Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

brasek

Elle Fanning je úžasná a zvyšok je pozerateľný až do objavenia "bratrancov" Zloby. Potom sa to celé stráca a príbeh už nebaví. ()

Tomas_PO

Druhé pokračovanie rozprávky, ktoré nesklamalo. Krásne animácie, prostredie, kostýmy, milá rozprávková krajina, ktorú sa podarilo vykresliť magickým spôsobom. Príbeh romantický, rozprávkový, s charizmatickou Angelinou. Rozprávka však ničím neprekvapuje, nevyčnieva, takže napokon len 3 hviezdy. ()

bonovox

Celkom slušne pokračovanie. Mix rozprávky a fantasy funguje aj po druhý krát, Angeline úloha Zloby dokonale sadne aj ostatní herci ok. Po trikovej stránke taktiež dostatočné. Za mňa o niečo lepšie ako jedňotka. ()

Schizoid

Je to násilne farebné, roztomilé, naivné, natalistické, heterosexuálne až je to nechutné. Ruženka pôsobí dojmom, že je neustále pod parou, princ je submisívny pacifista, král (pokial nespí) je permanentne hrdý. Všetci sa pre niečo obetujú čoho výsledkom je, že na konci sa majú všetci radi (asi ako teleblbís) aby sa mohli rozmnožiť. ()

KLFPIM

Královna Zloba / divná je doba / Skřítkové v dóze / nevěřte koze / Růženka bílá / zmizela víla / Prokleté kuše / zachraňte duše / Krvavé skvrny / panovník chrní / Sváry a boje / bloncka je moje… ()

PTuranyi

Pokračovanie Vládkyne zla je typická hollywoodska rozprávka v tom najlepšom zmysle. Perfektná produkcia, veľkolepé triky a hviezdne obsadenie. Slabinou väčšinou býva príbeh, ale to nie je prípad tohto filmu. Nie je síce nejaký originálny, ale nie je to vôbec zlé. Máme tu dobro a zlo ako v každej rozprávke, aj keď zlo zostáva spočiatku skryté a trvá nejaký čas kým sa odhalí. Táto hra na skrývačku vytvára atmosféru napätia, ktorú sa darí veľmi dobre stupňovať. Z vytvárania konfliktu cítiť príliš veľkú snahu na oboch stranách, ale to sa od dramatického príbehu tak trocha očakáva. Samotný začiatok vojny a zároveň prvý súboj síce trošku vykonštruovaný nezmysel ale efektný. Všetko klape a šťastnému koncu nič nebráni. ()

10doktor10

Za mě dokonce o něco lepší než-li první díl, což je samo o sobě výjimečné. Doporučil bych jít na 3D projekci, je to na ní jako dělané. ()

bigmatko

Disney vie aj s pomerne zbytočného príbehu spraviť vizuálne divadlo pre celú rodinu. šípková ruženka Aurora už je obohraná a keďže jej príbeh všetci dokonale poznajú tak sa z nej stala vedľajšia postava, ktoré len pobehuje s rozpustenými vlasmi a bosými nohami. Zloriana ustála film z jedným výrazom tváre a jedinou zmenou bolo zubatý úsmev. vizuál predbieha dej filmu a bez farieb a krásnych fantazy postavičiek či už svetlých alebo temných by Vládkyňa zla bola len príbehom zo série fantagiro. Disney je však skúsený borec a preto vyťažil maximum z toho mála čo príbeh ponúka. Je to pekné je to farebné a ide o boj zla z menším zlom takmer dobrom a samozrejme je tam láska aj nenávisť aj zrada aj precitnutie. ()

lapatata

Když pominu "pompézní" nástupy hlavních hrdinů, které už působí dost otravně, jedná se o zdařilejší film než předchozí opus. ()

Eseter

Jo jo i tady bych brala, kdybysme mohli dávat půl hvězdičky, protože je to tak za tři a půl opět, ale též když musím vybrat, tak dám spíš vyšší hodnocení. Já prostě mám ráda Angie jako Maleficent, má neskutečné charisma a člověk jí to prostě přeje a žere ji celý film. Druhý díl byl asi trošku horší než první, hezky se mi dívalo na klišoidní Michelle Pfeiffer, protože je kost a skvělá herečka, ale ty žánry se tam trochu praly. Ale jako zábava to bylo super. Taky díky bohu že vyměnili prince. ()

Karell840

Dětem se to líbilo a já jsem se nenudil. To se o hodně rodinných filmech říct nedá. Možná trochu ubrat na digitálních efektech, násilí. Byla trošku zpatlanina - už tam chyběl jenom spiderman, nějaké auto a troška zpívání a byla by to dobrá parodie sebe sama... ()

Slida79

Kdo má rád první díl tak šup šup kina, stojí to za to. Pro milovníky pohádek, fantasy a herců v hlavních rolích opravdu pecka, dávám 5 hvězd které si film v daném žánru zaslouží. 90% ()

a-ja

Víceméně už základ napsal Rocky88 - digitální bordel (na začátku tma, že není skoro nic vidět, najednou střih do kýčovitých řvavých barev, kde všechno poskakuje a rotuje, že se jednomu začne točit hlava), nudná princezna, jejíž obočí vypadá, jako kdyby jí na čelo spadly stěrače, ještě nudnější princ, přitroublý král, a nejhezčího chlapa s rohama zabijou zhruba v polovině filmu... A opravdu ´pohádkové´ dialogy (princ k princezně: Vypadáš báječně!, princova matka při objetí princezny, kdy kýchá: To ty květiny v tvých vlasech, mám alergii!), ty teda byly fakt psycho... Práce v podzemí byla jako vykradená z Pána prstenů včetně hudby... Dvouhodinové nic (no, ´něco´ bylo zhruba poslední půlhodinu - tedy boj na hradě)... Nějak neseděl ani dabing... A samozřejmě, jako dneska v každém filmu, nenápadně podsunuto, jak je multikulti a míšení ras fajn a jak se mají mít všichni rádi... Jako Rocky88 jsem nepochopila, kdo je cílovka, protože jsem se nudila já, devítiletá vnučka i pětiletý vnuk (a nebyli jsme zdaleka sami)... ()

soukyd33

Tak kdopak je tu ten zlej? Hrozba pro obě říše nemusí být vždy taková, jaká se zdá. Poznámka: Nebýt Angeliny Jolie, asi by na to ani nikdo nekoukal. Soundtrack. 👍 Ke konci je film opravdu napínavý. 👍🙂 Druhý díl se povedl. Doporučuji. 👍 Hvězdiček 4 ()

NeverEver

Ja se omlouvam, ale me ta americka posedlost modernizaci klasickych pohadek leze krkem. Proc tam tahat temata "rasy", boje za svobodu apod.... Tento film se mi opravdu nelibil a uz dlouho jsem nemela pocit takove nudy, smisene se skrytou propagandou a prazdnymi dialogy. Nic na tom nezachranila ani Michelle (kterou mam jinak opravdu strasne rada) a ktera snad jako jedina mela co hrat a jeji touha po vyhlazeni mag.bytosti byla uveritelna. 2** je naproste maximum co mohu dat. ()

raru

Dvojka nedosahuje kvality jednotky ani príbehom,ani spracovaním. posúval som si dej až niekde k poslednej tretine,kde aspoň vizuálne efekty za niečo stáli,inak hlboký podpriemer. ()

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)