Krampus

• Slovensko Krampus: Choď do čerta (viac)

Kto sa nikdy nebál, že ho odnesie čert na Mikuláša, nech hodí vianočnou ozdobou. A to ste nenarazili na toho najhoršieho, na Krampusa. Temný protipól všetkých pekných symbolov najkrajších sviatkov v roku dokáže spoľahlivo vystrašiť nie len deti, ale aj neveriacich dospelých. K tomu, aby sa vám zjavil a strčil vás do mechu, pritom stačí tak veľmi málo. Pubertálny Max žije v obyčajnej rodine, kde sú vzťahy a emócie ako na hojdačke, teda chvíľu hore a chvíľu dole. Aktuálne sú na bode mrazu, pretože sa blíži trochu vypäté obdobie Štedrého dňa a navyše ešte dorazila rodina mamky (Toni Collete) sestra (Alison Tollman), ktorá patrí k trochu inému civilizačnému okruhu, diplomaticky povedané. Miesto kľudu, tieto sviatky prenasleduje nepokoj, na čo Max zareagujeme vyhlásením, žeby najradšej Vianoce zrušil. V tej chvíli začne metelica, po ktorej už nič nebude také ako predtým. Nie len, že nejde elektrina a nedá sa nikde dovolať. Za oknami sa im začnú objavovať strašidelné tiene, ktoré získavajú čím ďalej strašidelnejšie obrysy. Krampus sa rozhodol potrestať všetkých, ktorí zavrhli Vianoce, a nikto netuší, ako ich zastaviť. (Barracuda Movie)

Sabrewulf

Zabitý potenciál. Úvodní vánoční atmosféra je fajn, rozjezd s Krampusem skákajícím po střechách dokonce parádní, ale pak to jde do kytek. Pak totiž zjistíte, že Krampus, o kterém by celý film měl být, je tam všehovšudy pár sekund a místo něj nastoupí na scénu vraždící perníčky, plyšový medvídek a jiné hračky, kteří, jak už někteří uživatelé zde trefně poznamenali, nejsou ani vtipní, ani strašidelní. Ale to je vlastně celý film. Ani vtipný, ani strašidelný. Takové nedochůdče v PG-13. Absence jediné kapky krve v nadpřirozené vyvražďovačce? Ale no tak! Co se týče Krampuse samotného, Mikulášské akce s Krampusama mají lepší masky, než tenhle děda mráz. Halloweenská noc byla super, tohle se režisérovi moc nepovedlo. Škoda. ()

Doudis19

Tak tady se musí sportovně uznat, že cesta digitálních bouraček, digitální krve a spousty dalších digitálně dělaných zbytečností není zrovna cesta kupředu, co se týká speciálních efektů. Právě v Doughertyho Krampus je digitálu minimum ale výborné masky a senzační mechanické loutky, které působí reálněji než většina digitálních monster v daleko nákladnějších hororových projektech. Více klasických efektů!! Jinak film a tvůrci trošku svázaní mainstreamovou taktovkou, potřebou se líbit celé rodině a příliš nešokovat. Někde mezi 3* a 4*. ()

Motinski

Prelínanie hororu a komédie nevyšlo, časom si na film asi nikto nespomenie ale na jedno pozretie? Prečo nie. Občas si rád zarelaxujem pri kravine ktorá preháňa vo všetkom čo je únosné. Stačí keď je to zábavne a bez nejakých vyslovene nudných častí. Krampus buduje atmosféru a nakoniec končí útokmi mega šialených postavičiek. Je to nevyvážene a mali asi lepšie rozhodnúť v akom žánri sa budeme nachádzať. Drsnejšie vianočné filmy nie sú na škodu, nemajte ale veľké očakávania. ()

Khumbac odpad!

ŽE JÁ KOKOT nevěřil v hodnocení některým mým oblíbeným uživatelům. Takovou čurákovinu by jeden pohledal. Dcerka se ptá rodičů: "Můžu ven na procházku, podívat se co je s mým dupákem?" Rodiče: "Ano běž, ale jen na hoďku, bo venku řádí blizard, ju?" Potom synáček připomíná rodičům, že se sestra eště nevrátila. Kurva to byla taková chujovina že jsem to musel vypnout. Napočítal jsem zde 13 pětihvězdičkářů a tak teď nevím, je možné, že je se mnou něco špatně?? ()

