Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

mclenin

"A takhle se to dělá ....". Tretia séria si pozoruhodne nielenže drží kvalitu, ale minimálne niekoľkými prvkami nastavenú latku predčila o čom svedčí fakt, že seriál sa dá "spapať" na posedenie, jeden diel za druhým, bez zbytočnej vaty a naťahovania so skvelou retro štylizáciou, výborným humorom, sympatickými postavami a vzťahovou dynamikou, aj napriek viacerým logickým scenáristikcým lapsusom či úbytku hororovej atmosféry. Tak ako ma v apríli sklamalo GOT, v júli chuť napravilo ST. ()

Oralfabet

Jo, je to pořád super. Nebudu srovnávat s předchozími sériemi, nevím jestli je ta třetí nejlepší nebo nejhorší, momentálně bych řekl, že je možné obojí. Každopádně je ale nejspíš nejšílenější a nejvíc over the top. Občas je to taky pěkně cheesy, ale v tom nejlepším smyslu. Co se postav týče, jsem naprosto spokojen, snad každá má v téhle sérii zajímavý vývoj. Příběh samotný byl taky dosti poutavý a vizuálně to bylo občas celkem úchvatné. Závěr byl neskutečně emocionální. Jo a pokud jsem si u druhé série nebyl jistý, teď už rozhodně jsem - Steve je moje oblíbená postava. Chci víc. 9/10 ()

Kacitr

Bylo to jiné než předchozí série. Jasně, romantická linka nesměla chybět, ale i tak mi začalo být protivné, jak se zprvu soustředilo jen na ni. Mike a El, Lucas a Max, Will je sám a nechápe okolní dění – raději by hrál v suterénu s klukama Dračí Doupě, než aby poslouchal kamarády, jak neustále dokola žvatlají o svých „milostných problémech“. Mrzelo mě, že Will byl odstrčený do pozadí a figuroval jen do počtu. S návratem Dustina z vědeckého tábora se to celkem vylepší, ale parta nefunguje jako celek. Dustin se přidává ke Stevovi a nové dívce Robin. Mike, Lucas a Will a samostatně holčičí duo El a Max. Eleven dostala více prostoru, z dětí jsou puberťáci se vším všudy. Vzdor rodičům, porušování pravidel, kluci nadávají jako o život. Jo, funguje to. Hlavně ten humor. Autoři vědí úplně přesně, jak diváka zaujmout. Osmdesátá léta útočí ze všech stran, včetně křiklavých barev, nepadnoucího oblečení, děsivých účesů a parádních odkazů, jako je Návrat do Budoucnosti, Zlatý časy na Ridgemont High, Věc od Carpentera, plakáty v pozadí na tehdejší pecky jdoucí do kin… miluju tenhle smysl pro detail. Závěr mě posadil na zadek. Až na to budu mít sílu, poslední epizodu si budu muset pustit znovu, přes slzy jsem sotva viděla, co se tam v posledních minutách vlastně děje. Hádám, že čtvrtá série (vzhledem k tomu náznaku za velkým finále) jistě bude. Tudíž, doufám, že Will příště dostane více prostoru. Na Joyce by se taky konečně mohlo usmát štěstí. A rovněž na mého oblíbence Stevea. No, jsem opravdu zvědavá, jakým směrem se budou Stranger Things ubírat dál. ()

Marius_ss

Nakoniec dávam ***** aj keď je to pre mna najslabšia séria, stále si drží vysokú kvalitu. Tých 8 časti som zhltol na dva razy a ani chvilu som sa nenudil. A záver má okrem silného emocionálneho zážitku :D navnadil na ďalšiu sérii, takze nemôžem byt nespokojný, len by to už chcelo vymyslieť niečo nové. ()

Yardie

Je neskutečné, jak se i ve třetí sérii dokáže udržet kvalita, to se moc často nestává. I když na druhou stranu těch dílů není mnoho, takže tam není takový prostor. Ale zpět... Jede se dle klasické šablony, kdy první dva tři díly jsou seznamovací, uvolněné a postupně se připravuje půda pro to, aby se to mohlo řádně rozjet. A zde se to rozjelo naplno na konci třetího dílu a až do konce to nepolevilo. A potom přijde velké finále, které zde máme okořeněné silnými scénami, které drtí emoce. Jako v předešlých sériích se zde umně střídá napětí, vážnost, vtipné scény a dialogy, které prostě nenarušují celkový dojem. Mladí herci opět vynikající, hudba také. Není tomu co vytknout. Prostě paráda! Howgh! ()

simply

Po první a druhé sérii následuje výrazné zklamání...když se u posledního dílu dívám kolik času ještě zbývá do konce, tak je asi něco špatně. Oproti minulým sériím mi chybí i hlubší rozvoj postav než pouhé sledování, jak se rozchází a opět se dávají dohromady. To se odráží i na tom, že mi chybí nějaká nosná postava které bych mohla fandit...slabé 4* ()

