Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osem rokov vo väzení po tom, čo sa pri lúpežnom prepadnutí nechal oklamať. Teraz by najradšej hodil svoju kriminálnu minulosť za hlavu a znova obnovil pretrhnuté väzby so svojou dcérou (Sami Gayle). Montgomeryho starí parťáci aj agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) sú ale presvedčení, že korisť v cene desiatich miliónov dolárov Montgomery pred uväznením niekde ukryl. Keď mu unesú dcéru a za jej život žiadajú výkupné v hodnote lupu, Montgomerymu ostáva jediná možnosť. Musí uveriť svojim inštinktom a spojiť sily s krásnou, zvodnou a múdru Riley Jeffersonovou (Malin Akerman), s ktorou sa pokúsi vykonať ešte jednu lúpež, aby získal dcéru späť skôr, než bude neskoro. (TV Markíza)

BMW12

Moje hodnocení zvýšilo hodnocení filmu o 1 procento, to mě těší. :-) Tohle byl pohodový akční thriller, mělo to tempo, dobrou akci, dobrý děj, mě se to líbilo. :-) Navíc při koukání tohoto filmu jsem zjistil, že jsem to už viděl asi v televizi, ale líbilo se mi to tak, že jsem to tedy zkouknul znova. :-) ()

liskam

Místy slušný thriller, místy strašná blbost. Stejně tak výkon N.Cage. A teď, kdo za to může..? Režisér podle mě vůbec nezvládl klidnější části filmu a scénář byl naprosto otřesnej. Klady jsem viděl ve střihu a hlavně v hudbě, která velice slušně podtrhávala akční scény. Přesto pouhých 55% Celková naivita a trapnost agentů FBI byla i na mě moc. ()

Necrotongue

Po letech jsem si znovu pustil Unesenou, abych se přesvědčil o tom, jestli jsem k filmu nebyl příliš přísný. Ne, nebyl. Vzhledem k tomu, o jaký tvůrčí paskvil se jedná, si snímek mou jedinou hvězdičku obhájil jen proto, že jsem byl příliš líný na to, abych měnil hodnocení. Záležitost to byla ovšem hrozná; vše bylo sice převelice akční, jenže paskviloidní scénář postrádající elementární logiku dokáže i z akčního filmu udělat jednu velkou nudu. Dalším problémem byl hlavní "hrdina"; mocky hodný zloděj s dojemným životním příběhem a skvělou povahou- něčemu takovému prostě nedokážu fandit, ani když je jeho utrpení prohloubeno tím, že je mu unesena jeho transsexuální dcera. Nakonec jsem ale rád, že jsem si snímek zreprízoval; teď mám okomentováno, takže už budu vždycky vědět, že tohle už ne. / Poučení: Vydírá tě Terminátor? Volej Robocopa. ()

korbitch22

Páni, tak tady někdo potřeboval vyprat pěknou řádku špinavejch prachů z ilegálního hazardu. Úplně tuctový thriller, který jede podle tuny neuvěřitelných klišé a scénář je plnej takovejch obyčejnejch chyb a hovadin, že podezřívám Westa z natočení Stolenu jako satisfakce pro Nikiho za neobsazení do dvojky Postradatelných. I když je to úplně tupé, pořád je to to nejlepší co West od Con Air natočil (pořád nechápu jak někdo může natočit tak skvělý film a pak se totálně posrat :) a na Con Air je tady taky pěkná řádka odkazů. Na druhou stránku akční scény jsou přehledné, o čemž si můžete nechat u jiných Westových filmů nechat jen zdát a Cage tady jede fakt výborně a docela mě bavilo ho sledovat kosit agenty ve výtahu, tavit zlato led lampou a mluvit švédsky. Na zabavení a jedno odpoledne dobré, za 2 hodiny si vzpomenu leda tak na to že tam hrála nejošklivější holčička na světě a nechápu, že se v téhle době najde producent, který do tohdle ještě vrazí peníze. Takový filmy se točily před 20ti lety. 50%. ()

Rakosnicek77

Zase jsem se jednou překonal a to vlastně celkem dvakrát. Za prvé, jsem se v sobotu večer rozhodl koukat na televizi, což znamená čumět minimálně hodinu na reklamy a za druhé, jsem byl ochotný dát šanci Nicolasi Cagemu. S tím je to vždy obrovské riziko, protože jeho výtvory jsou většinou nejistý podnik. Buď stvoří koukatelný film, nebo naopak paskvil, točený někde v Makedonii, partou amatérských filmařů. Tady jsme sice zůstaly u emericých exteriérů, ale amatéři z Makedonie asi dostali pracovní víza a s Nickem ruku v ruce stvořili další ultrapitomou sračku, na téma již miliónkrát natočené a to v různém stupni kvality. Tady nám kvalita jaksi značně pokulhává a hereckým výkonem nepřesvědčuje ani hlavní hrdina, už vůbec ne pošahaný robotaxikář o slečně dceři a zástupcích honičů s odznakem, je už asi zbytečné se vyjadřovat. Takže jsem si užil příjemnou hodinku s reklamou :-) a s podobných filmových experimentů, jsem zase na pár týdnů vyléčen! ()

• Se Simonem Westem spolupracoval na snímku Con Air (1997), na který je ve filmu několik odkazů, kromě Nicolase Cagea (Will Montgomery) i M.C. Gainey (Reginald Hoyt). Zmíněné odkazy jsou následující: Will stráví ve vězení stejně jako Cageova postava v Con Air 8 let, přičemž se po propuštění z vězení snaží dostat ke své dceři a kupuje jí modrého plyšového medvídka. Reginald se navíc do vysílačky ohlašuje jako Diamantovej Pes, což byla jedna z hlavních postav ve filmu Con Air. (korbitch22)