Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Kingjiri

Za mě nejlepší série, hlavně díky pěkně vyváženýmu mixu humoru, napětí a akce. Hlavní hrdinové trochu povyrostli, ale paradoxně (a rozhodně vítaně) si nehrajou na tak velký vědátory jako v předchozích případech. Děj pak hodně oživily nově příchozí postavy (Erica a Robin). Z potitulkový scény jsem však trochu rozpačitej. protože lehce nehollywoodskej závěr se mi líbil a dokonce jsem si i řikal, že by tahle série byla sympatickou a důstojnou tečkou za celym seriálem. Na další sérii určitě kouknu, ale obávám se, že vrchol série už je za náma, čtyři silnější hvězdy. ()

misbos

Vole tak tohle je PRŮSER - aneb - místo komplexních postav karikatury (jako z tele-tele), místo děje série blbejch anekdot (Dufferovic viděli Kameňák??), místo antagonisty hromada hoven (doslova). Za co vlastně dávám tu jednu??? ()

barabura

Chtěla jsem dát čtyři, ale za to, co udělali v posledním díle, dávám hvězdu dolů. Hrozně mě to nasralo... Moje nejmilejší postava... ()

jacko

Dikybohu, ze uz to neni tak vypsychly jako minuly dve rady, jen tak dal - paradni tempo, postavy i vtipny dialogy... “You can't spell America without Erica” ()

aR3Zz

Třetí série si stále drží vysokou úroveň, ale... Dříve žádná ale nebyla. Tentokrát nebyl děj tak akční a plynulý (první dva díly se vyloženě táhly), některé dějové linky nebyly moc poutavé (Steve, Dustin, Erica a Robin s Rusákama) a scénář byl mnohem méně uvěřitelný (po realistické stránce, často až moc pohádkový). Finále ale slušné, relativní happy-end byl tentokrát velmi emotivní, ale to vše mi do zajeté koncepce dokonale zapadalo. A jsem zvědav, co přijde v létě 2022, určitě tomu dám šanci... 80% ()

Razzor_82

"Tu bránu jsem zavřela." Až na Rusáky nic originálního. Vše jede v zaběhlých kolejích. Osmdesátkový feeling a vtipné hlášky se podařilo zachovat. První půlka série mě moc nebavila. Milostné pletky teenagerů v jejich dospívaní mi přišli někdy nudné. Druhá půlka už je o něčem jiném. Přináší napětí, emoce i výbornou akci. Celkově nabídne tahle série solidní fanservis. 6/10 ()

AngelG

Vypadá to, že bratrům Dufferům úspěch jejich kreace lehce stoupl do hlavy. Páč co tohle mělo být, to fakt netuším. Nejen, že to trvá opravdu celou věčnost, než se konečně něco začne dít, ale i poté co se začne něco dít, jsem po dokoukání měla pocit jakože to je všechno?! Vaří tady absolutně z vody a předstírají, že se vlastně něco děje a mačkají co to jen jde z toho mála, co vymysleli jako zápletku pro tuto sérii, ale ve finále se nic moc zajímavého neděje. A tak sledujeme hlavně jen koláž 80tek, kdy vám nezapomínají každou scénu připomínat, že se to odehrává v 80tkách. '' Pamatujete si na filmy z 80tek? A co účesy a módu? A co hudbu? Hlavně tu hudbu! A pamatujete jak bylo všechno barevný??'' To je celé co tenhle seriál nabízí a je to jeho celá identita, 80tky! Postavy jsou o ničem, řeší se furt to samé dokola a co mě absolutně nejvíc iritovalo, byl ten trapný humor, který tam cpali ob scénu. Jedna scéna hrozné hihihi, druhá scéna vážná a temná, třetí scéna hihihi, čtvrtá scéna někdo umře atd atd. Nechápu čí nápad bylo z tak zajímavého a temného seriálu udělat takovou infantilní a pubertální břečku pro teens, ale evidentně to furt zabírá i podle zdejšího hodnocení. Za mě ale opravdu silný pokles v kvalitě a úplně se obávám pustit si 4 řadu. :D  P.S. Winona Ryder je zde naprosto příšerná. Ty její přehnané grimasy a přehrávání mě vedly k absolutnímu šílenství. Tfuj. ()

