Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Marcas

Jak začít? V porovnání se seriály Wandavision a The Falcon and The Winter Soldier je Loki o minimálně jeden level výš, možná i dva. Osobně jsem rozhodně nečekal takhle pěkně natočený a příběhově poměrně solidně vystavěný projekt. Ústřední dvojice mě neskutečně baví, obě postavy jsou napsány na výbornou a chemie mezi nimi funguje perfektně. Obecně jsou epizody slušně vystavěné. Pokaždé mají od každého trochu. Najde se tam dramatická chvilka, najdou se tam vtipné scény a občas i záblesk něčeho jiného, ale to nebudu spoilerovat. All in all je to konečně seriál od Marvelu tak, jak bych si ho já představoval. ()

jack_scott

Po dlouhé době seriál, který opravdu bavil. Je to takové, jaké jsem si přál. Fajn zápletka, zvraty... jen škoda trošku nudného finále. 90% ()

blondboss

Loki je jedna z mojich najobľúbenejších postáv MCU a už od prvých Avengerov som ho bral ako cool zloducha. Určite si zaslúžil osobitný seriál, otázkou ostáva, či táto dejová linka je pre neho tá správna a či dokáže zaujať. Mňa to až tak nezaujalo, aj keď chápem, že časové linky budú ešte hrať dôležitú úlohu v ďalších fázach MCU. Každopádne prvá polka mi prišla dosť nudná a rozbehlo sa to až potom. Tom Hiddleston samozrejme skvelý, aj keď tá rola "dobrého" Lokiho mu až tak nesvedčala. WandaVision sa podľa mňa podarila viac. 70 % *** Update po druhej sérii: Tvorcovia posunuli dej a obsahovú kvalitu o level vyššie a dokonalým spôsobom uzavreli časovú os Lokiho príbehu. Marvel to predsa len ešte vie a to je dobrý prísľub do budúcnosti. 80 % ()

lektvar

Doctor who? Loki is going to kill them all. Dont fukin kill my timelords. Ale variacie of maintheme of dr who su tak skvele, ze uz len kvoli hudbe to budem kukat. A owen s tomom sa nejdu roztrhat takze len ta vydrbana hudba zostava. A lezate osmicky ako dekoracia ma tiez uchvatili. Vypravne tam par ludi nechalo dusu, len tych par na ktorych zalezi moc nie. Ale to je udel postav, na kyote herci nemaju dost casu. Casovo ironicky Paradox s dejom ()

a0001

Nudné a ukecané. Keby nebolo v názve meno hlavnej postavy tak by som si tejto nekonečnej tragédie pohlcujúcej môj čas vôbec ani len nevšimol. ()

Anarion odpad!

Teda, jestli něco z toho, co jsem za posledních pár let viděl pro mě splňuje definici samoúčelný úchylárny, tak rozhodně tohle. ()

Isag1

Zhrniem to takto... Loki je jeden z najlepších seriálov od Marvelu, čo som kedy videl. Páči sa mi ako striedajú režisérov každú epizódu a má to ten starý dobrý nádych Marvelu pred rokom 2019. Soundtrack Lokiho je veľmi dobrý a v sérii 2 omnoho viac vylepšený, to je veľké +. Len je škoda, že tento seriál ukončujú a ak by sa v budúcnosti nejakým spôsobom naskytla možnosť urobiť aj 3 sériu tak budem rád, keďže všetci vieme, že sa veľmi rýchlo blíži Avengers: The Kang Dynasty (2026) a Avengers: Secret Wars (2027)   Za mňa rozhodne tento seriál veľké ÁNO a 5/5. ()

halberdier

Zatím asi nejzajímavější MCU seriál. Tím pro mě zatím byla WandaVision, která se především v prvních dílech nebyla hodně experimentovat, přestože se v závěru zase vrátila do klasického Marvelu. Winter Soldier byla spíš akční jednohubka, která příliš nevybočovala ze série Captain America. Od Lokiho se čekala mnohem větší divočina, která taky přišla. Přesto většinu seriálu zabírá spíš konverzační drama/ komedie, velkolepějších a akčních scén je jen pár. Samotný závěr pak asi konečně potěší většinu Marvel fanoušků. Tom Hiddleston si roli Lokiho užívá a jde s Visionem jednoznačně o nejzajimavější postavu všech třech seriálů. Hodně mě potešil i Owen Wilson. Bohužel stále je Loki jen lehce nadprůměrný seriál, který se nemůže rovnat největším seriálovým peckám současnosti a celkem přesně kopíruje kvalitu Marvel filmů, kdy je většina z nich lehce nadprůměrná a pouze pár vyvolených je opravdu skvělých. Doufám, že i některý z dalších MCU seriálů by mohl takového statusu dosáhnout (7/10) ()

