriál v závěru zajímavým způsobem pracuje s rozehraným vesmírem, nebylo to natolik poutavé, abych tomu opravdu propadl. ()

Stanislaus

Loki coby příběh o hledání hranice mezi pravdou a lží, o všudypřítomných lstích, ale i o nečekané lásce mě napříč šesti epizodami vesměs bavil a příjemně napnul - přesto jsem si od závěru sliboval něco víc. Třetí a závěrečný díl mi trochu zkazily dojem z jinak svižně, akčně a humorně natočené minisérie, která svým pojetím posunula MCU zase trochu jiným a svěžím směrem. Bavila mě jak dějová linie okolo fungování TVA, Strážců času, tak i vztahová rovina, byť si na to člověk musel trochu zvyknout - přesto, jak už jsem zmínil, mi přišel závěr po relativně vrstevnatém ději trestuhodně plochý. Nejvíc jsem si rozhodně užil pátou a čtvrtou epizodu. Nesmím opomenout pochválit líbivou výpravu, ať už šlo o TVA či různé planety. Vzhledem k nejedné nedořešené linii určitě uvítám druhou sérii a budu doufat v lepší zakončení. ()

sharky

Tohle už jsem  viděl mnohokrát - např. Matrix 3, Sherlock, Lost atd. Po pěti dobrých dílech se scénáristi dostali do slepý uličky, chvíli se v ní točili v kruhu a mlátili se o zdi prázdnými nekonečnými dialogy, a když jejich bezradnost dosáhla vrcholu, tak raději udělali otevřený konec. Z toho ale bude těžké vybruslit a historie seriálů nám napovídá, že se to většinou uspokojivě nepovede. No jak by řekla paní ministryně: We will see. Ale moc šancí tomu nedávám. Nakonec vychází nejlíp z celýho seriálu ten krokodýl:) ()

BMW12

Musím říci, že seriály WandaVision a The Falcon a Winter Soldier se mi líbily o něco více. Od Lokiho jsem čekal trochu něco jiného, tato dějová linka pro mě byla celkem překvapením. Ale rychle jsem si zvyknul, především musím ocenit výkon Owena Wilsona, který byl v roli Mobiuse perfektní. Seriál mě nakonec chytnul a zkouknul jsem ho během dvou dnů. Ale závěrečná epizoda ve mě zanechala rozporuplné pocity, čekal jsem, že „správce času“ bude nějaký mocný týpek, což však nebyl. Celá 1. série pak končí otevřeně, tudíž co se dělo dál se dozvíme ve 2. sérii. ()

rikitiki

Jsem trochu nekritická, protože mám ráda Toma Hiddlestona a líbí se mi i jeho Loki. Jeho zapojení do kafkovského světa byrokratické všemocné společnosti funguje a je dostatečně napínavé a místy temné. I objekt náhlého citu je pro Lokiho a jeho charakter velmi vhodný, byť by se takový vztah dal považovat za incestní. Rozhodně ráda uvidím i druhou řadu. SHRNUTÍ: Když bůh bojuje s padouchy, láskou, vlastní povahou, uvědoměním si své nicotnosti i administrativou. 2. řada ** ()

