Deň zlomu

USA, (2006–2007), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Paul Zbyszewski

Kamera:

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale (viac)

Detektiv Brett Hopper prožívá jeden den stále dokola. Pokaždé se probudí vedle své krásné přítelkyně Rity. Za oknem sedí holub a v televizi hlásí, že se na dálnici převrátil nákladní vůz s plínkami. Vždy je také neprávem obviněn z vraždy Alberta Garzy. Kyž se znovu probouzí do tohoto opakujícího se dne, vše si pamatuje. Díky tomu má o všem, co se stane, přehled a může tak zachránit mnoho lidí. Pokud chce, aby konečně nastal zítřek, musí najít pravého vraha zástupce státního nadvládního Alberta Garzy. (fray)

MoRTy

4,5 * ..dobře promyšlená detektivní "rozplejtačka", jenž má v sobě trochu toho mysteriózního feelingu, kterej je teďka moderní (viz lost, apod.) - ale ve svý podstatě je to klasická detektivka - jeden dobrej polda a všichni ostatní sou prohnilý a zkorumpovaný. Jedna série bohatě stačí - takže díky za podívanou! ()

klerik

Vážne to má občas grády (prvej série) PRISON BREAKU. Veľmi zaujímavo rozohratá hra, ktorá prekvapivo slušne ťaží z jednodchej zápletky opakovania jedného dňa, bez toho, aby nudila. Keď sa tvorcovia odviažu je až radisť sledovať, ako sa dá pár strihmi povedať riadne veľa. Veľmi dobré obsadenie a dokonca aj slovenský dabing... ()

Ichabod

Serial momentalne vyplnuje pauzu na stanici ABC v prubehu treti serie Lost a myslim ze ani nenabizi o moc vice. Napad s opakovanim jednoho dne stale dokola neni nijak objevny. Obsazeni neni ani prumerne. Urcitym kladem je, ze ma presne stanoveny konec. V dnesni dobe jsem schopen vyjmenovat desitku jinych, aktualne bezicich a lepsich serialu. Ovsem verim ze pred tremi lety by jsme z Day Break byly vsichni na vetvi.... ()

chamba

Veľkou výhodou "Day Breaku" je, že má len jednu sériu a tak na pohľad jednoduchú zápletku autori nekombinujú do nekonečna ako to u týchto typov serálov býva zvykom. Každým dielom sa divák dostáva k novým dôležitým informáciam a tak sa nám všetko pekne postupne rozuzluje a ja nevidím dôvod prečo nedať tomuto seriálu za 5. ()

Masrii

Jelikož Edge of Tomorrow patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec, byl jsem velmi překvapen, když jsem našel tento seriál, o kterém jsem do letoška ani jednou neslyšel. Jde sice více o běžný život, princip je ale naprosto stejný, probudit se každý den do stejného dne a mít další šanci napravit své chyby z předchozího "pokusu" a posunout se dál. Ikdyž tenhle motiv už se vyskytl v několika filmech, tak mi přijde, že pokud je takto dobře promyšlená zápletka, nejde se ho přejíst. 90% ()