Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

kenkaku

Pamatujete na “Rozklad”? Tak ten se dle (herního) Resident Evil universa odehrává 7 let po událostech v tomto filmu (Andersonovu šestici filmů neřešíme). Každopádně. Pokud autoři chtěli zapadnout (i do Zatracení, Vendety a letošního seriálu) primárně bylo potřeba sladit vzhled (a ideálně i chování) postav. To je naprosté selhání (snad jen Chris Redfield mi sednul). Leon je ukázkový přitčmoudlý idiot (ano zní rasisticky, ale v tomto případě kvóty na barvičky duhy opravdu udělaly medvědí službu), který se navíc chová jako totální dutina a looser. Naprostý castingový hnus, který kazí dojem celého filmu. Pokud bych se pokusil řešit Racoon city jako samostatný film (což je přístup debilní, ale budiž) první co překvapí je koncept filmu. Není to ani tak akční film, ale v první řadě horor. Viz vystavění scény se zapalovačem a kompozice a snímání prakticky všech scén. Akce jako taková je natočená vyloženě hloupě a nepřehledně. Hodně mě také překvapil ten “herní dojem”. Znáte ty hrané cut-scény mezi herními levely nebo lokacemi? Tak tenhle film, je jako jedna velká cut-scéna. Dále slovo na “z” ve filmu nepadne. Pouze mutace a biologické zbraně. I tak ale (herně ikonické) mutace působí komicky a trikově dost zoufale. Celé sledování jsem tedy balancoval hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Tak zoufalé to i pro fandu Resident Evil universa (který chce, aby se mu film líbil) je. ()

Soweek

Nový Resident Evil je čistý fanservice pro hráče prvního a druhého dílu. A že jsem jako malý tyto 2 díly hrál několikrát a všechny ikonické momenty a zákoutí Spencerova sídla a Racoonského města pamatuji detailně a valná většina z nich je tu skutečně velice věrně převedena. Jenže je také nutné podotkonout, že jak tyto 2 hry byly skvělé horory na svou dobu, tak měla tato série vždycky neskutečně debilní příběh, který působí ještě debilněji převedený do filmové podoby. Pokud tedy nevíte, o co v této herní sérii běží a na hrách jste nevyůstali jako já, tak si rovnou uberte 2 hvězdy z hodnocení dolů, protože jinak Vám zbyde pouze céčkový snímek hodný Uweho Bolla. ()

xLIGHTx

V rámci predchádzajúcich filmov od Paula W. S. Andersona získala filmová séria Resident Evil taký zvláštny nádych, trochu plytkejšej, nekomplikovanej, akčno-hororovej zábavy, kde dominovala Milla Jovovich. Tentokrát scenár a réžia boli v rukách Johannesa Robertsa, ale či to pomohlo je dosť otázne. V tomto novom spracovaní Resident Evil - Anderson figuruje opäť, teraz ako jeden z výkonných producentov a vyzerá, že je to cítiť, ale nie v dobrom zmysle slova. Možno to malo ostať pre dobro veci v tomto prípade bez jeho zásahov a vplyvu, ťažko povedať. Aktuálna snímka je prosto miestami dosť značne béčkoidne spracovaná (to bolo neraz cítiť aj zo snímok od Andersona, no imho možno v tomto reboote je to ešte horšie), film samozrejme nie je postavený na dialógoch (ale tých pár, čo tu zaznie, sú ozaj, hm, minimálne zvláštne). Inak "jednotka" Resident Evil z r. 2002 mi prišla o niečo zaujímavejšia, aj celkovo lepšia. (Zase aktuálny film je asi viac prepojený s hrami, ale žiaľ, neviem to ideálne posúdiť, nemal som možnosť hrať to, každopádne film to aj tak veľmi nezachránilo, škoda.) Za slabšie tri dáždniky (nie tie od Rihanny, skôr tie od Umbrella corp. ;), teda, za slabšie tri hviezdy. ()

sedm.1

Pokud by se opravdu snad našel nějaký ten blázen s názorem, že Raccoon City je povedenější verzí Resident Evil než jakákoliv jiná ze série od P.W.S. Andersona s Millou Jovovich, tak by měl zůstat raději věrný Babovřeskům a do ničeho jiného se dál už nepouštět, jelikož se evidentně jedná o pomatence. Ale teď vážně, jako já fakt od této podívané čekal opravdu mnohem víc, a to v jakémkoliv ohledu, jenže ve výsledku mohu za pozitivní zmínit snad jen působivou atmosféru, jenže to je skutečně vše. Ze zbytku jsem jen těžce zklamaný, a to jak ze zápletky, tak hlavně z jejího zpracování, z postav, z akce, z hororových prvků, z napětí, prostě snad ze všeho, co mělo této podívané dominovat. Přitom úvod ze sirotčince a následná výborná scéna s kamionem navnadila na pořádně strašidelně krvavou jízdu, jenže pak se vše postupně rozmělní jednak do vztahových scén, a jednak do epizodních minipříběhů nepříliš zajímavých postav, které se navíc vesměs chovají opravdu naivně, k nějaké výraznější akci pak dojde opravdu až ke konci a také to není žádná výrazná show, jinak tento Resident Evil nabídl i málo efektů, ještě méně krve, nudné likvidace, monstrum jedno, a z toho všeho tak zkrátka bohužel vyplývá, že Raccoon City značce Resident Evil toho příliš oslnivého nepřinesl, nicméně já i přesto dál doufám, že z tohoto světa vzniknou ještě další filmy, jen snad už s jiným tvůrčím týmem, který k tomu přikročí už konečně tak, jak by si to RE zasloužil, tedy jako k ze řetězu utrženému, brutálnímu nářezu. ()

Kienast

Ano, je to hororovější a první půlka má něco čemu lze říkat atmosféra, ale je to evidentně levné, herci nevýrazní, scénář tragický a režisér je patlal. Zbytečný reboot a ztráta času. 3/10 ()

666Carnage

Špatný, špatný a ještě jednou špatný. Efekty, akce, napětí všechno o ničem. X dílů resident evil v jednom. Čerpali sice více s herní série než Anderson, ale i tak se jim to nepovedlo. Tohle mi fakt nesedlo. 25% ()

iXtr3m3

Po prvom zhliadnutí v originálnom jazyku to dávam za silnejšie tri hviezdy a nevylučujem, že po opätovnom zhliadnutí v budúcnosti s dabingom tomu nedám aj o hviezdu naviac. Nechápem ľudí, ktorí to zrovnávajú s pôvodnými Resident Evilmi. Tí okrem postáv nemali s hrami spoločné nič. Toto síce šlo na všetko rýchlo a skratkovite, ale doslova sme sa dostali do reálii, ktoré poznám z hier, takže za mňa osobne nie krásne, ale viac ako len slušné prepracovanie hernej legendy do filmu. Môžete nadávať na kasting, ten veru neviem prečo nešiel formou podobnosti s hernými postavami, ale v tomto žánri a v tomto spracovaní aj tak nešlo o oscarové dialógy, či nejaké mega hlášky. Toto sa snažilo namiesto sci-fi, ála Jovovichovej Resident Evil, ísť cestou hororu, presne ako to bolo skvelé v hrách. Neustála tma, nielen preto, aby sa šetril rozpočet, ale preto, že tak to bolo aj v hrách, kde sa bez baterky človek riadne nepohol. Žiadna zbesilá akcia, nezabúdajte, že ovládanie v hrách bolo nastavené tak, že buď ste kráčali, alebo mierili a strieľali, spolu to nešlo a toto vydržalo až do piatej časti herného Resident Evila. Príšerky boli fajn, zombie a Nemesis kreatúra rovnako. Slabé hodnotenie tomu môžu dať len ľudia, ktorí si pôvodné hry nezahrali a nepamätajú si tu atmosféru. Ja by som si pokračovanie dal okamžite. Je to krásny "iný" takmer "pôvodný" pohľad na svet Resident Evila, napriek tomu, že aj ten sci-fi od Jovovichky sa mi páčil, ale to len kvôli efektíkom a akcii, nie kvôli prepracovaniu hier do filmu, pretože, ako som už spomenul na začiatku, jej séria nemala okrem názvu a mien postáv s hrami spoločné absolútne ale absolútne nič. ()

marekkkkkk

Další znásilnění videoherní série, tentokráte, ale ne P.W. Andersonem. Mělo to potenciál, i casting herců mi nijak zvlášť nevadil, ale ty herecké výkony , hnusný CGI a hlavně uspěchaný příběh, z tohohle (straight to DVD) filmu, mi zkazil jakoukoliv naději na konečně pořádný RE spektákl. Kdyby dali víc prostoru vývoje postav , zapracovali na scénáři a udělali z toho seriál, tak by si to nějaký fanoušky možná i našlo, ale tohle muselo nasrat snad každého, kdo měl s tou hrou co dočinění. (Eastery eggy ze hry to nezachrání). ()

Han22

Trošku nezasloužené 4*. Resident Evil sérii jsem měl moc rád, ale postupem času to začalo být únavné a čím dál hloupější a byl jsem rád, že se dočkala smysluplného zakončení. No neuplynulo ani 5 let, nějaký trouba zmáčknul tlačítko restart a máme tu reboot a návrat ke kořenům, úplně zbytečný. Je to lacinější, chybí tomu Andersonova nadupaná akce, výprava, lepší herci a nic z experimentů Umbrelly není vysvětleno. Je to prostě obyčejný zombie horor. A jako takový? Inu nakonec proč ne. Racoon City jako zapadlá díra se povedlo, zombíci jsou poměrně klasičtí, pomalí, ale je jich hodně a překvapivě slušně bafají ze zákrytů, za zády nebo v jedné infarktové scéně z temnoty. Nechybí tu krev, pár výbuchů a ve finální třetině přijde i ta akce, pár monster a ultimátní raketomet na konci :) Navíc lecos se dá odpustit, protože režisér opravdu vychází z prvního a druhého dílu videoherní série, kterou jsem hrál, ale nikdy nedohrál (jeden z největších herních restů). Povědomé lokace, určité videoherní momenty a především postavy z prvních dílů - Chris a Claire Redfieldovi, Jill Valentine a Leon Kennedy. Není to Anderson, ale jsem celkem spokojený na slabší 4*. ()

Dallon

Hrůza. Jelikož jsem fanouškem RE tak musím říct že tohle byla fakt katastrofa. Film vykrádá lokace a postavy z her a všechno míchá dohromady. Je to totální maglajs, jak když pejsek a kočička vaří dort. Postavy jsou dementní a ani se nechovají tak jak se mají chovat. Třeba Leon? Co to jako bylo? Lokace samy o sobě nepůsobí špatně ale strávíte tam jen pár minut takže si je ani neužijete. Zombies ani nebudu komentovat. CGI je špatný, někdy vypadá v pohodě ale jinak hrůza. Co se mi ale líbilo byl Licker, ten vzhledově vypadal solidně, samozřejmě až na to CGI opět. Mrzí mě že téměř každá adaptace RE dopadne buď hrozně a nebo průměrně (to málo kdy). Akorát to kazí reputaci sérii, protože ty hry jsou úžasný. Měli by s tím už přestat a nebo se kopnout do prdele a udělat něco normálního, protože tohle je hrůza! 2/10 ()

Jane18CZ

Začátek vypdal slibně, ale pak to šlo celé do kytek. To, že postavy vypadají jinak, dokážu přehlédnout a přenést se přes to, ale pokud jsou úplně "out of character"... tak to fakt ne. Leon otřesný a Wesker? totální výsměch. Opět slátanina splácaná dohromady a nulový příběh.... Letošní The last of us ukazuje, že se dá udělat film/seriál podle her... tak proč proboha to nejde u Residenta. Čekala jsem alespoň průběrný film a neměla jsem nijak vysoká očekávání, ale že to bude až taková ptákovina... Ani Kaya to nezachránila :D ()

Corpsegrinder odpad!

Zmatená kombinace x dílů série která se zoufale snaží natlačit co nejvíc hlášek a odkazů do co nejkratšího času a hlavně naprosto nesmyslně jen jako idiotský pomrkávání jakože jóóó my tu hru známe (Doom Annihilation to dělal taky), proč např. cpát do filmu záběr odhalení prvního zombie z RE1 když to ani neni první zombie ve filmu? Objevuje se zde několik postav zejména z první hry který maj celkem zajímavý herní pozadí (Lisa Trevor), tady se z nějakýho důvodu rozhodli vše kompletně přepsat a navíc k horšímu, některý zařvou v sekvencích z první hry ačkoliv normálně přežily až do třetího dílu. Obsazení je tragédie, nechápu proč z Leoše udělali přičmoudlýho ochlastu a z Jill je stejně zabarvená píča, Claire dopadla v podstatě stejně jako její minulá verze, zase takovej drsoň prsoň, jinými slovy naprostej opak postavy ze hry, o Weskerovi se snad ani nezmiňuju radši. No ale pomineme-li neexistující návaznost na hru (když se to netočí pro fanoušky tak pro koho?) tak tu nezbejvá už vůbec nic. Pár efektů udělali prakticky což je ok ale drtivá většina zombie jsou marmeládníci a jakmile dojde na digitální efekty tak se vracíme do časů PS1, tentokrát v tom nejhorším možným smyslu. Dávám odpad bez milosti protože se mohli dávno poučit. ()

Litvicek

Tohle bude plichta. Od filmu jsem nic nečekal. Pak to přišlo a jako fanoušek Resident Evilu jsem se do toho pustil - Dějově jsem byl napjatý a vizuálně jsem se přenesl do dětských let, kdy jsem tuhle hru smažil a sral si u toho do slipů. Takže najednou jsem měl velké očekávání v to, co se bude dít a jaká fatální řežba nastane. Nicméně ona nenastane. Dějově jsme napínání až do samotného konce, kde něco proběhne a boom, čteme závěrečné titulky. Inu, pokud bude pokračování, doufám, že si spravím chuť. ()

chaometic

Snaha natočit starého residenta byla, ale dát roli nějakýmu mexičanovi a pojmenovat ho Leon S. Kennedy. Každopádně se jim povedla ty světelné a tmavé odstíny. Pokud by tam hráli postavy, které by se věrně podobali herní předloze, tak bych neměl problém dát vyšší hodnocení. Režisér vsadil na předlohu a akčnák, ale zapomněl jsem zeptat kolik peněz může investovat. Něco na způsob Residenta tam je, ale očekávání fanoušků bylo,až moc vysoké. Pokračování natočí za pár let někdo jiný a doufám, že si dá všech pět pohromadě. ()

perna182

Předně musím říct, že i když nejsem tak velký fanoušek RE jako SH, tak jsem hrál několik RE her a také jsem viděl i několik těch krátkometrážních filmů.I když je tento film dělaný jako fan servis, s ohledem na lokace, místa, nepřátele a postavy, tak.. vlastně právě proto nefunguje. Jak na fanoušky, tím spíš na běžného laik diváka. Bohužel jen "stará známá místa" nestačí.O hereckém obsazení snad lepší nemluvit. Že herci neumí hrát, když vlastně ani nemají co hrát, by se dalo prominout, kdyby aspoň připomínali postavy z her. Což se moc říci nedá, nejméně o Leonovi, který je dalece mimo nejen vizáží, ale i snad vším ostatním. A slouží zde spíš jako kašpar, ze kterého si dělají všichni srandu. Co taky jiného, když jako policajt neumí ani nabít brokovnici a jediná jeho užitečnost byla ve finále na pár vteřin. Kde jste si stejně potom řekli WTF. Takže výsledek vlastně stejný, nulový. O CGI ani nemluvím, to by se styděli prodávat ve slevě snad i v Lídlu. Jak jsem řekl, jsem fanoušek série, ale ať se snažím, jak chci, najít tady něco pozitivního mi připomíná spíš jiný film (Mission Impossible). Tedy ten Fan servis je to jediné, co mi brání dát to nejhorší možné hodnocen ()

Strandmon

Pro fanoušky hry tohle musí být fakt velké zklamání. Pro mě celkem slušně rozjíždějící se jednohubka se slušným námětem, ale opravdu ucházející realizací. Sirotčinec a vymírající "město duchů" je fakt fajn prostředí. První polovina má i slušnou atmosféru a několik pár dobrých nečekaných lekaček, pak už se ale nový RE ubírá směrem, který bych neoznačil bohužel ani jako průměrný. Akce je nudná, lekačky už žádné, postavy nejsou schopné vyprodukovat jakékoliv emoce, takže je vám vlastně úplně jedno kdo ve filmu umře a kdo ne plus o tom jejich nelogickém chování je až škoda mluvit. Scénář je dost ohraný a konec je hrozně uspěchaný až odfláknutý. Myšlenka asi fajn a začátek celkem funguje, ale zbytek už za doporučení rozhodně nestojí. Těch 45% tomu sedí. ()

Spacecore

Řemeslně skvěle zpracováno, neiritovalo mě nic, vše jelo jak má. Reboot klasické kultovní Anderson-Jovovich série je na místě a kdo čekal stejnou notu, musel být zklamán, jinak ale vše fungovalo. Tedy.. Chybělo tomu tempo, dusivější atmosféra a jakýsi tah na branku, nějaká duše. Ale to bych asi chtěl moc. Dost mi film připomínal Planetu Terror, přímo z něj i opisoval bych řekl, ale nevadilo mi to. Plusem je, že se děj držel přímo hry, kterou jsem nehrál, ale rád jsem si tak vychutnal tenhle old school příběh v jeho ucelené formě. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)