Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

Enšpígl

Jít do pokračování úspěšného hollywoodského blockbusteru je vždy tak trošku koleda o přes držku o to větší šok na mě čekal při sledování druhého dílu Zloby. Viděl jsem totiž nádhernou pohádku o střetu dobra a zla z absolutně dokonalou Michelle Pfeiffer a výbornou vizuální stránkou. ()

Cervenak

Že najepickejšiu filmovú fantasy bitku zhruba od Návratu kráľa uvidím v Maleficent 2, to som fakt nečakal. Počas toho 40-minútového finále som mal miestami dojem, že si tá megalománia celkom vytiera aj s tretím Hobitom. ()

Toren

6/10. Sterilní Disney pokráčko se vším všudy. Výborná Angelina, krásnej fantasy svět, přemíra klišé a hloupoučké postavy, chovajíc se předvídatelně, díky ještě hloupějšímu scénáři. Děcka však budou chrochtat blahem! ()

Malarkey

Každý, kdo má rád filmy, ví, jak druhé díly prvních úspěšných filmů bývají zakleté. No a jelikož Zloba byla poměrně svébytná pohádka s výraznou příměsí fantasy, na pokračování se nenechalo zase tak dlouho čekat. No a výsledek? Na druhý díl kupodivu dobré, leč standardně slabší, než první díl. Proč třeba ten podtitul královna všeho zlého? Měl jsem za to, že to, že Zloba není zlá, jsme si stihli vysvětlit už v prvním díle. Tak proč na to opět narážet? A takových momentů, které popírají první díl je tu daleko více (tajná rasa, povstání z popela atd.). Na druhou stranu ale Joachim Roenning není žádnej neználek, a tak si přichystal překrásné digitálno s epickou závěrečnou bitvou, což jsem ani nečekal a neskutečně si ji užil. Takže ač jsou ve filmu jednoznačně momenty, které jsem nepochopil, tak pořád se jedná o tak pěknou fantasy, jakou Vám Hollywood často nenabídne. ()

MrHlad

Princezna Aurora se chce vdávat a Zloba s tím má trochu problém. Takový, který vede až k válce mezi lidmi a kouzelnými bytostmi! Pokračování temné fantasy je stejně nevýrazné jako první díl. Trikově velkolepá podívaná má okoukaný a až příliš jednoduchý příběh, na kterém zarazí nečekané upozadění Angeliny Jolie. Jako nenáročná rodinná fantasy to sice obstojí, ale cokoliv navíc byste ve druhé Zlobě hledali marně. ()

T2

Rozpočet $185miliónovTržby USA $113,228,136Tržby Celosvetovo $490,372,862Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čakal som teda väčší paškvíl, ale je to len klasická schéma ale aj na to, až tak moc neotrávi. Aj keď šípková rúženka je biela ako smrť, to dievča fakt miestami pre tu bielu pokožku vypadá strašne a taká Michelle Pfeiffer je už riadne vyslúžila ani make-up to moc nezachráni. Trikovo v pohode, občas niečo kde tu pobaví. Tieto Disney pásovky sú ale len také šumáky do vzduchu, jednorázovky na ktoré si po mesiaci ani len nespomeniete. /videl v kine: 55%/ ()

EvilPhoEniX

Pokračování Zloby je přibližně na podobné úrovni jako jednička, akorát s větším rozpočtem a s velkolepějším finále, tedy fanoušci jedničky by zklamáni být neměli. Zloba je nečekaně dost temná fantasy fairytale, na kterou se hezky kouká díky hezkému vizuálu, krásné Angeliny Jolie, množství zajímavých kreatur ( medvěd,drak!) a potěší i dostatek slavných jmen. Finále má asi 30 minut a představuje solidní, poutavé, stategicky zajímavé dobývání hradu, které v rámci Fantasy žánru připomíná to nejlepší od Pána Prstenů. Rozhodně jsem se nenudil. 75% ()

