Resident Evil: Vendeta

• Japonsko Biohazard: Vendetta (viac)

Když bezohledný protivník v touze po odplatě vypustí nebezpečný smrtelný virus, kapitán protiteroristické jednotky Chris Redfield požádá o pomoc agenta Leona S. Kennedyho a profesorku Rebeccu Chambers, aby společnými silami zastavili obchodníka se smrtí a zachránili New York. (Bontonfilm)

Janko_Vlyrd

Päť rokov prešlo od Damnation. Akoby to bolo včera. Vendetta je rozhodne najlepší RE zo všetkých troch animákov. Ak vezmem v úvahu aj filmové diely s Millou, tak poradie tých najlepších je nasledovné: 1. Extinction (film), 2. Vendetta (animák) a 3. prvý diel (film). Uvítal by som pokračovanie za kratšiu dobu, ako päť rokov. Jeden až dva roky by bol ideál. Leon, Chris, Rebecca. Všetci splnili účel prvotriednej zábavy vo svete RE. V rámci animovano-akčnej produkcie nemožno chcieť viac. ()

kenkaku

Rozhodně lepší než minule, jestli lepší než předminule si nejsem jist. Máme tu tradičně Leona a bonusově i Chrise. Lehce se odkazuje na Racoon City, dokonce i filmoví maskoti (dobrmani) proběhnou. Takže vlastně celkem v pohodě. Ano, ty nekonečné zásobníky bílý do oči hodně a ten souboj 1:1 s pistolemi byl více méně LOL. Jako celek je čím ale moc fajn a v kontextu všeho co pod značkou “Resident Evil” vzniká je to rozhodně nadstandard. ()

Sabrewulf

Zklamání jako prase. Zatímco předešlé animáky byly vždycky po všech těch Andersonovkách balzámem na duši, tohle je kopanec do ksichtu. Vlastně to zklouzlo na stejnou úroveň těch zmrvených hraných předělávek. Je tu špatně úplně všechno. Děj už se plácá pořád v tom samém bez nějaké inovace - proč prostě neudělají třeba zpětně RE4 animák a místo toho furt jedou jakože dál? Stejný problém měla hra RE6 (po RE5, která jasně sérii ukončila), ono to neustálé objevování rádobynových typů virů s tím, že Chris, Leon a spol musí znovu a znovu do další akce, už z toho univerza dělá frašku, z hrdinů v podstatě loutky, které budou mít pokoj až pod drnem. Oukej, pláču na špatném hrobě, je pravděpodobné, že další díl animovaného RE bude znamenat další vir a tak, ale proboha (!!!), snad by tomu mělo odpovídat dění, ne? Po všech těch událostech, které mají nejen hrdinové, ale i lidi celkově za sebou, Rebecca Chambers pracuje v laboratořích, kde zkoumá nový vir, dobře všichni vědí o incidentech s nakaženými, které tento vir způsobil a oni tam jako nemají ŽÁDNÉ zbraně, ochranku či jiná zabezpečení? Jako vážně? Celý ten film je strašně hloupoučký, ta idiocie scén už fyzicky bolela, např. komplet sekvence se zombie čokly. Chris párkrát vystřelí po čoklech, netrefí se a řekne Leonovi:"Nějaké nápady?" (Co asi, do prdele, snad střílet dál, ne?) Leon:"Já ty psy odlákám" a jede na motorce pryč. Jasně, proč by čoklové šli na Chrise, který je dva metry od nich, radši budou kilometr honit Leona na motorce, že? (FACEPALM). Leon po nich za jízdy střílí - ano, to je přece jednodušší je takhle trefit, než předtím s Chrisem. Čokl padne mrtvý na zem, dvě auta se o něj nabourají a explodují. Ufff! Už takové ty Bolloviny nebo Andersonoviny (nyní už i Snyderoviny), kdy ve scéně není jedna blbina, nad kterou se dá mávnout rukou, ale kdy ta scéna je poskládaná jen ze samých blbin. Vykrádá to hromady ostatních filmů (Kostka, Světová válka Z...), klišé jsou tam tuny - člověk by si řekl, že jak doba postupuje, tvůrci budou vyzrálejší a přitom se tady úplně zamrzá v čase (nějaká postava se utápí v alkoholu a jiná jí vyčítá, že se nad sklenkou lituje, speciální jednotky jsou komplet naprosto pitomoučké - očividného zombíka se ptají "Jsi v pořádku?" atd). Ultra debilitou je pak postava vedlejší záporačky, bezdůvodně oblečené do sexy kostýmu, s kozama vyvalenýma ven - jako PROČ?!!!! Nejsem žádná feministka, ale již jsem unavený z těchto videoherních sexistických klišé.  Na celý film měli asi jen jeden polygonový model pro chlapy a jeden pro ženy, protože mají všichni stejné ksichty a mimiku - jednu chvíli si říkám: Proč je ten Redfield převlečený za bezďáka? On se jde někam infiltrovat? A pak zjistím, že to fakt má být bezďák. Chicht. Režisér vůbec neumí pracovat s nápady, které má k dispozici - bitka na prosklené střeše tam má asi jen 2sekundový záběr zespodu, trvat to třeba půl minuty, byla by to laskomina // finální monstrum schytá ultramegagiga plazmovou střelu, která proletí durch třemi budovami a jednu z toho zbourá - být to poslední, dorážecí rána, mělo by to neskutečné koule, ve skutečnosti ho je pošimrá na rameni a víckrát už se ze zbraně nevystřelí, tomu říkám grandiozní projeb. Prostě všechno špatně a navíc to má feeling herního RE6 (to není pochvala, RE6 je nejhorší herní díl). Filmovým residentům asi definitivně odzvonilo a nejlepším kouskem tak zůstává RE: Damnation. R.I.P. () (menej) (viac)

