Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

Arkagas1989

Pokračování tak opěvované jedničky, která byla výborná. U filmu je nutné si uvědomit, že se jedná stále o pohádku - tudíž přemýšlet tady nad tím, co má smysl a co nemá smysl je nejspíš zcela mimo. To, že se jedná o pohádku plnou temnoty, vzteku a magie už všichni víme a aby se prťata v kině tolik nebála, vyvážíme to slaďoučkýma scénama plnýma víl a růžových kytiček a šatů.. Ostatně vždyť jde přece o Růženku. A to je to, co mě na tomhle filmu baví. Jednu chvíli sledujete brutální temnou řež a pak bum a zase je všechno růžové. Princ Filip je tady spíš do počtu, ale nějakej chlap se objevit přece musel, když se to točí kolem svatby. Michelle Pfeiffer zahrála zlou královnu skvělě a jako bonus dostaneme nádhernou podívanou v podobě obrovského Fénixe. Víc klišoidní by to sice už být nemohlo, ale pro mě jako mámu a milovnici Fénixe to byla sázka na jistotu v tom, že si hezky pobrečím. Klasika, pustíte si odpočinkovou pohádku a pak bulíte jak želva. Na jedničku to sice nemá, ale je to pěkné. Rozhodně jsem se na to nedívala naposledy. ()

Joe16210

Ve srovnání s prvním dílem je dvojka o maličko slabší, ale pořád skvělá. Překvapivě sama Zloba nemá tolik prostoru jako v prvním dílu, ale o to větší prostor má tentokrát Růženka a její potenciální tchyně Michelle Pfeiffer. A ta je vlastně velkým tahounem celého filmu, potažmo i její česká dabérka Ilona Svobodová. Občas mi ze všeho toho přítomného zla v závěru nebylo dobře, ale tak nemůže být všerchno jen pohádkově růžové. Určitě se vždy rád podívám znovu a můžu doporučit. ()

Tominni

Jednička byla lepší, ale ani dvojka nakonec špatně nedopadla. Zloba se na svatbu Růženky a Filipa moc netváří a co teprve po pozvání skvělé Michelle Pfeiffer na hrad......Podobné akce jako v jedničce, hodně vlivu Disney na pohádkovou část fantasy, které by mohlo být lepší, ale i tak to lepší 3* stačí. ()

ostravak30

Na režisérském postu se sice vyměnila osoba, ale nebylo to úplně k horšímu. Od Joachima Rønninga jsem viděl třeba zatím poslední Piráty z Karibiku či Kon-Tiki. Oba výborné snímky. J. R. umí podat příběh takovým způsobem, že nenudí. Navíc k tomu přidává opět výpravnost a úroveň si zachovaly i triky. K Lindě Woolverton se přidali další scénáristé, ale lví podíl na příběhu má jistě ona. Pohádky umí. Dělala Lvího krále, Alenku v říši divů či Krásku a zvíře. Pravda, první film o Zlobě mě bavil kapánek víc, ale ve druhém mi bitva připomínala jednu z bitevních scén trilogie Pána Prstenů. Ruku na srdce, tvůrci se víc zaměřili na triky než na příběh samotný. Pohádka pro děti to sice moc není, ale ti starší už se budou mít čím bavit. ()

nemer

Hezká pohádka, rozhodně lepší než novodobé české pohádky a filmy. Multikulturní pnutí, jak tvrdí kritikové, v ní nevidím, to je jako s tou posedlostí rasismem, někteří všude vidí rasismus, další zase migranty, já, ač nejsem zelený ekoterorista, vysledovala spíš nikoli nepravdivé poselství, že člověk zabírá životní prostor ostatních druhů, prahne po stále větším teritoriu a nikdo a nic mu není svaté. Na druhé straně výhodou podobných příběhů je možnost nalézt si v nich to své. Bez ohledu na místy přehnanou kýčovitost se Zloba stala mou nejoblíbenější pohádkovou postavou. Maleficent hodnotím jako Angelininu životní roli. Výjimečně času ani peněz za kino nelituji. ()

ZHODNOTITEL

Bohužel. Jeden z mnoha případů, kdy jde pouze o prachy. Více než o příběh tu jde o efekt. A tak namísto jedniček, kde spolu svádí boj dobro se zlem, tak u dvojek opět dochází na mezilidské vztahy a jejich nápravu. V podstatě se jedná o vzorečkový příklad takového pokračování (Doba ledová, Shrek, Madagaskar, atd.). Mně to už nestačí. ()

wallax odpad!

