Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

VanTom

(Dlouhou dobu nepřímý) souboj brilantního lupiče a zaníceného detektiva důkladně prokresluje charaktery nejen jich samotných, ale dává si záležet i na přiblížení přátel/blízkých, aby byl zhoubný vliv obětování se "práci" na rodinnou (ne)pohodu pořádně patrný – až jako ústřední motiv. Herecký koncert se tady přímo nabízel a všichni v hlavních i vedlejších rolích jej bezezbytku rozehráli, samozřejmě s důrazem na oba famózní sólisty. Civilní a realistický přístup (zejméně k policejnímu vyšetřování) paradoxně zdůraznilo i těch nemnoho intenzivních akčních vložek (hlasitá přestřelka!). ()

hroubek

Šetřil jsem si tuto pecku. A dobře jsem udělal. Výborný film, výborný herci, skvělé řemeslo a pevná režijní ruka. Moc jsem si to užil a ty tři hodiny mi krásně utekli. Tohle se musí vidět. ()

sskrblik

Tak tento film mě uhranul a přestřelka v srdci města na sluchátkách SemHajzl (Sennheiser RS 195) kulervouce excelovala, či nekompromisní De Niro a neúnavný Pačino. Film jak víno, atmosferickej a pamětihodnej. Né žádná rádoby 100 +1 zajímavostní sra*ka... ()

J.Lajner

Al Pacino i Robert De Niro se v první polovině devadesátých let nacházeli za vývojovým zenitem. Ani jeden z herců už nikomu nemusel nic dokazovat a jejich pracně vybudovaná pověst byla nedotknutelná. Doba, kdy se De Niro začne objevovat v laciných komediích a Pacino si na konto bude připisovat jeden průměrný thriller za druhým, měla přijít až za pár let. Nelítostný souboj vkládá oba herce do podobných žánrových rolí, které z nich v minulosti učinily žijící legendy. Inteligentní policisty ztvárnil Al Pacino například ve snímcích Serpico (1973) a Moře lásky (1989). Zákeřných zločinců z gangsterských fláků Neúplatní (1987), případně Mafiáni (1990), se zase skvěle ujal Robert De Niro. Michael Mann herce záměrně obsadil do rolí, jež funkčně osvěžují naší filmovou paměť, ale zároveň jejich přítomnosti samoúčelně nezneužívá. Ve filmu Kmotr ll (1974) si sice zahráli oba, avšak vlivem různých časových rovin se neměli možnost objevit ve společném záběru. Nelítostný souboj tuto skutečnost navždy změnil a zároveň z jejich prvního setkání učinil vrchol filmu. Nelítostný souboj, to je mistrovské dílo zahalené do nočních stínů. Mimořádná studie symbiotického vztahu dobra a zla, nad nímž film bez ustání zasmušile medituje. Více. ()

Ichabod

Pro mne nejlepsi krimi film v historii, mohu ho videt dvacetkrat a presto pokazde nedokazu posouvat dej ocima a vypichovat dobre sceny protoze tento film ma atmosferu kterou vykresluje i posedavanim v kavarne nebo odbocenim od hlavni dejove linie. Nejuzasnejsi Pacino, vynikajici De Niro a vykony vsech ostatnich jedou na maximum. Nemenil bych ani sekundu. ()

liuk

Upřímně jsem čekal tak trošku více, ale i tak je Heat výborným filmem. Taková záplava slavných herců od Treja (který hraje postavu jménem Trejo :) přes Judd až po Pacina by asi ani špatný film natočit nedokázala. Bohužel snímek trpí moc velkou stopáži, kdy hodně scén hlavně v první půli vyzní tak nějak do prázdna. Ovšem po přeletu Pacina helikoptérou nad LA se to rozjede a na pár vyjímek nezastaví až do konce. A ta monstrózní přestřelka na ulici - lahůdka, na druhou stranu posezení Pacina a de Nira u kafíčka mi připadalo hrozně nastrčené. A ten modrý filtr používaný často v přeletech a přejezdech je fakt pecka. ()

Spock

Pokud hledáte kvalitu tak neváhejte. Smrtící délka tohoto filmu vás jistě neuspí. Děj plyne sice celkem pomalu, ale je se rozhodně na co dívat. De Niro a Al Pacino podávají obvyklý standart a celá řada dalších herců, kteří byli mimochodem vybrání velmi vhodně, jim ve filmu zdatně sekunduje. Mě se ovšem ze všeho nejvíce líbila kamera, byla skvělá. Nejvíce mě pak zklamal závěrečný souboj, čekal jsem od něj rozhodně více! ()

svobik

Ďábelský De Niro, boží Al Pacino a nebýt mírného zakolísání tempa po přestřelce na křižovatce (která je mimochodem vrcholem akčního žánru), byl by Nelítostný souboj absolutně bezchybým filmem. Bez diskuze nejlepší Mann. Jo a hudba je neskutečná:). ()

toyrider

Další z filmů, které vidm hlavně kvůli oblíbeným hercům, ale tady hrála roli i top 200.No abych prvdu řekl čekal sem víc, a to mnohem víc.Začátek ukázal, že se mám na co těšit, ale dál už děj jen pomalu pokulhával a já se těšil na konec.Čili slušný thriller, Mannův styl mám rád, ale jesli je tohle na top 200?Pro mě ne. ()

RumbleFish

Uff, tak to mám po letech opět za sebou a z matného pocitu vzpomínky na dobrý film se stala realita v podobě přeceňovaného antithrilleru s neschopnou režií... Když není akce, musí to být zmáknuté psychologicky, to se tady nestalo (klišovité, ploché charaktery), nehledě na dost děravý scénář... Potěší snad jen Pacino a DeNiro. 5/10 ()

J-o-k-e-r

Tři hodiny utekly jako voda. Excelentní galakoncert v podáni dvou hereckých es: A. Pacina a R. de Nira. Příběh dvou mužů, stojících na opačných stranách zákona. Každý dělá to co umí nejlépe. Jeden krade, druhý honí lupiče. Jednoduchá zápletka, ovšem když se toho ujmou ti správní lidé, vznikne z toho skvělá podívaná, což potvrdila i velmi povedená přestřelka. ()

klima777

Hmm. Tak komu fandit? Osobně držím palce spíše padouchům. Jenže Al Pacino je lepší herec. Dobro a zlo? A kdo určuje hranice? Respekt a zároveň nenávist až za hrob? Jsou si tak podobní... Hanna může rovnou křičet: Vraťte mi nepřítele. Mohl a měl to být skvělý film. Jenže něco nefunguje. Nudná klišé? Přílišná délka? Tohle je prostě poctivá gangsterka s určitým přesahem. Samozřejmě, že to stačí a je to fajn. A stejně si vždycky vzpomenu, že když jsem Heat viděla poprvé, babička spolkla háček od zubní protézy... Tak kde je sakra chyba? Řemeslně takřka dokonalé pohyblivé obrázky (bez srdce). ()

R1CH1E

Dva herečtí mistři se opět setkali a opět nám ukázali, jak se má hrát! De Niro a Al Pacino nám tady rozjeli něco jako symfonii pro diváky. Charisma z obou jen čišelo a to jiskření mezi nimi bylo lepší, než mezi těma týpkama ve Zkrocené hoře. Scéna v kavárně je prostě nezapomenutelná! možná bych trochu zkrátil stopáž, ale ono téměř není kde, takže to beru. Přestřelka po loupeži byla jen třešničkou na pomyslném dortu, který skvěle doladil závěr, při kterém sjem ani nedýchal. ()

Ravi

Tenhle film jednoznačně patří mezi špičku. Já jsem ale nepřišel na chuť protahovanému režisérskému podáni. Nic naplat. Souboj těchto dvou mistrů gangsterských ksichtů je to pravé pro filmového fajnšmekra i pro milovníky kriminálních dramat. 90% = 4+/5 ()

Taio

Stalo sa to, dočkali sme sa Pacina vs De Niro a bola to pecka. Ten rozhovor v kaviarní, pouličná streľba a naháňačky sú tak luXusné, že... som nedýchal? Tak nejako... Plus aj Val Kimer pútal na seba a bavil ako hlavná dvojica. Inak škoda poslednej scény, chcel som aby to skončilo naopak. ()

Autogram

Presne takto podľa mňa vyzerá dokonalá kriminálka. Ako to tvorcovia robia, že divák dokáže sympatizovať aj so zlodejmi a zločincami? Je to len tým, že vykráda iba banky a extrémne bohatých týpkov? Je to nejaký Jánošíkovský syndróm v každom z nás? A ako to, že zostáva divákovi sympatický až do samého konca, aj keď sa prestane správať podľa pravidiel dobrého zločinca? Vo filme sa okrem rodinných scén napätie nezastaví ani na chvíľu, niekedy je akcia až prehnane akčná. Najmä tá hlavná akcia je trochu prepísknutá. Kvôli spojlerovaniu nemôžem napísať prečo, za tú prehnanosť som chcel dať jednu hviezdu dole, ale zvyšok filmu mi to vynahradil. ()

TheRoller

Kde bolo, tam bolo, na Olympe chlapík menom Michael Mann zorganizoval stretávku Bohov - Al Pacino a Robert De Niro, ktorí sú niečo ako Lennon/McCartney v hudbe - sólovo úžasní, spolu nikým neprekonateľní. Medzi pozvanými boli aj Val Kilmer, Ashley Judd, William Fichtner, Danny Trejo, Natalie Portman a veľa iných, ktorí ústrednej dvojici výborne sekundovali. Štýlové zbrane, štýlové akcie, ktorých počet mi však na danú stopáž tak celkom nestačil. 85% ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore