Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Radyo

Dnes už všeobecně známý thriller, který opravdu diváka upoutá do křesla a nenechá mu ani na chvíli vydechnout. Excelentní Sean Connery v hlavní roli celému filmu maximálně dominuje, ostatní známí herci jej pak vhodně doplňují coby posádky ponorek. Dramatická zápletka je doladěna do detailů a co se týče atmosféry, přirovnal bych tenhle film k Uprchlíkovi. Prostě paráda. ()

Gemini

Connery exceluje, Baldwin "pouze" zdatně sekunduje, Clancyho předloha byla takřka tradičně skvělá, hudba Basila Poledourise geniálně dokresluje atmosféru, prostě tento film by si zasloužil Leninův řád. Jediné, v čem tkví při sledování tohoto filmu zádrhel, je opakovaně příšerný překlad a v některých verzích i ne zrovna vydařený dabing. Faktem je, že ani ruština v originálu není zrovna bezchybná:) Tak či tak, málokdy odolám, abych se i přes utrpení mého sluchu na víc než dvě hodiny nepřipojil k Honu Na Rudý Říjen. 80%, klasika žánru. A za výjimečný soundtrack 10% navíc. ()

Matty

Politický thriller podle Clancyho obvykle zaručuje neošizenou porci nudy rozčeřenou místy dechberoucími akčními sekvencemi. Hon na ponorku dopadl i díky hudbě o chloupek lépe nežli Nejhorší obavy. 75% Zajímavé komentáře: berg.12, PALINO ()

Tosim

Všechny tyhle thrillery s Jackem Ryanem se mě líbily hrozně moc, ať ho hrál kdo chtěl. Nemůžu si pomoct, byl jsem po celou dobu filmu totálně vcucnut do napínavého děje, takže vůbec nevidím důvod nedat plné hodnocení. Snad pozdějc. ()

Enšpígl

Pod taktovkou John McTiernana se rozpoutají genilaní ponorkové manévry a hlavně mistrovsky vytvořený thriller z dob studené války. Sean Connery je vážně PAN Herec.Při honu za tímhle filmem myslete na to že váš čeká přes 2hodinu dokonalého napětí. ()

Malarkey

Zkusil jsem to, po delší době jsem si pustil něco, v čem měl prsty Tom Clancy a jak to dopadlo můžete vidět na hodnocení. Tom Clancy prostě není pro mě. Jak knižně, tak filmově a herně, a zřejmě ani nikdy nebude. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $122,012,643Tržby Celosvetovo $200,512,643║ Námet od Toma Clancyho ani nemôže sklamať. V tej dobe režisér John McTiernan vo forme, rovnako tak slušný výber hercov. /85%/ ()

Djkoma

Výborný podmořský film o jedné ruské ponorce Red october (jak krásný název to je) a honu na ni. Opět úžasný Connery (čím starší tím lepší!!!) a (bohužel znovu) špatný jeden z bratrů Baldwinových tentokrát Alec. Škoda, že tento ne-herec trošku kazí celkový dojem, ale i přesto skvělý film!! Podle mě jednoznačně nejpovedenější Clancyho převedená povídka na film. ()

woody

Pozor bude se zde vyskytovat spoiler!Skvělý špionážní thriller(proč se takové už netočí) s brilantním Connerym který za svůj výkon(vysvětlete mi proč)neobdržel Leninův řád a skvěle sekundujícím Baldwinem.SPOILER:pět hvězdiček však nedávám z toho důvodu že mi tam zcela bezdůvodně zabijou Sama Neilla.Kvůli tomu to není 100% ale jen 99%.ŠKODA!!!! ()

DaViD´82

Zdařilá adaptace neméně skvělé knižní předlohy. Velmi dobré obsazení, ve kterém sedne i Alec Baldwin v roli Jacka Ryana a především úžasně charismatický sovětský kapitán Marko Ramius v podání Seana Conneryho. K tomu zajímavý děj, mistrně budované napětí a skvělá gradace. Navíc jistá McTiernanova režie podpořená skvostnou hudbou od Basila Poledourise a Hanse Zimmera. Jednoznačně nejlepší filmová adaptace grafomana Toma Clancyho. Hodnocení OST : 4/5 ()

Superpero

Film se Seanem Connerym snad nemůže bejt špatnej. (Až na ligu výjimečných to je fakt). Ale tenhle film se mi líbil o to víc že na ponorky si moc nepotrpim ale tadyto prostě byla zábava a Sam Neill je taky hustej. ()

