Halloween: H20

• Česko Halloween: H20 (viac)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiálny text distribútora)

BROKEN_

Tohle je ten pravý Halloween! Tvůrci tímto filmem navazují na 2 díl, a ignorují všechny ostatní od 4 až po 6. A za tohle jim já jako fanoušek téhle série děkuju. Jamie Lee Curtis se vrací v roli Laurie. A je jako vždycky super. Její syn John v podání Joshe Hartnetta je postava, která ve filmu ani být nemusí. Je tam spíš na obtíž celého filmu, a zbytečně dostává moc prostoru. Co se týče ostatních je to takový podobný jako u Johna, ale postava Ronalda Jonese mě bavila. Samozřejmě se vrací i legendární zabiják téhle legendární slasher série, Michael Myers. Ten tu vypadá děsivě, maska se povedla. Začátek je hodně povedený, dokonce si tady střihl menší roli mladíček Joseph Gordon - Levitt. Ten herec je furt stejnej : ) . Atmosféra filmu je přesně taková jako by měla mít tahle série. Jsou tu nudné části, ale to byly i v 1 a některých dalších dílech. Hudba je jiná oproti Carpenterovi, jsou tu nové prvky, které se mi líbili, ale uvítal bych radši to typický ( až ve finále zazní ). Vraždění ve filmu je super, jen jich není tolik kolik bych u Halloweenu čekal. Michael je totiž po většinu stopáže někde zalezlej, a když už se objeví, tak je to buď, Lauriny halucinace, nebo když projíždí Michael autem. Posledních třicet minut filmu je bomba! Neskutečně parádní finále, které mi připadalo originální. Kvůli tomu že hlavní hrdinka má v závěru nad zabijákem navrch. Když to tak schrnu, myslím že se jedná o jeden z nejlepších dílů celé série. Ani se nedivím proč většina řekne že tim nejlepším dílem je H20. Je to parádní slasher film, který by měl fanoušek tohohle žánru vidět. Velká spokojenost! ()

Avathar

Plnokrvný slasher a spolu s prvými dvoma dielmi vynikajúca trilógia (zvyšok tých béčkárských dielov si ale pravdepodobne napozerám tiež, hoci H20 s ich dejom vôbec nepracuje). Z Miša ide regulérny ľadový strach, rovnako ako kedysi v Carpiho originále (čo mi trochu chýbalo v dvojke). Scéna kedy sa Laurie a Michael znova stretnú „tvárou v tvár“ je dokonalá. A záver, kedy si to Laurie ide s bratom raz a navždy vyjasniť pomocou požiarnej sekery... slasť (až teraz bolestne cítim, ako tento dokonalý finiš neskôr kardinálne – ale FAKT kardinálne – zničil Rosenthal). ()

Sfinkter

Příjemná vzpomínka na devadesátkové slashery, u které jsem úplně zapomněl na roli Hartnetta a mladé Williamsové. Viděno po více jak 15 letech už to nemá původní šťávu, ale s trochou nostalgie je to stále dobře koukatelné. ()

Raven0

Poměrně nepovedená variace na teenege horrory. Ničím nepřekvapí, ale zároveň ani neurazí. Šedošedé béčko bez známek jakékoli invence či originality. ()

lennyd

Je to mu již drahně let (asi dvacet) od slavného Halloweenského masakru. Bratrovo řádění přeživší Laura (Jamie Lee Curtis), žije pod jinou identitou daleko od místa tragédie, se svým synem Johnem (Josh Harnett). Toho samozřejmě střeží jako oko v hlavě, páč sama dobře ví, že zlo číhá za každým rohem. A světe div se, opravdu se opět na scéně objevuje šílený bratříček Michael, který se rozhodne z Laury, jejího syna a jejich přátel nadělat krmivo pro rybičky.... Steve Miner se v tomto filmu vyžíval v "lekačkách", jenže asi po stopadesáté první během desíti minut už to přestává být strašidelný a naopak začíná být legrační. Chvilkama jsem si uzavíral malé soukromé sázky, kdo na koho vybafne tentokrát (samozřejmě že vrah to nikdy nebude, že ano). Ale jinak je film docela koukatelný, i když scénář je narýsovnán přesně podle pravidel pro podobný typ filmu. Herecké obsazení je taky docela slušné, i když na Harnetta jsem si nějak nedokázal zvyknout. Nu co už.. ()

noriaki

Halloween H20 ignoruje třetí, čtvrtý, pátý i šestý díl, což je to nejlepší co se mohlo stát. Laurie se pořád ještě vzpamatovává z traumatických, dvacet let starých událostí. Okolí ji má za příliš opatrnou a vystrašenou. Její syn by byl v hodnocení ještě radikálnější. Jenže ona ví, že Michael Myers přijde. Možná už dnes. Film se od klasických slasherů liší dlouhým, téměř poklidným úvodem. Vražd je naprosté minimim a několik náhodných kolemjdoucích dokonce vyvázne, aniž by věděli, že se znovu narodili. Akce se pořádně rozjede až v poslední čtvrtině, kdy Laurie konečně pochopí, že útěkem se své noční můry nikdy nezbaví. Subjektivně nejlepší díl série. ()

