Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Recenzie používateľa SpaceOdyseus k tomuto seriálu (14)

Loki (2021)

Season 1: Po skvelem zacatku, kde jsem prvni dve epizody sezral i s navijakem, prislo vystrizliveni z celkem nudneho serialu, ktery viditelne poznamenalo covidove nataceni a kteremu chybi poradny konec. Season 2: Velké zlepšení od minulé sezóny. ()

Veľkolepé poslanie (2021) (S01E01)

Skvely rozjezd a konecne snad nasel Marvel formuli na poradne serialy. Hiddlestons s Wilsonem si to davaji na pany a zjevna inspirace Stoparem a Brazil me strasne bavi. ()

Variant (2021) (S01E02)

Prijde mi, ze se tu vic mluvi nez by bylo treba. Tempo trosku povadlo, ale bavi me to stale hodne. A cliffhanger na konci? Ocekavany. Jsem ale zvedav, co z nej tvurci vytriskaji. ()

Lamentis (2021) (S01E03)

Vic me to bavilo, kdyz slo o time travel detektivku. Ted kdyz se zanr zmenil na buddy movie komedii, tak jsem zustal chladnym. Moc tomu ani nepomaha beckova akce a debilni dialogy o tom, co je laska. ()

Narušenie nexusu (2021) (S01E04)

Dej se po celkem nudnem dile poradne pohnul dopredu a dostava to spad. Prisla nejaka odhaleni, prislo vic otazek a na dalsi dil jsem navnaden radne. ()

Cesta do tajomna (2021) (S01E05)

Vizualne to mohlo byt teda nabusenejsi. Hrozne je na tom videt, ze se tocilo v covidove dobe. Temer kazdy zaber je hrstka par hercu v zelene mistnosti a to je vse. Potesil me thanoscopter, potesil me konec s nadechem epiky a potesili me nekteri vtipni Lokiove. Ale nemuzu se zbavit pocitu, ze z toho slo vyzdimat vice. At uz z dynamiky mezi ruznymi varianty, nebo z konceptu prazdnoty na konci casu. ()

Na večné časy. Navždy. (2021) (S01E06)

Tak finale me vylozene zklamalo. Fakt jsem si nepredstavoval, ze jako vyvrcholeni marvelovskeho serialu s fan favourite postavou stravime pulku dilu poslouchanim expozice od nejakeho nahodneho mourenina, prerusene nudnou a zbytecnou akcni scenou. A, ze to cele skonci jen cliffhangerem na druhou sezonu? Ble ()

Season 2 (2023) (S02)

Velké zlepšení od minulé sezóny. ()

Ouroboros (2023) (S02E01)

Jo, Moorheada a Bensona mam rad. A jejich lo-fi retro estetika svedci Lokimu a hlavne TVA naramne. ()

Lámanie Brada (2023) (S02E02)

Je fajn, ze Loki nazapomina na sve nadpozemske koreny. Jeho hra stinu byla super. ()

1893 (2023) (S02E03)

Majorsovo koktani me iritovalo. Ale chapu, ze chce Jonathan flexit sve herecke svaly. ()

Srdce TVA (2023) (S02E04)

Paráda. Moorhead a Benson jedou na vlně! Přestávám se bát Daredevila, na kterém prý dělají. ()

Veda/Fikcia (2023) (S02E05)

Tak Loki si dává dohromady partu jak Avengers a nakonec se mu začnou rozpouštět jak na konci Infinity War. Ale dobré to bylo. To jo. ()

Velké poslání (2023) (S02E06)

Vždycky ocením finále Marvelovky, které není založené na bitce s šedými potvorami. Místo toho se tvůrci zaměřili na postavy a emoce a já se bavil snad nejlépe od Endgame. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři