Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Orlau32

Jedinečný film se skvělým Seanem CONNERYM. Mistrně odvedená práce réžie, napínavý scénář a všichni herci hrají se 100% nasazením. Podívaná na kterou se jen tak nezapomíná. ()

kaylin

Strašná škoda, že ta ponorka nebyla trochu víc využita jako klaustrofobní prostředí, protože tím pro mě vždycky bude. Sean Connery je jako Rusák dobrý, ale jeho castingový výběr je pro příběh prostě špatný, protože ono je pak všechno tak nějak jasné a čeká se jen na to, jak vlastně dojde k finále v duchu konce Studené války. ()

slord

Honbu na ponorku si predstavujem síce inak, ale budiž. John McTiernan to natočil celkom fajn, ale čakal som od toho niečo viac. Herecké obsadenie bolo celkom dosť nabité, avšak väčšina postáv mi prišla nezaujímavá. Alec Baldwin bol nevýrazný, ale som rád za postavu Seana Conneryho, ktorá celý ten film tiahla. Film síce nejak extra neoslní, ale ani neurazí a určite si nájde aj svojich fanúšikov. 6/10 ()

movieband

Sean Connery jako kapitán ruské atomové ponorky Marco Ramius je skvělý a Alec Baldwin jako analytik CIA Jack Ryan taky boduje. Já jsem nejdřív viděl film a teprve potom četl knížku a musím přiznat, že se to McTiernanovi fakt povedlo celkem dobře natočit, protože ta kniha je celkem dost obsáhlá a složitá. Film se mi hodně líbil a nemyslím si že se mu dá něco vytknout snad jen zdlouhavost příběhu. Hudba byla výborná jak při scénách s americkým námořnictvem tak při scénách s ruským námořnictvem. Moře dává všem novou naději stejně jako sny. Marco Ramius - Kryštof Kolumbus ()

MATADOR

Kvalitní herecký ansábl a thrillerový námět s perfektním zpracováním. Je mi líto, že se něco podobného už dneska moc nevidí! ()

Derek

vynikajúci thriller z obdobia studenej vojny a zároveň najlepšia adaptácia clancyho románov s jackom ryanom v hlavnej úlohe. mctiernan dokazuje, že je velmi zručný režisér a buduje počas celého filmu skvelú atmosféru, podporovanú dobrými hercami. dnes už to nie je príliš aktuálne, ale stále ide o nadpriemernú zábavu. ()

Aiax

Hmm, tak tohle je vážně nářez. Z trojice ponorkových velkofilmů (spolu s K-19 a Crimson Tide) vychází jako jasný vítěz a to především díky excelentnímu obsazení v čele s jako vždy báječným Seanem "Let them sing" Connerym - a byl by hřích nevzpomenout spoustu úžasných vedlejších postav, hlavně charismatického Scotta Glenna v roli kapitána americké ponorky Dallas. Proti Baldwinovi vcelku nic nemám. Extrémně povedený je taky scénář, McTiernan dodržel standard a nic nezkazil a Basil Poledouris se opět vytáhl. Prostě a jednoduše paráda, těchle filmů není nikdy dost. ()

FilmFan24

Moje první setkání s Jackem Ryanem dopadlo na výbornou! I když tady analytik CIA v podání Aleca Baldwina "jenom" zdárně sekunduje charismatickému Connerymu, který v roli kapitána Ramiuse podává standartně skvělý výkon. Napětí od začátku až do konce! Ponorková nemoc se nedostavila. ()

higuain

Kdo čeká akci, ten čeká marně. Hon na ponorku je spíš komorní drama ze studené války. Satiricky laděné debaty politiků (předávající si záměrně mylné informace) nemají chybu. Snahu o realistické podání života ponorkové posádky lze taky jen ocenit, i když McTiernanovi občas hapruje poněkud pomalejší tempo. ()

kajas

Na počest sira Conneryho jsem se seznámila s prvním filmem ze série o analytikovi CIA Jacku Ryanovi. Nikdy jsem neholdovala špionážním thrillerům, ale kombinace bravurního obsazení (samí "správní chlapi") a skutečně napínavého scénáře mě udržela bdělou i v pokročilou hodinu. Velká spokojenost. ()

kinderman

Dynamický akční thriller z období studené války je ukázkou McTiernanovy řemeslné dovednosti. V komplikovaném ději, který skáče po palubách tří ponorek, se divák neztratí také zásluhou práce kamaremana J. De Bonta. S.Connery je tradičně výborný jako prošedivělý mořský vlk, jen škoda, že po jeho boku znovu nestanul H.Ford nebo K.Costner-A.Baldwin je ve své první velké roli pouze snesitelný. Soundtrack B.Poledourise patří k tomu nejlepšímu, co autor uctívané hudby k Barbaru Conanovi složil. Skvělá práce, jejíž úrovně další Clancyho adaptátoři již nedosáhli. ()

d-fens

film, v ktorom Sean Connery zatočí krk Putinovi :) akoby tvorcovia 10 rokov "pred Putinom" tušili, kto bude dnes v Kremli hlavným "politrukom" ()

lekr

Fakt hodně dobrý..dobže napsaný a napínavý akční příběh..máš spád a dobrý děj...prostě k pobavení mně to stačilo!!! ()

Martin741

Jo, tak to kedysi aj reziser John McTiernan vedel tocit kvalitne filmy, a tento Hon na ponorku nech sluzi ako krasny priklad. Scenar je kvalitny uz sam osebe a absenciu akcnych scen zase vynahradzaju kvalitne herecke vykony, kde suverenne vedie Connery a kvalitny pribeh. 87 % ()

Figu

V podvodním bitevním světě se najde málo kultovnějších bijáků, než je právě tahle Conneryho sovětská krasojízda! A samozřejmě vedle něj, je taky spousta kvality v obsazení posádek ponorek, potenciálního Baldwina a možná ten největší podíl nese skvělá režie neméně skvělýho McTiernana! Ono zrovna McTiernana, díky jeho velké aféře, která zmrazila jeho pokračování v kariéře rejži, je obrovská škoda, protože ten na co šáhl, to mělo parametry divů světa... I tak si jeho klenoty budu dál vychutnávat stejně jako tenhle Hon na ponorku! 80% ()

bourec

Moje hodnocení tady malinko ponížim. Jako film z ponorky celkem ujde, ovšem film příliš neodsejpá, a hrdinové mě byli celkem putna. Do kladnejch hodnot to ovšem tlačí zručná režie mistra McTiernana, a kamera Honzy Bonta. 70%. ()

C0r0ner

McTiernan v nejlepších letech a Sean Connery jako jedna z nejcharismatičtějších rolí, jaká kdy ve filmu byla. Parádní souboj několika lidí a vlastně i říší ve strhujícím tísnivém vizuálu, kterému vůbec neuškodila ani poměrně dlouhá stopáž. Pravděpodobně nejlepší ponorkový film, jaký jsem kdy viděl. 95% ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)