Loki - Season 2 (2023) (séria)

Srdce TVA (S02E04)

(epizóda)

Krosná TVA sa blížia ku katastrofálnemu zlyhaniu, ale Loki, Mobius a Sylvie majú varianta Toho, kto ostáva. (Disney+)

B.Wilde

Everything is turning to shit... myslím, že to vystihuje děj této epizody naprosto dokonale, protože v TVA to jde skutečně do kytek. Ale že to byla skvělá epizoda, o tom žádná... miluju to a nenávidím zároveň, protože čekání, co po tomto tvůrci vymysleli bude fakt těžké. Občas lituju, že jsem nepočkala jak u první série a nesjela všechny epizody najednou, na druhou stranu vyhýbat se šest týdnům sociálním sítím? To nevidím moc nadějně. Rozhodně jsem ale ráda, že toto nebyl finální díl, takhle mám (a to i díky trailerům) jisté teorie, kam to bude asi směřovat, ale nebudu lhát, mám trochu obavy. Vlastně možná s každým dílem čím dál větší... a musí se nechat, že zvěsti od novinářů, že 4. díl přijde s nečekaným koncem rozhodně nebyl jen výkřik do prázdna. I když bylo jasné, že tak lehké to konec konců nebude... Victora mi bylo popravdě i docela líto. A co teď? Že by vytvoření nějaké časové smyčky? ()

Sany33

Príbeh: TVA sa zmieta v chaose z preťažených časových vlákien. Mobius a Loki priviedli "Toho, kto zostáva" aby za pomoci jeho DNA otvorili dvere k vláknam a pokúsili sa ich stabilizovať. Čo ak tento plán zlyhá? Prevedenie: Po dlhej dobe som hrdý, že som fanúšik Marvelu, to čo v poslednej dobe pľujú do sveta je jeden odpad za druhým ale toto je majsterstuck. Akcia, napätie a emócie zasadené do nostalgického prostredia TVA. 92% ()

Langosos

Prostě WOW. Nemohu uvěřit co seriál LOKI dokáže vykouzlit za naprostý BANGER. Tam kde se poslední dvě epizody snažili hlavně o konverzace a budoucí buildup druhé série se ukázalo v naprosto skvěle odvedenou práci. Kamera, málo střihů, více emocí v jednom záběru mi dělalo obrovskou radost vidět jak místo toho, aby jako každý seriál od marvelu každou epizodou pomalu upadal, tak tady je to úplně naopak. Hiddleston a Wilson si to neskutečně dávají, konverzace s Ke Huy Quanem a Majersem jsem si liboval jak to jen šlo. A opravdu se nemohu dočkat na ty poslední dvě epky, který to snad nádherně zakončí... ()

kenkaku

Tak jsem se zase ztratil. Já měl za to, že se potřebuji jen přihlásit do nějakého PC (buď mamlas nebo malované hodiny). Proto ho snad hledali ne? Tak co zase řeší s modelem? Polovina epizody pryč a jen se nesmyslně žvaní… a debilita Sylvie z minula se už vrací jako bumerang… nevěřil bych, že druhá řada může být horší než první (jediné plus je 35 minuta). Na závěr zase hrozný drama… ani nevím proč. ()

Elerrina

Po místy otravné minulé epizodě přichází vlastně docela příjemné překvapení. Dostaneme (očekávané) vysvětlení jistého klíčového momentu z první epizody, dost postav si musí vybrat stranu, ke které se přidají, a dokonce se tu začíná brutálně umírat. Jen ty dialogy a technobláboly jsou pořád k nevydržení. ()

• Ouroboros (Ke Huy Quan) v jednu chvíli řekne Victorovi (Jonathan Majors): „Je to jako had, co požírá svůj vlastní ocas,“ což je odkaz na jeho jméno Ouroboros. Ouroboros je symbol ze starověkého Egypta a představuje cyklickou podstatu všech věcí, nekonečný návrat od konce k začátku, sebezničení a sebeobnovu (znovuzrození). (Hovadin)
  • V epizodě jsou zmíněny události filmu Thor (2011). (Knowho)