HellFire

Když Disney před několika lety oznámil, že se známé postavy z MCU vydají svou vlastní cestou a zamíří na televizní obrazovky, měl jsem z toho špatný pocit. Moje očekávání byla prakticky nulová. Představa, že budu sledovat nekonečný seriál valné kvality mě děsila. A i když Falcon a Winter Soldier moc nepobavili a Wanda s Visionem naopak příjemně překvapili, pak Loki je třešničkou na dortu. Pro mě, jakožto komiksy nepolíbeného fanouška filmových předloh MCU, bylo sledování Lokiho prvotřídním zážitkem. Nápad s byrokratickou agenturou kontrolující čas byl skvělý a vývoj postavy Lokiho mě doslova nadchnul. Hodně mi to připomnělo směr, jakým se vyvíjel Thor v posledním filmu. Hodně potěšil také Mobius a Loki v ženské podobě :). Ono vůbec celý herecký ansámbl byl hodně sympatický, stejně jako soundtrack. Stylisticky a esteticky mi seriál kápl do noty a vůbec mi nevadily dlouhé rozhovory postav. Právě naopak. Sledovat rozvíjení vzájemných vztahů bylo stejně zábavné jako akční momenty. Celková atmosféra a způsob, jakým byl celý seriál natočen, poukazovalo na to, že se tvůrci opravdu snažili natočit něco svěžího a zapamatovatelného. Těším se na další nášup a zároveň se obávám, kam se ještě posunou postavy a příběh. Btw... Black Widow by rozhodně více slušel stejný šestidílný nášup než celovečerní film, který nedopadl zase tak úžasně a tvářil se hodně seriálově. ()

TheEvilTwin

Jeden z nejočekávanějších marvel seriálů je nakonec jen průměr a na to, jak vysoké byly Lokiho ambice, je to celkem slabé. Tim Hiddleston je naštěstí dostatečně charismatický, aby si dokázal seriál ukrást pro sebe, ale zbytek je takový... meh. Jakoby to bylo na míle vzdálené celému marvelu, celý ústřední motiv časových linií i oné "zlé společnosti" je prostě takový nezáživný, postavy nejsou ani tak zajímavé, jak jsme zvyklí, záporák je ve výsledku trapný a celých 6 dílů se toho až tak moc nestalo. Pro MCU jistě důležitá věc, kterou musí každý divák chtě nechtě zkouknout, ale že by mi Loki něco dal, to ani ne. Neosobité, při zemi se držící a ustrašené jít do něčeho většího - ať už v rámci akce nebo děje. ()

Morholt

Loki patří k nejzábavnjěším postavám marvelovského universa a tady to jen potvrzuje. O to větší škoda je, jak to nakonec dopadlo. Ne že by se jednalo o nějakou tragédii. Má to spoustu fajn momentů, Hiddleston si to užívá a navrch to má i zápletku, u které se přemýšlelo. Nicméně musím se přidat k hlasům, které kritizují seriálový formát. Jako film by to fungovalo mnohem lépe a možná by to patřilo k tomu nejlepšímu, co Marvel kdy pustil do světa. Ale třeba to s další řadou půjde nahoru. Do té doby platí, že méně je někdy více. 65% ()

luka4615

Neočekávaně osobitý seriál, v němž si tvůrci velmi kreativně hrají s paralelními vesmíry a cestováním v čase. Seriál rovněž nabídne i vtahující vizuální stránku, což v kombinaci s hutným soundtrackem výsledný dojem ještě více prohlubuje. Na samotný závěr je záhodno zmínit i skvělého Owena Wilsona, jehož časový úředník skvěle sekunduje výtečné ústřední dvojici. Tohle se vážně moc povedlo. Skvělá práce! (Disney+) „TVA - for all time, always.” ()

