Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

Tucne.prasa

Film potvrdil tri životné pravdy: 1. Blondýnky sú väčšie swiňe (kozy) ako tmavovlásky. 2. Svokra je odporná vždy, bez ohľadu na farbu vlasov. 3. Černocha (v tomto prípade rohatého Rastafariána) začnú všetci milovať a rešpektovať až po jeho smrti. Inak celkom vydarený film, muselo stáť komec úsilia, dotiahnuť to takmer do dokonalosti. Škoda len Šípkovej Ruženky, Elle F. má charizmu slúžky, nie kráľovnej. A zhromaždenie rohatých bytostí pôsobilo nízkorozpočtovo, bolo ich tam 5 a pol, pritom následne ich z jaskyne vyletovali tisíce. ()

Tom10000

Druhé pokračování příběhu o víle Zlobě a Růžence. Jak filmově, tak i dějově uplynulo pět let. Příběh: Už pět let vládne Růženka Blatům jako královna. Filip jí je stále nablízku a jejich kamarádství přerůstá v lásku. Zloba si užívá klidu, tedy do doby, než se od svého společníka dozví zprávu, že Filip požádal Růženku o ruku, a ona souhlasila. Jelikož má špatné osobní zkušenosti se svoji mladou láskou, je proti svatbě, a to i přesto, že by se tím spojila království Blata z Růženčiny strany a Ulstead z Filipovi strany. Jen neochotně souhlasí se setkáním s Filipovými rodiči. Přeprosí ji až Růženka jako De facto její dcera. Mimo jiné se dozvídáme něco málo o královně, matce Filipa, a jejím zlém plánu na zničení Blat. K tomu jí poslouží věrní vojáci, který občas přepadnou hranice a zároveň především její věrný skřet, kterému sebrala křídla a jenž ji pomáhá se zkoumáním uloupených víl a podobných stvoření. Když Růženka a Zloba přijdou do zámku, jsou srdečně přivítáni králem i přes útěk prostých lidí od Zloby. Při večeři konfrontuje královna Zlobu starými událostmi a řečemi o Růžence jako budoucí De facto dceři královny. Zloba se rozčilí a je obviněna z následného prokletí krále. Požádá Růženku, aby se s ní vrátila do Blat. Ale co Růženka viděla, a co královna řekla, ji zatemní mysl a odmítne. Zloba odletí s nepořízenou. Při odletu je sestřelena královninou věrnou služebnou a zřítí se do moře, odkud je vylovena záhadným mužem. Královna dále pokračuje ve svádění Růženky na temnou stranu a dozvídáme se, že Zloba se dostala do posledního útočiště jejího druhu. Vůdce všech víl si přeje zničit království a královnu. Zloba se poddá touze po pomstě, která ji zatemní mysl. Ke všemu získá moc od jednoho z umírajících společníků, mezitím totiž došlo k jednomu útoku při hledání zlodějů kytky, která má způsobit zničení sličného lidu Blat. Při tom musel Con Zlobu ochránit, a zaplatil za to životem. Vojáci královny kytky natrhali a skřet z nich vyrobil smrtící prášek, který každé stvoření promění v jeho neživou podobu. Při chystání svatby je již Růženka v temném opojení královny a začíná si uvědomovat, že se mění. Na svatbu jsou pozván i "lid" Blat. Je to trik, jak je dostat do kostela a tam na ně vypustit jedovatou látku, která je již dokončena. Při příletu lidu Zloby je království připraveno. I přes veškerou snahu královny se útok nepodařilo zcela odrazit, především díky příletu Zloby. Ta je již mnohem více mocná, ale také pod vlivem temných myšlenek. Růženka přitom málem opět zpečetí svůj osud a skoro se píchne o vřeteno kolovratu, místo toho se dozví pravdu o královně a opět má čisté myšlenky. Společně s princem Filipem a společníkem Zloby vysvobodí svůj lid. Zloba se dostane ke královně a chystá se ji zabít. Naivní Růženka se ji snaží zadržet, královna ale šípem prostřelí Zlobu a zabije ji. Dočasně. Slzy Růženky ji pomohou vrátit se mezi živé, dokonce se promění v mocného předka jejího druhu. Zastaví královnu a vyhraje bitvu. Královna je zajata, koná se svatba a království jsou spojena (konec filmu). Díl, který se kvalitativně dá srovnávat s předešlým, i přesto se mi vždy líbil více ten první. Elle Fanning a Angelina Jolie se zase ukázali v dobrém světle. Snad vyjde i třetí díl, i když se zdá, že příběh je uzavřen. Ale kdo ví, co Disney vymyslí. 90 procent. Doporučuji! () (menej) (viac)

