Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Slasher

Přesahová, poctivá a skvělou atmosférou zahalená, v podstatě dokonalá policejní krimi s totální all-star-game ve střetu dvou z největších herců všech dob. Ale vůbec nejvíc zde cením zobrazení Los Angeles a výbornou práci s kamerou. "What do you say I buy you a cup of coffee?" (x) P.S. prequel/ sequel KNIHA je vynikající a kéž by podle ní vznikl i film - má to jediný háček, Pacino a DeNiro už jsou na role moc staří, Kilmer (nyní hlavní postava) těžce nemocný. Takže leda zvolit špičkový přeobsazení, ten materiál stojí za to. ()

flanker.27

Trochu mi vadilo, že film až moc sklouzává do pozice "podívejte, vždyť gangsteři můžou bejt taky lidi". Ovšem atmosféra a Mannova práce s akcí stojí zato. Postavy v průběhu filmu vystřídají většinu moderních útočných pušek. Napočítal jsem Kalašnikov, M16, Colt Commando, Heckler a Koch (nebo CETME), Galil a FN. Plus nádherně majestátní hudba nakonec. Update: Tak, shlédnutí Affleckova The Town mě přinutilo k závěru, že žáci zatím nepřekřičeli mistry, hodnocení jde na max. ()

berg.12

Jestliže Heat u mě v něčem selhává, pak to rozhodně není akce, která je tu opravdu na špičkové úrovni, ale právě tím, co se odehrává mezi touto akcí. Všechny ty osobnostní, psychologické či vztahové mezihry, na mě nepůsobily vůbec věrohodně, spíš jen jako jakýsi nutný background. Film jsem také neviděl s žádnou špičkovou zvukovou aparaturou, abych případně plně docenil i tyto kvality, ale upřímně, většina mých pětihvězdičkových hodnocení se obejde i bez ní. ()

Kulmon

Dva výteční herci podobných rolí Al Pacino a Robert DeNiro se konečně setkali ve společném filmu v (ne)jednom záběru a vše dopadlo velmi důstojně a na výtečnou. Jeden na straně práva, druhý gauner, oba k sobě mají úctu a přitom ví, že ve chvíli střetu to jeden z nich odskáče. Pointa filmu je sice od počátku jasná, ale to mi v tomto gangsterském filmu ani trochu nevadí. ()

EvilPhoEniX

Tří hodinovéj drahokam plný hereckých hvězd! Natočit film,který je tak kinetický, energický, zoufalý, strhující, neomalený a brilantní v tak jednoduchém příběhu, dokáže natočit málokdo. Al Pacino, De Niro a Kilmer předvádí snad nejlepší herecký výkon v kariéře. Toť klady. Zamrzí však velmi přepálená stopáž a nedostačující prostor ženského obsazení viz. Ashley Judd či malá Natalie Portman, ale jsem spokojenéj. Solidní Oldschool flick. 80% ()

• Vymazané scény nachádzajúce sa na DVD špeciálnej edície poskytujú Michaelovi Cherittovi ďalší rozvoj postavy a ukazujú, že je to dobre prispôsobený rodinný muž. (Arsenal83)
  • Film mimo jiné inspiroval hru "Payday: The Heist". V jedné z misí máte za úkol vyloupit banku, která nápadně připomíná banku z filmu. Hudba je také velmi podobná a jeden ze čtyř kriminálníků pronese stejnou větu jako Chris Shiherlis (Val Kilmer) ve filmu. Tvůrci hry přiznali inspiraci filmem. (MekGajvr)
  • Počas slávnej prestrelky pri bankovej lúpeži Mann nariadil hercom stvárňujúcim políciu, aby zámerne mierili a strieľali z pušiek iba v poloautomatickom režime. To malo ukázať, že polícia dávala pozor, aby nezasiahla okoloidúcich. Na rozdiel od toho lupiči, ktorí sa starajú len o vlastnú bezpečnosť, strieľajú zo svojich zbraní na plný automat. (Arsenal83)

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore