Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

titmok

Za mňa ÚŽASNÁ séria, asi aj najlepší seriál čo poznám c: Mohlo to mať síce lepší Happy End ale tak nevadí no - bude 4. séria. SPOILERS: Nemôžem si pomôcť ale najviac ma asi mrzela smrť Alexeiho :( síce aj pri Hopperovi sa nejaká malinká slzička ušla./ 99% ()

PaulCZE

Bohužel se to celé přesunulo někam do kategorie pro děti do 12 let. Strašně kýčovité a hloupé, nové postavy jsou navýsost otravné. Atmosféra a napětí se s přibývajícími epizodami zcela ztrácí. A pak ještě nějaké ty nové trendy, Mike vypadá málo jako buzna, ale tak mu ještě namalujeme rtěnkou hubu a dáme mu holčičí hadry.. Taky tam je málo leseb, jednu přidáme, ne? Proč, proč, proč.. ()

jprmusic

Nevím - chvílema jako by vařili z vody. A ti Rusové - to už je takový retro na druhou - občas jsem si připadal jak v Rambovi. Bobby si to v pohodě uhraje, ale zbytek party je v těch dětskejch kostýmech občas směšnej. Ale jinak OK. ()

Estwen

...A když nemáte nic novýho, tak tam dejte starý dobrý ruský nepřítele státu. Tvůrci hodili do pračky předchozí série, všemi milovaný osmdesátkový klasiky a dobový kulisy a zapnuli ždímání na maximální otáčky..Na obrazovce se to teď točí a mele všechno dohromady, ale moc to nedává smysl. Přerozdělení na menší skupinky a izolace mezi nimi příběhu vůbec neprospěla. Chemie v nich nefunguje, ani kdyby se Millie, Charlie, Brett a Gaten pro ostatní rozkrájeli. Co jsme milovali u Nancy a Jonathana už vůbec nefunguje mezi Joyce a Jimem. Celé to působí jako vata před velkým finále, které samozřejmě doluje emoce ze všech věkových kategoriích. Látka je ale vyždímaná do mrtě, takže se obávám, že naznačená dějová linka budoucího příběhu už bude jenom cupování všeho na kousky, který už nikdo nikdy dohromady nedá. ()

Fronix

3.séria sa mi páčila o niečo viac ako tá 2.Či to bude tým, že sa to odohráva trochu viac globálnejšie alebo pridaním viacerých postáv k hlavným hrdinom,to neviem.Každopádne veľmi silná séria,žiadne miesta vypchaté vatou ktoré by sa snažili ten seriál zbytočne naťahovať.Pridanie Rusákov mi tam vôbec nevadilo.Hlavne Grigori mi pripomínal T-800.A o poslednej epizóde iba toľko že je to pre mňa strop seriálovej tvorby pri zakončovaní série.Je tam všetko čo náročný ale aj obyčajný divák chce,potrebuje ba aj niečo naviac.Stačí si spomenúť na The Neverending Story a každému je to jasné. Moje hodnotenie 9/10 ()

adamix

Všetko tu nádherne funguje, netreba sa báť gýčového vizuálu prostredia či postáv, ale vychutnať si celé popkultúrne mystérium do sýtosti. Nuda tu nemá čo robiť, postavy sú tradične sympatické, humor tentoraz dokonale funguje absolútne všade (scéna s titulnou piesňou NeverEnding story mi spôsobila od smiechu kŕče v bruchu) a príbeh tentoraz nie je prebytočne rozťahaný, ale inteligentne skratkovitý a správne obsiahnutý v ôsmych epizódach. A vsuvka s tajnou Ruskou inštitúciou predstavujúcou sekundárnu hrozbu aj so ,,sovietskym Terminátorom" ma vyniesla do blaha. Skvelé, aj so silnými emóciami a perfektným Harbourom v roli nápomocného ufrflanca Hoppera, ktorého som si až teraz hrozne obľúbil. Sem so štvrtou sériou :). ()

