Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Nach

Bylo to jen tak tak, ale ten plný počet si to zaslouží. Oproti druhé sérii rozhodně zlepšení, které si bere za inspiraci nejvýrazněji Carpenterovu Věc. A to velice pěkně. Některé epizody jsou slabší, ale i ty si zaslouží čtyři slunce. Záporák ultra nechutný a finále kulervoucí. Tohle se prostě povedlo a jediné co mě zamrzelo byla trestuhodně nevyužitá Ruská linka, která tam spíše figurovala jako nějaký bonus než plnohodnotný dějový činitel. Ke všemu ne příliš inteligentní. Takže suma sumárum pět hvězd obhájeno a příště prosím více inteligentního jednání. 85% ()

Streeper

Třetí série se povedla. Ano, ze začátku je to možná trošičku zdlouhavé, ale pak díl od dílu je to napínavější a vtipnější. Z dětí se najednou stávají puberťáci, takže se řeší nové problémy, hlavně láska. Zpívající scéna s Dustinem a Suzie bylo to nejlepší, co jsem letos v seriálu viděla, opravdu jsem si to užila. Moc se těším na závěrečnou sérii, jen doufám, že se to nebude až moc opakovat. ()

Rocky88

Oproti předchozím sériím více akční, více humorné, méně tajemné (téměř žádné scény v Upside Down nebo info o tomto světě). Jestli to je plus nebo minus si musí každý rozhodnout sám. Za mě to byla opět peckovní série. Stejně jako předchozí se pořádně rozjela až se třetím dílem, byl to ale takový nářez po scénáristické, akční, humorné, technické a hudební stránce, že pomalejší rozjezd lze přehlédnout. Průchod dětí tajnou SSSR základnou byl sice až moc jednoduchý, nicméně vše bylo bráno s nadhledem a humorem, že s tím taky nemám problém. Sezona postupně gradovala s každým dílem a každou přibývající minutou, závěr byl opět parádní a hodně emotivní. Opravdu palec nahoru a šup sem s další sérií. HBO se může od Netflixu učit, jak vypadá sezona, na kterou se čeká dva roky... ()

dubinak

3. série je dozajista o hodně jinde, než předchozí dvě série. Nevím ani, jestli v dobrém nebo špatném, spíš bych to asi řekla tak, že námět této řady je už zlehka přitažený za vlasy a scénáristicky je to trochu podle mého na pochybách, co se logiky týče, nicméně klasicky mě chytl až třetí díl a pak už to jelo. První dvě epizody byly možná až průměrné a nezajímavé, ale obratem se vývoj děje mění a nabírá to tempo, které nepoleví až do konce. S lehkým smutkem musím vytknout, že hororová stránka Stranger Things oficiálně opadá a ke slovu se dostává hlavně humor a postavy, které zůstávaly skryté v pozadí a naopak například Will už jen tak postává vzadu za ostatními. U scének s Dustinem a Stevem jsem se ale upřímně od srdce řezala smíchy a vcelku se mi líbil tenhle nový vítr do plachet. Na pět hvězd to těsně není, protože námět už je prostě mockrát omýlaný a vůbec netuším, jestli ještě je o čem točit čtvrtá řada. Každopádně si ji ale asi určitě zase seženu. ()

TomikZlesa odpad!

To hodnocení myslíte vážně ? 3. serie je totální odpad bez atmosféry, nápadu, pořádný zápletky...infantilně nevtipná...po první výborný serii je tohle strašná sračka. ()

LasT_Olt

Žijeme v prapodivné době přátele. Kdyby jste mi čtvrt roku zpátky řekli, že Stranger Things 3 bude mít mnohem smutnější konec než GoT Final Season, tak bych se vám asi vysmál. A přeci se to stalo. Duffer brothers ví co mají diváci na Stranger Things nejradši a rádi jim to dávají stále dokola. Samotná kostra se nemění, je to v mnoha částech hrozně podobné minulým sériím až vám to přijde funny. Každopádně se mi trojka líbila o ždibec víc než dvojka, asi hlavně kvůli tomu, že se odehrává v jinou roční dobu. Nejoblíbenější postava opět Dustin, bez kterého je dějová linka ostatních děcek o poznání slabší. Konec mě hrozně překvapil a myslím, že jsem nebyl jediný. A 4. série? Ta bude na 100%, avšak tvůrci ji musí buďto natočit v zimě a nebo překvapit fakt něčím novým. ()

Šimpy

Dokoukáno. Za mě asi nejslabší serie. Rozjíždět se začne až v pátým díle. Taky minimum popkulturních odkazů...v prvním díle jen plakát v kině na Návrat do budoucnosti. Ale na konci to zachrání...odkazy na tři moje oblíbené filmy (ten Návrat samozřejmě, Nářez na Ridgemontské střední a Nekonečný příběh, který jsem avizoval už když jsem se dozvěděl, že se třetí serie bude odehrávat v roce 1985). A konec už teda funguje jak má. A bacha na ruský terminátory. Co mi vadilo nejvíc bylo řešení vztahů. Eleven se najednou chovala úplně jinak...jako obyčejná fiflena, absolutní změna charakteru...naštěstí v posledních 2 dílech to zase byla ta nejistá, svět neznající El. I ten ruskej terminátor byl trochu nechtěná parodie. A chápu, že seriál, využívající tolik subžánrů musí být trochu přitažený za vlasy. Jenže...v první serii jsem věřil, že v Hawkins lab probíhají testy na dětech, v druhé serii jsem věřil, že brána je pod laboratoří a že pod Hawkinsem je rozlehlá síť chodeb a jeskyní. Ale nemůžu věřit, že za jeden rok, během kterého se postavil ten obchoďák, stihli rusáci vybudovat tak rozsáhlý a obraovský komplex přímo pod ním. To je i na scifistu mýho kalibru moc. Ale stejně tomu napálím 80 procent. poslůední dva díly byly vážně luxusní, byť (SPOILER) si myslím, že se Hopp moh vrátit za to sklo. O tu minutu už by to nebyl takovej průser ;-). "And there upon the rainbow...." ()

BoXBe

První díly trochu trápení, pozornost udržovala svižnost děje a vtipný nadhled, s přibývajícími díly lepší a lepší až hodně dobré, desátý díl má několik hodně památných momentů a uzavírá sérii lépe, než kdejaký film. Je to žánrovka jak víno a přišel jsem jí po druhé sérii zas na chuť. Těch odkazů na 80's je tam tolik, až radost :) ()

animaxis

Jsem opravdu rád, že i ve třetí sérii si Stranger Things udržují svou kvalitu. Místní postavy jsem si za těch pár let strašně moc oblíbil a tak jsem byl zvědavý, co je čeká v této řadě. A konkrétně postavy tu opět fungují asi ze všeho nejvíc. Jsou skvěle napsané (a přitom svým způsobem živé) a také skvěle zahrané. Jinak řečeno, tohle zůstává při starém. Nových postav je tu minimum, ale i ty mě dokázaly (každá jiným způsobem) zaujmout. Co mě tu ovšem trochu zklamalo je absence jakéhokoliv rozšíření loru dimenze Upside Down. Svým způsobem se tu tentokrát neobjevuje z této dimenze nic nového, což je ale vzhledem k ději této řady pochopitelné a tudíž i odpustitelné. Hrozba je totiž tentokrát mnohem blíže než se zdá a veškerá není pouze nadpřirozené povahy. Přestože mě v tomto ohledu třetí série trochu (a opravdu jen trochu) zklamala, tak jsem rád za to, že v jistých ohledech se scénáristé snaží přijít i s něčím novým a ne pouze recyklovat to, co přišlo už dříve (přestože to z dřívějška zafungovalo na jedničku). Nicméně doufám, že čtvrtá série s sebou opět přinese něco nového, co zároveň rozšíří lore celého tohoto seriálu. Poslední díl této řady jsem viděl den před napsáním tohoto komentáře a už teď se nemůžu dočkat Stranger Things 4. ()

FrankSusta

*ehm...* Mám otázku. Pakliže má být Hawkins malé město, jakto že má i velký obchoďák či starostu, co musí nosit kravatu a dělat si kampaň v podobě ultimátních poutí? Já osobně bydlím v malém městě, v životě jsme tu pouť asi neměli (a už vůbec ne z důvodu voleb, které probíhali vcelku nedávno), a jediný větší obchod zde má jeden *ehm* nečech. Teď nevím, zda to má být ze strany tvůrců seriózní myšlenka či opět dobře míněná sebeparodie. Ale to asi můžeme nechat být.  -  Se třetí sérií Stranger Things mám asi největší problém. A to mi to vychází na pět hvězd. Můj celkový problém spočívá v celkové podobnosti se sérií první, které jak možná známo, jsem napálil pouhé čtyři hvězdy. Opět to má naprosto skvělé vyznění jednotlivých epizod, které těch pět hěvzd ze mě zkrátka ždímají, ale i tak se tam vyskytuje strašná hromada klišé, který mi prostě vadí. Což je samozřejmě občas účel kvůli nostalgii (i když já tu dobu nezažil, actually), ale občas mi to tam zkrátka vadí moc. A do toho občasné škodlivé originální prvky, které taky občas ubírají na dokonalosti. A navíc se celý příběh vlastně odehrává mezi dvěma třema dny, což trochu ubírá na vážnosti kvůli uspěchanému tónu, ve kterém se navíc naprostá většina postav mezi sebou ani nepotkají. Jinak to je samozřejmě opět skvěle natočená zábava, která ale prostě občas zaškobrtne v nečastých slabších chvilkách. 8/10 ()

CinemaRanger

Miluju tenhle seroš a miluju osmdesátky! Vše je samozřejmě opět BOŽSKÉ - scénář, kamera, hudba, nápaditost,... Všechny role jsou zahrané na výbornou. Nejlepší je trio - Dastin, Steve a Robin (+ Erica). Nesmí chybět odkaz na Návrat do budoucnosti. ,,U všech skotů!" - za mě asi zatím nejlepší, nejakčnější, nejhororovější, nejvtipnější a bohužel i nejsmutnější série jakou jsme zatím dostali! Poslední epizodku bych klidně rád shlédl i v kině. ()

Script

3. série Stranger Things se nese na úplně jiné vlně, než předchozí série. Není to vůbec špatně, ale už bych to neřadil mezi hororové žánry. Od začátku do konce máte v sérii několik překvapivých momentů jako to bylo v první sérii seriálu. Postava Eleven (Millie Bobby Brown) dostala konečně více prostoru, zatím co ve druhé sérii spíše jí ten prostor ubírali. Nic méně je super jakým tempem se vyvíjel děj. Vůbec jste nevěděli co v příštím díle se může stát. Co se týče samotného závěru série, tak je naprosto okouzlující a plný emocí. Nic méně se nenechte zmást závěrečnými titulky, protože po nich následuje jedna scéna, která otevírá námět na další řadu. Bál jsem se, že tahle řada bude pro tento seriál poslední, ale není. Nic méně bych se ani nedivil, kdyby to v této řadě skončilo, protože si nedovedu představit jak dějově bude vypadat další řada, když se zdálo, že je to konečná. Za mě plný počet. ()

hopskulak

Spása jedné duše Hawkinsu. Přímo do srdíčka, poslední kapitola je absolutno. "You told her...the wave was seven feet. You ran to her, on the beach. There were seagulls. She wore a hat...with a blue ribbon. A long dress with a blue and red flower. Yellow sandals...covered in sand. She was pretty. She was really pretty. And you...you were happy." ()

sugythesugar

No bolo to lepšie než druhá sezóna ktorá ma regulérne srala, ale že by to bol nejaký zázrak povedať nemôžem. Jasné plná prdel (možno aj dve) odkazov a pomrknutí ale niekedy toho bolo už proste moc a bolo vidieť, že už to má uplne inú cielovku než jednotka. Niektorým to zachránilo finále (pepo) ale mňa to ešte viac utvrdilo, že aj nad nespochybnitelné kvality, či už po hereckej (až na 11 - tá "herečka" by mohla konkurovať Emilii Clarke), alebo technickej stránke, tento seriál opúšťamteda ak toto nie je posledná séria. Postavy ktoré som mal rád zomreli (Alexej ale hlavne Hopper) a z dejových liniek ma prakticky zaujímali všetky okrem tej hlavnej (čo sa točilo okolo 11). 6/10 ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)