Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

Torgal

Prekvapujúco to nie je tak vyvarené, nasilu pre prachy točené pokračovanie ako som sa obával. Vlastne by to bolo celkom fajn, keby tu kvôli tomu aby bolo vlastne o čom točiť nemuseli všetci povinne zabudnúť na to, že po prvom diely už Zloba nie je tá zlá. Tvorcovia sa zjavne snažili zo všetkých síl vytvoriť sebestačnú fantasy rozprávku a nie len produkt na ktorom by Disney zinkasoval ďalšiu miliardu, no aj napriek opulentným trikom (ktoré sú ale asi až príliš vyumelkované) sa fakt, že dejovo film stojí na vratkých nohách, úplne zakryť nepodarilo. 6+/10 ()

Antrey

První Maleficent nám přinesla kouzelnou alternativní verzi/prequel slavné pohádky o Šípkové Růžence. Svět, ve kterém je všechno barevnější, kouzelnější a kde lidé nejsou nutně vždycky ti dobří. Druhý díl tuto myšlenku dále rozvíjí a myslím, že velmi zdařile. Navíc uvádí na scénu obrovské množství nové mytologie, až mám pocit, že by si příběh zasloužil spíš minisérii, protože necelé dvě hodiny stopáže bohužel znamenají, že obyvatelé Mooru ani Dark Fey nedostávají ani zdaleka tolik prostoru, kolik by si zasloužili. Závěrečná bitva naprosto epická. ()

papaguy

Amíci jsou hrozně naivní. Válčící strany se ještě nestihnou dovraždit a hned je družba. Láska, Magie, Zrada, Válka, Mír a Rock-n-roll. Jednička se také vyznačovala velmi chabou inkluzí. Dvojka to bohatě vynahradila. ()

Sala1

Do kina chodím každý týždeň a iba párkrát do roka sa mi stane to, čo sa mi stalo dnes. Na film som videl jeden trailer, ktorý (chvalabohu) veľa neukázal a v hlave som mal predstavu núteného pokračovania, ktoré pravdepodobne skĺzne do vôd infantility. Aké veľké prekvapenie to bolo... Myslím si, že pokračovanie je lepšie ako pôvodný film, takisto aj temnejšie. Film začne dosť rozpačitým úvodom, po ktorom si môžeme byť neistí, čo očakávať. Aurora a Zloriana fungujú v určitom vzťahu, je nám predstavené prostredie a do toho sa scenár snaží tak trochu od veci vnášať nové prvky. Akonáhle však Zloriana súhlasí s návštevou, film sa krásne rozbieha a vlastne hneď v nasledujúcej sekvencii ponúka pravdepodobne najlepšie scény filmu, ktoré sú podchytené v scenári, aj réžiou. Veľkú časť vďaky kladiem práve pánovi Ronningovi, ktorý dokáže sfilmovať pútavé dobrodružstvo, čo ale film u mňa vystrelilo do výšin, sú témy, ktorých sa dotýka. Témy environmentálne, sociálno-politické, morálne a etické. Nedá mi nespomenúť scénu v kostole, pri ktorej ma mrazilo. Po zhliadnutí budete vedieť o čom hovorím. Snímka, ktorá sa snaží a darí sa jej mať viac vrstiev, je snímka, ktorú chcem vidieť. Aj keď sú niektoré kľúčové veci otočené na srandu alebo dobrodružstvo, podobné motívy by som v Disneyovke nečakal a je vidieť, že niekto si dal sakra záležať, aby to celé sedelo dokopy a tvorilo plnohodnotné pokračovanie. Film teoreticky končí bez vyhliadok na ďalší sequel, proti tomuto konkrétnemu ale ja osobne nenamietam. Viac tu: https://youtu.be/7Swf1G2VvfA ()

Karp

Scénář je slabší, což u pohádky nemusí tolik vadit, některé postavy jako král a princ nepovedené, ale vizuálně je pohádka krásná a místy snad i dojemná. Duo Jolie Pfeiffer utváří charisma celého počinu a Elle Fanning hraje přesně to, co má. Snaha o mytologii ohledně Zloby trochu zvláštní, ale nakonec proč ne. Zajímalo by mě hodnocení dětského diváka. 70% ()

Maximilianus

Prekvapivo sa jedná o celkom kvalitné pokračovanie. Len škoda, že ako v každej rozprávke, aj tu sa muselo niečo pokaziť. Radšej by som sa pozeral na to, ako šťastne žijú, maximálne keby tam bol nejaký malý konflikt, ale tu išlo celkom do tuhého. Veď ako v každej rozprávke, od Disneyho zvlášť. Angelina Jolie ako Maleficent bola lahodná. 7/10. ()

ER

Už chybí to solidní pojetí pohádjy o šípkové růžence,místo toho je tady inspirace Avatarem,jen místo draků létají Freyové. Tvůrci se mohli více soustředit na to,co udělá nenávistná královna s láskou prince,než na to,jak budou vypadat bojové scény (je tragédie,když vidíte jak se královna chystá na boj,všude je pěkný šrumec a princ nikde a když se objeví,tak o ničem neví).Zjevná řemeslnost je tady na škodu. ()

Likan7

Určitě dražší a akčnější než první díl, který si zase tak úplně nepamatuju. Často mi to feelingem připomnělo Narnii, ale pokud to vezmete jako nenáročnou pohádku s Angelinou, přežijete to. Finále je dobře akční. Zbytek raději přetočit. Nepřekvapující, neambiciózní, ale moc pěkně trikově zvládnuté. ()

waska

Od začátku sice bylo jasné, kdo tahá za nitky, takže jsem byl trochu skeptický, ale postupem času mě to bavilo víc a víc. Sice něktěří herci mi byli dost nesympatičtí ( princ Filip ), ale celkově povedené pokračování. ()

Mouchal

Krásný fantasy svět s roztomilými potvůrkami bohužel nedokáže zachránit plytký příběh plný děr. Ano, na Zlobu se krásně dívá, Angelina je skvělá, Elle jako Růženka taky a všechno vypadá fantasticky (až na ostatní Feye no...), ale to je tak nějak všechno. Příběh by možná nebyl ani tak zlý, kdyby se tvůrci vyhnuli tolika chybám. Kde se najednou vzali všichni Feyové, když o nich v prvním díle nebyla ani zmínka? Proč pohádkové bytosti zavřeli do kostela a pak zcela nepochopitelně hráli na varhany místo rychlé smrti? Co to krucinál bylo za bojovou taktiku náletu Feyů? To okopírovali z osmý série Game of Thrones nebo co? Jednoduše řečeno se jedná o film s krásným vizuálem, ale dost prázdným vnitřkem. 65% ()

bearmeedek

První film byla velmi roztomilá pohádka a každá pohádka jednou skončí. Pak nastupuje realita. Druhá Zloba působí, že všichni z jedničky už "normálně" žijí svůj život, akorát je někdo u toho tajně natočil. Problémy, nenávist, intriky, vyhnanství okřídlených čertů a nevyhnutelná válka. Změna režiséra je hodně znatelná (Piráti z Karibiku 5), temná akce, místy až (pohádkově) horrorové. A myslím, že tahle změna byla vítězná. Pokračovat ve známé Šípkové Růžence ve stejném stylu se prostě nedá. ()

Shaddy1 odpad!

U všech rohatých! (Kdo nepochopil, Angelina tady hraje rohatou... muhehe) Disney vytvořil multi-kulti pohádku, která je rasistická až na půdu. Jak jinak by mohl být král, královna a jejich princ bílí, zatímco na černochy a asiaty se dostalo pouze v rolích okřídlených hipíků žijících nedůstojně ve vyloučených lokalitách? Hnus velebnosti. Hodina mi stačila, déle to nešlo vydržet. ()

Ceberus

Výpravné a epické je to nepochybně dost, spolu se závěrečnou bitvou a vizuálními orgiemi obecně to navozuje dojem, že to chce zaujmout místo novodobého Pána prstenů. Pfeiffer a Jolie jsou také nepochybně slušné herecké kalibry. A takové množství různých malých lesních prďolů je jistě šancí na prodej spousty merche. ()

MERKATtv

Tento film bol fajn. Síce som nevidel jednotku ale film sa dal pozerať. Jediné čo mi vadilo boli niektoré efekty, a slovenský dabing zloriany. ()

Flory14

Tak máme zde pokračování, vcelku úspěšného originálního příběhu o Šípkové Růžence a její kmotřičce. Člověk si řekne co tvůrci vymyslí aby z toho příběhu mohli víc ždímat a jestli má dvojka vůbec co nabídnout? A já říkám že ANO! Příběh nám začíná pět let po událostech jedničky a prvně se muže zdát že to opravdu je jen plochý seguel bez originality, každopádně se to v druhé třetině otočí a my sledujeme jak tento fantasy svět otevírá nové okénka a ukazuje nám něco nového. A tohle by přesně pokračování dělat měli, takže za mě spokojenost. Místy to sice působí až moc děcky, takže dospělý divák může občas kroutit očima ale zase mu to vynahradí epické momenty SPOILER bitva byla opravdu skvělá a jen sama u mě zvedla hodnocení o jednu hvězdu KONEC SPOILERU co se herců týče tak si tu jede svoji show hlavně Angelina, každopádně Michael se nenechá zahambit a interakce mezi nimi je jeden z top momentů filmu. Zároveň supporter havran je pro mě překvapení a hraje sympaticky. Ústřední dvojce Růženka a Filip mě moc nebavili,nejsou to podle mě tak kvalitní herci. Pokud se vám líbila jednička, máte malé děti nebo jste fanoušek fantasy a nemusíte všude vidět lítat úseklý hlavy, určitě zajděte do kina protože pro tuto kategorii lidí jsou to (po chvilkovém váhání) slušné čtyři hvězdy a klidně nám dejte další díl. ()

RAFT

Čekal sem že se to od prvního filmu nějak zlepší .Možná se to zlepšilo ale ,ne pro mě .Je to skoro to samé v bledě modrém jako první díl sice přibylo pár nových postav ale ,tot vše .Za mě 70% ()

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)