ScarPoul

Mrzí ma to. Snažil som sa veľmi, aby sa mi to páčilo. A celkovo zápletka ako taká bola podarená. Efekty skvelé a Aligatorloki je perfektnou vsuvkou, ktorú dúfam ešte uvidím. Ale zároveň tam bolo aj množstvo vecí, čo mi vadili. So seriálmi od Marvelu mám rovnaký problém ako s tými od DC. Nepôsobia konzistentne. V tomto smere myslím, že Loki je tu úplne iná postava ako vo filmoch. Jeho peripetie sú v zásade okej, ale vieme, že sa z toho dostane. Ak to aj prekvapí niečím zaujímavým ( taká piata časť bola výborná od začiatku do konca) ku koncu tomu dôjde dych. Finále síce sľubuje predzvesť nových problémov, ale zároveň som čakal údernejšie vyvrcholenie. Jediný, kto ma tu celý čas veľmi milo prekvapoval bol Owen Wilson. Mobius mu sadol ako riť na šerbeľ. Chcem vedieť čo bude ďalej ale celý ten hype išiel tentoraz mimo mňa. 1.séria - 60% To, že to má nápad a aj vzťahový vývoj je pekné. Lenže to prichádza v dobe, kedy ma Marvelovky už neberú a ani ma nemajú veľmi čím zaujať. Toto bohužiaľ pozerám len zo zotrvačnosti, lebo som už do toho investoval veľa času. A k nejakému koncu sa chcem dopracovať. Páči sa mi, že to nebolo hlúpe a že si to dopomohlo aj vtipom. Rovnako oceňujem, že tam funguje aj kauzálnosť. Mrzí ma zbytočné spomaľovanie a zbytočné logické kiksy ( aspoň zo začiatku). Čím sme bližšie koncu tým dávajú aj nelogické scény zmysel. Tempo je dakedy trestuhodne pomalé, inokedy som mal pocit, že to svojou dynamickosťou utlmuje realitu okolo mňa. Ale tým pádom sa tu ukazuje určitá nevyváženosť. Bez tých moralitiek by to bolo krajšie. V temnejšom vyznení aj pamätnejšie. Takto je z toho prapodivná depka. Tretiu sériu už prosím nie. 2. séria 60% ()

BoPo

Seriál pre Lokiho je logickým, v prípade Marvelu dopredu vykalkulovaný, krokom. Loki patrí k najzaujímavejším postavám, vždy hýbal dejom, ale nikdy nedostal prime time. Prvé tri časti Vás uvedú do podstaty veci, máte možnosť sledovať Lokiho zmenu, spoznať všetky dôležité postavy a následne časti 4-6 roztočia zaujímavosť do vyšších otáčok. Veľkým prekvapením je Owen Wilson, ktorému Mobius skvelo sadol. Sophia Di Martino zasa dodala neokukanú tvár a sympatickú/hašterivú, a pritom uveriteľnú chémiu s Hiddlestonom. Pôvodne som čakal uzatvorený príbeh, jednu minisériu, ale nakoniec som vlastne rád, že bude ďalšia séria, pretože príbeh je vydareným mixom vecí typu Fringe a Hellboy. Vrcholom prvej série je rozhodne dialóg troch postáv (zasvätení určite vedia na prvú dobrú). Druhá séria už nie tak zábavná, ale stále zaujímavá a hlavne fungujúca čo sa týka postáv. Najlepší Marvel seriál? Áno. ()

JohnCZ

Už Wandavision byl zábavně hravý, ale Loki se teda v imaginaci naprosto utrhl ze řetězu a co víc, přináší jeden z nejzásadnějších momentů pro budoucí směřování celého MCU. Cool retro interiéry, ale i klasické fantaskní CGI exteriéry, hravý soundtrack, humor a, na Marvelovku překvapivě, i naprosté minimum akce. Jako konverzačka to ovšem funguje náramně, pomalejší tempo scén je super a vynikne tím budování vztahů a interakce mezi postavami. Herci na mě působí více soustředěně a podávají velice nadstandardní herecké výkony a to překvapivě i jindy prkenný Owen Wilson, jemuž tahle role nečekaně naprosto sedla. Na marvelovku je to na pozornost citelně náročnější podívaná, byť mám tak trochu obavy, aby se z MCU s nástupem multivesmíru a odsunem klasického přímočarého superpowers konceptu nestal opravdu už jen totální maglajz bez jakékoli pevnější kontinuity a alespoň zdánlivé kauzality, kde už ani smrt nic neznamená. Což se částečně děje i tady a moje zkušenost praví, že pokud tvůrci nějaké dlouho trvající série začnou šaškovat s časovými liniemi a opakovaně oživovat/zabíjet postavy, jde to zpravidla se zábavností rychle z kopce. ()