Nethar

Druhá série šla trochu dolů, nebo možná už to bylo opakování dříve viděného. Ale třetí série se velmi povedla. Kde ztrácí na originalitě, dohání to moc dobře humorem. Taktéž se domnívám, že tady už to mělo skončit. Co bude dál, uvidíme. ()

Ingtar2

SPOILERY: Konečne. Neverím. Ono sa na to aj dá pozerať. Samozrejme, má to strašne veľa chýb, preto len 3 hviezdy. Ale aj tak. Nenudil som sa. A to je pri Netflixe veľmi zriedkavé. Stále sa tu síce vykráda všetko dokola (príšera s malou príšerou v hube, kdeže som to už videl?) a hudba je otrasná, ale aspoň ma to dokázalo udržať pri obrazovke. Ku postavám - Eleven by som najradšej virtuálne prij*bal nie raz, ale aspoň osem krát za každú epizódu (no a čo, že má superschopnosti, aj tak je iba obyčajné vymrdané hovno). Zaslúži si smrť a to čo najskôr. Rovnako ma začala srať aj Max ktorá raz bude feministka typu 'It's never okay for men to give CPR to woman. Resuscitation is just a fancy word for rape.' Na druhú stranu mi bolo veľmi ľúto Billyho, ktorý si takýto koniec vôbec nezaslúžil, a Stevea, ktorý doplatil na Netflixovský trend homosexualizácie hlavných postáv. Nancy a Jonathan prestali byť zaujímaví v minulej sérii, as well as Mike, Will a Lucas. Btw som jediný komu je jasné, že Hopper proste mŕtvy nie je? Potešili rusáci, ktorým som skoro všetko rozumel aj napriek mojej veľmi lámanej ruštine, a takisto veľká dávka humoru, predčujúci horor o veľký krok. Posledná epizóda by bola na 5 hviezd keby sa tvorcovia vyvarovali tej sentimentálnej sračky na konci a 'Neverending story momentu' pri ktorom som sa skoro zadrhol pivom. To akože prečo cítili fyziologickú potrebu strčiť tam tento cringe? A navyše nemohli si vybrať aspoň lepšiu skladbu? Mám pocit, že Suzie bude rovnako otravná ako Erika. Akosi mi takisto unikol dôvod toho sťahovania sa na konci. Konečné hodnotenie sú silné 3 hviezdy, 73% ()

Klajnik odpad!

Stranger Things je obsahově zkratkovitá a dějově děravá už od první sérky, ale očividně stále bylo co zhoršovat a tak se tomu tvůrci vydali vstříc. Nyní už nefunguje ani zápletka. Znovu je tu ta typická struktura, kdy různé postavy přícházejí různým věcem na kloub, až je záhada závěrem svede dohromady a oni bojují proti nějaké obludě. Nyní jsou však nepřáteli jednak Rusové a jednak tělesná podoba stínové obludy z druhé série. Pod obchodním centrem v americkém městečku Hawkins se tentokrát nachází Sovětská základna, kde dochází ke snahám otevírat bránu do jiné dimenze, kterou minule zavřela El? Tvůrčí vyčpělost je zde už zcela patrná, ale tento blbej seriál beztak táhnou 80s estetika, odkazy na popkulturu, soundtrack a Stephen King's-like námět. I kdyby to scénáristé odůvodnili, proč to Rusové dělají a jak se jim takovou šílenou základnu podařilo tajně postavit, tak stejně je to strašně ohavnej koncept. Děti v kraťáskách, obtloustlej šerif a matka samoživitelka tam běhaj v nějakých 200 metrových monotóních CGI chodbách. Ve chvíli, kdy postavy zničí přístroj otevírající bránu do země příšer a brána se tak zavře, tak obluda umře, ačkoliv to nedává smysl protože, brána se v ději otevřela jen párkrát a funkce obludy na tom do té doby byla zcela nezávislá. Je to těžce odfláklé v celé řadě obdobných situacích. Tohle si nezaslouží být tak adorováno. Jak můžou diváci přehlížet všechny ty vady? Vždyť některé scény (často ty, co mají být dramatické) jsou vyloženě trapné. Kdyby to bylo od začátku tak scénáristicky kvalitní jako GoT a najednou jsme dostali toto, tak by se strhl hate, ale protože ST bylo scénáristicky zlé už od začátku a zde je to jen horší, tak to skoro nikdo neřeší. ()

barrahir

Seriál definitivně začal upřednostňovat humornou stránku před mysteriózní - a neříkejte mi, že by se že by se to vymyslet nedalo. Z Upside Down světa jsme viděli tak 5%. V téhle sérii nic. Samozřejmě ty vtipné momenty jim pořád jdou, a rádi na to hřešej. Rozpočet taky evidentně narostl, ale i přesto byly hordy CGi krys laciné. Trochu bych ubral na pompéznosti a přidal na napětí, protože toho se tentokrát nedostávalo. Rusáci v Hawkings jsou hodně WTF, ale to se snad dozvíme v příští sérii. Bohužel na příběhu je vidět, že se píše za pochodu a koncept na více sérii na začátku nebyl. ()

Echelon1

Ľudia sa už zbláznili. 89% je urážka prvej sérii. Tak, ako Avengers: Endgame, už druhé kolosálne sklamanie v tomto roku a paródia na predošlé počiny (v tomto prípade na 1. sériu, 2. bola už skoro na rovnako mizernej úrovni). Mal som z toho pocit, akoby sa scenár na Stranger Things premiešal s nejakou rodinnou komédiu. Po celý čas sme si už len robili srandu zo stupidity deja, jednania postáv, klišé, alebo znudene rezignovali nad tonami zbytočných, blbých, "humorných" dialógov, ktoré vypĺňajú snáď 1/4 stopáže. 4. sériu nikdy. ()

Blueeyes

To, co pro mnohé skalní fandy představuje problém, mně naopak strašně sedlo. Jde o míru humoru a jak to trefně vyjádřil J*A*S*M, "marvelizaci" Stranger Things :-) Třetí série je o hodně jiná, než předchozí, je tu víc vztahů, víc vtipů a méně napětí. Možná proto jsem si těch osm dílů tak moc užila, hlavně pro tu chemii mezi postavami, zejména mezi Dustinem a Stevem, Stevem a Robin nebo Hopperem a Smirnoffem :-) Vydržela bych na ně koukat hodiny. Tenhle mix mezi zábavným a strašidelným počinem dokonale vystihují Trailer 1 a Trailer 2. Chvílemi svěží skoro rodinná osmdesátková žánrovka s boží hudbou a ulítlou módou, jindy nervydrásající horor s příšerou jako vrata. Jako hororový vrchol hodnotím třetí díl série, to byla velká pecka, jak vztahově, tak napětím. Nelituju ani vteřiny strávené nad třetí řadou, podlě mě, lepší být nemohla. Jen možná, nečekejte, že to bude stejné jako první série, není. ()

TheSpearCZ

Bohužel nastalo co jsem tak trochu očekával a třetí série spadla o třídu dolů. Pořád to má svoje postavy, nostalgii, odkazy na filmy, ale strašně jde vidět, jak je to uměle natahované, navíc prvních 5 epizod se navíc pořádně nic neděje a poslední díl byl jako z telenovely (nesympatická Suzie to všechno dokončila). Dá se na to koukat, ale radost mi to teda nepřineslo. Čtvrté série se vyloženě bojím. 3. série - 80% ()

Trilobitter

Po prvních třech dílech: Podivnější věci se změnily v podivnou teenage telenovelu. Highschool musical s vybuchujícíma krysama. A kolem toho se motá parta kluků, kteří už nikdy nebudou hrát Dračí doupě, protože udělali největší chybu svého života - začali se bavit s holkama. Edit po shlédnutí celé série: Z Prci prci prciček se vyklubal ten nejmasakróznější návrat do 80´s, jakej můžete vůbec na internetu vidět: Spiknutí, Sověti, kalašnikovy, hádky ohledně nové Coca-Coly, Nekonečný příběh a spousta, moc velká spousta masa. Poslední půlhodinu osobně řadím mezi TOP 10 nejkulervoučtějších 30 minut v seriálové historii. Pět hvězdiček bez mrknutí. PS: Nejlepší postava jednoznačně "you can´t say America without Erica" (takovej ten brečící vysmátej smajlík). Spoiler: V titulcích je ještě náznak otevřeného konce, takže nevypínejte hned po konci Heroes. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)