Loki - Season 2 (2023) (séria)

Veda/Fikcia (S02E05)

(epizóda)

Loki prechádza umierajúcimi časovými osami, aby našiel svojich priateľov. Realita však nie je tým, čím sa zdá. (Disney+)

kenkaku

Loki zase skáče v čase? Takže poslední 3 epizody byla trapná vycpávka a plýtvání peněz? Jako vtipem s Frankem Morrisem pěkný (za to dám z nostalgie hvězdičku), ale nevím co si o tom myslet (význam to nemá je to jen milá hra s fakty jako v první řadě D.B.Cooper). Prostě pokud by tohle byla druhá epizoda, bral bych to jinak (zapadlo by to do konceptu a nějakého vývoje, kdy se nově skáče nejen v čase, ale i prostoru, podle lokace klíčových postav, aby ukázal jejich životy před TVA). Takhle je to ale jen zbytečná nesmyslná trapnost co nijak nekoresponduje s děním minulé epizody. ()

B.Wilde

Trying to fix what's broken is hard. Hope is hard... při téhle epizodě jsem si vzpomněla na Lokiho slova z té minulé. Jedna má část oceňuje, že je to neskutečná podívaná a opravdu jde o nejlepší seriál z produkce Marvelu a pro mě vlastně i jeden z nejlepších vůbec, protože je to má srdcovka. Ale stále je tu mé fanouškovské srdce, co bije pro vztah Lokiho a Sylvie a sledovat jejich kroky v téhle sérii je zatraceně těžké (tak nějak jsem doufala, že se to mezi nimi vyřeší o dost dříve) pomalé krůčky tam jsou, ale toho času moc už není. Stále to vypadá, že se přes své zdi nedokážou dostat... on nechce být sám, ale nedokáže ji přiznat, že chce v životě ji... ona se zase tváří, že spokojeně píše svůj další příběh bez něj, ale bylo znát, že ji to také semlelo. U obou jde vidět, že se bojí toho, že jim ten druhý ublíží. Už jsem to psala u jiného dílu, ale stále to tak je... jde vidět, že když spolu spolupracují, když "táhnou za jeden provaz" věci se mění. Není konec konců zajímavé, že to začalo jít do kytek ve chvíli, kdy proti sobě začali bojovat v Citadele? Jako kdyby rozpad kolem nich nastavoval zrcadlo tomu, jak aktuálně vypadá jejich vztah. Bude to tedy klíč k nápravě? Doufám... Snad všechna ta úzkost bude mít uspokojivé uzavření. A scéna, kdy Sylvie zmizela Lokimu před očima a on měl motivaci pracovat se svou novou schopností? To bylo naprosto skvělé. Škoda jen, že vysvětlení "jak k tomu vlastně přišel" tam vůbec nebylo. Ale vypadá to, že Loki je teď "mimo čas"... ()

Tom10000

5. a předposlední díl 2.série, a dost možná i celého ambiciózního seriálu. Loki se opět ocitá mimo čas, kdy se snaží, seč může, najít všechny své přátele. To se mu sice skutečně podaří, avšak namísto Mobiuse, Ouroborose a inženýra z TVA nalézá jejich de facto "minulé" života. Z agenta se tedy stal prodejce vodních skútrů, z vynalézavého technika spisovatel neúspěšných sci - fi románů a fyzik, snažící se ze svého koníčku vytvořit budoucnost své tvorby, a místo posledního kamaráda najde jen zloděje uvězněného v Arkansasu. Netřeba zmiňovat roli B - 15, živící se zde jako lékařka. Každý chce žít po svém, naštěstí se může Bůh falše znovu opřít o vědce, jenž mu pomůže se sestrojením Tempatu. Bohužel, svět kolem něho se řítí do záhuby. Nové větve se netvoří, pouze pomalu odumírají, a tím zaniká i svět jako takový. Sylvia si na něj sice pamatuje, a stihne uniknout před zkázou své časové roviny, při společném setkání všech ale s nimi umírá i ona. Loki zůstává na vše sám. Či ne? Povede se mu zkrotit své skoky časem? Nakonec ano. A dokáže se vrátit na moment před výbuchem usměrňovače. Má však ještě šanci vše zachránit? To nikdo neví (...). 80 procent. Výborný díl, ale kde nabral, tam i trochu polevil, zejména co se týče romantiky, již odstrčil na druhou kolej. ()

tomik99

Takže jsme dostali flashbackový díl, který měl říci co? Úplně to nechápu, vždyť jsme se o Mobiovi, Caseym a B-15 nic nového nedozvěděli. Flashbacky nám měly ukázat jejich život před TVA, abychom věděli, že všichni něco ztratili a nemají důvod se do organizace vrátit (nebo naopak). Ale co jsme se vlastně dozvěděli? Že B-15 pracovala v nemocnici? Vždyť to mohli říct o epizodu zpátky a vůbec nic by se nezměnilo, neboť scény s ní postavu nikam neposunuly a vůbec nám nenapověděly, že měla lepší život předtím. Mobius - měl práci a syny, ale neznáme jeho vztah s nimi a opět nechápeme, čím ho život naplňoval před / po TVA. Ty flashbacky neodhalily absolutně, ale absolutně nic. Pardon, omlouvám se, ale já tohle tvůrcům nežeru. ()

joszefcz

Chtěl jsem s recenzí počkat, až po shlédnutí celé série. Nic méně nejde to vydržet musím to napsat již teď. Někomu může přijít, že tato epizoda je vlastně zbytečná, ale ve skutečnosti je velmi důležitá, je vidět že scénář se psal skutečně hlavou. Velmi hezky, vystavěné pro finálový díl. Po tomto seriálu, jsou všechny ty ,,Avengers,, jen pohádky pro děti. ()

• Caseyho (Eugene Cordero) varianta v této epizodě je Frank Morris, což je jeden z vězňů, kteří opravdu uprchli z věznice Alcatraz v červnu roku 1962. Jeho „zmizení“ ze svojí reality je pomrknutím na skutečnost, že Morris po jeho útěku již nikdy nebyl nalezen. (NiWi)
  • Na úplném konci titulků zazní hláška: „You died! Insert your coin, loser,“ což odkazuje na konec hry v arkádové hře „Zaniac“. Tato hra je založena na stejnojmenném filmu, který natočil ve fiktivní časové lince X-5 (Rafael Casal), jenž hlášku také namluvil. (UhLee)