AndewMX

Dufferovi to líp natočit nemohli. Opravdu ne. Smekám před tím, jakou nedozírnou studnici nápadů pořád mají (písnička Never Ending Story? :-D) Mysterioznost první sezony je logicky pryč (ale to už byla i ve druhé), protože postavy už vědí o upside down světě. S tim nic neudělají. Ale jinak je to ještě lepší než druhá série. Je tu nová postava Robin, které obdivuhodně dobře zapadla a celá ta linka ze Stevem, Dustinem a Ericou je prostě boží. Ale tentokrát je (díkybohu) nejdůležitejší opět El. Jak já jí žeru :-) S každou sérií je ještě lepší hudební podkres a víc odkazů na filmy z té doby (Návrat do budoucnosti například). A s tím spojený cit pro detail: věděli jste, že premiéra Návratu do Budoucnosti byla 3. července 1985? :-) Poslední půl hodinu jsem byl regulérně naměkko, jako kdyby někdo vedle krájel cibuli. Kdybych měl vybrat nejvíc cool scénu sezony, tak to bude sauna test :-) ()

Mouchal

Ikdyž už nám partička dětí trochu vyrostla a nebezpečně se přibližuje kouzelnému období zvané puberta, seriál jako takový neztratil nic ze svého prvotního kouzla či atmosféry. Ba naopak. Vztahy se prohloubily, napětí se vystupňovalo a demogorgon ovi narostla pořádná pifka na Eleven. Stranger Things je taková perfektní směsice žánrů, že snad nemůže existovat skoro nikdo, komu by se to alespoň trochu nelíbilo. Má to hororové prvky, vtipné momenty komedií, romanci zamilovaných filmů, zlý rusáky a k tomu všemu nespočet různých easter eggů na popkulturu 80.let. Doufám, že jeden z nejlepších momentu této série slouží jako taková menší předzvěst o osudu celých Stranger Things. A to takovém osudu, že tohle bude "NeverEnding Story". 96% a upevnění na mojí absolutní špici seriálového žebříčku. ()

Klajondr

Stranger things se vrací a musím říct, že silnější než kdy dříve. Za mě je tato série jednoznačně nejlepší ze všech. Akce, mysteriózní prostředí a parta dětí, která vás úžasně vtáhne do děje. Těším se jako malej kluk na další sérii. Snad bude co nejdřív. ()

nathaniel 29

Jeden bod dole za vyprchanú hororovú atmosféru, jeden dole za trápne pretláčanie buzíkov a lezieb do seriálu a jeden dole za brutal absurdné nelogickosti. Od pádu do pásma podpriemernosti to zachraňuje sympatické finále s Billym. Amen ()

neo93

Perfektní. Je obdivuhodné, kam to až tvůrci, bratři Dufferovy, dotáhli. Již předchozí dvě řady byli úchvatné a třetí, je snad ještě dokonalejší. Tu vybrousili naprosto přesně, a to snad ve všech ohledech. Přitom úvodní dvě epizody potažmo třetí, nejsou možná to, co bychom zrovna očekávali. Všechno to má ale něco do sebe, jako třeba všechny ty nové skutečnosti. Nové vztahy mezi El a Mikem, posléze El a Max, nové roztržky a problémy mezi Nancy a Jonathanem, jenž oba pracují v místních novinách, Joyce a Jimem, brigádu Steva v cukrárně, tak vlastně i rozpad klukovské party, jako takové. Ukazuje nám též dospívání všech hlavních dětských hrdinů, kteří již nejsou malými dětmi, ale dospívajícími, kteří začínají mít jiné problémy než jen stále hrát deskové hry. Na pozadí tohoto jejich relativně poklidného života, se však začíná rodit ústřední dějový proud, který vrátí postavy do starých zavedených kolejí. A ten pravý zlom nastává právě po třetím díle. Po něm se představuje Stranger Things v onom pravém zaostřeném světle, na které jsme již zvyklí. Ovšem přináší toho snad ještě více, oproti minulým řadám. Více samotné akce, hororových prvků, tak naopak humoru, který někdy přichází i v dost nečekaných chvílích, o to více jsou vtipnější (např. duo Steve a Robin či Dustin a jeho píseň), nebo třeba dojemných scén, jež se dostavují především v závěrečných epizodách měrou vrchovatou. A to vše znovu zabaleno do osmdesátkového hávu, zahrnující dobovou hudbu, prostředí, tak i nespočet odkazů na film, a to ať už přímo či nepřímo. Nelze však ani ve třetí řadě opomenout, jak povedený příběh, který sice obsahuje pár chybiček, tak především herecké výkony všech zúčastněných, zejména pak těch nejmladších v čele s hlavní hrdinkou v podání skvělé Millie Bobby Brown, jenž roste nejen herecky. Excelentní seriálové dílo od Netflixu. ()

