Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

vnimatkrasu

Díky za ty dary. Dufferové se bystře opřeli o výhybku a vyprdli se na "more of the same", který už jim akutně kulhalo předloni. Jejich Foglara nařezanýho Stephenem Kingem sem si proto užil do první poluce i do poslední pusy. Husinu z první řady Stranger Things už nepřekonaj nikdy, na to jsou jejich karty až moc na stole. Komediální feel-good doják v tak famózní výpravě si ale klidně dám znova. Rád. ()

rasttea

Dávám pět hvězdiček, čtyři jsem dala jen S01e01 pro rozjezd. Je to neskutečně zábavné, dialogy vtipné, herci sehraní, postavy se série od série (ale co to povídám, díl od dílu) krásně mění a vyvíjí. Je úžasné, jak scénář nechal všechny postavy vyniknout, nikdo se mi nezdál, že by zapadal, nebo snad byl nevýrazný. Je skvělé, že to při tak variabilním výběru herců vyšlo. Neskutečně výborně vybraná hudba, úžasné lokace a kostyméři si myslím taky vyhráli :) Jen nechápu, jak to někdo může "bingewatchovat". Já vždycky dala maximálně 3 díly. My čarodějnice pak musíme čistit čakry. Jak se říká - I have been there, done that..... asi speciálně znova bych ty série nedala, blikací světýlka už i mě začaly iritovat hlavně teda v S03e05. Další věc: metamorfní hmota už tu byla v Terminátorovi a propálená podlaží ve Vetřelci, z tohodle pohledu tedy nic nového. Přes všechno tohle se na další novou sérii se těším. Ale spíš mě zajímá, jak se budou vyvíjet herci ve svých kariérách dál. ()

jedna_vrana

Veľmi mi vadila ruská zápletka, nemôžem si pomôcť, treťou sériou pre mňa seriál stratil svoje pôvodné čaro. A ešte jedna drobnosť - detičky nám prišli do puberty a tie ich dialógy (ako El sleduje Mikea), nudné odbočky od priameho scenára. ()

David.Darco

Na ST je skvelé, že si pre hororové sekvencie dokáže vyberať úžasné lokácie. Ide síce vždy o dobre známe a otrepané miesta ako škola, laboratórium či nemocnica. V prvých dvoch sériách však boli obohatené o vizualizáciu rovnakých lokácií vo svete Upside Down a jeho prienik do reálneho sveta. Tretia séria je však iná a hrôza vychádza skôr z ľudskej persóny a perfektných hereckých výkonov. Napriek tomu je výrazne najvtipnejšia, avšak tento akcent vtipu spôsobuje silný kontrast s nostalgickým a melancholickým záverom série, ktorý prežijete o to viac. Tretia séria nám sprostredkováva tému, s ktorou sa každý z nás stretne niekoľko krát za život a robí to skvele, živo a vťahujúco. Za mňa je to teda jednoznačne najlepšia séria, čo ma teší, avšak zároveň privádza ku strachu, že ostane neprekonaná. Aj keď by som si veľmi prial opak, bude to ťažká úloha. ()

BROKEN_

Po dvouleté pauze, se vrací seriál Stranger Things v obrovské formě! Tvůrci si daly na čas s psaním scénáře, a chtěli to mít všechno dobře připravené, zkrátka si dávaly záležet. A výsledek? Jedná se o vrchol seriálu. Aspoň teda za mě. Nevím jak to vidí ostatní. Všechno tady funguje na 110%! Humor, emoce, atmosféra, skvělé momenty, atd. fungují výborně. Herecké výkony jsou špičkové. Millie Bobby Brown je sakra dobrá, obrovský talent do budoucna. Všichni ostatní bez chyby. CGI je každou sérii čím dál lepší. Monstrum je uděláno skvěle, fakt se to povedlo, za to jsem hrozně rád, aspoň se na to dobře dívá. Všechny dějové linky mají něco do sebe. Ale jednu věc mají stejnou, a která funguje na jedničku. HUMOR. To je opravdu silná stránka 3 série. Když už to vypadá na pořádně dramatickou a zároveň napínavou scénu, najednou se to přepne na komedii, a funguje to dokonale. Nejvíc jsem se nasmál u Steva a Dustina, za mě byla jejich dějová linka tou nejlepší ze všech. Hudba jako vždycky perfektní, dokonce zaznila hudba z Návratu do budoucnosti, to byla pecka. Závěrečný díl The Battle of Starcourt považuji za vrchol seriálu! To mělo zkrátka všechno ten díl! Na konci nezůstalo ani jedno oko suché. Už aby byla 4 série, po podtitulkové scéně se těším ještě více. MILUJU TO! ()