Marty1905

Musím zde uvést fakt, že mě překvapil druhý díl. Z mého hlediska je ještě lepší než první a to se obvykle u filmů netává. Takže 4 stars si to zaslouží oprávněně ;) ()

DiableBlanc

Já mám tenhle nově převyprávěný příběh o Růžence i jeho pokračování hrozně rád :))) je teda pravda, že dvojka je hlavně rýžování na značce, skvělých herečkách a efektech, ale i tak ...ten příběh dává smysl - zase poukazuje na lidskou nesnášenlivost čehokoliv, co je "jiné" a chamtivost ...jediné lehké mínus je asi existence ostatních "létavých" - divák se jen ptá proč se neobjevili už dříve ()

Marcimor

Pokračování Zloby bohužel nepřináší po výtvarné stránce (stále moc pěkná) nic nového, scénář je slabý a zápletka vlastně o ničem... Celkově to působí dojmem nastavované kaše - prostě jenom vydělat další peníze. Pro děti asi dobré, ale mně to rozhodně nestačilo. V podstatě zbytečné pokračování. Co mě ale udivuje nejvíce, je pouhý rozdíl 5% v hodnocení obou filmů. Za mě Zloba 2 55%, Zloba 1 75%. ()

PhoenixTears

Velkolepý příběh o šípkové Růžence - pohádka v trochu jiném podání, než známe zde. Druhé pokračování je ještě působivější než první díl a doufám že bude i třetí, bylo by to na výsost pozoruhodná podívaná. Byl jsem unesen kreativitou, podáním i efekty. Angelina Jolie je zde úchvatná a její role Zloby, naprosto dokonalá. Postavičky z Blat jsou velmi roztomilé a nemám slovo, kterým bych je popsal. Kdo by nechtěl křídla a moc co má Zlobilka ??? Ještě menší vysvětlení... Královna všeho zlého, nebylo myšleno na Zlobilku, ale na královnu a matku prince Filipa. ()

topol999

stejně jako u Zloby č. 1: herecký koncert, tu zejména Michele Pfeifer. Kde by byla, kdyby ji (i jinde samozřejmě) nedabovala Ilona Svobodová?! Bravo!! Divím se, že tady na ČSFD není v červených číslech. ()

CSGoddess

Tak dvojka je zhruba na stejný úrovni co jednička. Komu se tedy líbil první díl tak bude spokojen i s druhým dílem. Byt tu má Zloba mnohem méně sympatickou roli protivné adoptivní matky a Pfeiffer už není krasavice co bývala. Za mě dobrý ale jednička se mi líbila víc. ()

Accacia

Kromě toho, že je to hámotina, tak princ se žení s výstřihem až na prsa, prsteny jsou v košíku s umělými květinami... a takových kravin jen tam X. Tradičně - chlapy - echt ňoumové tam. Vrcholem jsou pusinkující se houbový mužíček a cosi dalšího. A happy end - Zloba si otevřela mateřskou školku. Ne fakt ne. ()

Lukango

Po velmi úspěšné jedničce tu máme pokračování, které jak už to tak bývá, se moc nepovedlo. Ona samotná jednička nebyla zrovna něco, co by si zasloužilo chválu, ale ocenil jsem vybočení ze zajetých kolejí, snahu vytvořit něco nového a ne vše zkopírovat, a také zosobnění hlavní záporačky - to vše bylo vše, co by se o jedničce z kladů dalo říci. Dvojka už však postrádá téměř vše. Disney se tu postavil do klasické role, kde nám dal jasného záporáka (královna Ingris) a tentokrát neobvyklou hrdinku (Zloba). Jestli vás nesemelou nepěkné efekty, tak příběh určitě. Film se utápí v předem odhadnutých zvratech, situacích, postupu příběhu, nekonečného množství klišé a samozřejmě tupoučkých dialogů. Jak to tak u pokračování bývá, tak větší má znamenat lepší, jenže to prostě často nefunguje a tady to je jasný příklad, kde máme více akce, efektů a rozpitvaného příběhu, který by měl ležet raději v koši. Postavy, které jsou ploché jak stůl, se nám tu snaží prodat společně s ,,epičtějším“ příběhem další zbytečné a nezajímavé pokračování, které sice místy baví, ale ne dostatečně a po konci filmu si člověk uvědomí, že tyto dvě hodiny mohl trávit někde jinde nebo si při koukání vypnout mozek. Známka: 4,5/10 ()

mach333

Audiovizuálně to nemá chybu. Nedokázal jsem si tam ale najít hrdinu, se kterým bych se ztotožnil nebo byl mi sympaticky. Taky mi tam chyběl humor. 3 víly, které to měly v popisu práce , byly málo. Rasově to bylo samozřejmě vyvážené. Takže vlastně klasická moderní pohádka. ()

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)