Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Tet.Ew

Nikdy sem se na nic netěšil tak dlouho jako na pokračování tohoto seriálu. Musím uznat že tvůrci musejí do budoucna vymyslet něco nového co by čtvrtou sérii nezahrabalo pod zem. Protože tak jak probíhala a skončila třetí série mě zasáhlo a myslím že ačkoli by to byl smutný konec byl definitivní a dokonalý. Dal sem si osmihodinový maraton a po shlédnutí jsem zůstal s otevřenou pusou. Nejšpičkovější, nejdokonalejší, Seriál současnosti. Všichni herci si sedli a funguje to úplně že nemám slov.. Čekání stálo za to a všem můžu jen doporučit. ()

ddf76

Pomalu se desim, co bude ve 4.serii. Herci starnou, sice privedli na scenu zle Rusaky a o tom asi i bude 4. rada. Viz konec 3.rady. Doufam, ze s herci nedojdeme do duchodoveho veku. ()

filmator

Třetí série byla ohromná. Letní blockbuster v seriálové podobě. Pěkně na oslavu Dne nezávislosti. Můžeš si odškrtávat, jaké všechny odkazy na filmy z převážně osmdesátých let poznáš. Charaktery, emoce - výborný. Ale pak tam při tom všem bylo několik "nelogičností". Nejvíc si to užiješ, když nebudeš moc koumat nad scénářem. Užij si ten kolotoč a nemrmlej. Podzemní ruská základna, o které nikdo neví? Policie a armáda, která dorazí až po? Nesmrtelné postavy (záporáci i klaďasové)? Těch ran do hlavy... a ta srážka aut na parkovišti... A je tam toho víc, mnohem víc. Serepes. Tvůrci všechno namíchali tak, že jen koukáš a bavíš se. A když to skončí, chceš si to dát znovu od začátku. Za mě dobrej popcorn. Ale pořád hodnotím nejvýš první sérii, pak druhou, tahle je třetí. Popravdě se trochu obávám, co bude ve čtyřce. Uvidímě :) ()

Dlaha

Čekal jsem, že nejpozději s třetí sérií začne seriál ztrácet dech. A ono ne. Je to jízda od začátku do konce. Nedokážu vybrat jediný horší díl, ba snad ani jedinou horší scénu. Přikovalo mě to k televizi od začátku do konce. Všechny postavy jsou pořád stejně srdíčkový a snad poprvé se člověk těší i na záporáky. Ruský Schwarzenegger FTW. ()

warrenur

Vidiac, ze uz veselo vychadza stvrta sezona, rozhodol som sa pozriet tu predoslu, ktoru som uplne upozadil. Kedze remaky a flash-backy do 80tych s deckami ma nebrali ani v It, ani inde. Moje sklamanie vsak bolo o to vacsie, ked uz od prveho dielu bolo jasne, ze atmosfera bude uplne absentovat, mystery rovnako a cele sa to bude tocit v teen-vztahovkach. A to je kamen urazu a strasny cringe. A nie, nestaci mi obrazova a zvukova kopia rokov davno minulych. Slabucke dvojhviezdie - polovicu dielov som zvladol len vdaka rychloposuvu. Dufam, ze stvrta seria bude aspon o dve urovne lepsia, toto bolo velmi slabe. ()

peetrejr

Po srdcervúcej poslednej časti som bol v šoku. Nečakal som od Stranger Things 3 nič extra. Lenže dostal som viac než som očakával. Po prvých dvoch častiach som bol zničený od bozkávacích scénok ale vďaka Bohu sa to potom vrátilo do normálu. Úžasne napínavý príbeh z leta sa úžasne ukončil. Aj keď trochu uplakane, predsa len, povedzme si pravdu: je to Netflix... Ale aj tak slušné herecké výkony najmä teda Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo alebo Sadie Sink. Ešte za zmienku stojí David Harbour, Winona Ryder, Finn Wolfhard a Joe Keery. Je tu ešte mnoho ďalších ale nechcem tu vypísať všetkých. Stranger Things sa od prvej série poriadne zmenilo. Nie k zlému ale k dobrému, aj keď občas som mal pochyby. Áno, museli tvorcovia vystihnúť pubertiacku éru, hormóny atď... Bohužiaľ to však nebol zimomriavkový zážitok ako prvá či druhá. Bolo to viacej ľahšie, strašidelných scén bolo čoraz menej a jumpscarov bolo minimum. A pokiaľ nejaký bol, nezľakol som sa. Dokonca ani so mnou nemiklo. Rozumiem že seriál potreboval inováciu, nemohol by sa predsa furt ťahať v duchu prvej série. Hopper zmäkol a dosť pribral. Opäť nám do príbehu pribudli nové postavy, napríklad úžasná Robin. Som nakoniec rád že séria skončila tak, ako skončila, pretože čakal som viac emotívnych sračiek (aj keď ich tam bolo celkom dosť). Som rozpálený na predposlednú, štvrtú sériu. Som aj dosť sklamaný že piata bude posledná. Nuž, neviem sa už dočkať!  (#) ()

sirien

s03 dost změní žánr - sice jí hodnotim 4* oproti 5* předchozí s02, ale svym způsobem je vlastně lepší - minimálně v tom smyslu že se neznaží dorovnat laťku na kterou to spíš nemá a jde to vlastní cestou - místo hororového dramatu to je pulpovější a akčnější a tak nějak víc fun. Přibejvá postav, ale zatim si to s nima zvládá dobře poradit. ()

Chilly00

Třetí řada a seriál nepolevuje, naopak. Staví především na postavách, které prostě divák musí mít čím dál raději. Nejvíce to jde pocítit v závěru série, kdy to emocionálně dolehne, což se mi v předchozích dvou řadách nestalo. Tvůrcům se podařilo seriál rozvíjet směrem dovnitř - tedy do nitra postav a jejich světů. Protože ano, seriál opakuje vzorce z předchozích sérií, ale současně se více upíná k postavám, protože to je to, co mají diváci na něm nejraději - zpočátku děti, nyní už komplikovanější teenageři. Trochu pomalejší rozjezd (tak jako v 2. sérii) kompenzuje silná druhá polovina seriálu. Má to svoje opravdu silné momenty, které v druhé sérii chyběly. Takže za mě lepší než 2. ()

Toka

|| 3. série – 60% Druhá řada se opravdu ukázala jako tupá vata pro změnu vyprávění na kontinuální příběh. Největší obětí této transformace je bohužel Hopper, jehož vývoj není vůbec přirozený. Buď jak buď, stále si nemůžu zvyknout na tu plejádu antiklimatických momentů. Hororové prvky mixnuté s absurdními vtipnými momenty jsou fajn, ale já si vždy ve finále musím trhat vlasy, protože to z logickýho hlediska nedává žádný smysl. Ty momenty jsou tak časté, že začínám pochybovat o své snaze Stranger Things někam zařadit. Ono to ve finále možná bude tak, že si ze sebe – a z osmdesátkových akčnáků – tvůrci prostě a jednoduše dělají prdel. Bratři Dufferové mi ale opravdu neusnadňují cítit se u jejich vyprávění pohodlně, když mi nejdříve naservírovali kulervoucí první řadu. ()

HenryIvan

Pokoj ľudia, Game of Thrones syndróm sa nezopakoval. Tentokrát bolo jeden a pol ročné čakanie v pohode. Pre niekoho mohol byť koncept otrepaný, no prostredie, herci a atmosféra vykompenzovali hocijaké prípadne nezrovnalosti. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)