B!shop

Naprosto zbytecnej film. Prvni dil jeste tak nejak daval smysl, ale tady je to i na pohadku uz hodne mimo, dej tu vlastne zadnej neni, obcas to vypada jak vykradacka Shreka, obcas jak vykradacka pohadek nebo fantasy, ale hlavne to celou dobu pusobi jak desne nastavovana kase a ze tvurci vlastne ani nevi, o cem ten film ma bejt, nakousne se tu par motivu, ale vsechno to tak nejak vysumi do ztracena. Dalsi problem je, ze tu vlastne neni zadna sympaticka postava. Nejbliz k tomu ma mozna tak ptaci poskok, ale to je hodne vedlejsi postava. Fanning je na pest, Jolie bohuzel vetsinou taky, princ je naprosto nezajimavej a motivace Pfeiffer dost zmatena, takze vas ve vysledku sere i ona. Aspon, ze herecky to tak spatny neni. Film tak hlavne ze dna zvedaj spickovy triky a fajnovy souboje, vizual je opet na jednicku. Skoda, ze je film zbytecne natahovanej, pri kratsi stopazi by clovek mohl jen vypnout a uzivat si pekny triky a bitky, takhle to obcas zacina i nudit. Celkove slabsi 3*, priste si radsi zase pustim prvni dil. ()

Shit

Fantasy audiovizuál super, ale prostě nebylo komu fandit, nikdo mi nepřirost k srdci a to je pak těžký, aby to zanechalo nějakou větší stopu. ()

Gilmour93

Zloba si dělá kozy? Kouzlo lehké podvratnosti prakticky zmizelo a krom technické preciznosti jediným společným znakem je, že princ, ač opatřen novou tváří, je exemplární jelito. Když se ztékají hradby a Růženina zlá tchýně přebírá manýry Cersei z Králova přístaviště, může se zdát, že se v Rønningovi probouzí fanda Game of Thrones, ale to všechno jsou jen falešné naděje. „Disney Flavours“ jsou tady tak výrazné, že vše mimo stranickou linii spolehlivě přehluší.. ()

Eliott

Ta Růženka je tady tu vykreslena jako hrozná husa jedna pitomá. Velmi to pak kazí celkový dojem z filmu. Skvělá Maleficent film celou dobu drží nad vodou, ale za celou řadu neodpustitelných Disney pitomostí srážím minimálně celou jednu hvězdu. Řekl bych, že ve všech ohledech horší než téměř bezchybná jednička. Na tom se mimo hlavní postavy podepsali nesmyslné motivy počínání těch ostatních, background příběh není tak propracovaný jako léty prověřená klasika a při nejlepším to vydá na průměrnou až podprůměrnou pohádku pro děti. 45% ()

Ainy

Sál plný prťat. To se jim bude ale dobře spát! Pohádka to sice je, ale temná, plná zla a smrti. Snaží se v ní sice tu temnotu vyvažovat vyňuňanými stvořeními ze světa fantazie, žijící na kouzelných Blatech, vtípky a charakterními postavami, ale i přesto bych si troufla tvrdit, že to pro úplně malé děti není. Já osobně jsem si film po všech stránkách nesmírně užila! Je jen zlomek snímků, kdy jsou pokračovaní lepší než úvodní filmy. Směle si myslím, že tahle dvoječka jedničku spolehlivě překonává. ()

Spiker01

Na jedničce jsem byl tenkrát v kině a kromě záblesků ze závěrečné velké bitvy si z filmu vůbec nic nepamatuji. Stejně mi ale přijde, že dvojka celkem popírá konec původního filmu. Nicméně ačkoliv jsem si chtěl na velké obrazovce připomenout, jak krásně to celé vypadalo, ke stejnému účelu nakonec posloužila i dvojka. A je to právě mimořádná výprava a nádherný vizuál, který snímku v mých očích nakonec dopomohl ke slabým čtyřem hvězdám, jelikož jsem se v polovině začal citelně nudit a dokonce jsem Maleficent 2 dokoukával až druhý den. Pointou je, že pokud se vám extra nelíbila jednička, můžete tenhle díl směle vynechat, moc toho nového nepřináší. Joachim Rønning si možná po pátých Pirátech a rozdělení od kolegy trošku pošramotil hollywoodskou reputaci, něco mi ale říká, že si jej Disney ponechá a brzy zakotví u nějaké marvelovky. Doctor Strange 2 je (bohužel) prý volný. Tvůrci mají velké štěstí, že trojka díky neúspěchu v kinech nebude, jinak by už museli totálně vařit z vody. PS : Harris Dickinson má strašně divnej kukuč a hrozně se bojím, že mi zkazí připravované Kingsmany. PPS : Angelina si sice nechala preventivně uříznout prsa, ale měla by taky už začít více jíst, protože nyní nevypadá úplně nejlépe. ()

NinadeL

Disneyovské generické předělávky animáků do live action formátu jsou náročné, zahlcující a často nudné. Naštěstí minimálně Alenka a Maleficent jsou čestné výjimky, které původní animáky berou jen jako odrazový můstek a nechají se inspirovat ke zcela samostatným dobrodružstvím. Druhá Maleficent je krásný příklad přechodu z pohádky do fantasy, která může oslovit i starší publikum. Herecký tým nebývale skvěle podpořila Michelle Pfeiffer, která si svou zlou královnu Ingrith naprosto užila. Hlavní trio je báječně sehrané a je radost pohledět na tak spokojené herečky, které jsou ve svých rolích šťastné. Prima kostýmy, akce, emoce, vše je na svém místě. Spokojenost. ()

pepo

Produkt, ktorý ak nezarobí, tak bude úplne zbytočný. Ponúka však dostatočne veľa dobrých vecí aby nešlo o podobný trapas ako nedávny Luskáčik. Ide proste o normálny priemer za 6/10, ktorý neurazí ale ani nenadchne. ()

cheyene

Vizuálně krásné, ne že ne! Příběh jednoduchý a průhledný, herci pro mě nezajímaví a fádní. Od filmu jsem příliš nečekal a také jsem toho příliš nedostal, takže za tuto souměrnost a rovnováhu mohu dát 3*. Jako pohádka pro starší děti to může fungovat. ()

Shakers

Prvá Vládkyňa zla bola fajn. Dobrý a jednoduchý príbeh, ktorý sa (na rozdiel od dvojky) zbytočne nenaťahoval, zaujímavá postava Zloby a samozrejme úchvatná vizuálna stránka, ale aj hudba. No a dvojka presne toto nemá. Príbeh ma moc nebavil a s časti mi príde aj dosť nezmyslený a navyše aj zbytočne dlhý a naťahovaný. Neviem na čo ma takáto Disneyovka dve hodiny, keď sa tu nič nedeje. Čo sa týka ostatných vecí, ani Angelina a jej postava už nieje tak zaujímavá. Skôr tu zaujme Ed Skrein či Chiwetel Ejiofor a ich lietajúce komanda paroháčov v ústraní. Vizuál je samozrejme pekný aj tu za tie prachy, ale už toľko neoslnil ako na prvý krát, tak isto ako aj hudba. Zanelli síce nechal prvky J.N Howarda, no rovnako ako samotný film ani hudba už nemá ten správny šmrnc. Záver, ktorý bol aspoň trošku akčný ma bavil najviac, nieže by ta akcia bola špičková to nie, podla mňa mohla byť oveľa lepšia, ale narozdiel od celého filmu sa v závere aspoň niečo dialo. Rozhodne sklamanie, ale ako celok sa to dalo pozrieť. 60% - 3* ()

