Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

Chrustyn

Jediné co potěší, je fakt, že ze všech filmových Residentů je tento asi nejblíže své předloze. Milovníci druhého dílu této videoherní klasiky, tak minimálně ze začátku budou spokojeni a budou jim neustále předhazovány známe interiéry (policejní stanice, garáže) i nepřátelé (psi nechybí). Ale to je asi tak všechno. Jinak se jedná o neskutečně laciný a líný film, který nedokáže pracovat ani s hrdiny ani předlohou a myslí si, že divákovi stačí, když pozná pár známých míst a to je vše. Herci příšerní, nevýrazní, akce ještě horší, napětí nulové. 30% ()

korbitch22 odpad!

Naprosto debilní, iritující sračka. Myslel jsem si, že je Johannes Roberts zručný režisér, ale nový Resident Evil je důkaz, že povedené duo 47 metrů je spíš náhoda podpořená moji láskou k žraločím filmům. První věc zmíním samozřejmě příšerný casting. Leon zavřel stánek s kebabem, sundal turban a pět minut se učil střílet, Jill to přehnala se soláriem a Chris po opuštění Raccoon City nastupuje jako model nových slipáčů Calvina Clajna. Vizuální stránka filmu je ubohá, efekty směšné a trapné. Každý i 20 let starý Andersonův film vypadá mnohem lépe. Robertsovi se vymyká všechno z rukou. Herci pod jeho vedeném hrajou tragicky. Takový Donal Logue je famózní herec a hraje naprosto strašně. Třeba Leonova reakce na monstrum ve sklepě....prej Goooooooouuuu cvl šel sem do kolen, herec, který neumí ani zahrát strach. Umíral sem z těch ochotnických výkonu smíchy. Roberts nedokáže ani navodit atmosféru roku 1998 jinak, než používáním tehdejších debilních písniček z hitparády Eso, které se hodí do takového filmu asi jako Tinky Winky do Terminátora. Chtěl jsem dát 1* za mojí milovanou Kayu a hezký vzhled policejní stanice, ale tahle iritující parodie na horor, nedej bože na dobrý akční film si zaslouží poslat nemilosrdně do prdele. Každý díl z Andersonovi série je 4x lepší, než tenhle parodický, ubohý paskvil. Okamžitě si du spravit chuť starou dvojkou od Witta. Kdybych šel na tohle do kina, odešel bych před koncem jako z druhého Halloweenu. 0%. ()

TheEvilTwin odpad!

Nový RE je rozhodně jedinečný, nicméně nikoliv v tom, jak je dobrý, ale naopak v tom, že jsem snad poprvé v životě měl chuť z kina odejít. Těžko pro film hledám slova, protože na něm není doslova jediná pozitivní věc, ale naopak o negativech bych zde mohl psát hodiny. Celý příběh je kompletně hloupý a vytažený z prdele, postavy by měly dostat cenu blbci roku a herecké obsazení v čele s mexikáncem Leonem je naprosto katastrofální. Akce je nudná, nezajímavá, zombíci jsou směšní (zombie řídící vrtulník, zombie vrána…), komická hudba při wannabe horor scénách taky nepůsobí dobře a ten absurdně trapný závěr je už jenom třešnička. Nenechte se zlákat myšlenkou “ale ono to určitě nebude tak špatné, to přece nemůže!” a opravdu věřte, že může a ušetřete si peníze i čas. Otravné béčko, u kterého jsem nevěděl, zda se smát, či brečet a počítal jsem minuty do konce. Katastrofální film, ostuda celé RE série a oněch původních 34% bylo rozhodně daleko víc přesnější, než momentálních 50. ()

ARI50

Já si myslím že se to povedlo celkem hodně, krásný start a začátek. Trochu vtipu neuškodilo a zombie začátek hodně potěšil. Je pravda že jsem čekal mega nářez a když běželi minuty já jsem si tuhle novinku hodně užíval. Takový návrat který pokud přinese pokračování bude nářez. Herečky hodně slušný výběr, a příběh se mi hodně zamlouvá. ()

JASON_X

Na jedné straně slibný rozjezd se sirotčincem a nočním maloměstským prdelákovem Raccoon City, zabydleným podivnými existencemi a zmutovanými degeneráty, ale především úleva, že v tomhle Resident Evilu už konečně nebude oxidovat šeredný tranďák Miloš Jovović. Na druhou stranu se ale děj postupně zvrhne v poněkud chaotickou interiérovou naháněčku a střílečku, ze které mě nejvíc bavily ohavné mutace několika nešťastníků, ale jinak nic moc, zkrátka průměrné béčko nehodné zapamatování. ()

becki_tu

A zase to nevyšlo. Jako fanoušek herní série bych se už klidně spokojil i s dobře natočeným akčním béčkem, ve kterém by charaktery odpovídali postavám z her a triky odpovídaly alespoň současným standardům. K čemu pak totiž je těch pár pomrknutí na herní fanoušky, když tvůrci totálně rezignovali na budování napětí, charakterovou stránku jednotlivých postav, kvalitní akci (kam opravdu nepočítám Chrisovu stroboskopickou vyvražďovačku) a v neposlední řadě na scénář, který zde spíše připomíná špatné improvizační divadlo. No nic, tak kdo to zkusí příště? ()

Morholt

Tady asi nemám žádný větší problém. Cca první třetina se může pochlubit solidní, skoro až duchařskou atmosférou a pak se to zvrhne do klasické zombie střílečky, která nenadchne, ale ani neurazí. Nicméně to se dá říct o všech RE filmech. Pár nadprůměrných momentů se tu najde, masky ujdou a finální monstrum rozesměje, což sice nebyl záměr, ale co už. Nenudil jsem se, ale i tak si myslím, že jakékoliv další pokračování série by bylo zbytečné. 60% ()

oLí

Po wtf traileru jsem se snažil jít snímku naproti tím, že jsem se pokusil vrátit o dvacet-dva let zpátky do dob, kdy pojem Resident Evil vzbuzoval mezi tehdejší herní komunitou velký respekt, což jsem chápal jako malý zmrd i tehdy na konci tisíciletí, kdy pomalu vycházel a na PlayStation pirátském poli se objevoval Biohazard aka RE3: Nemesis. Někdy potom se rozšířily drby, že se připravuje filmové zpracování, které nechystal nikdo jiný než Paul. W. S. Anderson a čekaly se hororové filmové žně dle oblíbené předlohy. Moc dobře to tehdy ( i díky očekáváním a představám ) nedopadlo. No a nedopadlo to bohužel ani tentokrát. Je vidět, že se Johannes Roberts snažil vyjít hráčům vstříc, že to celé vypadá, jako by to fakt vzniklo na konci devadesátých let a měl se z toho stát VHS hit, jako by to i byl záměr ( doufám ) a první půl hodinu to vypadá docela nadějně, ale bohužel, tohle by moc nefungovalo ani tehdy - ať už kvůli hercům, dost brzy vypařené atmosféře začátku i scénám, které vůbec nedávají smysl, 4/10 za snahu. ()

Lucasion

Od fanoušků, pro fanoušky. Aspoň tak působí poslední filmový počin jedné z největších herních sérií. Skoro to i vypadá, jakoby si to ti fanoušci sami sponzorovali. Ne to žertuju, ale je vidět, že to je béčková produkce. Na druhou stranu to působí stokrát věrněji než série od Paul Andersona. Tady aspoň ty první hry někdo hrál a vykuchal z nich scenérie, prostředí, nápady, postavy i atmosféru. Bohužel se to snaží na dvou hodinách stihnout to, co první dvě hry dělali několik hodin. Prostředí a některé scény, ale zaručeně poznáte. Tohle mrk mrk na fanoušky je tu skoro na každém kroku a musím ho opravdu ocenit. Navíc na Kayu se v roli Claire hezky dívá a na Robbieho v roli jejího bráchy vlastně taky. Jen ten Leon Kennedy vypadá jak z jiného multiversu no. I když je Raccoon City béčko a na mnoha filmových efektech to zaručeně poznáte, tak i přesto oceňuji, jak moc se snažili tvůrci držet předlohy. To nadšení se jim prostě upřít nedá. A vzhledem k potitulkové scéně, asi i čekali, že budou pokračovat. Tak uvidíme. (60 %) ()

Lacike

Konečne nastala zmena na režisérskom kresle tejto série, ale žiadna zmena k lepšiemu to nie je. Postavy totálne o ničom. Prvú polovicu sa tam vôbec nič nedeje a behom druhej sa dočkáme tuctovej digiakcie na ktorej môže niekoho zaujať nechutné čvachtavé gore. Ale mňa už ani to nebaví. Za mňa totálna nuda. 2/10. ()

JohnCZ

Totální fanservis vystihující brakového ducha her, plný devadesátkové atmosféry, po vzoru RE lehce teatrální stylizace a toporných dialogů, parádní R-kové akce, ale i překvapivě zručně provedených hororových momentů. Když pominu nepochopitelně divný casting neodpovídající svým protějškům (Chris by potřeboval nafouknout, Jill vybělit a kudrnatý latino Leon... úplně všechno) a fakt, že dějově je to splácanina několika herních dílů dohromady, tak mě to bavilo více, než všechny Andersonovy Resident Evil-y dohromady. Místy zaškobrtne CGI, ale díky dobré práci s kamerou a barvami to povětšinou i velmi dobře vypadá a díky výraznému soundtracku i zajímavě zní. Su spoko, hodnocení upřímně příliš nerozumím. ()

corpsy

Sličná Mill(fk)a sa nám poručila a tak sa to z akčného sci-fi hororu, mení na čistokrvnejší zombie shock. A badám, že keby to nemalo v názve výraz Resident Evil a herci by boli v symbióze s pôvodnými postavami, hráči by dávali zrejme lepšie hodnotenie. A keďže ja ním nie som, tak ma pri sledovaní nečakali nervové poruchy, dýchavičnosť a mrle v konečníku. Prznenie klasík je dnes proste v móde, tak som si užíval snímok ako prachprostý žánrový film. ()

Astaroth12

Už je to nejaký čas, keď som videl akčnú zombie jazdu. A tak keď bola možnosť si pozrieť ďalšiu časť Resident Evilu hned som do toho išiel. Musím uznať, že tato časť je celkom iná ako tie predošlé časti. Lebo nemonitoruje len jednu postavu, ale viacero a hlavne sú sympatické na čele s mojim obľúbencom Tomom Hopperom. Masky boli bravúrne, hlavne zombici boli fenomenálny. Trošku horšie to bolo už zo zvieracími mutáciami či tými, ktoré mali mat za sebou riadne prepracované triky, tam to bolo trocha fádne. Ale film má niekoľko ponurých a temných scén. Tma tu je silnou súčasťou tohto filmu a preto nie všetko je dobré vidieť, ale zas si myslím, že to aj tak malo byť. Hru som nikdy nehral, ale predstavujem si, že nejak podobne to je aj tam, takže zachytene to môže byt realisticky. Ale to ja posúdiť neviem. Séria Residen Evil má už prestala zaujímať pred nejakým časom, ale toto by mohla byt cesta ďalšieho napredovania. Je to nabúchane akčnými scénami, ale niektoré tam už boli ako päsť na oko, ako napríklad pád vrtuľníka do presne stanoveného miesta, aby to vyzeralo čo najveľkolepejšie. Zatial je to na silne 3*, ale možno pokračovanie bude ešte viac dynamické a tak dúfam, že nejaké aj bude. ()

ledzepfan

Nemůžu si pomoct, ale zatím všechno co na sobě mělo štempl Resident Evil byla vlastně spíš sračka. Od těch her až po filmy hrané či animované.. Za mě ten svět prostě nefunguje. Mytologie je kostrbatá, překombinovaná, neorganická.. Postavy vždycky o hovnu.. Monstra groteskní takovým tím nechtěně směšným způsobem... ()

maddy

Resident Evil: Welcome to Raccoon City alebo dôkaz, že snaha niekedy nestačí. Oceňujem, že Roberts sa po sérii s Milou Jovovich, ktorá mala s Resident Evil hrami spoločný iba názov snažil filmový Resident Evil vrátiť späť ku jeho herným koreňom, len to prevedenie ... Prvú polovicu sa Robertsovi síce darí budovať akú-takú temnú atmosféru, lenže s týmto celým prichádza tak povediac s krížom po funuse, keďže v roku 2021 adaptuje dobre známu hru z roku 1996, resp. 1998 keďže tento filmový Resident Evil si požičiava z oboch prvých hier. Ak by podobná adaptácia vznikla o 20 rokov skôr možno by sa dala akceptovať, ale hrať sa prvú hodinu na to, že v Raccoon City sa deje niečo podivné je pomerne nešťastné riešenie, ktoré začne s pribúdajúcimi minútami čoraz viac otravovať, keďže divák dávno tuší o čo tu ide. Napriek spomínanej atmosfére sa vyslovene vystrašiť novému RE nikdy nepodarí a zlyháva aj v tom divákovi predať ktorúkoľvek z ikonických herných postáv. S pribúdajúcimi minútami tak upadá do čoraz väčšieho podpriemeru, začnú pribúdať až neznesiteľne idiotské scény (policajt so sluchátkami na ušiach si vôbec nevšimne, že mu pred otvorenými dverami explodoval nákladiak a film sa to ešte snaží predať ako cool scénu) a ukáže sa, že Roberts vlastne nevie točiť ani tú akciu. Keď už k nej v druhej polovici dôjde, tak je absolútne priemerná, až nechcene smiešna (scéna so zapalovačom) a finále už skôr pôsobí ako animovaná paródia na Resident Evil s hnusne digitálnym monštrom. Keby som si mal vybrať, tak si oveľa radšej pustím sériu s Milou Jovovich. Tá je síce rovnako dementná, ale dá sa užiť aspoň ako to správne guilty pleasure so štýlovou over-the-top akciou v slow motion (a Millou v latexe!). Nový Resident Evil však nie je ani guilty, a už vôbec nie pleasure. Ako zamýšlaný horor sa mu nedarí ani na sekundu desiť, akcia je absolútne nezvládnutá, postavy totálne nevýrazné, masky zombies ako z ochotníckeho filmu, takže vo výsledku len ikonické scény z hry prevádza na plátno vo veľmi chabom Céčkovom podaní a nakoniec aj tak skĺzne do hnusného digitálneho bordelu ďaleko horšieho než čo sme videli v RE sérii od Andersona. Škoda, tešil som sa na návrat k herným koreňom a myslel, že po akčnej sérii s Milou dostaneme vernú adaptáciu hry. Lenže ono tá vernosť nestačí, chce to aj talent. Fakt je ten, že Roberts ho nemá ani za necht. Natočil už niekoľko hororov, ale ani jeden dobrý. Nakoniec tak najlepším RE filmom ostáva ten z roku 2002. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Tak tragédie se naštěstí nekoná! Jak jsem předpokládal dle trailerů, že se bude jednat o hodně špatnou adaptaci této slavné herní série, tak naštěstí na tento hrůzný scénář nedošlo. Jistě, film i tak nabídne nespočet směšných a legračních momentů a pár situací, kdy budete jen nevěřícně kroutit hlavou, ale jako zombie béčko dokáže diváka slušně zabavit! Mě jako velkého fanouška RE potěšil Roberts velkým množstvím odkazů na původní dva herní díly. Lokace působí dost věrohodně, sem tam jsem fakt pociťoval, jako bych se přenesl do míst, z kterých se mi ještě dnes při pouhé vzpomínce zježí vlasy na hlavě. Masky zombíků obstojné, též si divák užije trochu toho gore. CGI by asi mohlo být propracovanější (finální stádium G-Birkina se graficky moc nevydařilo). Trochu zamrzí, že se na poli necelých 2 hodinek snaží Roberts odvyprávět příběh RE 1 a 2 zároveň (i když v originálu tyto dva odlišné příběhy od sebe odděluje i kratší časový úsek). Jak se dalo očekávat, tak vše působí dost zkratkovitě. Z hlediska kastingu si prostě musím rýpnout do Leona...Zaprvé, ten herec mi na tu roli neseděl vzhledově...A za druhé, autoři jaksi nepochopili jeho samotný charakter (udělat z něj blbečka, do kterého se trefují ostatní postavy? jako vážně?). Závěr docela přijatelný. Takže. Suma sumárum...na čtyři hvězdičky se to nevyškrábe, buďme soudní, lidi, ale dát dvě mi přijde jako nefalšovaný zločin. Takže tedy kompromisní troječka. 6/10 P.S. Soundtrack pecka! ()

annanah

Film roku s neuvěřitelným komediálním potenciálem. Scéna se zapalovačem vyvolala u mé maličkosti záchvat smíchu jako málo co, bohužel toto nebyl záměr autora. Slovy Adama Kajumiho vysokorozpočtový počin se super efekty, což se podle mě projevilo hlavně na finálním zaporakovi, který byl skutečně velmi okatý. Okey a teď vážně... Nechápu proč se to stalo, relativně okey herci neměli absolutně co hrát a film neměl vůbec žádné tempo. Cítila jsem se jak legendární kritik ze Simpsonových, který volal po konci. Nicméně je pravda, že na konci se mi chtělo tleskat, neboť mé utrpení už nemuselo pokračovat. ()

Korbitch

Velkolepý, dokonalý a naprosto skvostný.... sranec. Nikdy by mě nenapadlo, že někdo dokáže víc znesvětit RE než Pól Wé eS Andrsoň posledními díly. První půlhodina kupodivu ještě celkem funguje. Až jsem se divil, že má film podprůměrné hodnocení. Jenže pak asi dovezli štábu kvalitní materiál, protože jinak si scénu s hořícím řidičem nedokážu vysvětlit. Boreček si to tam naštráduje úplně na klid. Jakoby právě vůbec nehořel, ale šel si koupit do trafiky cigára. Meh. Hodit k tomu ještě Jennifer Paige - Crush, to už je totální vrchol debility. Tohle by nebylo dobrý ani jako parodický virální video na YouTube od žáků páté třídy. Když už jsme u hudby, soundtrack dělal nejspíš pacient ušního oddělení. Ani jeden! Ani jeden zvolený song nesedí do scény. Vůbec se to k dané situaci nehodí, nevystihuje atmosféru. O tom, že Leon Kennedy je tady Asadův americkej bratránek mluvit nebudu, tohle je nemocná doba všeobecně. Ale že to je prvotřídní retard bych zmínit chtěl. Nejenže celý film působí jako by se právě vrátil z opiového doupěte, ale na konci to frajer ještě rozsekne střelou z bazuky v uzavřeném vagónu, načež zbylí cestující vyskočí na nožky, všichni se chytí za ručičky a odhopkají spolu do východu slunce. Konec, šmitec, šlus. ()

SaNcHeZ_cz

Člověk by jim i věřil, že se pokoušeli udělat opravdu věrnou adaptaci hry a ne to, co z relativně nadějného pokus vzniklo do obludných rozměrů s Milou Jovovich. Bohužel snaha o to něco udělat a to něco opravdu udělat není to samé. Nová verze filmového RE vybírá ty legendární kulisy, momenty, postavy a převádí je do filmové podoby, avšak celé to působí přinejlepším úsměvně a krajně amatérsky. Snaha naroubovat první dva díly do jednoho filmu je hezká, stejně jako fanouškům dopřát hned několik stálic herní série, nicméně tím to tak končí. Horor to není ani omylem, triková stránka byla laciná i v době vzniku prvního dílu s Milou, atmosféra možná vzdáleně má připomínat ty momenty z herní předlohy, díky mrzké práci s kamerou a herci však příliš nefunguje, ty momenty co mají být cool a "na oko" jsou přinejlepším hodně laciné a scénář připomíná spíše vlhkou fan fiction než vážně myšlený pokus. Nejhorší je ovšem casting, kde snad jediná postava nefunguje. Blbé repliky s vážnou tváří nedokáže prodat absolutně nikdo z ansámblu a celý film jsem se nemohl zbavit neustále se vyvstávající otázky "Proč je tady Leon k***t?". Tohle je prostě špatné, a více než film to připomíná fanouškovský klip, kde si někdo moc chtěl natočit pár scén z jedničky a dvojky a to všechno mezi je pak výplň aby se trochu natáhla ta stopáž. Pokud tohle někomu stačí k radosti, pak gratuluju a přeji aby celá nová série fungovala (nebo si to alespoň tvůrci na základě titulkové scény přejí). Pro ty ostatní doporučím dát raději dalších pár hodin třeba právě remaku RE2. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)