Prvý diel sa mi páčil na 1 z 5 hviezdičiek. Druhý diel išiel bohužiaľ ešte nižšie (nevedel som že aj to sa dá) a dávam tomu hodnotenie Odpad! Na to sa nedalo pozerať...Angelina ešte chudšia ako v prvej časti, postavy ešte tupejšie a plochšie bez štipky zaujímavosti. Nuda, nuda a zase len nuda a k tomu este dva krát nuda...a čo je horšie tak myšlienky typu prečo letia rovno na tie bomby? Prečo to neobletia a nejdú z inej strany zámku, veď môžu lietať? Prečo keď môžu lietať alebo rásť do výšky či šírky nezastavia tú mužatku čo hrala na orgáne... prečo.... prečo.... prečo?...Disney si to sériou Maleficent podľa mňa slušne podkopal (neviem aké boli zisky, no kvalita série je pekelne nízka). ()

PamelaJJK

V porovnání s první Zlobou to už nebyl, želbohu, sólový koncert Angeliny Jolie, i pár falešných tónů se našlo, ale pořád to mělo ten správný tah na branku. Angelina opět ukázala několik tváří Zloby a všechny byly parádní a uvěřitelné. Hudba opět dávala snímku křídla. Minimálně takové, jako má sama Zloba. Kam se hrabe Redbull... Stopáž se nám trochu natáhla, ale snímek má správný švih a spád, takže no problem. Dokonalosti jedničky sice druhá Zloba nedosáhla, ale i tak veliká spokojenost a plný počet. ()

blondboss

Dejovo žmýkajúca rozprávka s jednoduchým scenárom, ale za to s o to zaujímavejším a vizuálne prešpekulovaným svetom. V tomto pokračovaní sa ozaj bavíme o jednej z najprepracovanejších rozprávok súčasnosti, hlavne čo sa týka efektov, ktoré boli vypiplané do najmenších detailov. Priemerná rozprávka, ktorú do výšin ťahá práve vizuál a tu sa dá povedať, že forma zvíťazila nad obsahom, čo mi v tomto snímku ale vôbec nevadilo. Práve naopak. 70 % ()

infernet

Větší slátaninu už jsem dlouho neviděl. Líbivá hudba, nulové vysvětlení motivace postav (jenom Michelle to na sebe všem vykecala, aby se neřeklo), zbytečné digitální orgie a totální recyklace všeho již viděného. Avatar, Pán prstenu, Narnie... A jeden ten lítající nesmysl se jménem Conan už byl fakt moc i na mě. Jednička byla celkem fajn, tohle je pro myslícího tvora utrpení. ()

Elio

Osobně tento díl považuji za trošku lepší, než ten první. Podobně laděný humor, pěkný a více rozvinutý vztah matka-dcera mezi Zlobou a Růženkou a nové obsazení v čele s Michelle Pfeiffer. Kostýmy byly opravdu nádherné, radost pohledět, dozvěděli jsme se o něco víc o Zlobě a zase jsme se setkali s Diavalem (který je, musím přiznat, můj oblíbenec). Jde o pohádku, takže samozřejmě se zde vyskytlo několik nesrovnalostí, ale to už považuji v tomhle žánru za drobnost. A nakonec i slza ukápla. Jediné, co mi chybělo, byla absence scén Diaval-Maleficent. Ti dva prostě mají chemii, kterou je škoda nevyužít, a upřímně jsem doufala, že se dočkáme více scén s nimi. Tak snad ve třetím díle. Ale i přesto, na druhý díl jde o skutečně hodně povedené pokračování. 4 hvězdy ()

Franki69

Tak moc jsme se těšili…a pak jsme se na sedačkách vrtěli a pokukovali po ostatních. Naprosto vyždímaná jednička, zoufale se opírající alespoň o krásný vizuál všech potvůrek a pišišvorů, obývajících 3D bažinatý prales v sousedství lidského království. Ovšem, nebýt Angeliny Jolie a Michelle Pfeiffer, nebylo na co koukat. Princezna Růženka (Elle Fanning) je bohužel castingový omyl už od jedničky a ani princ to nevytrhl… Špatně hrají (opět stejně jako v jedničce) a scénaristé je navíc zakleli do postav, které rozumu moc nepobraly a ve filmu slouží bezmála jen jako věšáky na kostýmy. Až mi jich bylo líto. Jeden příklad za všechny. Růženka je dotázána, proč nebydlí na svém hradě a místo toho kraluje na louce s vílama. „Hrad jsme věnovali lidu“ zní její odpověď…tak to je za všechny jeden z mnoha příkladů lenosti scénaristů popřemýšlet nad zápletkou a souvislostmi. Propadák ale Maleficent 2 není. Je na co koukat a zejména 3D je opravdu vymazlené. Ze strnulosti diváky vytrhne také jakýkoliv nástup Angeliny nebo Michelle do obrazu. A zejména jejich vzájemné konfrontace, škoda že jich nebylo víc…S přítelkyní teda hodnotíme asi takhle. Dávám 45% a to jsem to prej ještě docela přehnal. ()

Astonko

Tak aj na jeseň k nám prišiel letný blockbuster. Preto sa tu hrá najmä pre efekt ako dej, no je to svižné a zábavné, takže vlastne prečo nie. Treba si však uvedomiť, že stále je to len rozprávka od Disney, takže sa často nájdu veci určené výhradne pre deti, ale Angelina neraz pobaví aj dospelého diváka. Jednotka bola lepšia ale dvojka tiež nie je na zahodenie 6.7/10 ()

Roxeet

Může mi někdo říct, proč má Zloba pořád nasazený ten přiblblý černý čepec? Angeline Jolie je bez něj a s těmi křídly naprosto nádherná! To však není důvodem mého nízkého hodnocení. Asi už jsem prostě z toho vyrostl, že jsem dobrou 3/4 filmu usínal a až závěrečná bitva mě vytrhla z mikrospánku. Scénář byl ovšem ve výsledku tak blbý, že mě to nepřesvědčilo. Ale tak co...je to primárně pro děcka, však? ()

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)