Chuck

USA, (2007–2012), 65 h 7 min (Minutáž: 40–45 min)

Hudba:

Tim Jones

Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez, Adam Baldwin, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin, Vik Sahay, Scott Krinsky, Mark Christopher Lawrence (viac)

Chuck (Zachary Levi) je hlavním hrdinou stejnojmenného seriálu. Chuck je pracovníkem v obchodu s elektronikou "Buy More". V práci tráví prakticky veškerý čas, a když není zrovna v práci paří hry se svým kámošem Morganem (Joshua Gomez). V den narozenin příjde Chuckovi e-mail od jeho největšího nepřítele - Brycea Larkina (mimochodem agenta CIA). Poté je Bryce zastřelen. Chuck e-mail otevře, co však netuší je to, že se jedná o informační databázi tajných služeb poskládanou do obrázkových souborů (tzv. INTERSECT). V tu chvíli se celá databáze začne Chuckovi záhadným způsobem nahrávat do hlavy. Probere se až ráno.

A právě tohle startuje celý seriál. Poté co CIA zjistí, že všechny jejich tajné informace má v hlavě bezvýznamný prodavač, nasadí na jeho ochranu krásnou agentku Sarah (Yvonne Strahovski). Ta mu pomáhá čelit všem nástrahám, které tato "moc" přináší. (Banger888)

sir-dave

Best seriál #7 - - - Jeden z nejlepších seriálů současnosti u mě. Z počátku jsem do toho nevkládal nějakou větší naději a myslel si zda to není parodie na známějšího "Chucka". Nenadchlo mě ani extra prvních pár epizod. Z půlky komedie, z půlky akce ale ani jedno pořádně. Dal jsem tomu čas a nakonec si to zamiloval. Miluju svět Chucka, jaké má přátelé, kde pracuje, jaké má parťáky. Buy Moria kapitola sama o sobě ze svými ulítlými zaměstnanci. Dvojička Jeffster, Morgan, Big Mike a další. Neustále nekonečné gagy a blbiny. Další důvod je krásná agentka Sarah Walker s hláškujícím nabubřelým agentem Caseym, bez kterých by to nebylo ono. Všechno doplněno charismatickými vedlejšími postavami jako kapitán Úžasňák s Ellie nebo hostujícími v podání okouzlující Mini Anden, Jordany Brewster, Kristiny Kreuk, Rachel Bilson a Arnold Vosloo, Chevy Chase, a další a další. První řada byla za slabší 4*, nicméně druhá už perfektní, především i díky několika posledním epizodám. 3. řada nedosáhla kvalit druhé, přesto má šmrnc (****). Rozhodně je chyba pokud někdo vzdá sledování po několika prvních epizodách. To nejlepší přijde na konci první a ve druhé sezóně a dál!! Jeffster http://www.youtube.com/watch?v=G-6a1PlB-zI :-) 4. a 5. řada svážela Chucka do hlubin, donutila mě uvažovat snížit hodnocení, ale s posledním dílem jsem nadšen, jsem naprosto nadšen. Bude mi to chybět... (hodnocení za 1. - 5. sérii - konec) ()

Rex Mundi

Sem-tam srandovné výroky geekov pripomínajúce IT Crowd, veselé vedľajšie postavy, sem-tam vydarený situačný humor, ale pre mňa väčšinou len príliš oddychový, stereotypný guláš pomiešaný z ošúchaných motívov - outsider a navyše nemehlo príde omylom k superschopnostiam, nájdu ho tí dobrí a pridelia mu sexi parťáčku, schopného kontrolóra a musí viesť dvojitý život... Veľmi rýchlo ma to omrzelo. Pri dnešnom výbere seriálov obyčajný priemer. ()