Dever

Soundtrack Basil Poledouris: 1. Hymn To Red October (Main Title) [5:06] ,2. Nuclear Scam [7:18] ,3. Putin's Demise [0:55] ,4. Course Two-Five-Zero [0:21] ,5. Ancestral Aid [2:16] ,6. Chopper [2:53] ,7. Two Wives [2:42] ,8. Red Route 1 [3:30] ,9. Plane Crash [1:50] ,10. Kaboom!! [3:17] ()

tron

Od Toma Clancyho som v čase písania tohto komentára videl 3 filmové spracovania jeho špionážnych bestsellerov s agentom Ryanom. Komerčný úspech čajových kúskov VYSOKÁ HRA PATRIOTOV a JASNÉ NEBEZPEČENSTVO s Fordom dodnes pokladám za jedni z najväčších filmových záhad 90. rokov. Naopak, NÄJVAČŠIA HROZBA s Affleckom bola bomba. Všetky 3 filmy sa stali trhákmi a ako som tak pozeral HONBU NA PONORKU, ktorá tiež nezarobila málo, nechápal som prečo. Všetky 4 filmy sú plus mínus rovnaké: čosi ako príbeh v podstate neexistuje, len viac-menej nesúvislá rada scén, s postavami sa nedá zblížiť (dá sa stotožniť s agentom CIA? S americkým prezidentom? S kapitánom ponorky?), okorenených štipkou priemernej akcie. K tomu matná atmosféra, bombastické (a bombasticky nevyužité) herecké obsadenie (James Earl Jones hral Ryanovho šéfa zatiaľ 3x zo spolu už štyroch ryanoviek), veľa zamotaných zvratov a tucty postáv pohybujúcich sa v komplikovaných politicko-vojenských situáciách. Sklamaný z už hore spomenutých dvoch fordovských clancyoviek som od HONBY NA PONORKU nič nečakal. McTiernan sa snaží, celé to má (i vďaka hudbe) isté tempo a zvyšok spasila bizarná "sovietska" Conneryho charizma, no to je všetko. Tušil som, že reči o kulte sú precenené, takže som zo štandardného výsledku nebol sklamaný. ()

B!shop

Tohle ze mel bejt nejakej hon na ponorku? To bylo spis hledani nebo pozorovani ponorky, hon si teda predstavuju jinak. Od tohohle filmu jsem dost cekal a to byla mozna chyba. Z tech zasadnich ponorkarskejch filmu byl tenhle posledni, kterej sem nevidel a proto jsme se na nej docela tesil a to nemam filmy o ponorkach rad. Jenze tenhle film je fakt nuda. 110 minut kecu, nelogickyho jednani postav a nelogickejch situaci a na zaver jedna vcelku uboha bitva. Cekal jsem nejaky napinavy dramaticky sceny nebo aspon peknou akci, ale ani jedno tu neni. Navic ta super ultra vychytana ponorka se stejne za chvily posere a nic nepredvede. Tri hvezdicky davam hlavne za dve veci. Za vcelku slusnyho Neilla a Baldwina a za Seana Conneryho, kterej byl ale drsnej jen ze zacatku. A pak za naprosto perfektni hudbu od Basila Poledourise. ()

dO_od

// McTiernan měl koncem osmdesátek zatraceně silné období, takže by mě asi nemělo tolik překvapovat, že po Predátorovi a Smrtonosné pasti zároveň natočil i druhou nejlepší filmovou clancyovku (Nejhorší obavy furt vedou). Hon má všechno správně, od atmosféry, přes zápletku, až po samotného Ryana, který vypadá i mluví přesně tak, jak jsem si drzého CIA analytika vždy představoval. Do toho na svou dobu parádní ponorkové manévry, Connery, jehož charisma nemá tvle obdob (byl by z něj dobrej Bond...), ale i zbytek známých a poloznámých tváří, co člověku dělají radost už jen tím, že tu jsou, a nakonec starý dobrý výprask Rusáků, no zkrátka další trefa do černého. 9/10 a Nejhorší obavy mám subjektivně o trochu radši jen proto, že mě při nich mrazilo z toho, jak blízko realitě celou dobu byly. ()

movie

DAS BOOT mě nikdy nebralo a tak můžu směle označit Hon na ponorku za nejlepší ponorkový film, hlavně co se kritéri zábavnosti týče! Nenudí. ()

RHK

Akční válečný film tak, jak ho mám rád. Analytik Ryan pomáhá ruskému kapitánovi emigrovat do USA i s nejnovější jadernou ponorkou Rudý říjen. A mohou si Sověti dovolit nechat utéci zrovna Rudý říjen?... Některé scény jsou geniální, např. prudký výskok Rudého října nad hladinu moře, nebo torpédo dohánějící ponorku v otočce u útesu. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6644-hon-na-ponorku/videa/ ()

Jara.Cimrman.jr

Zlí hloupí Rusové zase jednou předběhli hodné chytré Američany v technologickém vývoji. Jak se to mohlo zemi neomezených možností stát? To je jedno, protože tohle je akční honěná dle mého gusta a kdyby zakomlexovaní Amíci neměli neustálou potřebu povyšovat se nad ty ožralé soudruhy, tak bych snad zauvažoval i o páté rudé pěticípé hvězdě. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)