berny2468

Loki je pro mě osobně zatím nejlepší z trojice nedávných seriálů (Wandavision a The Falcon and the Winter Soldier) a to docela s přehledem. Seriál mě především překvapil svou nápaditostí a svým celkovým pojetím. Je hodně podobný jiné taškařici Thor: Ragnarok. Antihrdina Loki (Tom Hidlestone) zvládá svým charismatem a herectvím seriál utáhnout s přehledem a má k tomu navíc dva zdatné parťáky Owena Wilsona a Lokiho v dámském provedení. I když musím se přiznat, že mě seriál nejvíce bavil z počátku, které sršely nápady a byly hodně zajímavé a tak utekly jako voda. Ve druhé polovině už jsem se chvílemi i nudil a celkově cítím, že z tématu šlo chvílemi vytáhnout více (různé apokalypsy a TVA). Konec seriálu ukázal potenciální budoucí odvíjení Marvelovského (multi)universa. Stále se však nemůžu rozhondout zda mě to těší či ne. Celkově Loki je pro mě spíše milým překvapením, které však má taky nějaké to “ale” kvůli kterému jsem ani na chvíli nad plným hodnocením neuvažoval. Loki rozhodně uteče, pobaví a někdy i překvapí. A za vidění rouhodně stojí. Zřejmě i proto jak bude nejspíš pro Marvel důležitý v orientování se v dalších filmech. 70%. ()

Adasin

Možné SPOILERy. ------------------ PRVNÍ série: Zatím nejlepší z MCU seriálů na Disney+. Až na občasné zaváhání nejvyrovnanější kvalita. Zrovna tady bych si klidně představila těch epizod i víc, protože to budování světa MCU je tu z třech dosavadních seriálů zdaleka nejzajímavější – TVA a vše kolem ní mě bavilo hodně a hezky to i vysvětluje, proč doteď nedošlo na multiverzum. Ale na druhou stranu bych nechtěla, aby se množily přešlapy typu třetí epizody, kdy postavy jenom někde chodí a sbližují se, ale kolem jenom vata. Na rozdíl od WandaVision, tady se sliby plní a fakt se odehrají zásadní změny pro svět MCU a myslím, že spousta lidí se na MCU už nebude dívat stejně. Teď jenom doufat, že se jim nerozsype pod rukama, další fail typu DCEU tu nepotřebujeme. ------- Hodně se mi líbila práce s postavami, naprostá většina jsou sympaťáci s dobrým vývojem. Loki(ové) prominou, ale nejvíc jsem si oblíbila Mobiuse a i já mu přeju, ať se toho vodního skútru dočká (snad v příští sérii). Různé varianty Lokiho pobavily, hlavně aligátor. Sylvie podle mě nakonec přejde na temnou stranu, celou dobu jsem z ní měla pocit, že má skrytě nějaké svoje plány. První série bohužel končí cliffhangerem, skoro jak kdyby byla spíš v půlce než na konci. -------- O nejzajímavější seriál z Disney+ se jedná i po audiovizuální stránce. Hodně potěšil soundtrack, který hezky nese v duchu soundtracků Trona nebo Stranger Things a přitom připomíná hrátky s časem a je svůj. Stylizace TVA do 60: let je udělaná hezky, ale už mě upřímně ten trend stylizovat všechno právě do šedesátek začíná otravovat, chtělo by to ubrat.  Efekty jinak povedené, zvlášť se mi líbila Citadela na Konci času a vyvedení posvátné časové linie. --------- Trochu mě mrzí, že to „vymazání“ nakonec není definitivní, ale jen danou osobu přenese do Prázdnoty – ztratila se tak osudovost protože všechny důležité postavy se z prázdnoty samozřejmě vrátí (klasika plot armor). Dalo se to tušit už když na konci čtvrté epizody vymazali i Lokiho – sice zůstala jeho ženská verze, ale Toma Hiddlestona by se jen tak nezbavili. U Falcona a Winter Soldiera mě jakékoliv pokračování děsí, tady se ale celkem těším. 8/10 ()

