Multimilionár Tom Mullen (Mel Gibson) je zakladateľ a majiteľ úspešnej leteckej spoločnosti, ktorý žije s manželkou Kate (Rene Russo) a 12-ročným synom Seanom (Brawley Nolte) v luxusnom byte v New Yorku. Pri dobročinnej akcii však Tomov syn uprostred stovky ľudí náhle zmizne bez stopy. Neblahé tušenie rodičov sa čoskoro potvrdí: Sean bol unesený a zločinci žiadajú od Toma výkupné 2 milióny dolárov, ktoré treba doručiť do 48 hodín - inak chlapec zomrie... Špecialisti z FBI odporúčajú výkupné zaplatiť, ale pri odovzdávaní peňazí sa dopustia osudovej chyby a jedného z únoscov zastrelia skôr, než stihne čokoľvek prezradiť. Tomov syn sa tak ocitá na prahu smrti, navyše ďalšie pátranie FBI je bezvýsledné. Vzápätí Tom dostáva od únoscov druhú šancu a nové inštrukcie. Cestou na určené miesto však Tom náhle pochopí zdrvujúcu pravdu - ak zaplatí, nikdy viac svojho syna neuvidí. Únoscovia totiž nebudú mať dôvod vrátiť dieťa rodičom a radšej ho ako nebezpečného svedka zlikvidujú. Dané slovo pre nich nič neznamená a všetky kroky FBI zatiaľ situáciu len zhoršili. Je treba konať! Tom preto úplne zmení taktiku a ujme sa iniciatívy - v priamom televíznom prenose osloví šéfa únoscov, ukáže mu 2-miliónovú hotovosť a sucho oznámi, že z peňazí nedostane ani cent, pretože už nie sú výkupným, ale odmenou za jeho hlavu. Ako sa zachová únosca? Druhé kolo boja o život Tomovho syna sa začína... (TV Markíza)

Xmilden

Poprvé mě Výkupné docela zklamalo. Mel v té době pravidelně vyprazdňoval zásobníky, já totiž tehdy objevil Smrtonosnou zbraň a najednou nový Gibson, zvláštní. Unesli mu kluka, hodně psychologie, vyjednávání. Snažit se soupeřit na dálku přes telefon... Samozřejmě i já jsem dospěl. Z dnešního pohledu lehce nadprůměrný thriller. Ron Howard natočil určitě lepší filmy a Gibson vlastně taky. 70% ()

sepp

Cekal jsem od toho snimku vice, ale i tak to neni spatne. Dobre vygradovane drama s necekanym resenim a jako vzdy skvelym M.Gibsonem. Celkove podareny thriller. ()

Fiftis

Pomerne vydarený akčný thriller na tému únos a vyjednávanie o výkupnom. Začiatok filmu prináša tradičnú zápletku a priebeh. Veľmi ma zaujal netradičný zvrat v druhej polovici filmu, kedy otec uneseného chlapca mení pravidlá hry, čo rozpútava príliv akcie a napätia, Film je natočený veľmi zručne a núti s rodičmi prežívať každú minútu hrôzy, bezmocnosti a utrpenia. Príbeh sa vyvaroval hluchých miest a solídne si drží tempo až do svojho dramatického finále. A že finále je naozaj vydarené a veľmi napínavé. Toto sa tvorcom naozaj podarilo. Navyše sa mi páči opäť spoločný film po Smrtonosnej zbrani s Melom Gibsonom a Rene Russo. Najväčšia hviezda filmu je však skvelý Gary Sinise. ()

Jacinda

Docela napínavý a poutavý film s dobrým koncem. Dobrá ukázka toho, jak peníze dokáží rozeštvat i navnadit lidi. Mel Gibson hraje dobře, malý klučina taktéž, záporáci ujdou. Pro mě celkem nadprůměrný thriller ()

Pepinec

Nečekal jsem tak zajímavou podívanou. Pravda, ze zaběhnutého scénáře vyděračských dějových linek se vynořilo pramálo čistě originálních nápadů. Díky hereckým výkonům hlavních představitelů však nemohla být o nudě řeč a vcelku s úspěchem jsem přečkal i samotný závěr, který snad musel být všem jasný. Ron Howard předvedl dobrou práci, řekl bych - poněvadž při dvouhodinové metráži mohlo vše dopadnout podstatně hůř... ()

Niles

Mám rád, keď je aj prostá zápletka, ako je tu únos syna a žiadosť o výkupné, spracovaná takým originálnym spôsobom. Má množstvo nečakaných dejových zvratov, takže nie je možné predpokladať čo sa stane o 10 minút, a to sa mi veľmi páčilo. Z hercov zahrali perfektne Mel Gibson i Gary Sinise, jediný, kto mi tam prekážal bola Rene Russo, ktorá mi nie je sympatická a hrať podľa mňa tiež veľmi nevie. Originalita scenáru je asi najväčším plusom, ešte lepšie by to však bolo o 20 minút kratšie. ()

Boogeyman

Rozhodně velké zklamání. Hloupá zápletka, špatně zahrané stupidní závěr. Od takové hvězdné sestavy jsem čekal o dost víc. Značně předvídatelný a patetický film, který se napínavému thrileru ani nepřibližuje. Howard není vhodný pro takovéhle téma a takovéhle téma není vhodné pro takovýhle film! Co tím myslím? Unesené dítě, kterého se jme zachránit jeho vysoce postavený tatínek a pomáhá mu při tom jeho statečná žena, aby ve finále všichni předvedli, že rodina je nejdůležitější a společně překoná všechny trable, to je téma do televizního filmu, nebo jako část nějakého seriálu! Rozhodně se to nehodí do prvotřídně obsazeného vysokorozpočtového filmu. Na to je děj moc ubohý a opravdu směšný! Kdyby to byl točené jako komedie, mohlo by to fungovat, ale takhle je to vyslovená trapárna! ()

Paldini

Slabší thriller, který si nedokázal získat mou plnou pozornost. Po čase jsem začal být k osudům jednotlivých hrdinů lhostejný a může za to hlavně hodně předvídatelný scénář a slabší hlavní záporák, který chvíli chladně kalkuluje, a potom v zápětí provádí jednu školáckou chybu za druhou. ()

petaspur

Multimilionáři by si měli lépe hlídat svoje rodiny, protože vždy se najde nějaký dobrák, kterému by bakšiš za vrácení příbuzné osoby přišel vhod. Jednomu z odporně bohatých podnikatelů, Tomovi Mullenovi, někdo unesl syna a dezorientovaný Tom za asistence orgánů činných v trestním řízení rychle rozbíjí prasátko, aby mohl opět zkompletovat svou rodinu. Jakmile se však uklidní a srovná si myšlenky, tak se na celou věc začne dívat z obchodního hlediska. Byznysu Tom rozumí moc dobře, takže z jeho obchodních strategií bude brzy únosce bolet hlava. ()

Vančura

Po novém zhlédnutí v telce po letech (v nevalném českém dabingu, jak jinak) mi to přišlo dost slabé. Nepřišlo mi to vůbec napínavé (dílem proto, že to znám v podstatě nazpaměť, a dílem proto, že mi bylo ukradené, co se stane s tím uneseným klukem), ta předpotopní devadesátková technika tam je dnes vyloženě k smíchu, obsazení je dost bída (Gibsona jsem nikdy nemusel, v ženských rolích jsou samé šeredky a zbytek castu jsou vyloženě herci druhé, ne-li horší kategorie), a celé to na mě působilo strašně televizně lacině, občas až amatérsky. Podle mě je to film, který je zde poněkud přeceněný. ()