Rayen1

Každá série je jiná, každá série je super, ale pokaždy v něčem jiným.. Jsem zvedavej, jak se to bude posouvat dal, jelikož třetí série mohla bejt konečná a mohli se to všechno uzavřít.. Každopádně, je ve světě Stranger Things víc subjektů se schopnostma? A jsou tu další otázky, který mi nikdo nezodpovedel.. Jsem zvedavej na čtyřku, hodně zvedavej.. ()

kubas369

6/10. A je to tady. Tvůrcům došlo, že nejde udělat po třetí to samé a začali experimentovat s tím co jejich svět unese. Jasně viditelný posun z mysteriózního horroru k přepálené místy až komediální parodii s hromadou nechutné brutality je zajímavý pokus, který i docela funguje. Bohužel ani to nezakryje fakt že třetí řadou dostáváme opět to samé jen barevnější a rozjuchanější. A celá ta zápletka z ruskou základnou pod americkým obchoďákem, kterou objeví hromada puberťáků už není ani béčková ale spíše céčková. ()

shaacul

Bál jsem se, že s třetí sérií ST půjdou dolů, ale naopak dokonce o něco málo lepší než druhá série. Tato série reflektovala, že děti/hlavní postavy rostou a víc než hraní D&D je zajímají holky a kluci. Základní kostra je stejná jako v první a druhé sérii, sledujeme několik skupinek, které se po vlastní ose dostanou k hlavnímu problému a nakonec se všichni sejdou ve velkém akčním finále. Opět plné různých odkazů, vtipů a hlášek. Pokud někomu bude vadit logika, motivace zloduchů, je to parodie 80-desátkových béček, proboha. ST opět dokázali bez problému do děje připojit několik úplně nových postav a dát více prostoru několika postavám z minulých sérií. A na konci na nás ST mrklo s tím, že se na další sérii mlžeme těšit na Díkuvzdání, nebo Vánoce 2020. ()

zerk0

Úprimne...som sklamaný. Kde sa stratilo to čaro z predchádzajúcich dvoch sérií? Kam zmizla tá mrazivá temná atmosféra? A prečo autori tak strašne tlačili na pílu s neustálym prehnaným humorom, ktorý zbytočne zráža veškerú vážnosť tohto seriálu na kolená? Hold, na to odpoveď zrejme nedostanem a tak len musím smutne konštatovať, že to bola rana pod pás. Do ďalšej série preto pôjdem len s minimálnymi očakávaniami, ak vôbec... 50% ()

Spielbergo

I když to mnohdy logicky dost hapruje (jako vážně rusáci uprostřed USA? Uprostřed nejledovější fáze Studené války za kovboje Reagana? A proč mají i uniformy? Napadlo někoho jak složitě by se jim pašovaly sovětské uniformy do Ameriky, když by bylo jednodušší a hlavně bezpečnější to tam odpochodovat bez nich? Uffff...) Co jsem to... Jo, takže i když to logicky dost hapruje (to je samé přepínám přepínám a nakonec si zpíváme přes vysílačku duet?)... Co zas... Jo, takže i když to logicky dost hapruje (Rusáci se prohánějí po americkém maloměstě jako po Něvském prospektu a nikomu to nepřijde divný a nevolá FBI nebo jiné příslušné orgány?)... No a dost už. Zkrátka i když to dost logicky hapruje a much bych na tom našel až hanba, tohle je za mě nejlepší série Podivných a ještě podivnějších věcí. Jak už někdo zmiňoval, je to kvůli tomu, že sice přibyla akce, ale hlavním nosným pilířem celého příběhu jsou stále postavy. Lidé. S uvěřitelnými charaktery a s jednáním, které většinou nepostrádá hlubší smysl a logiku. S historií, která se vyvíjela a donesla je až sem. A hlavně na všechny hlavní postavy je radost koukat. Děcka upadla do nemilosrdné náruče paní Puberty a rodičové tak mají zase o další starost víc. Zejména šerif nějak neví, co si počít se svou novou dcerkou, jíž tak okouzlujícím způsobem hraje Millie Bobby Brown, po Emmě Watson a následně Maisie Williams můj nový černý kůň dětských herců. Ostatní zdatně sekundují a velice se těším, až v příští sérii uvidíme více z další okouzlující mladé herečky, představitelky geniální "jaksiprosebezískatsrdcedivákůvjedinéscéně" Suzie. ()