argo.smile

MCU nemusím, iba pár kladne hodnotených filmov čo sa mi naozaj páčili. U Lokiho som bol skeptický, či sa mám do tohoto klamstva ponoriť s ním a nechať sa unášať na timeline alebo to obísť z ďaleka. Nakoniec som dal tomu šancu a vôbec neľutujem. Loki je najsympatickejšia postava z celého MCU a ja jeho príbeh v ďalšej sérii opäť s nadšením postúpim. Som zvedavý ako sa s ním s "nimi" tvorcovia popasujú a či naozaj bude tá vojna medzi rôznymi verziám nášho alebo ich svetov. Veľmi silné 4*. ()

cubiczech

Dost solidní start, ale postupně se to začně nabalovat a obalovat množstvím bordelu že už jsem občas přemýšlel jestli to dokoukám. Naštěstí má teda (zatím) první řada jen 6 epizod (slušelo by asi méně) a tak to člověk překousne. Je to totiž občas vizuálně trochu možný docela zajímavé a Hiddleston je super a celý to drží... ()

Dafaq

Mal som obavy z toho, tesil som sa na Toma ktorý samozrejme nesklamal. Rola Lokiho mu neskutocne sedí. Bolo tam par momentov prilis presladených a ne Lokiho to bolo az príliz. Tento serial urcite osviezi buduce filmy. Odporucam sledovať pozorne, je tam veeelmi vela odkazov, skritých detailov ktoré si vsimne len fakt ostrielaný Marvelak. Blizsie vysvetlenie timeline a post credit scen  na YT /watch?v=vHGt9xfwDEY ()

Frecerick

Loki, tedy třetí a rozhodně ne poslední MCU seriál je pro mě zatím spolu s FaWS tím nejhorším seriálem z dosavadních tří, i když je dějem paradoxně jednoznačně nejdůležitější. Právě děj je to, co tam tak nějak stojí za to, jinak sledujete nezapamatovatelnou a nezajímavou akci, občas povedený humor a dialogy + hodně vyumělkovanou romanci. 7/10 Celá recenze: https://sarden.cz/2021-08-09-1934/serial-loki-2021 ()

zodiak217

Na jednej strane som sa veľmi tešil na seriál Lomi a na tej druhej som dostal casopriestorovú zmesicu scifi, ktorá mala nulovú prepojenosť s reálnym svetom a to ma neskuticne mrzelo. Akoby všetko, čo som mal rád na Avengers a Thorovi bolo zrazu preč a vzniklo z toho niečo divne. Áno tvorcovia tu pekne vykreslili Thorove pozitíva aj negatíva, no akosi popri tom celom uleteli z reality do ťažkého scifi, čo fakt už nemusím. Takže pocity sú veľmi rozpačité. Za mňa sa mohli viac držať pri zemi a v realite, ale rozvíjať príbehy z Asgardu. ()

Modular

Nikdy jsem nevěřil, že dokáže Marvel vytvořit tak komplexní a promyšlený seriál, jako je tento. Samotná exsitence tohoto seriálu mě v době vydání dosti překvapila, a nebudu lhát, i dost mile, protože Loki byla v MCU velmi nevyužitá postava, vzhledem k jeho povaze a schopnostem. Tento seriál se myšlenku boha falše samozřejmě snaží uchopit zcela jinak, než je Loki v původní mýtické verzi (a popravdě, to je jenom dobře), a jde mu to skvěle. Také je zde velmi obstojně využita myšlenka mnohovesmíru a cestování časem, což se u zbytku Marvel světa říct nedá (koukám se na tebe, Strangi). Samotná agentura byla samozřejmě dost bizarní a jedna z posledních scén v páté epizodě byla až příliš kýčovitá, to je ale lehce smyto finálem první série, jež ve mě jednoduše nechalo myšlenku toho, že jinak to ani skončit nemohlo. Bezmoc konce je za mým nejdivočejším očekáváním, co jsem od tohohle počinu čekal, a absence happy endu mě nanejvýš překvapila. Těším se na další sérii a doporučil bych všem, které zklamala dvojka doktora Strange. Ne kvůli Strangeovi, ale kvůli myšlence mnohovesmíru. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři