Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

MikyAff

Morbidní přeslazená pohádka, kterou jsem viděla jednou a stačilo. Jediný, kdo to tu táhne, je Angelina a ostatní fae, kteří jsou zajímaví a chtěla bych se o nich dozvědět víc. Růženka je otravná a Michelle Pfeiffer role mrchy sedí, protože ji nesnáším i normálně. Jediné dvě scény, které mi opravdu udělaly radost byla ta s medvědem a fénix. Jinak zbytečnost. ()

terunka003

Pohádkové, pokračující, kouzelné. A jak už to tak zpravidla bývá, dvojka je vždycky jiná než jednička. Těšila jsem se na kouzelný pohádkový svět, na kostýmy Angeliny, na jejího parťáka vránu Diavala. Děj byl dobrý, stručný, ale jakmile došlo ke zvratu v ději, že Zloba není sama (kde teda, sakra, celou tu dobu byli?!) dostane příběh trochu jiný šmak. Hanit to nebudu, je to moc hezké a moc mě to baví. ..já jsem pořád takový dítě, jak mám pak mít vlastní.. ()

venison

Nechápu, že tenhle film dostal zelenou. To, co drželo v jedničce silou vůle se ve dvojce kompletně rozpadá. Nezachrání to ani spoře oděná Angelina. Místo, aby se autoři zaměřili na zajímavé fungování lesa a jeho obyvatel, do děje přidávají nesympatické postavy s divnou motivací. Jo a taky spoustu lítajícího lidu, který zas tak nečaruje a o kterém neměla Maleficent ani potuchy. Vizuálně moc pěkně udělané, ale tady to asi končí. ()

lykan9

Prakticky se od jedničky nic nezměnilo. Což je v tomto případě jen pozitivní. Opět se jedná o vizuálně nádhernou pohádku, která nabízí slušně napínavý příběh a výborné herecké obsazení. Předchozímu dílu vévodila Angelina Jolie, ale v Královně všeho zlého se jí podařilo lehce zastínit. A to nikým jiným, než úžasnou herečkou Michelle Pfeiffer, která jako ve Hvězdném prachu zahrála mrchu dokonale. ()

Trustme

Dramaturgie České televize zásobuje diváky na každé Vánoce kupou nových televizních low-endových inscenací pohádek u kterých se vždy objeví opulentní přídomek Velká výpravná pohádka. Tak bych těmhle dramaturgům doporučil zkouknout Zlobu, ať mají představu jak má vypadat velká výpravná pohádka, která se v tomhle pokračování inspiruje takřka až Hrou o trůny. Na druhou stranu v českých pohádkách (zatím) nemusí v každé vedlejší roli a komparzu být nasazen černoch nebo Asiatka. ()

VanTom

Zatímco úvodní konflikt rozehrává velkolepé pohádkové fantasy dobře (představovací večeře Zloby a Růženky u rodičů prince skrývanou záští a spiknutím jen čiší), "vyhlazovací" válku lidí proti národům kouzelných bytostí (a okřídleným Feyům) již přece jen strojí trochu hroceně. Hlavně finále, rozmáchlá závěrečná bitva – zteč hradu, vůbec nechytá rytmus a přes kvalitní triky (výborně zpracované létání) z bitevní vřavy odtáhne poražené. ()

JustMeeKatie

Jelikož první Zloba patří k mým nejoblíbenějším filmům, bylo mi už od oznámení pokračování jasné, že budu muset opět vyrazit do kina. A jsem ráda, že můžu říct, že jsem nebyla vůbec zklamaná! Diváka znovu pohltí naprosto krásná krajina Blat a všichni členové sličného lidu. Víc je tu (asi) upřednostňována Růženka, ale Angelina co by Zloba vypadá tak skvostně, že zastínila každého, kdo se s ní objevil ve stejné scéně. Michelle Pfeiffer byla vhodnou volbou pro hlavní záporačku a užívala jsem si všechny scény s ní jako královnou Ingrid a Zlobou (to je tak, když dáte do jedné místnosti dvě velké osobnosti). Maličké mínus, a to je taky důvod, proč dávám jen 4* místo pěti, vidím v délce. Ačkoliv film utíkal rychle, párkrát jsem se přistihla, jak koukám po čase. V tomhle má výhodu jednička, která je kratší a tedy i stručnější. Tady se muselo víc věcí vysvětlovat. Královna všeho zlého si byla schopna udržet svou krásu a srdíčko, na konci mi dokonce ukáplo i pár slziček, jak jsem z toho všeho byla dojatá. Shrnuto potrženo, pokud můžete, vyrazte si do kina na tuhle parádní podívanou, když u tohohle dvouhodinového filmu mohly vydržet i malé děti, tak vy to zvládnete taky :). ()

blackJag

Logika na prázdninách, scénář tím pádem tak trochu generika, za to CGI oddělení div že si nazavaří obvody svých přístrojů :-) Pohádka, neřeš a plať. 60% ()

Kurikmoon

Vizuálne pekné, rozprávkové. Tak ako mám rád. Mnohé postavy sa žiaľ správali hlúpučko. A ´nemka´ mi liezla na nervy... pripadala mi neskutočne pošahaná. Ale celkovo som sa na rozprávke bavil a viem si ju predstaviť pozrieť opäť. ()

Jaro.Krafcik

Tak toto bol ozaj zaujimavý film. Slabší začiatok mi trochu vadil a prišlo mi to ako jednotka, ale je to predsa o čosi lepšie. Angelina Jolie opäť predviedla svoju úlohu Zloriany a na veľkom platne sa to oplatilo vidieť. Vizuálne efekty boli perfektné. Neurazil ani slovenský dabing ktorý bol dobrý. A záverečná bitka bola len plusom. Aj keď happy end znovu nemohol chýbať. Ale inak parádna fantasy rozprávka. A konečne sa v nej nespievalo, ako vo väčšine podobnych filmov. Plus s overeným filmovým fanúšikom a rovesníkom sme si po dlhej dobe dobre pokecali. 5* ()

dragon94

Druhá Zloba je pokračováním, na které se sice dobře kouká, ale nic víc už vám nenabídne. Největší potíž filmu spočívá v tom, že každému divákovi musí být od začátku jasné, kdo je ten zlý, co se tu děje, a jak to vlastně asi nakonec dopadne. Bohužel se ve filmu nenachází ani žádný překvapující prvek, nebo něco co by se tyčilo nad ostatní momenty. Je to zkrátka velmi průměrný fantasy film, který sice neurazí, ale nemá nic čím by vás nadchnul. Což je trošku škoda, protože potenciál tu byl více než slušný. 3* 58% ()

ghatos

Královna vlastenec s vizí a po takových se dnes jen plive :) . Pro oko samozřejmě příjemná podívaná, ale tvůrci neměli koule dotáhnout některé věci. Třeba plynová komora pro víly nebo pro královnu... ;) . Michelle Pfeiffer má pořád charizma. Škoda, že už v generaci současných mladých hereček se nikdo takový nevyskytuje. 67%. ()

NDroo

Dlouho jsem to měl na rozmezí mezi 3* a 4*. Úplně zbytečně naroubovaná linka s původem Maleficent to ovšem stáhla dolu. ()

psychoJoa

Zloba je pro mě nadšením a zklamáním v jednom. Vizuálně opravdu dech beroucí a kouzelné! Ale co ten scénář?! Ten mě opravdu zklamal. Ze Zloby 2 je tak pohádka pro malé děti - jednoduchost a "vykrádání" jiných pohádek jim nebude vadit, asi právě naopak. Ale pro starší tenhle film opravdu není. Což mě opravdu mrzí, vzhledem k tomu, že např. u jak vycvičit draka se stupňování povedly, ale tady film spíše degradoval. Kdybych tedy hodnotila za sebe, dala bych filmu 2/3 hvězdy, ale jelikož je to přeci jenom pohádka pro děti, za ně si 4 hvězdy zaslouží! ()

Maynard.

Uplně v klidu bych mohl napsat to co k jedničce. Tyhle dva filmy sou hodně vyrovnaný, jak už i hodnocení napovídá. Stejně tak jako v 1.dílu je tady celkem dost zamotanej děj, že to jako není jen o zlu a dobru. A jako bonus je tady fakt vostrá Mišel Fajfrovska, která teda sází zlo celej film a navíc je ještě pořád v těch letech šťabajzna. Stejně jako v jedničce mě fakt hodně, ale vopravdu hodně vadí představitelka Růženky. Nechápu, jak tuhle holčinu můžou obadit do tak celký role, nemá šmrnc, nemá rajc a hrát umí asi tak jako dětská hrací knížka, který docházej baterky :o). Fakt ji nemůžu přijít na jméno. Moc se mi na Zlobě líbí obrázky a pestrost všech těch tvorů, na kterých se tvůrci krásně vyřádili a nechali hodně popustit uzdu své fantazie :o). KDyby v tom hrála jiný holčina, tak je to jasnejch 5 hvězdiček. ()

Soweek

Dvojka se z pohádky přesouvá opravdu spíše k akčnějšímu žánru a žánrově tak připomíná spíše Avatara. Příběh je plný klišé, které lze vidět v mnoha jiných rodinných filmech, ale není to vyloženě na škodu. Vše je zpracováno tak jak má a na film se kouká dobře. ()

sedm.1

První Zloba byla parádní fantasy pohádka, s originálním, strhujícím a zábavným dějem, nápaditými postavami, odehranými navíc i skvělými herci, s úžasným vizuálem a dech beroucími efekty, prostě špičková podívaná se vším všudy. Tohle vše výše zmíněné ovšem již ani trochu neplatí pro toto pokračování, které ve všech ohledech hrubě zaostává, takže dějově jde o rozbředlou nudu, bez nápadu, bez překvapení, bez emocí, bez napětí, postavy, ani jejich představitelé, mě nezaujali, a to včetně těch, kteří tak zazářili v jedničce, nehledě na to, že upozadění Angeliny Jolie vyloženě zarmoutí, působivá vizuální podoba pak byla sice zachována, nicméně nepřišla vůbec s něčím novým, což ovšem platí i pro efekty, které též svou kvalitu mají, ale prostě nezaujmou a nepřekvapí, nehledě na to, že jich je tu i znatelně méně. Samotný závěr na mě pak zapůsobil až příliš přepohádkovaně, takže jinými slovy, zatímco první Zlobu mohla ocenit ve všech ohledech celá rodina a spíš než o ryzí pohádku se jednalo o výpravnou a poměrně i potemnělou fantasy, dvojka působí už opravdu až příliš dětinsky a naivně a v této podobě se o ono pohádku už skutečně jedná a té mnohovrstvé rodinné zábavy prostě už příliš nepřináší. ()

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)