filmmovier

Jsem nadšen, nadšen, nadšen! A nesmírně okouzlen. Tahle série je (stejně jako předešlé dvě) prostě perfektní a dost možná i ta nejlepší. Naprosto dokonalá míchanice všech žánrů (prostě žánr "osmdesátky"), popkulturních odkazů, humoru, napětí, skvělé hudby, skvělých herců... a patrně s nejlepší scénou celého seriálu v posledním díle, které se zúčastnil Dustin a jeho nová holka (a vlastně i všichni ostatní). Děti rostou, kluci jsou více a více ošklivější, dívky jsou více a více okouzlující a tvůrci v prvních dvou dílech servírují tak neskutečně pohodovou atmosféru, že by mi vůbec nevadilo, kdyby to tak pokračovalo i dál a nedělo se tam vůbec nic. Ale pak přišel návrat naštvaného demogorgona, ďábelsky zlí Rusové a... bylo to boží dál. Nové postavy jsou skvělé, vztahy mezi těmi původními se prohlubují na jedničku a partičky ve třech dějových liniích, které se na konci samozřejmě propojí v jednu, jsou namíchány tak, jak fungovaly už v minulé řadě - to znamená hlavně Hopp a Joyce, a hlavně Dustin a Steve, ta nejlepší buddy dvojka od... odjakživa. Škoda, že čekání na další řadu bude opět velice, velice dlouhé. Ale pokud to bude opět takhle dobré, tak si počkám moc rád. Tahle parta "nerds" se prostě neomrzí a Stranger Things jsou definitivně nejlepší seriál všech dob a čtyřka bude, dle potitulkové scény, fakt veliká.. Neverending Story forever, to bylo fakt luxusní. Ale aby té radosti nebylo moc, konec dvou výtečných postav a jedné idiotské byl fakt emotivní. 100%. ()

Lachtaan

Čekali jsme necelé dva roky a vyplatilo se. Přišlo to, na co jsme byli zvyklí a zamilovali si to a na druhou stranu se seriál správně posunul mírně jiným směrem oproti prvním sezónám, což považuju za dobrý tah, už jen vzhledem k tomu, že se nám z 12letých začínajících herců stali dospívající hvězdy, které se začínají prosazovat i v Hollywoodu. Konec si nechal otevřená slušně tajemná vrátka na pokračování, se kterým bych se mile rád sešel co nejdříve. ()

Helmutek

Už jsem si myslel, že třetí série pro mě bude zatim nejlepší ze všech - sedl mi jednoznačnější příklon k (přiznanýmu) vtipu a nadsázce, líbilo se mi opuštění dětský roviny z prvních dvou sérií a vstup do mladistvýho věku a s nim související vztahový trápeníčka prvních větších lásek, líbilo se mi i hašteření Winony a šerifa (hádka v autě byla doslova úžasná scéna) i šerifovo rodičovský tápání, už zase se mi líbila Eleven, a líbila se mi naděje, že i model přespříliš důležitejch dětí zachraňující svět tentokrát dostane na prdel (POZOR, TROLEJ) zjištěním, že údajná sovětská konspirace tajnejch agentů a tajemný podzemní laboratoře bude jen výsledkem dětskýho fantazírování a hledanejch senzacechtivostí - to by se mi fakt líbilo a do celýho konceptu série, jak jsem si ho v průběhu sledování vybájil, by to skvěle sedlo. Jenže ono to tak nebylo a zase to samozřejmě (a pro mě bohužel) bylo myšlený smrtelně vážně - takže za mě stejně jako v sériích předchozích i série třetí pokračuje v těch samejch silnejch (atmosféra, hudba, kamera, osumdesátkový retro) i slabejch (promyšlenost, integrita zápletky a děje, stylizovanost, naaranžovanost...) stránkách, i série třetí všechno rozjíždí jen v náznacích a i tady je skutečně dotažený vlastně jen máloco. I třetí série má herce skvělý (už znovu Eleven, šerif s Winonou) i strašný (černoch a zrzka). Tajemnost až na pár pokusů (např. psycho děsivej, ale zároveň zvláštně smutnej slizounek Billy nebo třeba armáda zhyptnotizovanejch lidí/biologickýho matriálu šinoucí se za obludkou) už jde kompletně stranou - překvapit už demagorgon ničim moc nemůže a snad se o to teda ani nesnaží. I tak ale (i tomuhle všemu navzdory) pro mě jde o partičku, která mě pořád nějak baví - a z tohodle jejich světa bych si rád a hned pustil cokoliv dalšího, co by bylo natočený. Jsem zvědavej, kam budou tvůrci směřovat v další sérii a jak moc to bude fungovat; věk nezsatavíš, stárnutí dětskejch herců taky ne, osudy dosavadních kamarádů se rozutekly z Hawkinsu do všech koutů, dětství skončilo, život jde dál, tak uvidíme. WTF moments: Jen teda netušim, proč musel kurva ten šerif zařvat - ta scéna mohla mít deset jinejch vyústění, z nichž by žádná varianta, ve který by ke smrti nedošlo, o nic míň uvěřitelná nebyla... ale to už jsme zase zpátky u tý integrity a promyšlenosti, no. Rozkaz zněl očividně jasně - někdo důležitej prostě musí umřít a musí se uzavřít stará kapitola. ()

