Smrtiaci príliv

• Česko Mělčiny (viac)

Surfistka Nancy si ani nemohla vybrať krajší deň na zdolávanie vĺn. Odľahlá pláž pripomína raj na zemi, no nevinné surfovanie sa čoskoro zmení na peklo. Z mora sa totiž vynorí hrozba - veľký biely žralok, ktorý Nancy síce zraní, no napriek tomu sa jej podarí dostať na neďalekú bóju. Žralok sa však svojej koristi tak ľahko nevzdá a okolo bóje trpezlivo krúži. Pobrežie je síce vzdialené len 200 metrov, no so stúpajúcim prílivom je žralok k svojej koristi každou minútou bližšie... Nancy tak musí musí pozbierať všetku odvahu, aby sa dostala bezpečne na breh. (Itafilm)

Seti

Jako Blake Lively dobrý, ale co to je kurva za žraloka, kterej se vysere na makabrózní velrybí mršinu, na který by mohl hodovat tejden, a jde radši honit pětapadesátikilovou roštěnku, mlátit se kvůli ní o šutry, žahat o medůzy a kousat do železný bóje jako magor? ()

Han22

Spíše než žraločí horor je to klasický survival, tedy žánr, který nijak nevyhledávám. Nestrhl mě kdysi Trosečník, nestrhlo mě ani tohle. Mělčiny nejsou špatným filmem, osamělá hrdinka je zpočátku dost sexy, později dost zbědovaná, žralok je z rodu superinteligetních ala Čelisti a dojde i k jeho vynalézavé likvidaci. Přesto jsem se chvílema dost nudil. ()

SheenaStaley

V poslednej dobe som z nejakeho, pre mna nevysvetlitelného, dôvodu uletela na filmoch a videách o žralokoch. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby som nemala naozaj panickú fobiu z rýb(áno to naozaj existuje:D) a nebolo by toto celé pre mňa absolútnym mučením. Bez ohladu na logiku či reálnosť, toto bola moja najväčšia nočná mora zobrazená v podstate do detailu vo filme. Od reality to teda malo dúfam naozaj veľmi ďaleko, ale čo filmu naozaj musím uznať je to, že som bola v napätí a k smrti vydesená po celý čas... Držala som jej so zatajeným dychom všetky palce čo mám. koniec bol ale naozaj, príšerné klišé a skoro som sa preto ulakomila o jednu hviezdičku, ale nakoniec si musím priznať, že som sa v nejakom velmi chorom umučenom zmysle celkom dobre zabavila a myslím si, že Blake bola naozaj skvelá. :) ()

Dallon

Dost solidní žraločí film, s neokoukaným konceptem. Má to super kameru, krásnou paletu barev, slušné tempo a solidní porci nápadů. Vzhledem k tomu že 90% filmů se žraloky, jsou podprůměrné a nudné "SRAČKY", tak tohle byla trefa do černého. Až na ten hloupý klišé konec, to je dost solidní jednohubka. 7/10 ()

Corpsegrinder

Víceméně průměrná žraločí blbinka která neni zase tak napínavá jak se z námětu může zdát. Starší film The Reef je oproti tomu totální teror pro lidi co se moře opravdu chtěj bát. Ta rodinná příběhová linka byla trochu zbytečná, chápu že museli pro hlavní hrdinku vyrobit trochu příběhu aby jí bylo proč fandit ale dle mě to nebylo nutný, stejně jako dovětek O ROK POZDĚJI kterej ten film zbytečně přisladil. Ale Blake Lively je hezká herečka, má to několik parádních záběrů na přírodu a žralok to nakonec vodsere celkem originálně takže za zkouknutí to stojí určitě. ()

danielosbourne

Po Útoku z hlubin asi ten nejlepší horor, kde je hlavním záporákem žralok. Vizuálně dokonalé, jen by to chtělo trochu doladit a poupravit závěr. Pak by se jednalo o dokonalý zážitek, ke kterému bych se jistě rád vracel. Takhle je to lepší průměr. ()

Hanys_

Thrillerová jednohubka o dívce v nesnázi. Díky Blake a Labianově kameře je tohle sice dost svůdná podívaná, ale napínavá teda není ani náhodou. Závěr už je trošku wtf. ()

dopita

Mám rád jednoduché zápletky a tady stačila jedna herečka, jeden žralok a jeden kus šutru v moři. A je z toho docela pěkně napínavá jednohubka, která si na nic nehraje a to co nabízí, nabízí na velice slušné úrovni. Sice bych si uměl představit v hlavní roli kvalitnější herečku a závěrečné zúčtování se žralokem... no to je teda hrozná kravina, ale co, film pobaví, neurazí a vzhledem ke střídmé stopáži uteče jako voda. ()

eagle-eye

Jaj bože muj, hoď tam tu sůl na někoho tam z okna...Jáj chudák, holka...Ani nevim proč hvězdu, asi za to, že to s rackem dotáhli do úspěšného konce... ()

F.W.Colqhoun

Buenas noches. Mělčiny jsou chytré jen titulem: nikdo si nemůže stěžovat, že by diváka vábily na hloubku. Stížnosti na nerealističnost některých filmů dokládají, jak špatné mínění o realitě panuje. Vždyť za prvé, možné je všechno, a za druhé, nic skutečného nikdy ve filmu zachyceno nebylo. Je ale pravda, že některé filmy se s absurditou skutečnosti měřit mohou. Mělčiny především ve druhé polovině tu ambici mají. V rámci nalinkovaného žánru jim nechybí nic, tedy kromě doporučené špetky originality. Jde v podstatě o trojúhelník žraloka, který už nemůže velrybí ani cítit, racka a Blake Lively, které se přes sexy v plavkách postavičku mňam mňam valí bílá pěna. Lze se na žraloka zlobit? Kdo by se nechtěl zakousnout? Polonudu co do nahoty i zábavy ozvláštňují half-life-variace Marca Beltramiho. A už nic dalšího. ()

HonzysKISS

Koukalo se na to dobře, po pravdě jsem od toho ani nemohl odtrhnout oči. Jednou jsem se i hezky lekl. Jenomže je v tom toho strašně málo. Čekal jsem větší masakr. Dal bych tomu mnohem víc hodnocení, kdyby si to nehrálo na Čelisti. Ještě k tomu ten kreslený žralok byl ke konci taky docela komický. Aspoň že na tu herečku se dá dost dobře koukat. A racek to taky celkem zachraňuje. Jinak poslední věc musím dodat, kdyby to bylo podle reality, bylo by to naprosto skvělý. ()

kolemjdouc

překvapilo mě zpracování.A jestli to nebylo tím,že režisér je katalánec.Držel se dosti při zemi a vyšlo z toho,že mě ,absolutního odpůrce hororů,děj zaujal.Na malém prostoru ,podle mě velikosti fotbalového hřiště ,dokázal natočit reálně působící příběh. ()

syphonn

Reálnost toho, co se ve filmu odehrává, je absolutně mimo mísu. Jasný, je to žraločí béčko, ale aspoň nějaký reálný rámec jsem čekal. Nebudu spoilerovat, ale nedočkal jsem se. Nicméně film po celou dobu udržuje diváka v příjemném napětí, k tomu navíc absolutně luxusní Blakyna, takže 3 hvězdy celkem zasloužený. ()

Nikar

Můj NEJ film se žralokem! Blake Lively je k sežrání. Herecký výkon Blake Lively je na úrovni. Žralok vypadá hodně povedeně. Efekty jsou víc než dobré a prostředí velice atmosférické. Naprosto dokonalý survival thriller tohoto léta. Za mě 85% IMDb 63% Metascore 59% ()