Losangeleský policajný detektív Mason Storm (Steven Seagal) sa dostane na stopu vysokopostavených politikov spolupracujúcich s mafiou. V priebehu nočného sledovania sa mu dokonca podarí nakrútiť na video jednu ich „pracovnú“ schôdzku s mafiánskymi šéfmi. Stretnutie sa nanešťastie odohrá v šere, takže Storm nedokáže nikoho zo zúčastnených identifikovať - a navyše je odhalený... Keďže nemieni v boji proti skorumpovaným úradníkom prestať, začnú sa mocní v meste obávať, že by mohli byť odhalení taktiež. Preto poveria vražedné komando, aby policajta zneškodnilo. Ešte tej istej noci vtrhnú do Stormovho domu maskovaní muži... Jeho manželka Felicia (Bonnie Burroughs) je na mieste mŕtva, Storm je s ťažkým zranením prevezený do nemocnice. Lekári mu však nedávajú žiadnu nádej na prežitie. Zločinci si vydýchnu, keď je oficiálne oznámené, že zomrel - v skutočnosti však leží v kóme na jednej špeciálnej klinike, kam ho previezli kolegovia. Trvá dlhých sedem rokov, kým sa z nej opäť preberie... Keď sa banditi dozvedia o Stormovom „vzkriesení“, opäť poveria nájomného vraha, aby definitívne skoncoval s jeho životom... (TV Markíza)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Seagal ve formě, silná hudební složka, příběh, záporáci, -jednotlivé souboje mohli být ještě brutálnější/// V pořadí třetí segalovka patří skutečně k tomu lepšímu. Ba co víc tady se jedná o hodně dobrý film i v porovnání s konkurencí. Storm si žije relativně poklidný život u policie a doma na něj vždy čeká pěkná manželka se synem. Teď všichni víme co bude následovat. Ovšem tady je drobná změna. Storm smrti své rodiny nezabrání, jenže sám je postřelen a na sedm jet poslán do kómatu. Osobně ta část kdy nabyl vědomí, dostává se tréninkem do formy a připravuje se na odplatu je velice emotivní. A emocemi oplývají i některé další scény. Což je u film jedině dobře, navíc cítíte stejně jako hlavní hrdina touhu se pomstít, což je výborné. Taková hláška která potěší. Storma a jeho známou přepadnou u ní doma, celí barák rozstřílí. Přesto se oběma podaří uprchnout autem a v tom ta známá prohlásí „Jéžiš zapomněla jsem zamknut dveře“ Ve filmu to zní vtipně. Boby SixKiller jako záporák určitě potěší. Celkově výborný snímek a ve výsledku jsem naladěn i na další segalovky, sem s nimi./// Celkem 76%/// ()

salalala

Pro mě je tohle těžká nostalgie, v době puberty jsem ten film viděl snad pětkrát. I dneska to pro mě zůstává jednou z nejlepších (ne - li tou nejlepší) Seagalovkou a čas od času na ni rád mrknu. Je tu to, co má v takovémto filmu být. Nic moc logika, zlí policajti, solidní akce, hudba a samozřejmě nějaká ta žena. Navíc tu dostane přes hubu Boby Sixkiller a Steven tu hodí jednu z nejgeniálnějších hlášek vůbec ("Fuck you and die!", v geniálním českém překladu "Jdi do prdele a umři"), zkrátka luxus. Na víc než tři to teda není, ale v tomhle případě to není důležité. Neokoukaný (a hubený) Seagal v nejlepší formě. 60% ()

Joe321

Tak tohle je u mě nejlepší Seagal. Těch hlášek, lehce absurních scén a naprosto uzemňujících prupovídek jsem dlouho neviděl. Zábava to je výborná. Pomstít se ve stejné vestičce, ve které ho zastřelili nebo vyměnit prostřílený auto za jiný se může povést jen Stevenovi. Příběh je klasika: hrdinův pád, tréning, pomsta záporákům. Jinak standart: lámání končetin, výraz bez emocí a houpavá chůze. Příjemně potěšil Bobby Sixkiller. Ale hlavně Seagal je tady ve výborné formě a ukazuje proč ho mám v jeho starých filmech tak rád. -"Well, come and cut my heart out, okay? Come and cut my heart out!" či -"That's for my wife. Fuck you and die!" ()

nash.

Seagal v nejlepší formě předvádí kousky, na které je v nostalgické náladě radost pohledět. Stále je to však béčko jako bič, které se ani nesnaží z téhle škatulky prokopat pryč. Zdlouhavý rozjezd, občas nějaká komicky naivní scéna, která poněkud shazuje Stevenův zarputilý strnulý pohled, kterým se snaží dodat roli vážnost. Když však dojde na akci, je to zábava i když nemá ten vrcholový drajv, který by z ní udělal nezapomenutelnou záležitost. ()

ConanVJ

Jeden z nejlepších Seagalových filmů vypráví příběh pomsty člověka, který přišel o rodinu a sám se probudil po sedmi letech z komatu. Příběh je sice jednoduchý, za to je zde spousta kvalitní akce, kvalidních bitek a Seagalova Aikida. Film provází i spousta skvělých, nezapomenutelných hlášek. Pro mě už je to klasika žánru a dávám jí 100% :) ()

• Film bol v necenzúrovanej verzii zakázaný v Nórsku (1990 – 2003). (Paldiny)
  • Scénáristé Steven Pressfield a Ronald Shusett, kteří se na snímku podíleli, nebyli uvedeni v titulcích filmu. (Monco)
  • Když se zkorumpovaní policisté vydají zabít Storma (Steven Seagal) do jeho domu, je jeden z nich vybaven brokovnicí Benelli M1 Super 90 s laserem Imatronic LS45. Scéna je situována do roku 1983, zmíněná brokovnice byla však vyrobena až v roce 1986 a onen laserový zaměřovač o rok později. (Guilemot)