Akira777

Zatímco první dvě série, se mi líbili, s třetí mám značný problém, jakž takže beru tu stereotypnost Rusů, kteří jsou zlí, protože Rusové jsou zlí, jako skoro všude v USA filmech, ale co mě štvalo více, jaká vztahovka se z toho stala. Čekal jsem znovu sci-fi říznutý prvkami horor, což se bohužel tak nějak vytratilo. Byl tu humor, který být nemusel, byla tu vztahovka, která mě začala štvát a Will byl v téhle sérii..... nic moc a to je můj favorit mezi dětmi. No dávám tři hvězdy za to více retro. ()

DragonnCZ

7,5/10 - Konec naprosto famózní a krásný zakončení. Sice už ta 3 série víc skřípe nudou, ale pořád ten seriál mrtě miluju. Seriál nezapomíná na postavy a jejich interágování. Celá trojka je jako dvojka a do toho něco navíc. Skvělé momenty a nášup 80 let a starých vypalovaček. Celý to má skoncipovaný krásný příběh i přesto, že třeba tam fakt byly momenty a části kdy sem trpěl nudou a nebavilo mě to. Sem opravdu zvědav jak se poperou se 4 sérií jak to celé důstojně zakončí. ()

MikyAff

Třetí série je opět skvělá a nepřestává mi udivovat, že to tvůrci dokáží ještě tak udržet. Všeho je tu tak akorát a každý si přijde na své. Není jediná linka, která by člověka nebavila. Ať už je to nejoblíbenější dvojka Dustin a Steve doplněná o Robin a Eriku, nebo Hopper s Alexejem. Nejlepší na tom všem je, že i když celou dobu sledujeme několik různých příběhů, na konci to do sebe zapadne naprosto perfektně! A člověk si nemůže ani víc přát. Což zjistí hlavně ve scéně s Neverending story. Něco tak geniálního jsem neviděla hodně dlouho. Spokojenost na maximum :) ()

geklon

Mě ta vztahovka v prvních třech dílech moc bavila, možná neplánovaný easter egg, ale ve mě to vyvolávalo vzpomínky na The Wonders Years. Jakmile se akce rozproudila, opakoval se model z dvojky...jak přes kopírák, né že by to nebylo svěží a poutavé, ale už mě to zkrátka tolik nebralo. Poslední díl to zachránil. Duet. Dopis, stěhování. Až na podtitulkovku...ta byla trapná. Takže velká obhajovačka nás čeká ve 4. Těšíme se. ()