agentmiky

Myslím, že nebudu patřit k menšímu spektru lidí, když řeknu, že postava Lokiho patří k mým nejoblíbenějším charakterům z celého Marvel univerza. A za to je zodpovědný zejména Tom Hiddleston, proto jsem si seriál pojednávající jen o něm nemohl nechat ujít. Na poli těch 6 epizod se rozehrálo dost dílčích zápletek, základní nosný příběh nabídl dosti komplikovanou podívanou se zajímavými zvraty, ale vše se ještě pohybovalo v pro mě normálnějších a pochopitelnějších kolejích. Tom skvělý, tam jsem se ani neobával ničeho jiného, velice kladně mě překvapila postava Owena Wilsona, tady člověk vidí, o jak kvalitního herce se jedná (chtělo by to pro něj častěji dramatičtější role). Audiovizuálně pochoutková záležitost, ten můj pozitivní pohled na seriál jen potvrdil výborně zvládnutý vztah mezi Lokim a Sylvií. Závěrečný díl rozehrál šílenou partii, tak uvidíme, jak ji zvládnou autoři ukočírovat v druhé sérii. Těším se :) Za mě 8/10 ()

Paxxx.cz

Za mě docela v pohodě podívaná ze světa Marvelu - druhá řada se mi líbila asi o něco více, i když z těch různých časových smyček jsem měl trošku guláš v hlavě. Na jedno podívání to ale stačí bohatě...60%. ()

ArsenalEagle

Loki přišel na scénu jako třetí Marvel seroš pro Disneyho a svým zpracováním a tématem překonal jak Wandu, tak Falcona. Rozměr, který Hidleston Lokimu dává, je fantastický a divím se, že doteď neměl vlastní film (ale vzhledem k tomu, že seriál mu dává ještě o dost víc prostoru, tak jsem za tuto formu ještě radši). První série nakousla téma multiversu, který je jedním z pilířů komiksového světa a právě díky Lokimu se pravděpodobně rozjede i v MCU. Seriál skvěle pracuje s kvalitními "vedlejšímí" postavami (Mobius, Sylvie, Grantova verze), vizuál je parádní a tempo šlape. Jednou z věcí, co by se ale dala vytknout, je, že Loki sám o sobě netahá za nitky a naopak je do všeho tak nějak omylem namočen a ke všemu velkou část děje posouvá někdo jiný, na což u této postavy nejsme moc zvyklý. Každopádně finální záběry napovídají, že ve druhé sérii by mohl Loki šlápnout do pedálu, respektive nic jiného mu asi ani zbývat nebude. Nejlepším dílem první série je nejspíše ten předposlední, který má největší tempo, nejvíc vtipu a celkově jde o skvělou podívanou. P.S. tolik easter eggů jako zde jsem snad v jednotlivém MCU počinu asi ještě neviděl! ()

Ellmariachi

Jedno je jisté. Nebyl jsem cílovka. Loki mě vlastně v žádné poloze moc nebavil. Zvláštní je to, že mě žádný díl vysloveně nenudil. Na druhou stranu sej se bavil jen tuším u předposledního. Svět i podstata toho, kde se Loki pohybuje je fajn. Jenže šachovnice nestačí. Figurky na ní, tedy postavy mě nechytli za srdce. Navíc nesnáším ty otevřený konce. No, uvidíme co mí dá druhá série. 65 procent ()

GodComplex

Po WandaVision dalsi skvely Marvel serial. Dobry koncept, lehce retro vibe, vyborna hudba a herecke duo Hiddleston\Wilson mi evokovalo oblibenou Midnight in Paris. Jen je to zatim stale klasicky serialove otevrene. 7\10 ()

gogos

Po první epizodě jsem si říkla doslova a do písmene WTF... Celá myšlenka s agenturou TVA mě na první dobrou zaskočila a nezaujala. Nicméně s postupem času jsem se během dalších dílů do Lokiho zakoukal a mohu říct, že první série byla fakt super. Skvělý Owen Wilson, výborná dívčí verze Lokiho, spousta bizáru i dojemných momentů, První série Lokiho se povedla. Doufám, že druhá půjde v jejích stopách... ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři