Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiálny text distribútora)

Beky

...díky naprosto nelogickému a děravému scénáři nemohu jinak......ale...díky kvalitnímu obsazení a dobrým hereckým výkonům, povyšuju film do čistého průměru!!!!....50% P.S. naštěstí mě zajímalo jak fim dopadne a to i když jsem byl příšerně unavenej!!!...a ještě když vezmu rok vzniku v úvahu..ale scénář je za ,,odpad,,!! ()

choze

Průměrný hitchcockovský thriller o obyčejném muži, který je zatažen do vražedného spiknutí a stává se štvancem, kteréžto schéma je zvláštněno tím, že se děj odehrává v reálném čase. Jakousi atmosféru to díky kameře a hudbě má, ale scénář je průměrný a jak je plán atentátníků jednoduchý, tak je blbý. I když padouši drží hrdinu od začátku za koule, ten se je celou dobu snaží ochcat a sledovat Walkena, který měl zřejmě působit zlověstně, jak zoufale pobíhá okolo a na poslední chvíli to hasí, je až komický. Kdyby dal hrdinovi štěnici, bylo by to vyřešený. Ale ano - 24 hodin se Sutherlandem tomuhle filmu dluží hodně. ()

kingik

Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, ale to by film musel mít v hlavní roli herce, který hraje přesvědčivě a uvěřitelně. Depp jako by se v ději ocitl omylem. Jeho reakce na únos dcery nemají daleko k ochotnickému výkonu a nutno dodat, že spolupracovat s režisérem Badhamem, znamená předplatit si film z kategorie B. Přesto se tady najde několik předností. Jednou z nich je poměrně neselhávající tempo, které udrží diváka v napětí. Pak tady máme charismatického Christophera Walkena, který by zahrál i pařez v lese, a jeho záporáci vždy vládnou určitou žoviálností. A někde na konci se film potká s pocitem, že to nebyla úplně marná podívaná. Při druhém zhlédnutí půjdou kvality rapidně dolů a na filmu bude znát jeho do očí bijící "béčkovost" s námětem, který svůj potenciál využil jen velmi málo. 60% ()

movie

Badham čas od času natočí velmi originální snímek a tenhle s názvem V POSLEDNÍ CHVÍLI jim rozhodně je. Odehrává se v reálném čase (Johnny Depp musí spáchat atentát na guvernérku) a kromě výborné hudby Arthura B. Rubinsteina má i skvělou režii, scénář a parádní herecké výkony-hlavně u Deppa, Walkena a Duttona. ()

Haymar

Horká jehla, mizivý rozpočet a až přílišný TV-look je bohužel znát z každého záběru, ovšem silnou dávku napětí, drivu a originality snímku nelze upřít! Bohužel pečlivé budování atmosféry a dobrou dynamiku příběhu zadupává uspěchaný, absurdní a notně za vlasy přitažený konec... Na druhou stranu vynikající ústřední herecké duo kompenzuje spoustu předchozích nedostatků: Walken je zkrátka padouch Par 'exallance a Depp... je prostě Depp! ()

• Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)
  • Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)