Cedr

Chytře napsaná vánoční jednohubka, která si bez debat již získala kultovní status. Comedy/horror žánr je velmi ošemetný, ale Krampus je výrazně nadprůměrný v obou směrech zejména díky výstižnému obsazení. Adam Scott je pro podobné "nenápadné" sleeper hity jako stvořený. 70% ()

filmmovier

Tahle budoucí vánoční klasika (o tom snad nikdo nepochybuje) mě skvěle bavila. Mix komedie a fantasy (a hororu, dobrá) funguje skvěle. Evidentně se to vůbec nebere vážně (což je plus), má to super závěrečný titule, dobrou pointu, animace a Krampuse, který tam skoro vůbec není vidět (a co není vidět, to funguje, Krampus to potvrdil) a kromě té části s oživlýma perníčkama tam není nic, co by mě nebavilo a co bych si neužíval. Má to skvěle funkční vtipy, vynikající atmosféru, parádní flashback a pro tento typ filmu naprosto typické postavy, které ale mezi sebou dobře fungují. Je to svižné, svěží a v tomto typů filmu je to rozhodně jeden z kvalitativních vrcholů. Navíc to není nijak zbytečně natahované a rozhodně ne trapné, takže já si tenhle zatraceně kvalitní filmík (který podle mě spousta lidí ocení až s časem) dám rozhodně na Vánoce znova, protože takováhle úžasná pohádka o nich prostě nesmí chybět. 75%. Není to horor, je to (asi) primárně komedie a tak na to musíte nahlížet, pak budete určitě navýsost spokojeni. A když ne, táhněte k čertu. ()

DJ Rocco iNc

Skvelá atmosféra, napätie, prostredie, no do chvíle, kým vražedné perníky, ľudia v maskách z halloweenu prezlečení za "elfov" a vianočné hračky nezačnú masakrovať veselú rodinku. Krampus mal pravdepodobne dodať iba efekt, aby prilákal divákov, pretože okrem toho, že sa prebehol po strechách domov a pár krát zadupal kopytami, nevystrašil a nezabil nikoho. A tak sa som tešil, že to bude ozaj niečo výnimočné. Tri hviezdičky za to, čo som uviedol v úvode. ()

Belbo

Miluju znojemské adolescentní publikum: několik mladých neukojených pičulí občas prsklo smíchy, chroustalo chipsy a jejich veleklátič dával na odiv svůj umělecký entuziasmus a různými trefnými postřehy komentoval dění na plátně, k tomu si připočtu několik vysypaných brambůrek, skutálených lahví a intimních zachichotání nad briskní životní asociací se suchou a povislým a musím se zeptat: Bože, proč zase já!? Proč ty hovada nešly na Kameňák? ()

Mirokukii

Po zhlédnutí Krampa se vracím do dětských let a začínám brát čerty zase malinko vážně :-) Již strhující nákupní prolog vžene onu pravou Vánoční atmosféru do žil, a když se poté začne rodinka dávat dohromady vyvstanou v mysli vzpomínky na neuvěřitelné Vánoční prázdniny, které se však v Krampově případě zvrtnou v solidní napínavou, leč zábavnou, fantasy vyvražďovačku s několika fajn momenty, jakým jest třeba nález "psycho" nožem přibitého nevinného perníčku na ledničku. ()

Johnny.ARN

Zaujímavé. Vianočná rozprávka, začiatok ako z americkej vianočnej generačnej komédie a potom bum, strašidlá, čerti, nemčina, napätie, zima čo zachádzala za nechty a miestami hororové prvky, ktoré by som tam nečakal. Pestrý mix žánrov, ktorý fungoval, niečo nové som sa dozvedel o nemeckých vianočných tradíciách a opäť sa zasmial na ironických a trefných poznámkach Berty. 3 z 5 ()

Avathar

Chcete, aby vaše ratolesti do Vianoc poslúchali? Pustite im KRAMPUSA :). Škoda, že som tento film nestihol svojho času v kine (vo všetkých sálach hrali tie trápne nové STAR WARS). Decembrová vianočná atmosféra by zážitok určite ešte viac prehĺbila. Za mňa teda rozhodne spokojnosť, TRICK 'R TREAT sa mi síce páčil viac, ale Dougherty ani teraz nesklamal a naservíroval zábavný holiday horor. Je ale tiež pravda, že KRAMPUS nie je taká šleha, ako mohol byť. Dougherty citeľne zmäkčil a obrúsil svoj čierny a morbídny humor, hoci pre suché hlášky sa ani tu nechodí ďaleko. Nápadov má však stále dosť a dosť, ale mám dojem, že istejšie sa cíti v menších poviedkach. Akonáhle má rozprávať dlhší a klenutejší príbeh, tak trochu pláva a niektoré scény negradujú tak ako by mali. Tiež som mal pocit, že film občas klišé preberá, namiesto toho, aby sa im vysmieval. Holt, asi daň väčšej produkcie a posunutie sa k širšiemu publiku. Na strane druhej, atmosféra je opäť úžasná, herci perfektní a practical effects lahôdkové (akurát animované časti mohli byť skôr stop-motion). Samotný Krampus sa mohol objavovať viac, pretože je vskutku podarený. Ale ani jeho pomocníci rozhodne nie sú na zahodenie. Vraždiace perníčky, do toho! ()

