Animal Kingdom

USA, (2016–2022), 58 h 55 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvorcovia:

Jonathan Lisco

Shawn Hatosy, Ellen Barkin, Finn Cole, Jake Weary, Ben Robson, Scott Speedman, Molly Gordon, Christina Ochoa, Daniella Alonso, Morgan Rusler, Anna Belknap (viac)

petikacka

Na seroš jsem byla zvědavá, protože film se mi líbil a opravdu mě zasáhl...No a nejsem zklamaná ani teď...Sympatické herecké obsazení ( teda kromě Ellen Barkin, protože ta je opravdu jako had) a sympatické prostředí...A děkuji, takovou rodinu bych fuck nechtěla...O to více jsem byla pořád zvědavá jak to tam bude probíhat dál...Za mě 95% ()

evulienka3

Ťažko si obľúbiť seriál, v ktorom nedokážete sympatizovať ani s jednou z ústredných postáv, pretože každá z nich je v podstate riadne hovädo či už v mužskom, alebo v ženskom rode. Aspoň po prvej sérii tomu tak rozhodne je. Poznám zopár nadšencov, ktorý mi Animal Kingdom odporúčali, tak som to skúsila a napriek vyššie spomenutému musím povedať, že aj keď to trvalo asi 7 častí, presvedčili ma, aby som dala šancu aj ďalšej sérii, len dúfam, že tá bude vyváženejšia a nenarve všetko zaujímavé do posledných štyroch častí. ()

LeitoSE

Ďalšia pošahaná rodinka, ktorá za tou z Shameless pozaostáva len o kúsok. Dialógy sú ale naproti tomu bez vtipu a akéhokoľvek nápadu, ktorý by vzhľadom na obohratú zápletku videnú nespočetnekrát v iných spracovaniach bolo celkom potreba. O to je to väčšie negatívum, keď seriál samotný je vlastne remakeom austrálskeho filmu, ktorého zápletka sa pomaly vliekla celú jeho stopáž. Obsadený a zahratý je však obstojne, takže nijako to nemôže uraziť. Drop 3/10 – 60% ()

Santino7

Seriálová variácia na motívy rovnomennej austrálskej filmovej predlohy od Davida Michôda, z ktorej, hoc má tu na čsfd číselne o čosi lepšie percentuálne ohodnotenie než onen spomínaný film, mám po dopozeraní prvej série značne zmiešané a rozpačité pocity. Zanechalo to vo mne akúsi miernu pachuť, nakoľko film som zhliadol nie tak dávno (pár mesiacov dozadu, a teda ho mám ešte v živej pamäti), nuž a očaril ma o poznanie viac. Nevidím problém v tom, že sa pri tejto seriálovej variácii tvorcovia od onoho filmu obsahovo značne odpútali a vydali sa takpovediac vlastnou cestou, to je v čisto teoretickej rovine skôr pozitívum, nakoľko je nad slnko jasné, že to, čo fungovalo pri formáte necelých dvoch hodín by ani zďaleka nevystačilo na bezmála 20 hodinový seriál (s ambíciami na viacero sérií), a teda isté obsahové prispôsobenia, zmeny či pridania dejových liniek celkom nových boli viacmenej samozrejmosťou. S čím som sa však úplne nestotožnil bol smer, akým sa to celé hneď od úvodu začalo uberať a vlastne celkovo atmosféra a akýsi "feeling", do akého sa to tvorcovia snažili štylizovať. Kým onen pôvodný austrálsky film dominoval najmä svojou extrémne ťaživou a pritom zároveň uveriteľnou atmosférou, komplexne napísanými postavami kriminálnikov, z ktorých istým spôsobom šiel strach a celkovo akousi dejovou pomalosťou, komornosťou, ktorá diváka - v pozitívnom zmysle slova - cielene znervózňovala, tu som si každou ďalšou videnou časťou pripadal čoraz viac ako v paródii. Postavy sú napísané vyložene stupídne, štylizované sú čo možno najcoolovejšie do polohy najväčších miestnych mačov (idúc na úkor onoho strachu, nervozity), obsahovo - hoc to obsahuje o poznanie viac dejových liniek než film - to pôsobí akosi prázdne a značne odfláknuto, je to len málo uveriteľné, absolútne bez tej vynikajúcej atmosféry, ktorou sa pyšnil film, no skrátka (takmer) celé zle. Rovnako vnímam i rozličnosti v obsadení. V tomto ohľade to totižto seriál taktiež ani trochu nezvládol, a snáď jediná postava, ktorá bola obsadená ako-tak uveriteľne a dôstojne, bol Pope (Shawn Hatosy). Ostatní boli len dokonalou ukážkou klasickej americkej túžby po čo možno najkrajších, najštýlovejších tváričkách, neberúc pri tom žiadny ohľad na to, že vzhľadom na danú matériu je to absolútny nezmysel, a zvolení herci na dané postavy typologicky vonkoncom nesedia. To isté platí i o Ellen Barkin, ktorá tu čoby hlava matriarchálnej rodiny pôsobila azda najkomickejšie, ako nejaká vyhasnutá pornohviezdička z čias dávno minulých. Aby ale môj komentár nevyzeral "len" ako bezhlavé kritizovanie (čo by ostatne asi ani nesedelo s mnou udelenou "trojkou"), skúsim sa už definitívne odpútať od neustáleho zrovnávania so skorším filmom - nakoľko ako je očividné, som toho názoru, že na film sa to nechytá ani omylom -, nuž a teda keď sa na onen seriál pozriem ako na dielo autentické, ničím neovplyvnené a z ničoho nevychádzajúce, v konečnom dôsledku to až také fiasko nebolo. Iste, stále to nie je nič, čo by ma nadchlo, stále platí, že je to z môjho pohľadu čistá stupidita, typická americká zlátanina najhrubšieho zrna a svojim spôsobom i dokonalá ukážka nevkusu, avšak zároveň musím uznať, že čoby akási akčná oddychovka (rozumej niečo, pri čom sa nevyplatí akokoľvek používať mozog a začať rozmýšľať, čo sa to vlastne deje) to istým spôsobom fungovať ako-tak môže. Druhú sériu už však pravdepodobne nezvládnem. 55% () (menej) (viac)

dO_od

// Pláže, holky, zbraně a rodina. Tenhle americký remake australského originálu (který jsem doteď neviděl, takže nemůžu srovnávat) zatím trpí pouze tím, že musím čekat na těch zbývajících devět částí, abych mohl říct, jestli je to dobrý nebo ne. Pilot vám to totiž rozhodně neusnadní. Zajímavé pasáže a charakterové střety střídají stokrát viděné a slyšené dialogy a ohrané zvraty, ke kterým sice ještě tak úplně nedochází, ale vy je tady můžete vycítit na míle daleko. Herci v čele s Ellen Barkin jsou ovšem vynikající, snad až na Shawna Hatosyho, který hraje pokaždé to stejně nesympatické hovado. Režijně je to jinak nadstandard, zápletka má potenciál a to chlapské blbnutí a sexuální napětí v rodině celkem slušně baví, po první epizodě se tak sice o žádnou ultimátní must-see událost letní sezóny nejedná, zvědavý ale jsem. A vlastně i docela dost. 7/10 ()

Galéria (2 256)