Eleanor05

Netuším, z jakého důvodu se z jednoho z nejoriginálnějších a nejatmosféričtějších seriálů současnosti stala ve třetí sérii parodie na sebe sama. Stala se z něj stupidní komedie o puberťácích, kde se stále dokola řeší pouze to, kdo s kých chodí a kdo se ským rozešel, a kde se z dospělých postav staly ubohé trapné karikatury (šerif, Joyce Bayers). Opravdu mne nenaplňuje sledovat kdysi sci-fi seriál, dnes stupidnost, kde je vám za většinu postav stydno a děj je tak "over the top" a vyšinutý, až vás nudí. Strašný sestup kvality. ()

hroubek

Jsem hodně moc spokojený. Tahle řada je nejzábavnější, nejvtipnější a místy taky nejdojemnější. Hodně se sazí na humor a mírnou přepálenost, a to ať už jde o dialogy nebo příběh. Tvůrci místy trochu tlačí na pilu, ale jakmile dojde na citlivé a emocionální scény, tak to funguje na 100%. A je radost sledovat, jak se postavy vyrovnávají s bláznivou zatracenou maličkostí jménem láska. Je velmi dobré, že tvůrci dokáží příběh lehce okořenit(obchoďák, invaze), a s novými postavy(Robin, Alexej) pracovat na výbornou. Nejvíce to platí pro postavu Robin(její dialogové výměny se Stevem a s Dustinem nemají chybu), jenž je skvěla a krade si desítky scén pro sebe. Za mě tedy velká spokojenost a radost z návratu známých postav. 9/10 ()

ZeroCZ1233

Letos se sourozeneckým duům na poli filmové a seriálové tvorby daří a po dubnovém rozvíření blockbusterových vod Avengers: Endgame bratry Russovými přišel o téměř další tři měsíce druhý zásah v podobě třetí série Stranger Things od bratrů Dufferových. A ani potřetí svůj dvěma předchozími hody vytyčený cíl neminuli. Návrat do městečka Hawkins se drží prověřených postupů, díky nimž si v minulých letech seriál vybudoval svou tvář, avšak přichází s četnou porcí novinek. Jedna z nich, hodna zmínky, je už mnohokrát přetřesené téma dětského vývoje na mladistvého, v jehož věrohodném ztvárnění mnohočetný zástup tvůrců pohořel, ne však zde, díky čemuž nám Dufferovci znovu dokazují jejich schopnost v podobě práce s postavami. Další a nejvíce viditelná novinka se týká ohledně navýšení komičnosti a humoru, což záměrně vyvolává letní pohodu a odlehčení s menším propadem k sebeparodii. To jest naštěstí redukováno za pomoci scén navýsost nervy drásajících a mrazení dodávajících a díky nimž je druhá miska vah stejně těžká jako ta první a dochází k dokonalému vyvážení, jež s přesností švýcarských hodinek funguje na nejvyšší stupeň měřitelné dokonalosti. Tento stav je následně otřesen emočně zničující částí této obdivuhodné skládačky a člověku pak zbývá jen s uslzenýma očima nevěřícně zírat, jakou moc má toto médium na divákovy emoce. Tento rok ve mně třetí Podivné věci vyvolaly koktejl naprosto protikladných vjemů, dojmů a emocí. Dokázaly, že se stále drží ve špičce nyní produkované tvorby a toto tvrzení platí i pro kategorii věnující se nejlepšímu holdu kultuře a stylu života 80. let. Po Chernobylu to nejlepší, co nám předposlední rok tohoto desetiletí dal. 9,5/10. ()

VanTom

Třetí Stranger Things napodobují ty předchozí jak v záporech (rozvleklý začátek v dětsky / (před)puberťácky nostalgických osmdesátkách, množství oddělených dějových linek), tak v kladech (stále zábavné postavy, zápletka se po pár dílech nezastavitelně rozjede). Čili v podstatě stále (a znovu) to samé, nikam se neposouvající; teď jim to ještě projde, ale příště nevím, nevím… ()

Jaro.Krafcik

Čo dodať k dlho očakávanej tretej serii Stranger Things. Čakanie stálo za to. Kritika na csfd opäť pobavila čísla sú vysoké, aspoň to, ale žeby nemenovaná užívatelka dávala odpad celej serii po dvoch epizódach? To značí kto tu znovu hodnotí. Ale už ku tretej serii môjho obľúbeného seriálu. Billy ako záporná postava výborná. Eleven tu vyzera konečne ako dievča a všetky postavy sa vrátili. Treba pochváliť aj výber hudby a skladieb ktoré potešili. Zápletka s Rusmi bola od americkej produkcie trochu odvážna a cez čiaru ale mne seriál sadol a po neprekonanej druhej serii hodnotím aj túto na výbornú,neviem sa dočkať tej štvrtej, dúfam že bude. 5* ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)