Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

kenkaku

Krásný příklad toho, že ne vždy více znamená lépe. Film selhává po všech stránkách. to co minule fungovalo, se prostě vyklestilo (notoricky známý příběh) a postavil domeček z multi-kulti karet. Hodně karet. Všeho je tady tak 100x víc než minule a nedrží to pohromadě. Nejzoufalejší je snad asi debilita/naivita příběhu. ()

iXtr3m3

Tak akurát na úrovni prvej časti. Rozprávka znovu obrátená naruby, do toho štipka Statočného srdca, štipka Avatara, štipka toho a toho a máme tu Zlobu 2. Technicky vymakané, takto nejako mohla vyzerať Snehulienka a Lovec. Pestrofarebné, milé, napínavé, dramatické a aj keď predposledná štvrtina bola nie pre deti, ale pre dospelejších, tak nakoniec samozrejme dobro nad zlom zvíťazilo, takže fajn. ()

Han22

Na štědrý den otráven z nabídky televizí jsem si z uložto nadělil americkou pohádku/fantasy novějšího data než obvykle sleduji. No co napsat Disney tomu dal na prdel. Už jednička byla mišmašem mezi cukrkandlovou pohádkou a temným fantasy. Dvojka pokračuje ve stejném duchu. Růženka si chce vzít prince Filipa, což se nelíbí Zlobě, ale především jeho matce. Královna matka je maniak, který si nezadá s králem Růženky z prvního dílu, ve sklepení tajně odlévá zbraně a dělá pokusy, aby vyhladila vše nelidské. A protože Zloba nachází svůj lid, kde jsou válce nakloněni, druhá půlka končí masakrem. Sice v něm neuvidíte ani kapku krve, ale tušíte ty desítky mrtvých a i když je to pastva pro oči, štve Vás to. Protože tu umírají v naprosto zbytečném boji který nikdo nechce postavy na obou stranách, dokonce i SPOILER jedna z kmotřiček - WTF! KONEC SPOILERu. Aby pak bylo rázem vše zapomenuto a konala se kýčovitá svatba. No abych jen nekritizoval - Růženka je krásná, Angelina Jolie i Michelle Pfeiffer skvělé. výprava kouzelná, jen prostě nechápu, proč z Růženky zkouší dělat temné fantasy a obracet ji vzhůru nohama. ()

Milano33

Maleficent: Mistress of Evil je veľkým krokom naspäť, tento film je iba hlúpučkým pokračovaním, ktorý k tomu všetkému ešte pôsobil na mňa až príliš nútene. Nedokážem sa zbaviť toho pocitu, že filmový snímok Maleficent z roku 2014 jednoducho pokračovanie nepotreboval. Toto pokračovanie nielenže je kvalitatívne slabším kúskom, ale do značnej miery aj odignorovalo predchádzajúce skutočností (pohľad na lásku), zákonitostí (zlomenie nezlomiteľnej kliatby inak než bozkom z pravej lásky) a predovšetkým charakterový vývoj postáv (Maleficent sa takmer od minula vôbec nezmenila a to pritom na konci jednotky konečne prezrela). Postavy sa správali veľmi hlúpo, naivne až nelogicky, motivácia bola strašne primitívna a chcelo by to nejaké hlbšie prebádanie. Na Maleficent sa mi páčilo, ako búrala zabehnuté normy, pravidlá a stereotypy, a tak ma celkom zamrzlo, že pri sledovaní Maleficent: Mistress of Evil som zase nadobudol dojmu, že sa sama stáva bežným klišéovitým stereotypom. Je to omnoho rozprávkovejšie než jednotka a vo veľkom vsádza na roztomilé stvorenia a bytostí, čo možno deti poteší, ale ja som to považoval za otravné. Jasné, chápem, že tu treba mať na pamäti, že snímok je prevažne mierený na to mladšie obecenstvo, takže pochopiteľne nie som cieľovka. Ja by som to ani tomuto filmu nezazlieval, keby neexistovali práve tá jednotka, ktorá bola úplne niekde inde. Každému sa páči niečo iné, mne napríklad ten prvý film sadol neskutočne a to najmä kvôli temnejšiemu tónu celého filmu. Na druhú stranu dvojka, tá ma necháva chladným. ()

Krabak

Kéž by to nebyla pohádka. Dát tomu Rko a hlavně frknout tam drsnější konec bez dětinského "happyend-u", tak by to byl hodně luxusní film. Takto, ač jsem s tím počítal, mě ten konec šíleně zklamal. Ať už osudem královny, nebo tím, že se Růženka nerozplácla o kámen pod hradbami. S Elle Fanning mám každopádně problém už od prvního dílu. Je to tak antisympatická koza, že každý její slovo, pohyb, záběr na ní mě tam neskutečně otravoval. Na druhou stranu to kompenzuje opět Angelina ať už herecky, nebo prostě tím, že tam je :D Temné fantasy které určitě neurazí, s pěknými efekty a sem tam i s dobrým humorem i napětím. --->80% ()

Ripley

Dvojka má lepší scénář a režii nežli první díl a Michelle Pfeiffer ač vypadá jako Helena Vondráčková s pletí Michaela Jacksona,je tu výborný záporák. ()

Gogo333

První film byl docela fajn. Dvojka mě tolik nezaujala, ale finální bitva nebyla špatná. Filmy jsi jsou hodně podobné, ale jednička mi přišla zábavnější. 60% ()

Janega

Druhá Vládkyňa zla je učebnicový príklad, prečo sa nemajú točiť pokračovania klasických rozprávok, keď sa to snaží tváriť ako veľká fantasy, ktorá je však potopená naivnými klišé prvkami, kedy už aj samotný koniec je debilný aj na infantilnú rozprávku. To čo sa v prvom filme vybudovalo, tak tu tvorcovia zahodili do koša, lebo pre nový príbeh potrebovali čistý štít, ktorý im predošlý šťastný koniec kazil. Najviac je to citeľné u postáv, ktoré sú svojou blbosť maximálne iritujúce. ()

Prochy38

Kvalitu prvního dílu už to možná nemá, ale kouzlo rozhodně neztrácí. Jedna z mála rolí, kde Angelinu rád vidím a je výborná. Krásné efekty, malinko se zde přitvrdilo, pořád paráda! :) ()

Wiluna

Nuž....nie je to síce pravidlom, ale takmer každý film utrpí neduhom pri zmene režiséra - aj keď je šikovný. V snahe zaujať čo najväčšiu grupu, nasúkajú do scén nie double, ale rovno triple action, viac zmyselnosti - veď úprimne by bola chyba nevyužiť ženské zbrane Angie, viac nevraživosti a samozrejme klasika.....viac černochov😁. Bojím sa, že ak bude ďalší diel, tak bude pestrejší, priam „dúhový“. To, čo jednotka divákovi dala, dvojka bohužiaľ preč vzala.  Ale tak, efekty božské, koniec skutočne výpravný.....ale prvý diel pre svoju jednoduchosť a krásny záver so silným odkazom, nemôže byť týmto určite prekonaný. 😊 ()

filipvrbik

Tak jako asi tak: vizuál je prostě boží, nejlepší a nejlépe využité 3D za hodně dlouhou dobu a Disney ukazuje, že po hraném Aladinovi a "hraném" Lvím královi letos opravdu umí...Co se týče filmu, nezadá si v ničem s jedničkou (viděl jsem ji jako dárek k Vánocům na DVD) - v kině je to prostě vždycky mnohem lepší... Docela jsem se vžil do role prince Filipa (vážně netuším proč :-)), bohužel tam ani princ a Růženka moc nebyla, ale to je celkem v pořádku, koneckonců je to fantasy (ani ne moc pohádka, fakt spíš fantasy pro větší děti i dospělé) o Zlobě ( Angelina Jolie a její asi životní role) a jejich kouzlech a toho tam bylo požehnaně... Takže díky vizuálu odpustím i to, že příběh ani zpracování není úplně originální. Jediné, co opravdu trochu vadí je, že z Michelle Pfeiffer už od začátku číší čiré zlo a tedy víme, kdo je padouch..no ale je to přece jen ( i když trochu jiná) pohádka o Šípkové Růžence...viděno v kině ve 3D (cze)...90% ()

cingi.t

Málokedy sa mi stane, že pokračovanie ma baví viac ako prvá časť, ale Mleficent sa prekonala. Je obdivuhodné, koľko toho tvorcovia vkladajú do rozprávok v dnešnej dobe a vyplatí sa to. Už jednotka bola výnimočne iná a Angelina Jolie si získala srdcia malých aj väčších divákov, takže pokračovanie bolo celkom logické rozhodnutie. Mistress od Evil toho ponúka omnoho viac, ako prvý diel. Je to plnohodnotný celovečerný film pre takmer všetky vekové kategórie. NIelen, že to je lákavé pre oko, ale rozširuje pôvodný príbeh a ukazuje, že svet nie je čiernobiely, že nie je možné odlíšiť zlo a dobro, a to je plnohodnotnejšie, ako "a žili šťastne až do smrti". Vizuálne tomu nič nechýba a každého, kto nemá srdca z kameňa (dokonca aj mňa) to zrejme rozplače, aspoň v kine určite. PS: Michelle Pfeiffer má lepšiu vojenskú stratégiu, ako celý Winterfell a Helmuv žleb dokopy. 5* ()

Magika82

Pro děti pohádka. Pro nás příběh k zamyšlení. Předsudky, sobectví, touha po moci, neschopnost naslouchat, rozumět. Strach z neznámého vede vždy k hněvu. Hněv vede k nenávisti. Nenávist vede k válce. A roztočená kola války se již jen těžko zastavují. Jediným vítězem v ní je Smrt. Jedinou nadějí je pochopení, prohlédnutí skutečných záměrů těch, jimž jsme důvěřovali, a nalezení odpuštění u těch, které jsme v zaslepenosti vlastní hlouposti od sebe odvrhli... Nebýt několika dějových zádrhelů a kotrmelců ve scénáři zvláště v závěru, bylo by to za 100%. Takto s čistým svědomím hodnotím stále krásnými 80% a tedy počtem čtyř Hvězd z pěti možných. ()

Marys

Zbytočné pokračovanie. Veľmi zvláštne, nelogické, chystané na veľké CGI pohonkávanie na záver. Pozeral som na dvakrát a oba razy mi oči klipkali od nudy. Ako píšem tieto riadky, rozhodol som sa ešte znížiť hodnotenie o jednu hviezdu. ()

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)