Mishqo

dovolím si tvrdiť že po jedničke azda druhý najlepší diel celej série...nie je to už až také stupidné ako niektoré predchádzajúce časti, hororová atmosféra bola na jedničku, herci mi tiež až tak nebili do očí a celkom ten film dával aj zmysel...trošku to na mňa pôsobilo tak vreskotovsky ()

lykan9

Jedná se o velmi dobrý horor a konečně se po letech vrátila Laurie v podání J. L. Curtis, aby Mikovi nakopala zadek. Jako béčkový horor má H20 skoro všechno. Vadí mi však jedna věc a to, že tvůrci úplně ignorují předchozí díly a navazují rovnou na dvojku. Přitom by stačila aspoň malá zmínka o tom, že se nemohla vmísit do boje mezi její dcerou a Mikem. Prakticky jen proto ubírám jednu hvězdu. ()

JohnSmith

Jeden z těch lepších dílů série. Vlastně navazuje hned na první díl a ostatní ignoruje. Svižné, dobře natočené a bez blbostí. ()

VanTom

(Polo)restart a návrat Jamie Lee Curtis znamená pro sérii velikánskou vzpruhu (a po I + II nejlepší díl), nicméně jinak se žádný hororový masterpiece nekoná. Náznaky blížící se hrůzy s Myersem v pozadí straší i lekají celkem mechanicky, ani jeho vraždy nijak nevybočují. Až závěrečná konfrontace, v níž se Laurie svému bratrovi konečně aktivně postaví, chytá slušné grády (byť to zase trochu přepaluje). ()

Guzo

Vzkříšení série a návrat J.L.Curtis. Rozhodně se H20 nemůže vyrovnat prvnímu dílu, ale přeci jen sérii prospěl. Nejvíce mi vadila postava samotného Myerse, z kterého tu nesálá takové to "jdu a nic mě nezastaví", tady mi přišel chvílemi nervózní a rychlé kroky? Na to u něho nejsme moc zvyklí.. ()

Kosmik 1

Ten český dabing působí někdy hodně úsměvně. Zvláště pak, když Vám v prvním díle při názvu filmu Halloween řeknou "Předvečer svátku všech svatých". Zde to je zase "Halloween há dvě ó". Ale co, člověk se aspoň zasměje. Mě tenhle díl neuchvátil tolik jako první dva díly, jelikož se tu strašně špatně buduje atmosféra a v podstatě se víc než půl filmu nic neděje (když nepočítám jeden mord na začátku). Hned v úvodu je navíc docela solidní kraťas. Když jde totiž ten hošík s hokejkou prozkoumat dům, tak než do něj vejde, je venku šero. Ale za pár minut vyjde z domu ven a ejhle, ono už máme tmu, že by se dala krájet. Druhá půlka filmu pak konečně začne být trošku zajímavá a Vám konečně dojde, proč je Halloween H20 zde tolik ohodnocen. Narozdíl od 3.-6.dílu bych Halloween H20 neváhal označit za poctu Carpenterově tvorbě a rozhodně se žádná urážka nekoná. Tímhle dílem to mělo už vážně všechno skončit. 70% ()

Jaro.Krafcik

Ach tá Halloweenská atmosféra, Myers sa vracia po 20 rokoch. Film bavil aj keď bolo menej vrážd ale o to v Halloweene nešlo.. Ide hlavne o näpatie ktoré je vo filme slušné, síce to nemá kvalitu na Halloween z roku 2007. Musím vytknúť pomalšie tempo. No film ma za celú minutáž bavil a záver bol skvelý. 4* ()

Death

Misty tajemna hudba i atmosfera, ale jinak je to klasicka vyvrazdovaci nuda s debilnima teenagerama. Mozna bych hodnotil i vice *, ale hodne mi vadi postava Michaela, ktery je zrejme bratr terminatora(viz zaver) a to nemluvim o predchozich dilech. Jediny dil ze serie Halloweenu, ktery povazuji za opravdu kvalitni(s par vyhradami) je dil prvni. ()

HomeAlone

Jednoznacne najlepsi diel serie s perfektnou hudbou a atmosferou . Dovolim si tvrdit , ze je to jeden z najlepsich hororov vobec - pre mna osobne naj slasher . Dokonca tento Halloween aby bol kvalitnym a zabavnym hororom ani nepotrebuje extremne krvave besnenie priamo pred kamerou . Jednoducho jeho kvality su uplne inde ako v obycajnom krvavom slashery . Perfektny film ()

fiLLthe3DD

Snímek svou hororovou estetikou dosti připomíná první dva Halloweeny, na které ostatně i navazuje (a všechny další díly ignoruje). Krom návratu skvělé Jamie Lee Curtis mne zde potěšilo zejména důstojné rozloučení s postavou zdravotní sestry Marion, dále pak budování atmosféry nebo vraždy, jejichž počet byl sice střídmý, ale rozhodně ne nenápaditý (výtah na jídlo). Premisa ohledně toho, že Laurie je ve skutečnosti Michaelova ztracená sestra sice působí lehoulince debilně (stejně jako ve dvojce) a spíše než v hororu bych ji očekával v nějaké telenovele, ale budiž :) Tempo je svižné a délka optimální. PS. Film jsem poprvé viděl asi v deseti, kdy jsem si ho nahrával na kazetu - během sledování jsem si vzpomněl, že když mi bylo asi pět, tajně jsem přepínal v noci programy a narazil na scénu právě z tohoto filmu. Byla to scéna s bruslí zaraženou v obličeji a mému pětiletému já z toho tehdá bylo docela ouzko :D ()