Djkoma

Prakticky po dvou sezonách seriálu: Nejvyrovnanější komediálně akční seriál současnosti, plný geniálních vtípků, skvělých postav a přímočarých příběhů. Chuck je prostě neskutečně zábavný na všechny způsoby. Všechny drobnosti dnešního světa od počítačových a video her až po krásné ženy v jednom mixu. Však právě jako pobavení pro muže splňuje svůj účel Chuck nejlépe. V každém díle je minimálně pár drobností, které přinášejí úsměv filmovým maniakům stejně tak jako milovníkům krásných žen, kterých je tu opravdu hodně a střídají se jak na běžícím páse. Ta nejkrásnější však zůstává Yvonne Strahovski i přes své slabší herectví je nádherná tvářička, která s Adamem Bladwinem tvoří skvělý pár chránící klenot CIA. Druhá série krom mnoha žen a nových nápadů přinesla také velký pokrok v samotném příběhu okolo Intersectu a Fulcrumu. Pokud hledáte zábavný seriál, který si užijete i bez hromady skrytých významů nebo vtípků, Chuck je jediná volba v dnešní světě plném špionáže. Buy More, because you can! PS: 4 sezona je omyl přírody. Smutné, kam Chuck došel,k sebeparodování vlastních zaběhlých postupů, bohužel nevědomky... PS: 5 sezona je výsměch, naprostý výsměch. Seriál postavený na parodování a něžném hlazení svých "ikon" se zvrhl v občas dramaticky vážný a jindy naopak nevtipně sebeparodující paskvil, který si nezaslouží 4* (aneb z 5 na 3 hvězdy snadno a rychle!). Především díl 5x10 dokazuje, jak nesmyslně autoři nakládají s komediální stránku, ikonickým odkazováním a vlastní stupiditou. Mít odvahu jako jeden můj zdejší kamarád (lesumire zdravím tě), byl bych sprostý. Hodně sprostý, ale konec dobrý, takže všechno dobré, stejně jako počet hodnotících hvězdiček. (Seriál viděn "celý"=4S+ty bonusové díly s 38 tématy/náměty/scenáristickými perličkami, které se do seriálu nevešly...:))) ()

MATADOR

Obyčejný a naprosto divný týpek Chuck náhodou obdrží e-mail... Tak pilotní díl bychom měli v kapse a hned to můžeme roztáhnout na tři sezóny. To je tak, když Vám váš známý pošle supertajný e-mail, ve kterém jsou obsaženy naprosto všechny informace. Nejenom, že je to naprosto postavené na hlavu, ale ono je to docela i šílené. Ovšem je pravda, že takový oddychový akční seriál se zrovna často nevidí, ale přeci jen se mi Chuck Bartowski jako postava docela líbí, neměl by ovšem být v takovém seriálu. Je to slušné, ale čekal jsem něco lepčejšího. Z prodavače supertajným agentem snadno a rychle. ()

Scylla

Tenhle seriál je především oddechovka, která výborně baví a filmový znalci si přijdou na své už díky nespočtu popkulturních odkazů, které se tu objevují. Seriál má vzrůstající tendenci, tudíž se nenechte odradit prvními díly. Druhá serie je podle mě ještě lepší, protože se věci dají více do pohybu a děj je bohatší. Sympaťácký postavy přirostou k srdci a když budete brát akční scény s nadsázkou, nebudete času stráveného s Chuckem litovat. (VYHNĚTE SE DABINGU!) ()

• V díle 3x01 přijde Suprákovi textová zpráva, je slyšet její typický zvuk. Následuje pohled na jeho mobil a ve stavové liště Win Mobile je vidět, že přístroj má všechny zvuky ztišené. (Eluap)
  • V 11. epizodě 3. řady se objeví postava z Ruska jménem Ivan Drago. Chuck na to reaguje slovy: „Ivan Drago? To jako vážně?" Jedná se o narážku na film Rocky IV, kde se stejnojmenná postava objeví jako Rockyho soupeř. (Johnec)
  • V piatej epizóde piatej série sa ako hacker objavil Freddie Wong, ktorý bol v tom čase známy youtuber. (sciny)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)