Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

J*A*S*M

Marvelizace Stranger Things, děkuju pěkně. Pamatuju časy, kdy to byl horor :( Prvních pár epizod pro mě takřka nekoukatelných, v druhé půlce série už to má svoje momenty. Čtvrtou sérii si ale asi už nechám ujít. ()

Isherwood

Portál do jiné dimenze už nikam nevede a stal se vedlejším. Zpočátku jsem měl podobné rozpaky, jako mnozí okolo, ale pak Dufferovic v posledních dvou dílech chytnou otěže a je to jízda. Pubertální lásky vytryskly mohutným gejzírem, přátelství se utužila, charakterové proměny svědčí o chuti jít dále, přitom se sem tam vynoří sovětský Terminátor, a pak už jenom láskyplně smlsáváte jednotlivosti. Třeba ten fenomenální rozhovor na poblitých hajzlech obchoďáku a s ním zmrzlinovou bohyni Mayu Hawke, Neverending story, kdy to všechno rupne do správného žánru a injekci destilovaného dojáku rovnou do slzného kanálku. Kouzlo je fuč, ale zbytek světa se točí dál… a taky upside down. ()

Malarkey

Čekání na tuto sérii bylo zatím nejdelší a tak byla očekávání logicky největší. A vyplatilo se. Třetí série je nářez. Osm bombastických dílů, které opět těží ze všeho, čím se tato série proslavila. Osmdesátková atmosféra tu dostává hlavní slovo tak do půlky seriálu, než se specifikuje příběh a ve druhé půli se rozjíždí výrazná příběhová linka. Bylo super opět vidět partičku kolem El, i když stárnou jako my všichni. Navíc se mi líbilo i to, jak jsem si během této série udělal vztah k postavám, ke kterým bych to předtím ani neřekl. Až mi ke konci bylo sakra smutno. A jelikož těch emocí bylo víc než dost, můžu s klidným svědomím říct, že třetí série Stranger Things je zatím to nejlepší, co jsem z letošních seriálů viděl a co ve mně zanechalo vzpomínku. Už aby bylo pokračování! ()

Toren

9/10. Fantastická série kombinující vše dobré z minula a zároveň přinášející kupu novinek a zajímavých experimentů. Retro nášupu nechybí ikonické momenty, skvěle vyvážený humor, srdíčko a globálnější příběh, který i tentokrát nezapomíná na to vůbec nejdůležitější - totiž na perfektní charaktery a jejich vzájemnou interakci. Závěrečné dvě epizody naprostý strop a Billy ftw! ()

EvilPhoEniX

Letos se nám vrátil oblíbený hororový seriál Stranger Things a ve 3. sezóně se podíváme jak vypadá léto v Hawkins. Seriál si opět udržuje velmi vysoké kvality a zdá se mi, že je nyní i větší rozpočet, protože ústřední monstrum připomíná to nejlepší od staré Věci. Eleven je nadále největším tahounem seriálu a veškeré scény s ní patří k tomu nejlepšímu a velmi mě bavil i Dustin, který předvede něco nečekaného. Je zde více dějových linek najednou, které se v závěru hezky propojí, retro atmosféra je opět úžasná a skvělé jsou detaily ( Plakát Night of the Dead od Romera před kinem potěšil) a díky přidaným Rusům je třetí série akčnější i napínavější, byť se může zdát, že hororová stránka jde lehce do ústranní. Finále je velmi emocionální a rozhodně nečekané. První série je pořád jedničkou, ale třetí série rozhodně nedělá ostudu a těším se na 4! 80% ()

tron

„Bolesť je dobrá. Znamená, že nežiješ v jaskyni. Ale, prosím – snaž sa tie dvere nechať pootvorené. Aspoň na sedem centimetrov.“ Ako som sľúbil pri publikovaní komenta na druhú sériu dňa 1. 3. 2018, tentokrát budem prísnejší. Je to paradox, ale kým druhej sérii bolo vyčítané, že je to plus mínus remake prvej, ale bol to dobrý remake, tak tretia séria je po stránke scenárov podstatne originálnejšia (Rusi, lupiči tiel), ale nie je až taká dobrá, ako druhá. Čo je vlastne veľmi nefér. No tak ale čo už. V mnohom je dobrá. Niektoré scény sú skvelé, tají sa vám pri nich dych (list, rozhovor na WC, Suzie, Nekonečný príbeh, pohovor vo videopožičovni), soundtrack na jednotku a atmosféra je rovnaká, ako vek, v akom sa nachádzajú hrdinovia – trafená, puberťácka, plná hormónov. Dopláca však na rozskupinkovanosť obľúbených postáv. Tie sa naplno stretnú v podstate až na samom konci – a hneď to v tej chvíli začne parádne odsýpať. Bohužiaľ, prvých šesť dielov je kvôli tomu dosť priemerných, miestami až nezáživných. Mnohé postavy sa v tretej, v rozpore s prvými dvoma, správajú zblbnuto, kvôli čomu sú nám nesympatické (Hopper, Joyce, Steve). Iné sú neviditeľné (Mike, Nancy, Jonathan, Will). Najpozitívnejšie by som hodnotil Erica, Max, Robin, Lucasa a Alexeia. Trocha mi vadilo aj odsunutie bokom menej dôležitých, ale v minulých sériách fajn postáv (rodičia, zvyšok policajného zboru). Palec VÝRAZNE dole za Jakea Buseyho, ktorý je ako novinár absolútne božský... a asi preto mu dali dokopy tak dve minúty priestoru. Veľká nechápačka. ()

dO_od

// "It's just not how life works. It's moving. Always moving, whether you like it or not. And, yeah, sometimes it's painful. Sometimes it's sad. And sometimes... it's surprising. Happy. So you know what? Keep on growing up, kid. Don't let me stop you. Make mistakes, learn from 'em, and when life hurts you, because it will, remember the hurt. The hurt is good. It means you are out of that cave. But, please, if you don't mind, for the sake of your poor old dad, keep the door open three inches." Víte co? Tohle byla suverénně nejsmutnější řada. A možná právě proto i nejlepší. Dospívání je dost těžký i bez toho, že vám jdou po krku hladoví demogorgoni, o to víc jsem ale rád, že se tvůrci na ty dětské hrdiny nevykašlali a dopřáli jim dost prostoru na to, aby se s tím životem mohli porvat. Od druhé série to pak byl navíc i výrazný posun co se týče zápletky samotné, inspirace desítkama kultovních filmů byla přitom jasná, scénář ale zůstal svědomitej v práci s odkazy, a přitom pořád dost fresh na to, abych neměl pocit, že jsem tohle už někde předtím viděl. Hlavně jsem si ale potvrdil, že se tohle léto nejvíc bavím u těch návratů do dětství, nebo pozdějšího dospívání. Ať už to jsou první lásky, či opouštění klukovských fantazií o tom, jak se život nikdy nezmění (Stranger Things), nebo pak školní výlety a komplikované způsoby, jak říct vpravdě sice strašidelnou a dost vzácnou, přitom ale paradoxně strašně jednoduchou a krásnou věc (Spider-Man). Je to prostě Never Ending Story. 10/10 :) ()

Mr.Apache

Co je tohle za zoufalou komedii? To je nějaká parodie na Stranger Things? Tohle se mi honilo hlavou zhruba prvních pět dílů. V posledních třech se to trochu zlepší, ale oproti předchozím sériím je ten úpadek znatelný. A celá zápletka je samozřejmě totální nesmysl. ()

Marceloo

Deti z Hawkinsu sa chystajú užiť si prvé leto od udalostí, kvôli ktorým boli konečne vyhostení vedci z miestneho laboratória a vyriešili sa všetky záhady, ktoré mestečko zasiahli. Lucas a Mike si užívajú svoje prvé lásky, ale Will zostáva sám a po väčšinu času sa pri ostatných deťoch nudí. Dustin sa vracia z tábora, kde taktiež stretol svoju prvú detskú lásku, ale jej úžasný popis sa ostatným členom partie nepozdáva. Z Eleven a Max sa stali kamarátky, a preto to vyzerá, že deti z Hawkinsu budú mať idylické leto bez prítomnosti monštier z inej dimenzie. To ale ešte netušia, aké dobrodružstvá na nich čakajú a že v ich meste bude opäť o zábavu postarané. - Trochu som nevedel, čo od tretej série očakávať, pretože jej vydanie trvalo viac než dvadsať mesiacov. Pred vydaním druhej série som bol v takom štádiu, že som sa pár dní predtým nedokázal na nič iné sústrediť, ale tentokrát to bolo trochu iné a len pár dní dozadu som si uvedomil, že už o pár dní to príde. S výsledkom som nesmierne spokojný a opäť ma len utvrdil v tom, že ide o to najlepšie, čo sa môže momentálne na televíznej obrazovke objaviť. Samozrejme je tu citelná absencia negatív, ktoré tu jednoducho nie sú. Snáď len to, že sa tu už začali objavovať politické odkazy, ktoré v prechádzajúcich sériách s výnimkou odkazov na prezidentské volby 1984 chýbali, ale nie sú velmi podstatné. Ale fanúšikovia Ruska a komunizmu budú oprávnene triggered. Najprv by som spomenul nové postavy. Casting sa vydaril a vynikajú hlavne Erica (aj keď nie doslova nová) a Robin. Toto sú dve postavy, od ktorých som mal určité očakávania. Na jednej strane malé dievčatko, ktoré sa objavilo z ničoho nič a tvorcom sa strašne zapáčilo, a na druhej strane dievča, ktorej rodičia sú slávni herci. Myslel som si, že Maya Hawke sa tam dostala len kvôli rodičom, ale opak je pravdou a slečna má fakt nesmierny talent a je perfektným prídavkom do skupiny hlavných charakterov. Priah Ferguson je úplne top a som rád, že tvorcovia dodržali sluby o tom, že dostane čo najviac priestoru. V scénach kde je prítomná vyniká najviac zo všetkých a mám pocit, že robí aj najlepšie rozhodnutia. A naviac má desať rokov a vie, že kapitalizmus je úplne top, takže by sa od nej mohli učiť všetci socialisti. Ďalší nováčikovia majú už len v podstate bezvýznamné úlohy, ale nikto z nich nejako výrazne nezaostával. Strašne ma mrzí to, že Will zostal v tejto sérii úplne sám a vo väčšine scén funguje len ako doplnok, ale tvorcovia sa vyjadrili, že chcú aby si v tejto sérii trochu odpočinul, ale keď bol taký smutný z toho, že už sa nehrá D&D, mrzela ma jeho nízka zakomponovanosť v scenári. Hororová časť je odlišná od predchádzajúcich sérií a monštrum funguje úplne inak než predtým a má aj rozdielnu motiváciu. To som aj čakal a vôbec mi nevadí, že sa teror tentokrát zameriaval ešte viac na psychológiu postáv. V hudbe sa prístup tvorcov nezmenil, ale potešilo ma, že v mnohých momentoch použili soundtracky, ktoré sa tu objavili už predtým a mali len trochu pozmenenú podobu. Vizuálne ide o naprostú špičku, aj keď v niektorých scénach je toho CGI už fakt vela a nepôsobí to prirodzene, ale spracovať také kolosálne vizuály praktickou formou je nemožné, takže sa to tvorcom nedá vyčítať. Vyvrcholenie je úplne top. Opäť som si poplakal, čo je prvý krát čo som plakal od 27. októbra 2017, takže asi je každému jasné, ako velmi tento seriál milujem. Viem, že to znie trápne, ale tento seriál mi z nejakého zvláštneho dôvodu úplne zmenil život a preto mi ani nenapadne dať iné hodnotenie ako päť hviezd. + Jake Busey + herec z Saw, Saw 3D a The Other () (menej) (viac)

choze

Fraška plná laciného vtipkování na sílu a šaškování se zprvu fajn hororovými vložkami (Eleven šmíruje Billyho), ale když se tam zase začala prohánět zubatá monstra, šlo to rychle do kytek. Obtočit to tentokrát kolem Lupičů těl a Rudého úsvitu znělo dobře, ale nevylezlo z toho nic zajímavého a většina dění mi byla upřímně ukradená. Jen ten motiv přechodu od dětství k dospívání a zorientovávání se v prvních vztazích s opačným pohlavím se mi líbil. ()

3DD!3

Sověti jsou letos v kurzu. Po vzpomínání na Černobyl z nich vypadne, že měli i něco společného s děláním děr na druhou stranu. Romantická linie z úvodu není taková bomba jako bych čekal, ale jakmile na scénu přijde "Hovňák" začne to být nářez. Až na to brutální blikání, hororu se dá docílit i jinak. Nové postavy jsou fajn, odkazy jsou letos velmi podařené a finále je doják jako prase. ()

Spiker01

Nádherně natočený seriál, krásně si hrají se saturací barev a s každou další sezónou mě (převážně) bratři Dufferové přesvědčují o tom, že to mnohaměsíční čekání stojí za to a opět to bude velká událost. Nikdy jsem si vlastně nevšiml, jak tu hezky kombinují hororové prvky, možná letos řádně přitvrdili, nicméně nám Netflix i napotřetí naservíroval mimořádný seriál s postavami, ke kterým jsme si už před dvěma lety zvládli vybudovat vztah, nadále dření osmdesátkovou nostalgii jak to jen jde a především s každým dalším dílem nabalují mytologii a napínají diváky, že bych opravdu musel jít něco rozflákat, kdybych musel čekat týden na další díl. Nejoblíbenější postavou druhé série byl Steve, zde je to bezpochyby u mě Murray Bauman, jeho nesmrtelné hlášky stojí za to. PS : Příští sezónu hned další rok, jasné? :-D Nejlepší momenty : Sauna, Orel holohlavý, Nekonečný příběh. ()

D.Moore

No, třetí řada možná nijak zvlášť neprohlubuje mytologii Druhé strany a tak podobně, to je fakt, ale vůbec mi to nevadilo. Hlavní postavy vyrostly, stali se z nich teenageři a mlátí s nimi puberta, a tomu se seriál přizpůsobil. Je tedy zběsilejší, o dost komediálnější než předchozí řady (přičemž kromě slovních přestřelek mezi puberťáky hodně těží i z jejich střety se zoufalými dospělými), na nic nečeká a šlape na to více než kdy dříve. To, co si minule tvůrci schovávali na finále, se tentokrát děje už někdy v polovině, je to drsnější a musím říct, že kolikrát o dost napínavější a hororovější. Hlavní devizou jsou nicméně pořád postavy, zajímavě se vyvíjející (úžasný Steve a vše, co zažije s Dustinem, Erikou a Robin!), přirozeně uvěřitelné (El a Mike, El a Hopper, Hopper a Joyce), tajemné (Billy)... Scénář má v rukávu spoustu trumfů, a tak jimi nešetří a vykládá je na stůl, kdykoliv může. Z herců musím vyzdvihnout bezvadného Davida Harboura, z ostatních tvůrců skladatele Dixona a Steina, kteří se tentokrát silně inspirovali Philipem Glassem. ()

Davies182

Fuck. 4. řadu už nechci, páč další umírání bych asi nezkousnul, a to jsem si v polovině této sezóny stěžoval na nesmrtelnost postav. Celkově mi to oproti posledně přišlo sice slabší, ale finální dvě hodiny jsou tak neskutečnej nátěr, že zas musim napálit maximum. Do Stranger Things se lejou nehorázný prachy a jde to vidět, a to nepočítám výborný komediální prvky (dlouho jsem se takhle několikrát v kuse nerozesmál nad running jokeama, situačníma gagama a hláškama) a skvělý dětský herce, který už prostě přirostli k srdci. P.S. Romantický vyznání na záchodcích, Never Ending Story a finální monolog považuju za jedny z top věcí, který sem zatím letos v seriálech viděl. ()

pepo

Surne hladam transport na svoju domovsku planetu. Neviem, ktora to je, ale ked citam okolite reakcie, Zem to urcite nebude😢za mna 5-6/10 a aj to iba vdaka vynikajucemu poslednemu dielu a super pasazam s monstrom (tie ma bavili cely cas). Vsetko, co ma bavilo na dvojke bolo prec a co ma tak stvalo na jednotke bolo este posilnene. Nemozem si pomoct, ale ja som tam tu atmosferu, napatie a sympatie k postavam (az na chvilkove zachvevy - cca 5 minut na diel) vobec necitil. Vykradanie die hard, terminatora alebo invazii lupicov tiel uplne mimozne. Ako sci-fi verzia Red Dawn je to akceptovatelne, pretoze to ma rovnaku kvalitu ako Milliusov film. Velmi som tomu isiel vpred a velmi som chcel nech ma to bavi, ale bohuzial. Vy ostatni si to uzite (myslene bez sarkazmu). Dalsiu seriu uz kvoli zvedavosti nedam. ()

-bad-mad-wolf-

Famózní fanservice, famózní hrátky se spoustou zábavných postaviček, famózní příšera, famózní brakovej přepal a famózní prča před kamerou i za kamerou. Zatím nejlepší série - přesně o sedm centimetrů. ()

lesumir

Celý jsem si to posouval, takže jsem jeden díl třetí série viděl za nějakých 25 minut. Takže jsem celou sérii stihl za večer. A víte co? Stačilo mi to. Dál pokračovat už nebudu. Čtvrtá série páápáá. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)