Smejki

Stranger Tropes. Je to tak přitažené za vlasy, že už je celý seriál dávno šestkrát skalpován. Čím dál tím méně uvěřitelné, čím dál tím více šablonovité. Seriál už dvě řady neví, jestli chce být sci-fi/horor zasazený do retro éry s kupou dobových popkulturních odkazů, anebo reinkarncí přiznaně tupých ikonických filmových děl oné doby. Výsledkem je kočkopes, kde centrální postavy a základ světa působí realisticky, ale všechno ostatní drží pohromadě notně zetlelá izolačka. Všechno zachraňují skvělí herci a chemie mezi nimi. ()

ER

I když seriál staví na osvědčených postupech i v třetím vydání, tak nebyl tak přesvědčivý, jak v předchozích sériích. Možná i díky všudypřítomnému humoru, který rozbíjel kompaktnost už v tak "roztržitém" ději . Ale po odstupu 3 týdnů zůstávám u 4 hvězdiček,jak u předešlých sériích. ()

Alexandre

Pro mě byla tato série nejlepší a nejzábavnější. Originalita je samozřejmě fuč, rozjíždí se to obdobným způsobem jako série druhá. Opět si připomeneme všechny naše hlavní postavy, jsou nám představeny jejich nové osudy atd. Začátek má poměrně pomalé tempo, po prvních třech dílech jsem od toho už ani mnoho neočekával. Ale ve druhé polovině se seriál tak neskutečně rozjel, že to byla jedna radost sledovat! Bral jsem to vyloženě jako poctu převážně béčkovým filmům let osmdesátých. Ty kostýmy, ta atmosféra, neustálé odkazy (plakáty, hlášky, písně) na staré klasiky a spousta dalších prvků této série byla naprosto dle mého gusta. Rozpory Joyce a Hoppera a scény se "Smirnoffem" a "terminátorem" byly delikátní. A navzdory předešlým sériím byl pro mě závěr třetí série opravdu hodně srdceryvný (přestože během titulků následovalo to, co následovalo). Už dlouho jsem si k seriálovým postavám nevytvořil takový vztah. A to by mě při sledování první série ani v duchu nenapadlo. Jakmile začínalo jít postupně do tuhého, dokonce jsem byl několikrát napjatý a z duše si přál opravdu jen jediné - happy end pro všechny. Takže pro mě ohromné překvapení. Pomalý rozjezd ve šlépějích "dvojky" tomu budiž odpuštěn. Těch několik dalších dílů to překonalo natolik, že se k tomuto skvostu vždy rád s chutí vrátím. Na další sérii se už samozřejmě těším, i když dle mého to už lepší snad být ani nemůže. :-) ()

Franc1s

Opět klobouk dolů, třetí série a já se furt náramně bavím, jak kdybych Stranger Things viděl poprvé!! Tvůrci furt sypou nové a zábavné nápady, nějaké ty postavy a jejich posun, paráda. Kdybych si měl zapisovat v průběhu seriálu co mě nejvíc bavilo, asi bych potřeboval A4, vypíchnu teda jen dospívání a lásky, sovětského Terminátora(kterého bych hned obsadil místo Švarcíka:), novou nerdku(teda dvě) v partě, Suzi a Nekonečný příběh. A finále je kapitola sama o sobě, málem mi i slza ukápla.. Palce dávám hore a budu nervózně vyhlížet další řadu!!9/10 ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)