Loki sa snaží uniknúť z bezútešného očistca Ničoty, kde stretáva rôznych Variantov seba samého. (Disney+)

Elerrina

Pustinu plnou trosek měst a lodních vraků a zabydlenou divnými alternativními verzemi Lokiho ohrožuje neekologický zabijácký mrak, který už na první pohled určitě zanechává uhlíkovou stopu. Tudíž je zapotřebí ho spojenými silami zlikvidovat. A otevřít si tím průchod k lepší budoucnosti .. éé, vlastně ke konci času .. no to je fuk. ()

Milano33

Neskutočne precítená epizóda, ktorá skutočne krásne hrala na city. Postavy ako Loki, Sylvie, Mobius sú tak precízne vykreslené a s logickými motiváciami, že sú tým vôbec najsilnejším článkom seriálu Loki. Majú potrebnú emocionálnu hĺbku, čím dodávajú aj samotnému zážitku určité emocionálne zafarbenie. S týmito skvostnými postavami jednoducho súcitite, sympatizujete a dokonca sa do nich vžijete, takže spolu s nimi prežívate každý jeden emocionálny okamžik, či už ten veselý alebo smutný. Príbeh je nabitý akciou a grotesknosťou, ale i tak sa nájde priestor na ďalšie prehlbovanie vzťahov. Objatie na rozlúčku medzi Lokim a Mobiusom ma velice dojímalo. Pri romanticky ladenom rozhovore s Lokim a Sylvie som sa vážne červenal. Tá scéna mala veľmi príjemný vibe, síce trošku vychytralým spôsobom klišeovitá, ale vo výsledku naprosto prekrásna. A keď sa Loki a Sylvie konečne chytili za ruky, bol to nesmierne hrejivý a uspokojujúci  pocit. ()

filmfanouch

Sám představitel Lokiho Tom Hiddleston označil čtvrtý a pátý díl seriálu Loki za své nejoblíbenější. A vlastně se není čemu divit. Už čtvrtá epizoda byla poměrně divoká divočina, vše ovšem předčila po-titulková scéna, kterou onu divokost posunula ještě o poznání dál. Předposlední díl 1. série Lokiho je prozatím opravdu nejdivočejší a funguje jako to nejlepší možné lákadlo na velké finále. Už 5. epizoda navíc naznačuje, že je možné prakticky cokoliv.   Interakce Lokiho a jeho variant je jednoduše fenomenální. Každý Loki je tak trochu jiný, přesto je ovšem společně něco pojí. Richard E. Grant je ve své roli naprosto fenomenální a to především v interakci se známým Lokim Toma Hiddlestona. Velmi dobrý je i Jack Veal, který nám představuje velmi novou zajímavou postavu, která se dost pravděpodobně v MCU ještě nějakou dobu ohřeje a je to dobře. Slušně se předvede i DeObia Oparei, jedna lstivý aligátor a ještě jedna nečekaná návštěva. I Sophia De Martino je nadále skvělá a s jejím charakterem se nadále velmi dobře pracuje. Soundtrack Natalie Holt je ještě o poznání výraznější a kvalitnější. Holt je neskutečný skladatelský objev, protože její hudba skvěle sedí k oné mystičnosti. Kate Herron nadále vše vede pevnou rukou, Loki nadále nemá po vizuální stránce chybu a kamera celého Lokiho nadále patří mezi ty nejvýraznější v rámci celého MCU. Nadále se přitom všem rozšiřuje charakter Lokiho, po konci seriálu se na něj již nikdo nebude dívat jako dřív. I kromě zásadní dohry ohledně multivesmíru bude mít Loki zcela určitě i vliv na vnímání jedné z jeho nejpopulárnějších postav. Seriál Loki jednoduše s Lokim pracuje neprobádaným způsobem a i proto stojí za pozornost.   5. díl Lokiho je tou nejlepší předehrou na velké finále, které definitivně ukáže budoucnost multivesmíru v Marvel Cinematic Universe. Představuje spoustu divokých nápadů, dosavadní koncept multivesmíru využívá na plno a přitom si seriál nadále udržuje velké tajemno, které rozlouskne právě až samotné finále. Jedno je jisté: Čeká nás nejspíš další divoká jízda....... ()

tomik99

Je jasné, že nešlo udržet tempo z minula, nicméně na můj vkus se až moc zpomalilo. Čekal jsem, že v Prázdnotě se toho odehraje více a vše bude mít větší význam. Díl byl v podstatě z větší části výplňkový, na druhou stranu to dost vynahrazují stále výborné herecké výkony a taktéž lze pochválit hudbu. Ta byla famózní. ()

oveckaoa

Paráda tak, že přibyly další desítky otázek a jediné co jsme se dozvěděly je to, že dezintegraci Vás to vyvrhne kamsi kde na Vás bude útočit jakýsi mrak. Ten mrak Vás může ´´zabít,, nebo ne. Jelikož to byl předposlední díl tak začínám mít obavu, že většinu otázek nám nikdo nezodpoví. Plusové body za  ty 4 respektive 6 Loki (pokud počítám i Sylvii jestli to teda je Loki což stále nevíme)  za narážku na Philadelfský experiment a Throga. Uvidíme jak to zakončí. 80 procent ()

• V prázdnotě se objeví torpédoborec USS Eldridge (DE-173), který se měl zúčastnit tzv. Filadelfského experimentu, při kterém měl být zneviditelněn, aby ho nebylo možné zaznamenat nepřátelskými pozorovacími zařízeními. (Matej.Krajci)
  • V epizodě se objeví Throg. V komiksech se jedná Simona Waltersona, člověka, který byl proklet v žábu a později získal Thorovy schopnosti, a dokonce i mini verzi Mjolniru, Frogjolnir. V tomto seriálu se však spíše jedná o variantu Thora. Hlas mu dokonce propůjčil sám představitel Thora Chris Hemsworth. Režisérka Kate Herron také potvrdila, že se nejedná o starší nahrávky, nýbrž že je Hemsworth nahrál speciálně pro tuto epizodu. (MiniMinion)
  • Název této epizody je easter egg na Lokiho první výskyt v komiksech, tedy „Journey into Mystery #85“ z roku 1962. (kebabvchlebu)