HiddenDragon

Urcite nejlepsi dil CGI serie Resident Evilu a mozna i lepsi nez hrane filmy teto francizy. Nevim, jestli za to muze jiny reziser nebo technologicky pokrok - asi oboji - ale vizualni kvalita je na velmi vysoke urovni. V nekterych scenach, kdyby je clovek pauznul, jsou CGI charaktery temer k nerozeznani od realnych hercu. Az na zenske postavy. Je mi zahadou, proc zde chlapi vypadaji tak neskutecne realne - kazdy vous, vraska...fakt si s nimi brutalne vyhrali - ale holky? opet maji takovy ten fetisisticky manga styl. Neprirozene stihle boky, velka prsa, oci...proste pusobi stale docela komiksove na rozdil od jejich muzskych protejsku. Co se tyce atmosfery, top je urcite uvodni scena v opustenem sidle, zrejme zamerne pripominajicim prvni RE videohru, kde je pokrok proti "Damnation" z r. 2012 videt asi nejvic. Svetla a stiny, textury, pohyby vojaku plus skvele hororove ladeni...proste lahoda. Mozna je to az prilis kvalitativne prepalene, protoze pak uz to tak super neni. Jakmile napr. dojde na dialogy, opet to ma takovy divny japonsky patos. Mne proste prijde, ze zapadni hrdinove, at uz v knihach nebo filmech, tak divne nemluvi :) Story je sice jednoducha - padouch se msti, je nutne ho zastavit - ale do Residenta se hodi. Uplne odstranili vsechny slozitosti z "Damnation", takze tu nejsou lickeri, Ganados ani Plagas a mne to vyhovovalo. Mozna nemuseli tolik odbyt detektivni stranku pribehu, ale je jasne, ze se chteli zamerit spis na akci. Zatimco v predchozich dilech byl hl. hrdinou Leon, zde ma o neco vic prostoru Chris Redfield, ktery se v CGI filmech zatim neobjevil. Leon je takovy lezerne sportovni agent, ktereho uz prilis nebavi zabijeni zombiku a utapi svuj zal ve flasce, Chris je namakana korba, ktera proste dela svou praci a zachranuje svet, i kdyz to casto boli. Jejich akcni double-team funguje vyborne a neustale stupnuji crazy akcni sceny. Ke konci uz je to opravdu hodne prestrelene a i Chucku Norrisovi by spadla brada z toho, co predvadeji :) Ale budiz, je to videohra a kouka se na to dobre :) Zaverecna prisera se mi taky libila ze vsech tri dilu asi nejvic. Grafika dela proste hodne. // 70% // [opet jsem koukal v CZ dabingu pro jistotu, protoze na blurayi mely prechozi dily hodne zmrvene titulky] ()

Perth

Vendetta vysoko nastavené laťky CGI movies Degeneration ani Damnation nedosahuje. A může za to tentokrát kromě pár divnoscén a slabého příběhu především bezcharakterně rozplizlá postava Chrise Redfielda. Ne ani prostřednictvím tohoto snímku se tento steroidový chlapec nestane vašim oblíbencem. Už jenom proto, že jeho přítomností se dostáváme do žánru který horor viděl možná tak z vlaku. Nechat to u životem zhýralého motorkáře Leona Kennedyho (který z nějakého důvodu zjevně začal nosit eyeliner) co má už plné zuby boje s biozbraněmi asi by to byla mnohem zajímavější podívaná. Co ale musím vypíchnout je neuvěřitelná animace. Ve scénách bez postav se mi párkrát zatajil dech věrohodností vykreslení, Japonci prostě tohle umí. ()

• Ve druhém díle herní série jezdí Leon v Jeepu a Chrisova sestra Claire na motorce. (Marlok)
  • Příběh se odehrává po hře "Resident Evil 6" a před "Resident Evil 7". (agentmiky)
  • Rebecca Chambers a Chris Redfield se poprvé setkali v prvním díle herní série. (Marlok)