mzss1

Nejlepší film o únosu. Příběh je skvělej, má vynikající herce, vedle dvou skvělých herců Mela Gibsona a Garyho Sinise se mě zaujaly Rene Russo a Delroy Lindo. Ve filmu funguje perfektně napětí, skvělé hlášky, skvělá atmosféra, kdy se neví co se bue dít dále. Hudba ve filmu je naprosto prvotřídní - soundtrack, který patří mezi mé oblíbené. Nevadilo by mi kdyby byl film ještě delší. Mohlo být více akce, ale v rámci žánru mi bohatě stačí přesně tohle. Film hodnotím na 100%= ***** ()

kingik

Majitel velké letecké společnosti Mel Gibson, kterému unesli syna, bere spravedlnost do svých rukou. Odmítá vyjednávat s únosci, kterým nevěří, stejně tak jako policii. Stanoví vlastní pravidla, která jsou asi pěkně riskantní a výkupné za syna nezaplatí. To je sice hezké, ale film právě v této chvíli ztrácí na věrohodnosti a takováto oklika, nebo originální prvek je stejně k ničemu, protože pak už se nic překvapivého neuděje a thriller skončí tak předvídatelně, že nechápu, proč si tvůrci sami tak komplikovali život, když stejně nabídli hollywoodský konec. A co taky čekat od režiséra Rona Howarda. Mé hodnocení: 60% ()

Jordan

nemám rád rona howarda, lebo robí filmy, ktoré su pre mňa chladné. willow bol asi jeho najpodarenejšia vec. tento film nemal napríklad kladného hrdinu, nikoho, s kým by sme sa mohli stotožniť - ak neberieme kladňáckeho únoscu Donnieho Wahlberga. Nesympatický milionár Mel Gibson, ktorý pre záchranu neurobí nič, ktorý vlastne celý film je pasívny . . . a vôbec, tam nikto nič neurobí. A ten parchant howard to remeselne dobre natočí, pretože na remeslo on je, to sa mu uprieť nedá. ale inak akási prázdnota ()

Anderton

Howard prekvapil na seba veľmi netradičným, drsným trilerom. Televízna, niekoľkokrát ročne omielaná klasika pre mňa nestráca ani na x-té pozretie nič zo svojho kúzla. Vždy mám zimomriavky, keď chudák Sinise zapne telku a tam mu zúfalý Gibson odkáže, že....Tých prekvapivých zvratov je viac. Hlavné postavy perfektne obsadené, hodia sa sem ako pytel na hlavu uneseného. Finále trošku klišovitejšie, ale intenzívne zahrané. Ja mám jednoducho slabosť na 90kové trilery, Výkupné je jeden z troch najlepších. ()

Kothy

Skvěle psychologicky napsaný snímek. Kombinace Ron Howard a Mel Gibson očividně funguje. Melovu ženu hraje půvabná Rene Russo. Mel hraje bohatého majitele aerolinek, kterému unesou syna a požadují výkupné 2 miliony dolarů. On se tedy pokusí zaplatit, ale nevyjde to. No to by ani nebylo nic až tak zajímavého. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se rozhodne nezaplatit a celou situaci obrátí proti únoscům. Pak už jde vše ráz na ráz a každý si jen snaží si zachránit vlastní kůži. Nervy pracují a nikdo z nich nemá jistotu. Rozhodně jsem takový běh událostí nečekal. "Zabiju tě, ty hajzle!" ()

nascendi

Pozrel som si tento film asi tretí krát a som spokojný. Nie som expert na režijnú prácu Rona Howarda, ako časť hodnotiteľov (veď som od neho videl iba skvelé Apollo 13), ani sa nehodlám príliš rozpisovať. Na nadpriemerné hodnotenie mi postačuje, že film je vďaka premene dvoch melónov z výkupného na odmenu pre udavača veľmi dobre zapamätateľný. A to sa o mnohých, aj lepšie hodnotených, filmoch povedať nedá. A keby mal stráviteľnejší záver, s pridaním hviezdičky by som neváhal. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)