Mozkožrout řádí v restauracích v obchodním centru. Dole v temnotě je ale v sázce budoucnost celého světa. (Netflix)

Martrix

Už při sedmé epizodě mě napadlo, že jsou Dufferovi natolik rozverní, že by mě v jejich podání nepřekvapila čtvrtá řada ve formě muzikálu. Moc daleko od pravdy jsem nebyl. Pěvecký duet byl velký bizár, který totálně rozbil poslední pozůstatky napětí a společně s dojemným závěrem vytrčil prostředník na všechny, kdo čekali především hororovou podívanou. Všechno je to o vztazích, ztrátách, růstu a životě normálních lidí, kterým se staly nenormální věci. Až tak prosté to je a přesto se sluší uznalé pokývnutí, protože napsat a natočit to tak, aby to pobraly davy kriticky naladěných fanoušků( a nesepisovala se petice), to vyžaduje velký talent. Přesto. Svoje výhrady jsem sdílel u každé epizody a stojím si za nimi. Z mého pohledu je tato řada slabší než ty předchozí, ale pořád jde o solidní nadprůměr. Největší slabinou je paradoxně příběh, který funguje jen díky skvěle napsaným postavám a filmařskému umu tvůrců. Jinak je zoufale primitivní a v mnoha ohledech nedotažený. PS: potitulková scéna nedává smysl a tvůrci to neměli zapotřebí...ale nebude mi vadit, když se s El a ostatními, ještě setkáme. ()

Sany33

Príbeh: Budúcnosť sveta v rukách výnimočných detí. Prevedenie: Epické finále. Boje na všetkých frontoch. Scéna s "Never Ending Story" sa určite zapíše do histórie kinematografie. Pocity: Ja sa zrejme tretí raz budem opakovať ale presne takto si predstavujem ukončenie epickej série. Malo to jednoducho všetko čo to malo mať. A finálna emócia bola o to silnejšia že sa prejavilo dobro aj tam kde by ste to vôbec nečakali. 100% ()

Andulicicka

3. série mě opravdu nadchla, přišla mi nabitá od začátku až do konce a vyvrcholení posledním dílem bylo neuvěřitelné. Opravdu hodně jsem si poplakala a vstřebávám to stále. Po incidentu s Hoppem jsem byla rozhodnutá, že čtvrtou sérii už asi vidět nechci, ne bez něj. Ale podtitulková scéna mi dala naději. Billy ačkoliv byl záporná postava, tak mi bude chybět, byl totiž mojí oblíbenou postavou. Zajímá mě jak to bude dál s Mikem a El, Nancy a Johnatanem a celkově. Teď už zbývá jen čekat na 4.sérii. "And we can be heroes. Just for one day" Děkuji. ()

kill-tec

!!! POZOR, může obsahovat spoilery!!! Musím uznat, že mě celá série docela bavila a tenhle poslední díl byl jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Závěr hodně silný a emotivní. Asi jako každý zdravý člověk a fanda Stranger Things, tak i já trochu narušil vlhčením jeden ze svých smyslů - zrak, když nastaly situace po otočení klíčky. Ten dopis byl hodně silnej moment a já nemohl uvěřit, co se to právě stalo. Po-titulková scéna mě ale najednou vpálila takovou radostnou facku, že jsem utřel všechny slzy a vyměnil je za pozitivní úšklebek. Když se nad tím člověk zamyslí, tak se tam po tom "výbuchu" stalo pár anomálií, třeba jako např., kde najednou byli všichni ti ruští vojáci a inženýři, když se jim tam "vylodili" američtí swaťáci ?! Hopper si taky mohl klidně před velkým třeskem odskočit pod zábradlí a schovat se tam apod. No, každopádně další série se tutově dočkáme a já pevně doufám, že za tím železobetonem kdesi na Kamčatce, se nedobrovolně schovává právě náš tlustej kníratej šerif! ()

helraiser

Finále jak se sluší a patří, atmosférické, napětí od začátku do konce, super monstrum které dostane i dost prostoru a dojde i na city. Závěr je opravdu doják jak prase a potitulková scéna nám dává tušit, že ještě není konec a nejlepší postava seriálu kterou jistě každý oplakal je na živu. No prostě neskutečný finále, které se bude horko těžko přebíjet. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna, která se odehrává v Rusku a poodhaluje, co se stane ve 4. sérii. (Will_X)