Mrkvič

Krampus se rozjíždí jako další Vánoční film u Griswoldů, aby se přes horový nádech dostal k taškařicím typu Gremlins nebo Critters. A protože se takové filmy už točí spíš jen nízkorozpočtové s mizernými herci, potěší. Ale kvalitní bohužel moc není. Některé vyvražďování/unášení je hodně slabé. Přijde z ničeho nic a příšerně lacino se oběti odevzdávají. Ani ztráta milovaného člena rodiny se tu moc neřeší. Asi jako kdyby vám Krampus ukradl sušenky určené Santovi - "Sakra, hajzl, ale co naděláme, rozděláme Santovi jiné". Raději bych tedy dechberoucí a kulesmrskávající horor s tou atmosférou, kterou film měl, když se objevil první sněhulák. ()

Lachtaan

Pravděpodobně nejzbytečnější kino zážitek ze všech mých sálových návštěv. Minimum děsivých sekvencí by se našlo, po filmu jsme se ovšem celá parta shodli, že jsme místo nemístné vánoční komedie očekávali děsivější pochmurný horor, zaměřený řídce i na mladší publikum. Temnota se však přenesla spíše do pozadí a tvůrcům v rukou ujela i snaha o vyhrání si s jednotlivými postavami. Škoda, ještě před uvedením do kin jsem si byl jistý, že zrovna Krampus má velmi vysoké ambice. [viděno v Kino Šumava Klatovy 22.12.2015] ()

BROKEN_

Pohádková komedie s prvky hororu. Zábavné, trochu šílené, a hlavně to má dobrou vánoční atmošku. Všechno ve filmu je průměrný, příběh, herecké výkony. Zkrátka tenhle film dokáže pobavit :-D. Doporučuju aby se na to divák díval pouze tím, že jde o komedii, která má pobavit a neeee vystrašit. Jsou tady části, které se snaží o hororovou atmosféru, ale kvůli tomu humoru, to nejde tak dobře vnímat. Průměrný film se vším všudy. :) ()

Ryuuhei

Téměř až do konce jsem nevěděl, jestli to je fakt horor, nebo komedie. A nebo nějaký ne moc povedený hybrid mezi? Já nevím. Vlastně vůbec nevím, co si o tomhle vánočním kdovíčem pořádně myslet. Na jednu stranu se mi hodně líbil nápad protipólu Santy, který přichází brát a trestat. Animovaná sekvence, jíž byla vyprávěna část s minulostí, mi přišla až neuvěřitelná, z jako úplně jiného filmu. Na druhou stranu mi do toho nesedly občas až zbytečně hláškující, sem tam dost karikaturní postavy. „Monstra“ byla také spíš směšná, než děsivá. A výsledná pointa to jakž takž zachránila. Ale nebylo mi to sympatické, absolutně mi jednotlivé části k sobě neseděly a... ne, tohle si v rámci vánočních filmů pouštět vážně nebudu. ()

elanius

(44/2016) / Až moc profesionálne tváriaca sa nuda. Je vidieť, že Dougherty už nedostal tolko slobody ako pri Trick 'r Treat. (4/10) ()

ywo666

Celkom slabota. Podobne ako Goosbumps je to proste vianočná chujovina pre celú rodinu. Ako komédia to funguje iba trochu. Najvtipnejšia je prekvapivo nechutná, otravná, tučná teta, ktorá má na svedomí 2-3 vtipy. Je to prekvapivé, pretože práve takéto postavy neznášam. Na druhú stranu. 2-3 vtipy nie sú až tak veľa. Mimo komediálnej vložky je to taká akčno-dobrodružno-hororová zlátanina. Občas baví, občas obťažuje. Oceňujem že reálne masky mierne prevažovali nad CGI, ale inak totálny priemer. 3* ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

30.01.2017

Vedle filmových vesmírů se superhrdiny, kouzelníky nebo rytíři Jedi nám roste před očima také univerzum s obřími monstry. V roce 2014 ho rozjela Godzilla, už za pár týdnu ho obohatí Kong: Ostrov… (viac)