White-Man

Odklon od původního žánru začal druhou sérii a zde dále pokračuje. Od „hororového thrilleru“ se přesouváme k „akční komedii“. První série byla naprosto famózní a dodnes mi z ní běhá mráz po zádech. Sice se mi třetí série líbila více, než druhá, ale to bude hlavně tím, že jsem od ní již nic moc nečekal. Pár dobrých napínavých scén se zde sice objeví, ale je jich jako šafránu. Mnoho otázek není v sérii vůbec vysvětleno, dokonce ani náznakem – jak je sakra možné vybudovat tak obrovský podzemní komplex bez povšimnutí, proč rusáci bránu otevírají, a tak bych mohl pokračovat dále. Opravdu mě odklon od hororového žánru mrzí a od čtvrté série už nic raději nečekám. ()

chr0ust

Nove Beverly Hills? Docela ano, hlavni story kolem Upside Down lze vyresit behem 2-3 dilu. Zbytek je teen love story atd. Velka skoda a jdeme strme dolu ... 3/5 ()

Rastman

Stranger Things 3: Mno a mám to za sebou. Jen doufám, že čtvrtou řadu už dělat nebudou. Jestli jsem se u něčeho fakt bavil, tak to byly "snažíme se s životem jít dál" chvíle, které byly velmi dobře napsané a VELMI nostalgické a povědomé. Zbylá linka s tajnejma a Mindflayerem mě vlastně vůbec nezajímala a nebavila. Jasně, bylo to O.K., ale .... meh. Všechno jsme tak nějak viděli, Barb se objevila jen v krátkém cameu na fotce, zas to nějak dopadlo a stejně se celou dobu hlavně soustředíte na "Winono, proč máte tak velké oči?" a na to, že nad tím nesmíte moc přemýšlet (srsly, buď byly (redacted) fakt břídilové, nebo to dost skřípe. :/ ). Vím, že je to hlavně o nostalgii, ale teda....Pohár je naplněn, please, move on. 3/5 ()

Grellenort

Hm. Tak za mě teda bohužel fakt ne :-(. Z Hoppera je vysloveně karikatura, ze záporáků víceméně rovněž. Dramatická úroveň nefunguje skoro vůbec, celá zápletka se základnou je totálně nesmyslná od konceptu po provedení (a to je suspension of disbelief moje oblíbená disciplína). Jo, jasně, máme tu Robin a Ericu a opravdu boží design monstra a úžasnýho Murraye "Bald Eagle" Baumana u kterýho bych si z fleku zarezervoval termín na vztahový poradenství, ale ten úskok do parodie / absurdní komedie je bohužel příliš silnej a hrozně se to s tím zbytkem tříská, což dobře ilustruje totálně absurdní pěvecká scéna která úplně odstřelila jinak docela dobrej závěrečnej díl. A ještě to celý končí vrcholně neuspokojivou scénou stěhování. Předchozí série zkrátka umně balancovaly na hraně hororu, coming-of-age dramatu a komedie. Tady se ve všech ohledech přitlačilo na pilu a třetí série holt ztratila rovnováhu a sesypala se jako příslovečnej domeček s karet, když mu naložíte příliš. Ale tak co, aspoň bude čekání na čtyřku o dost snesitelnější. ()

Doctor003

Tento seriál je naprosto boží od první serie až na tu posledni Napětí a hororová atmosféra i trochu tí komedie Myslim osobně že každy si ho tento seriál zamiluje ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)