filmfanouch

Je to už pět let co světlo světa spatřila první Zloba, která se v roce 2014 stala nejenom finančním hitem ale byla i povedeným, tak trochu jiným zpracováním známého příběhu o Šípkové růžence. Dodneška jsem ten film viděl mockrát a mám ho opravdu rád. A především Angelina Jolie byla parádním castingem do titulní Zloby. Pochopitelně jsme se vzhledem k výdělkům museli jednou dočkat pokračování a to je už tady. Stojí pokračování za to? Na rovinu odpovím, že ano. Za mně se ale jedná o jasný sešup oproti prvnímu dílu jehož existence je ve finále možná přece jen trochu zbytečná. Za mně se vlastně jedná o Alenku v říši divů: Za zrcadlem 2.0. Pokračování, které prvnímu dílu rozhodně nedělá ostudu, kdyby ale nevzniklo možná by to nějak zvlášť nevadilo. Jenže Zloba 2 je ve finále možná i zajímavějším filmem než Alenka v říši divů: Za zrcadlem. A to kvůli tomu, že zatím co se James Bobin snažil u druhé Alenky držet stylu nastaveném Timem Burtonem u prvního filmu, tady se na to jde trochu jinak. Režisér jedničky Robert Stromberg se nevrátil (Zloba 1 byla jeho režijní debut a od té doby žádný další celovečerák nenatočil), byl však nahrazen Joachinem Rønningem. Rønning už společně s Espenem Sandbergem režíroval Piráty z Karibiku 5 a už tehdy se mu podařilo vzít zajetou značku a pojat si jí po svém. Piráti 5 byli výrazně svoji oproti zbytku série a značná část lidí s tím měla problémy, já ovšem tuhle režisérskou dvojici ocenil a říkal jsem si, že bych od nich nejen rád viděl Piráty 6 ale viděl je rád i u jiného projektu. Zlobu 2 sice točí jen Rønning, stejně jako u Pirátů 5 je ale Zloba 2 výrazně svá. A to je ve finále důvod to proč Zloba 2 funguje. Po závěru jedničky bylo opravdu těžké navázat nějakou smysluplnou zápletku a ani ukázky na dvojku ne naznačovali, že někdo dokázal vymyslet zrovna dvakrát zajímavou zápletku. Oné náznaky o co v něm půjde (rivalita mezi královnou Ingrith a Zlobou, konflikt mezi Zlobou a Růženkou, objevení členů stejného druhu jako Zloba...) rozhodně nezněli špatně, ovšem ve finále se fakt dalo těžko odvodit jak moc to bude fungovat. Tady ale potěší fakt, že trailery si mnoho věci schovali. A ve finále je tak snadné si Zlobu 2 užít a vidět věci, které člověk jen tak nečeká. Neříkám, že je tu nějak velký počet dějových zvratů, které by diváka prostě nenapadli. Není! Rønning ale naštěstí dokáže dodat boží vizuál (úplně jiný než v jedničce a přesto nádherný) a zároveň mu stejně jako v případě Pirátů 5 nedělá problém akce, která je především v závěrečné akční pasáží parádní. Trailery jinak tohle všechno tají a tudíž je fajn vidět parádně zvládnutou akci, kterou trailery vůbec nenaznačí. Zároveň se fakt hezky kouká na vizuál a i když je oproti jedničce ve finále možná těch barev až moc (stejně jako Alenka v říši divů 2 se z temnějších barev z jedničky dostáváme do více barevných ve dvojce) rozhodně z toho nebolí oči. Spíš naopak. Zároveň se scénáristům povedlo aby měli postavy z jedničky funkční vývoj ve druhém díle a zároveň v rámci možností funkčně představit postavy nové. Zloba ve druhém díle dostává po událostech jedničky další zajímavý dějový oblouk, který se funkčně vyvíjí i Růženka dostává víc prostoru a Elle Fanning ve finále dostává více příležitostí se herecky vyřádit. Brentona Thwaitese z jedničky jako prince Filipa nahradil Harris Dickinson a i když si nejsou moc podobní tak Dickinson celkem jako náhrada za Thwaitese funguje a vlastně už se nebojím toho, že právě on bude protagonistou prequelu ke Kingsmanům. Parádní castingovou trefou je poté Michelle Pfeiffer jako královna Ingrith. Pfeiffer funguje jako hlavní záporačka velice dobře a i když to není člověk, který vypadá jako čisté zlo, Pfeiffer za celou kariéru hrála dost zlých charakterů a to zlo je ve finále vidět už jenom z očí. Z její záporačky nejde ani tak strach proto, že by z ní šel strach po fyzické stránce (Pfeiffer je pořád přece jen i po šedesátce pohledná) ale spíš proto čeho všeho je její záporačka schopná. Bavil mě i Chiwetel Ejiofor a především se Warwick Davis po dlouhé době dočkal trochu větší role, kterou si očividně užil. A i ty tři chůvy z prvního dílu mají ve finále ve dvojce smysl. Nebo minimálně jedna z nich..... Závěrečná bitva je jinak jedna z nejlepších bitev, kterou jsem za posledních let v rámci fantasy žánru viděl. Neříkám to proto, že by to byla totálně geniální bitva, spíše to vypovídá o tom jak bídně na tom fantasy žánr aktuálně je. Rozhodně jde ale o povedenou bitvu a minimálně pár jejich částí budu mít v paměti ještě hodně dlouho. A to mi ve finále k spokojenosti z ní stačí. Kouzlo jedničky je ve finále pořád přece jen pryč. Zlobu 2 ve finále opravdu cením a především se mi potvrdilo, že Rønning umí, ve finále to ale vždy bude ten slabší odvar z jedničky. A nedovedu si představit jak by se vlastně pokračovalo ve Zlobě 3. Zloba 2 ale dokázala fungovat se svými postavami, akcí i vizuálem velice povedeně a pokud tohle ve finále bude tečka za celým příběhem tak to bude rozhodně tečka důstojná.... () (menej) (viac)

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)