Po krádeži Teseraktu vo filme Avengers: Endgame sa boh falošnosti Loki ocitne pred súdom Úradu Časových Variácií (TVA), kafkovskej byrokratickej organizácie, ktorá existuje mimo čas a priestor. (Disney+)

LachtanShows

Jeden z nejoblíbenějších záporáků novodobého filmu postupem času přerostl spíše v antihrdinu a hlavně tím si vydobil takovou slávu, že byl Marvel prakticky dotlačen fanoušky k vytvoření Lokiho sólového dobrodružství alespoň formou seriálu. A přestože Wanda i Falcon prozatím nepředvedli, že by se MCU mohlo zdařile rozrůst i na poli seriálovém, Loki zatím vypadá zdaleka nejlépe a doufám, že jeho mezičasová dobrodružství konečně ukojí to více než roční strádání po poutavé Marvelovce. ()

Martrix

Z první epizody Lokiho mám mnohem lepší dojem, než z obou předchozích minisérií. Úvod působí neotřele a pokud by se nesl celý seriál v duchu první patnáctiminutovky, byla by to pecka. Vtipná retrosci-fi s postavou, která má potenciál překvapovat a kterou nemůže rozpohybovat jen tak nějaký scénáristický učeň. Loki je chytrolín a jeho soupeři nesmí být s inteligencí pozadu. Zatím se scénáristi drží při zdi, ale i tak to působí fajn. Snad se to nezvrhne v další instantní průměrárnu, jako předchozí smarvelovky. ()

Eliott

Ještě tomu dám šanci, ale příliš spokojený nejsem. Myšlenka předurčenosti mi trochu kazí předešlé příběhy MCU. Řekněme, že by se třeba Thor vzdal a nebo nechal zabít. Také ho vyresetují, aby vše proběhlo hladce jak to má úřad ve složkách? A nebo co kdyby Thanos nakonec přeci jen vyhrál? Také by se dostal do tohoto vězení, kde by byl stejně bezmocný jako Loki?? Proto tento nápad časového úřadu příliš neoceňuji a než jsem se sledováním začal, doufal jsem v nějaký zvrat v případě Lokiho smrti a ono z toho asi nic nebude. Mimo to jsem se těšil na svého oblíbeného záporáka v plné kráse. Na nahánění uprchlého vězně po celém vesmíru a propracované akční scény na které jsme již všichni zvyklí, ale bohužel je zde zoufale bezmocný a nevidím v jeho snažení velký potenciál, neboť je pouze předurčen ke svému osudu a tím kompletně svázán. Nuž uvidíme co se odehraje v druhé epizodě, ale další 3 hvězdy už nevydržím a popřípadě udělám za sérií tlustou tečku. 50% ()

RoneXxXD

Ačkoliv jsem na Marvelovky začal být poměrně během vysílání WandaVision alergický, při vydání traileru na Eternals až nepřirozeně naštvaný, Loki mě překvapil. Je to úplně něco jiného, než jakákoliv Marvelovka co jsme doposud mohly spatřit. Barvičky jsou nehorázně krásné a atmosféra by se dala krájet. Soundtrack krásně Zélandský a vtipy jsou doslova i vtipný. Celá premisa zní zajímavě, z pilotu to vypadá na Marveláckou detektivní a špionážní komedii s krásným vizuálem. A já říkám jen jediné - chci víc. Oproti předešlým dvoum seriálů co Marvel/Disney+ zveřejnil, toto vypadá opravdu skvěle a doufám, že nepropadne k průměru jako jeho předchůdci. 95/100 ()

Elerrina

Ano, jsou tu všechny vtipy a gagy, které čekáte na téma střet namyšleného egomaniaka s mocnou byrokratickou agenturou, stačí si je jen odškrtávat. Dialogy mezi Lokim a Mobiem stojí celkem za to: „Tohle místo je jako noční můra.“ „To je jiné oddělení.“ V druhé polovině dojde k určitému zpomalení, ale je jasné, že Lokiho změna názoru potřebuje svůj čas. ()

• Vzhled TVA byl inspirován stereotypními vládními kanceláři ze 60. a 70. let. TVA též používá stejně zastarale vypadající technologii, od přístrojů po papíry či vzhled budov a místností. (NiWi)
  • Nápis na obojku, který dostane Loki (Tom Hiddleston) v TVA, nese nápis: „Nebezpečná časová odchylka, zůstaňte ve střehu.“ (NiWi)