Doktor Alexei odhalí, co Rusové budovali, a Eleven uvidí, kde byl Billy. Dustin a Erica provedou odvážnou záchrannou akci. (Netflix)

DJ_bart

Millie Bobby Brown je zcela bezpochyby herecká extratřída, ale celou třetí sérii si zcela pro sebe krade Dacre Montgomery. Jeho závěrečný monolog umocněn famózní hudbou nahání neskutečnou husí kůži - za mě jedna z nejlepších scén napříč celým seriálem. Duffer bros se absolutně utrhli ze řetězu a nabízí hrůzostrašnou adrenalinovou jízdu, která se na televizních obrazovkách jen tak nevidí.... ()

Martrix

Poměrně epic humusárna, které se dá vyčíst snad jen ten příklon k humoru, který je na úkor atmosféry. Tato epizoda mohla být mrazivě děsivá, ale z nějakého důvodu si tvůrci hlídají, aby to nesklouzlo k regulernímu hororu. Některé postavy jsou v této řadě vysloveně jen jako zábavutvořící figurky. Evidentně se ani Stranger Things nevyhnul efekt "rozmlsaného scénáristy".... tvůrci dostali větší rozpočet, tak se rozmáchli hodně doširoka. Je to trochu škoda...sevřenější rámec by tomuto příběhu slušel víc. Na druhou stranu triky jsou na superúrovni...takto nechutnou "Věc" jsem dlouho neviděl. Prý se má letos točit ramake Slizu...tohle je hodně vysoko nastavená laťka. PS: Winona Ryder je tady skvěloskvělá. ()

Sany33

Príbeh: Hooper je čím ďalej bližšie Ruskému spiknutiu. Trinástka nazerá Billyho a vidí obrazy z jeho minulosti. Zajaté deti v podzemnom komplexe bojujú o život. Prevedenie: Hra na emócie a na city s Billyho spomienkami nebola vôbec silená. Naopak sa mi to páčilo, zrejme aby sme aj napriek jeho momentálnemu charakteru s ním cítili dávku empatie. Deti, ktoré sa postavia armáde Rusov už je celkom cez čiaru ale zas dá sa tomu za daných okolností celkom veriť. Pocity: Príjemne som naladený do ďalších častí. Oproti tajomným predchádzajúcim častiam bola táto celkom akčná a viac uvoľnená. Záhady sa pomaly rozpletajú a ide do popredia akcia pred tajomnou atmosférou. 93% ()

Anderton

No ono to na plný počet vytiahol skôr ten záver, respektíve nejaká posledná desaťminútovka, ktorá je skutočne epická, najmä čo sa týka El-iných vízií. Dejová linka v podzemí je ako vtipná, tak napínavá, čo tam po tom, že príliš dôveryhodná nie je. Ono ani v seriáli, kde sa po ulici presúva nejaký tekutý sliz, až tak veľmi nejde. Začínam mať dojem, že tretia séria sa mi páči z celého ST zatiaľ najviac, čo sa samozrejme môže ešte zmeniť, ale pevne dúfam, že sa tak nestane. ()

David.Darco

Tak a zasa sme spomalili. Začínam mať pocit, že toho humoru, alebo pokusov o humor je tu už zbytočne veľa. Také Hopperové scény fungujú len z časti (čo môže byť ale spôsobené tým, že seriál pozerám druhý krát). Scéna v podzemí so sérom pravdy však funguje už na 110%. Len je veľká škoda, že to celé ťahajú Robin a, kdo by si to bol v prvej sérii pomyslel, Števko Háro. Mám toho chlapca rád. Hopp a Joyce oproti predchádzajúcim sériám trochu nudia. Čo je škoda, lebo ich mini-konflikt je pretavený do scenára veľmi vtipne. Len uvoľňovanie informácií je akési pozvoľné. No a napokon je tu SKUPINA OSTATNÝCH na čele s EL. V nej sa veľmi zaujímavo a vtipne zasa vyvíjajú vzájomné vzťahy. Pozornosť však jednoznačne ťahá k sebe El. Ostatné postavy stoja viac či menej v jej tieni. Čo je škoda. Najviac však zamrzí, že tá ozaj Hororová zložka prichádza opäť až na záver. A za mňa sú tieto scény jednoznačne najlepšie a najefektívnejšie. Tentokrát dokonca obohatené o čosi nové. Je sa na čo tešiť. Záver ťahá celú epizódu do lepších čísel. Najmä zaň silné 4* ()

• Telefonní číslo Murrayho Baumana (Brett Gelman) "618-625-8313" je skutečné. Po zavolání můžeme slyšet Baumanův hlas na záznamníku, který velmi specifickým způsobem vyzývá všechny, kteří nejsou jeho matka nebo Joyce Byers (Winona Ryder), aby zavěsili a nikdy už nevolali. Bauman také chce Joyce osobně sdělit určitou zprávu, o které tvrdí, že „není dobrá, není špatná, ale je to něco!“ (Doom351)
  • V úvodu zazní skladba „Stand Up And Meet Your Brother“ od Possum River. Po ní následuje „Neutron Dance“ od The Pointer Sisters. (Duoscop)